Népszabadság, 1985. május (43. évfolyam, 101-126. szám)

1985-05-30 / 125. szám

Amint az várható volt, a 28. for­dulóban bajnokot avatott a kispesti közönség: a Honvéd aranyérmeshez méltó játékkal győzte le 4-0-ra a Csepelt, s ezzel megvédte címét. A kiesés kérdésében (a Szeged már bú­csúzott) viszont maradt minden a régiben, miután a Pécs—Eger és az­­MTK-VM—II. Dózsa mérkőzés egy­aránt döntetlennel zárult, egy pontot szerzett a Tatabánya is, míg a Bé­késcsaba kikapott. Ugyancsak a hát­ralevő két fordulóban dől el, hogy melyik csapat lesz az ezüst-, illetve a bronzérmes, mert a Videoton pontot vesztett, a Rába viszont győzött Szombathelyen. A jobb helyezésre a fehérvári együttesnek van nagyobb esélye, hiszen egy ponttal megelőzi győri vetélytársát, és egy mérkőzés­sel kevesebbet játszott. HONVÉD—CSEPEL 4-0 (1-0) Honvéd: Andrusch — Sallai, Nagy, Ga­­raba, Varga — Kerepeczki (Dózsa, 80. p.), Sikesdi, Détári — Bodonyi, Dajka, Ko­vács (Gyimesi, 66. p.). Csepel: Gelei — Kincses B., Szabó, Krasnyánszky, Pölcz — Nagy, Kelemen (Tömböly, 46. p.), Kincses S., Varga (Csucsánszky, 46. p.) — Tulipán, Kovács. Kispest, 5000 néző. Jv.: Makó. „Mi vagyunk a legjobbak” — hir­dette a piros-fehér szurkolók transzparense , jelezve, hogy baj­nokcsapat-avatásra érkeztek Kis­pestre. Közvetlenül a kezdés előtt nagy felhőszakadás zúdult a pályá­ra, így mintegy húszperces késéssel indult a játék a víztócsákkal borí­tott gyepen. Fergetegesen kezdett a Honvéd, szinte percenként teremtett helyzetet a csepeli kapu előtt. A 12. percben megszakadt az ifjú kapus­tehetség, Gelei hat mérkőzés óta tartó bravúrja — Détári szép átadá­sát Dajka a hálóba lőtte —, így 552 perc után rezdült újra a csepeli há­ló. A nézőtér tombolt, a hazaiak to­vább támadtak, ám nem olyan nagy elánnal, mint a félidő elején, így több gól már nem született az első játékrészben. A második félidő valódi fesztivál­­hangulatban telt el. Détári parádés tűzijáték után lőtt gólját, majd Gyi­mesi és Dajka találatait nagy ováció és taps köszöntötte. A hajrában szinte szünet nélkül zúgott a „baj­nokcsapat” és a „szép volt, fiúk” kiáltás. A lefújás után a pályára özönlő szurkolósereg lelkesen ünne­pelte a múlt év után újra aranyér­mes kispesti együttest. Gól: Dajka (17. és 80. p.), Détári (63. p.), Gyimesi (66. p.). H. J. TATABANYA—VIDEOTON 2-2 (1-1) Tatabánya: Dombai — Tepszics, Laka­tos, Szabó L., Szalma — Schmidt, Em­­mer, Hermann — P. Nagy, Plotár, Vin­ Videoton: Disztl P. — Végh, Disztl L., Csuhay, Horváth — Vaszil (Wittman, 72. p.), Burcsa, Vadász — Májer, Szabó J., Novath (Palkovics, 64. p.). Tatabánya, 5000 néző. Jv.: Szabó B. A Tatabánya virágcsokorral kö­szöntötte az UEFA Kupa második helyezettjét, a bányászstadiont vi­szont körös-körül zengő égi háború. A viharfelhők csak a második fél­időre oszlottak el, a hazai csapat fölött azonban ott