Tolnai Népújság, 2005. május (16. évfolyam, 101-125. szám)

2005-05-17 / 113. szám

2005. MÁJUS 17., KEDD - TOLNAI NÉPÚJSÁG SPORT9 Elődöntős az Atomerőmű kosárlabda Ezúttal Smith és Pavlík állt a Zsoldos-sereg élére Az élvonalbeli férfi kosár­labda-bajnokság negyed­döntőjének ötödik mérkő­­zésén az Atomerőmű SE hazai pályán 12 ponttal verte a címvédő Kapos­várt, s ezzel hátrányból fordítva a párharcban ki­vívta az elődöntőbe ju­tást. Medgyesy Ferenc Atomerőmű SE­­Kaposvári KK 85-73 (23-15, 13-16, 15-19, 34-23). Paks, 1200 néző. V: Hartyányi, Papp. ASE: MÉSZÁROS (10/6), MONROE (16/6), SMITH