maradtak, mivel a nagy harcban csupán az egyik pon­tot tudta otthon tartani. Pedig igazán mindent megtettek a győzelemért az immár Lakat mes­­ter által dirigált bányászok. A nyu­­godtabban játszó Videoton szerzett előnyt, de a nagy iramot diktáló hazai együttes szünetig egyenlített, és nem sokkal utána már fordított az álláson. A további gólokat Disztl kapus remeklése akadályozta meg. A hajrára a tatabányaiak elfárad­tak, Burcsa találata elvitte az egyik pontot, a másik is az ő lábában volt a mérkőzés utolsó percében, de az újabb helyzetet elpuskázta. A dön­tetlennel azért a remény megma­radt Tatabányán, hogy ősszel nem alacsonyabb osztályban folytatja a csapat. Gól: Szabó J. (16. p.), Plotár (34. p.),­­Emmer (53. p.), Burcsa (79. p.). H. L. kapuja nemigen forgott veszélyben. Úgy tetszett, a hamar kapott két gól ugyancsak letörte a hazai együt­test, amely sok hibával játszott. A Rába ügyesen használta ki ezt, s a széleken vezetett gyors támadások­kal veszélyeztette a Haladás hálóját. A szombathelyi csatárok viszont ezen a mérkőzésen nemigen jeles­kedtek, a harcosabban támadó, lel­kesebb Rába megérdemelten hozta el idegenből a két pontot. Gól: Hajszán (3. p.), Hannich (23. p.). FTC—DEBRECEN 2-0 (1-0) FTC: Zsiborás — Szántó, Pintér, Hor­váth, Takács — Rab, Bánki (Pogány, 68. p.), Rubold — Zsinka, Szabadi (Fischer, 72. p.), Pölöskei. Debrecen: Mező — Paróczai, Szigeti, Deákvári, Kiss — Supka, Bücs, Sándor — Magyar Zs. (Szabó J., 65. p.), Mörtel, Benyó, Üllői út, 20 000 néző. Jv.: Kőrös. Borongós időben, de korántsem bo­­rongós hangulatban várta az Üllői úti nézősereg a Ferencváros újabb találkozóját s azt, hogy az együttes tovább folytatja az utóbbi időben tapasztalt jó szereplését. Az első húsz perc azonban kicsit lelohasz­­totta a kedélyeket, hiszen a pályán talán az volt a legérdekesebb ese­mény, hogy eleredt az eső. A hazaiak ugyan némi mezőnyfölényt harcoltak ki, ám a befejezés, a helyzetek ki­használása sorra elmaradt. Hibák itt is, ott is, mígnem a 38. percben Sza­badi kiugratta Ruboldot, aki az előt­te álló debreceni védőt kicselezve, Mező mellett a kapuba juttatta a labdát (1-0). Mindjárt meg is jött a zöld-fehér szurkolótábor hangja, de nagy izgalmak az első félidőben már nem érték a nézőket, hacsak az nem, hogy Supka Pölöskeit szinte a pályát övező reklámtáblára próbálta ragasztani, amiért is sárga lapot ka­pott. A folytatás sem volt a labdarúgó­ínyencek álmának mondható, néhány formás, ígéretes akciótól eltekintve, sokszor unalmasan, akadozva foly­­dogált a játék. A Debrecen hiába igyekezett ledolgozni hátrányát, iga­zi gólhelyzethez nem jutott. A ha­zaiak már inkább, de Pogány nem a kapuba, hanem mellé lőtte a lab­dát. Néhány perccel a befejezés előtt szabadrúgáshoz jutott az FTC, s elő­ször úgy tetszett, hogy a röviden le­gurított labdával Pölöskei nemigen tud mit kezdeni. Mégis, rövid topor­­gás után, a sorfal mellett elrúgva megszerezte csapata második gólját (2-0). Gól: Rubold (38. p.), Pölöskei (85. p.), V. P. I. SZEGED—VASAS 5-4 (1-2) Szeged: Hornyák — Szabó Gy., Koz­ma, Balázs, Polyvás — Orosházi, Móricz, Takó — Deák, Gruborovics, Balogh A. Vasas: Kakas — Pecha, Mészöly (Mun­­di, 59. p.), Csorba — Balogh T., Rácz, Szijjártó, dr. Birinyi, Csík (Kiss, 67. p.) — Zvara, Nyúl. Szeged, 3000 néző. Jv.: Divinyi. Az ökölvívó Európa-bajnokság csak ütő, a védekezéssel nem törődő bok­­szolói­t utánozta a két csapat. Kez­detben a Vasas „rendítette meg” el­lenfelét. Előbb Nyúl fordult le Koz­máról, majd Hornyák kapus a kö­zönséggel együtt nézte Birinyi feje­sét. 0-2 után következett a SZEOL nagy „sorozása”. Deákról kétszer is megfeledkezett őrzője, majd Mészöly ritka ügyetlen mozdulattal hazaadás helyett Móriczot szöktette: 3-2. Újabb Vasas-rohamok után a csere­ként beállt Mundi 30 méterről len­dítette a lábát, ezután Csorba saját, rosszul helyezett büntetője után a kapusról kipattanó labdát bólintotta a hálóba: 3-4. A SZEOL következett, Kozma egyedül indult, Deák labdája pontosan a homlokára érkezett a Va­sas légterében: 4-4. Rögtön utána Balogh Attilát elvágták a büntetőn belül , a 11-est a mérkőzés leg­jobbja, Deák értékesítette. A fordulatos, de magas színvona­lúnak aligha nevezhető találkozó a kihagyott helyzetek mérkőzésének is tekinthető, köszönhetően a minden három lehetőségből egyet értékesítő csatároknak, valamint az átjáróház­hoz hasonlítható védelmeknek. Gól: Nyúl (9. p.), Birinyi dr. (18. p.), Deák (19., 52. és 79. p., 11-esből), Móricz (53. p.), Mundi (63. p.), Csorba (75. p.), Kozma (77. p.). H. K. MTK-VM—V. DÓZSA 1-1 (0-1) MTK-VM: Gáspár — Huszárik, Turner, Balogh G., Tóth J. — Kékesi, Katzen­­bach, Turtóczky, Borsó (Tóth A., 81. p.) — Boda, Bognár (Balogh T, 86. p.). V. Dózsa: Szendrei — Herédi (Kovács E., 70. p.), Kovács J., Bogdán, Kozma — Sarlós, Ebedli (Ambrus, 88. p.), Szabó — Kiss, Kerekes, Schróth. Hungária körút, 3000 néző. Jv.: Pádár. Csendesen ámultak a két csapat szurkolói, mert a játékosok rendkí­vüli megoldásokat mutattak be a Hungária körúti pályán. Bódétól pél­dául rendszeresen méterekre pattant a labda, Tóth József úgy „adott ha­za”, hogy a Gáspárnak szánt gurí­­tést még a labdaszedő gyerekek is alig érték utolt, és lehetne folytatni a sort. így aztán nem keltett meg­lepetést, hogy Schróth és Kozma olyan helyzetet hibázott, amelyet nehezebbnek látszott kihagyni, mint érvényesíteni. Annál váratlanabb volt, hogy Sarlós pontos indításából Kiss az első félidő utolsó percében vezetést szerzett (0-1), ám az MTK­­VM a szünet utáni­ esőben „viharos gyorsasággal” egyenlített. Ettől kezd­ve szinte semmi­­sem történt — ad­dig sem sok —, ezért joggal­ jegyez­te meg egy néző a mérkőzés végén: „Ha ez a két csapat valóban csak ennyit­­tud, az több, mint kínos.” Gól: Kiss (45. p.), Boda (50. p.).H. I. PÉCS—EGER 1-1 (0-0) PMSC: Kollár — Kónya, Torna, Róth, Brezniczky — Lutz (Rufi, 80. p.), Dárdai, Lőrincz, Bendes (Túri, 55. p.) — Mészá­ros, Lovász. Eger: Bodolai — Lengyel, Megyesi, Smutzer, Szert — Szebegyinszky (Csep­­regi, 65. p.), Méhesi, Simon, Jávorszky — Kiss T. (Kovács, 76. p.), Kiss Gy. Pécs, 7000 néző. Jv.: Nagy M. Két idegenbeli győzelem után a hazai közönség hiába várta a pécsiek jó játékát, s hogy a csapat adós ma­radt,'" kifütyülte kedvenceit. Az eg­riek sem csipkedték magukat külö­nösen. Megfejthetetlen, hogy a ki­esés küszöbén álló együttes­­ miért ut­azott csak az egyik pontra, pedig ha rámenősebbek, szemfülesebbek, nagyobb galibát okozhattak volna a mecsekiek kapuja előtt. Az első fél­időben egyébként jó, ha három lövés ment a két kapura, s az első szöglet­re i­s az 53. percig kellett várni. Ez mindjárt zava­rba is hozta a hevesie­ket, és Mészáros a kapust is elfektet­ve, elegáns gólt szerzett (1-0). Még tartott a pécsi örömmámor, amikor Lengyel az ötösről a hálóba bólintot­ta a veterán Kiss, T. átadását (1-1). A befejezés előtt Kiss Gy. a vele szabálytalankodó Brezniczkyn elég­tételt vett, s ezért a játékvezető az egri fiút kiállította. Gól: Mészáros (53. p.), Lengyel (56. p.). S. I. ZTE—BÉKÉSCSABA 3-1 (3-1) ZTE: Balázs — Pecsics, Csepregi, Tö­rök, Péter — Sipos, Soós, Galántai — Ta­kács (Páli, 61. p.), Gass, Kovács L. (Czi­­gány, 76. p.). Békéscsaba: Kovács L. — Vígh, Ottla­­kán, Takács, Fabulya — Steigerwald, Pásztor (Csalánosi, 73. p.), Királyvári — Kanyári (Adorján, 69. p.), Melis, Sze­keres. Zalaegerszeg, 4000 néző. Jv.: Nagy B. A ZTE otthonában hat év óta ve­retlen vendégek számára a lehető legrosszabbul kezdődött a mérkő­zés: Péter, a zalaiak válogatott hát­védje szabadrúgásból már az első percben bevette kapujukat. A csa­baiakat nem sokkolta a gól, sőt — igaz Balázs hibájából — gyorsan le­dolgozták hátrányukat. Örömük azonban nem tartott sokáig, mert Péter újra előnyt szerzett lendület­be jött csapatának, majd Soós is feliratkozott a góllövők közé. A változatos, érdekes első félidőt könnyen felejthető második 45 perc követte. A pihenő után ugyanis visszaestek a házigazdák, ám meg­győződés nélküli ellenfelük ezt­­nem tudta kihasználni. (3-1). Gól: Péter (1. és 18. p.), Királyvári (7. p.), Soós (35. p.). Góllista 17: Kiprich (Tatabánya), Détári (Honvéd). 13: Szabó (Videoton). 11: Kiss (Vasas), Hannich (Rába). Következik A 29. forduló (június 1., szombat) műsora: Videoton—ZTE, Vasas—Ha­ladás, Békéscsaba—Ú. Dózsa, Deb­recen—Eger, Csepel—Rába, MTK­­VM—Szeged, FTC—Tatabánya, Hon­véd—Pécs (mind 17 órakor). NÉGY GÓL ÉS ÜNNEPLÉS KISPESTEN Fegyelmezett menetelés után: 1. Bp. Honvéd T. J. A BAJNOKSÁG ÁLLÁSA 1. Honvéd 28 195 4 57-21 43 2. Videoton 27 147 6 43-25 35 3. Rába 28 146 8 51-46 34 4. ZTE 28 127 9 37-31 31 5. Haladás 28 109 9 31-29 29 6. Csepel 27 109 8 21-19 29 7. Ferencváros 28 116 11 33-34 28 8. Vasas 288 119 51-44 27 9. Debrecen 28 107 11 32-33 27 10. Pécs 289 9 10 31-32 27 11. I. Dózsa 289 8 11 34-31 26 12. Békéscsaba 28 106 12 35-50 26 13. MTK-VM 28 105 13 35-41 25 14. Tatabánya 289 6 13 40-46 24 15. Eger 289 5 14 24-38 23 16. Szeged 285 2 21 30-65 12 HALADÁS—Rába 0-2 (0-2) Haladás: Hegedűs — Bognár, Vörös Cs., Papp (Horváth, 46. p.), Vörös I. — Nagy, Pásztor, Fitos, Topor — Demján, Schré­­ter. Rába: Mészáros — Csonka, Hlagyvik, Mile, Magyar — Hannich, Kurucz, Pre­­szeller — Szabó (Turbék, 72. p.), Szentes, Hajszán. Szombathely 8000 néző. Jv.: Drigán. A vendégcsapat már a harmadik percben Hajszán révén megszerezte a vezetést, s nem sokat kellett várni a második Rába-gólra sem: Han­nich Szentestől kapta vissza a lab­dát, s a 11-es pontról az elmozduló Hegedűs mellett a kapu közepébe lőtt. A Haladás hiába próbálkozott a javítással, gólhelyzetet sem sike­rült kialakítania. A második félidőben alacsonyabb sebességre kapcsoltak a csapatok, lanyhult az iram. Látszólag a Hala­dás került fölénybe, ám Mészáros SPORT Ez történt az NB II-ben A labdarúgó NB II-ben szerdán a 34. fordulót játszották. Eredmények: Siófok—Szekszárd 3-3, Vác—22. sz. Volán 3-1, Volán—Keszthely 4-1, Tapolca—Salgótarján 0-4, Nagykani­zsa—Bakony Vegyész 2-0, Dunaújvá­ros—Baja 2-2, Diósgyőr—Szolnok 2-0, Ózd—Nyíregyháza 2-0, Metri­­pond—Sopron 1-1, Debreceni Kinizsi —Kazincbarcika 1-0. A BAJNOKSÁG Állása: 1. Volán 34 208 6 72-45 48 2. Siófok 34 199 6 59-34 47 3. Vác 34 17 116 58-30 45 4. Salgótarján 34 177 10 48-32 41 5. Debreceni K. 34 15 109 59-48 40 6. Szolnok 34 167 11 55-37 39 7. Diósgyőr 34 16 108 66-46 38* 8. Sopron 34 13 11 10 43-42 37 9. Dunaújváros 34 11 149 41-44 36 10. Nyíregyháza 34 167 11 47-31 35* 11. Kazincbarcika 34 11 12 11 41-39 34 12. Metripond 34 11 11 12 39-37 33 13. Ózd 34 109 15 35-41 29 14. Baja 34 109 15 40-50 29 15. Nagykanizsa 34 109 15 46-57 29 16. Keszthely 34 108 16 37-42 28 17. Szekszárd 348 11 15 39-55 27 18. Bakony V. 349 8 17 38-54 26 19. Tapolca 344 8 22 30-88 16 20. 22. sz. Volán 344 7 23 34-75 15 *, a Diósgyőrtől 4—4 büntetőpont­­ és evőia­ríva Nyíregyházától Tragédia a Heysel-stadionban Brüsszel, május 29. (Kiküldött munkatársunk telefon­jelentése.) Megdöbbentő prológja volt szerdán a belga fővárosiban a Juventus—Li­verpool Európa Kupa-döntőnek, mert az angol szurkolók megtámadták az olasz nézőket, így eleinte pályán kí­vüli ütközet színterévé vált a Hey­­sel-stadion. A szomorú összecsapás­nak (melynek következtében az egyik lelátó mellvédje leszakadt) az első hírek szerint több mint harminc ha­lottja van, s bár a rendőrök, ha ne­hezen is, de megtisztították a többi veszélyeztetett szektort a vandálok­tól, az eseményeket már nem lehe­tett meg nem történtté tenni. A rendet a biztonsági erőknek a stadion más részein is csak külön­leges nehézségek árán sikerült hely­reállítaniuk, noha még Angliából is érkezett erősítés, sőt az olasz játé­kosok is igyekeztek lecsillapítani honfitárs szurkolóikat. Így aztán az UEFA vezetői azon nyomban össze­ültek, hogy egyáltalán megtartsák-e a találkozót, amely vidéki kiadásunk zártáig nem kezdődött meg. L. L. Békétlenkedésektől terhes vilá­gunkban felmérhetetlen a népek ba­rátságát, a nemzetek közeledését szolgáló rendezvények, megmozdulá­sok szerepe. Józan ésszel ide sorol­juk, ide sorolnánk a sporteseménye­ket is, amelyek eredeti szándékuk szerint fiatal emberek nemes ver­sengésére adnának lehetőséget, így csak megdöbbenéssel nézhettük teg­nap a brüsszeli labdarúgó Eb-döntő helyszínéről a világba repülő képe­ket, emberi mivoltukból kivetkezett, szurkolónak már nem nevezhető cso­portok eszeveszett tombolását, amelynek a jelentések szerint har­minc halálos áldozata volt. A sport ünnepének e tragédiába forduló szörnyű percei a megdöbbe­nésen túl nem alaptalanul táplálják aggodalmunkat. Mi lesz veled, sport, mi lesz veled, megértés, mi lesz a józan ésszel? A döbbenet pillanatai: futballünnep helyett tragédia színhelyévé vált a brüsszeli Heysel-stadion. mu­ külföldi képszolgálat Ökölvívás Újabb sikerek A keddi négy győzelem meghozta a magyar tábor „étvágyát”, az a tény pedig, hogy két versenyző is érmes­nek érezhette magát, önbizalommal töltötte el a válogatott valamennyi tagját. Szerdán ismét négy magyar próbálkozhatott, esetleges győzelem esetén ők is elődöntősök lehettek. Nos, a mérleg egészen kiváló: a négyből három nyert, így ők tovább­ra is versenyben vannak. A bronz­érem már a zsebükben van, de újabb győzelemmel még veretesebb érmet vihetnek haza. Gönczi (57 kg) próbálkozott elő­ször a jugoszláv Konovalovval. A kecskeméti versenyző kénytelen-kel­letlen fejvédőt húzott, ugyanis jobb szeme igen érzékeny volt, s attól le­hetett tartani, hogy előbb-utóbb fel­szakad a seb. A mérkőzésről felesle­ges hosszabban szólni: Gönczi be­csülettel helytállt, de Konovalov két­ségkívül jobb képességű ökölvívó, teljesen megérdemelten győzött 5:0- ra. Füzesy (75 kg) a svéd Ayeddel mérkőzött. A kép a megszokott: a magyar nagyszerűen hajol el az ellen­fél ütései elől, s néhányszor tisztán találja az arab származású svédet, akinek fejbőre a harmadik menet közepén felrepedt, s ezt az orvosok mindig szigorúan bírálják el. Most is így történt, sérülés miatt leléptet­­ék Ayedet. Bénító erejű ütések zuhogtak a Botta Suetovius (81 kg) mérkőzésen. A bíró testvériesen nyolcat-nyolcat számolt mindkettőjükre, aztán ismét az orvosnak akadt dolga, ezúttal Suetovius homloka szakadt fel, és vele sem volt elnéző a doktor, sé­rülés miatt leléptette. A fekete bőrű, angol színekben versenyző Beckles ütéseivel házakat lehetne szanálni, horgai után a kő­fal is megadná magát, hát még egy ember. A 75 kg még versenyben ma­radt ökölvívói ugyancsak fohászkod­hatnak, hogy elkerüljék a minden­kit letaglózó angolt. Nehézsúlyban hosszas várakozás után végre Alvics is szorítóba léphetett, de ennek Salados aligha örült. Ameddig lel­kesedéssel bírta, addig méltó ellen­fél volt a spanyol, de a harmadik menetben egy villámgyors balcsapott jobb belátásra bírta: a szakmát Al­vics ismeri alaposabban ... S végül, hogy megint csak jóked­vünk legyen, megjelent a szorítóban Somodi Ferenc. Ellenfele, a bolgár Sztojmenov sokat tud az ökölvívás­ról, ezért volt nehéz a magyar fiú dolga. Csépelték egymást rendesen, úgy tetszett, mintha légsúlyúak ök­löznének, annyira nagy volt az iram. Egyetlen pillanatra sem lankadtak, lázba hozták a közönséget is, amely hálásan tapsolt a két gladiátornak. A pontozás 3:2 volt Somodi javára, s ez azt jelentette, hogy Isaszegi, Bo­tos, Füzesy és Alvics után ő is a leg­jobb négy közé jutott. Ma újabb három magyar próbál­kozik a négy közé jutással: a dél­utáni programban Hranek és Bács­kai, este Váradi lép szorítóba. J. J. MADRID: Florencio Campomanes, a Nemzetközi Sakk Szövetség elnöke a spanyol fővárosban tartott sajtótájékoz­tatóján beszámolt arról, hogy az Anatolij Karpov—Garri Kaszparov megismételt sakkvilágbajnoki döntőt szeptember 2-tól Moszkvában rendezik meg. REYKJAVÍK: Labdarúgó VB-selejtezőn (európai 7. csoport) Skócia 1-0 (61-0) arányban legyőzte Izlandot. A gólt a 86. percben Bett szerezte, az izlandiak ki­hagytak egy 11-est. LAUSANNE: A Nemzetközi Olimpiai Bizottság végrehajtó bizottsága határo­zatot hozott, miszerint a női légpiszto­­lyos versenyszámot már 1988-ban felve­szik az olimpia műsorára. A határozatot a NOB jövő héten Berlinben ülésező köz­gyűlésének még jóvá kell hagynia. SZÖUL: Az asztalitenisz Világ Grand Prix második napján Oláh Zsuzsa 2:1-re győzött a francia Daviaud ellen, Urbán Edit hasonló arányban kikapott az ugyan­csak francia Thiriet-től. BONN: Bemutató jellegű páros mér­kőzést vív a szovjet sakkvilágbajnok-je­­lölt, Garri Kaszparov és a nyugatnémet nemzetközi nagymester, Robert Hübner. Az első partit Kaszparov nyerte. NÉPSZABADSÁG AZ MSZMP KÖZPONTI LAPJA Szerkeszti a szerkesztő bizottság Kiadja a Hírlapkiadó Vállalat Szerkesztőség és kiadóhivatal: Budapest Vill., Blaha Lujza tér 3. Telefon: 343-100, 336-130 A Népszabadság levélcíme: 1960 Budapest A Hírlapkiadó Vállalat levélcíme: 1959 Budapest Terjeszti a Magyar Posta Előfizethető bármely postahivatalnál a kézbesítőknél és a Posta Központi Hírlap Irodánál (postacím: Budapest V., József nádor tér 1., 1900) személyesen vagy postautalványon, valamint átutalással a KHI 215—96162 pénzforgalmi jelzőszámra. Előfizetési díj egy hóra 43, negyedévre 129, egy évre 516 forint. SZIKRA LAPNYOMDA INDEX: 25 001 ISSN 0133-1752­­­4 8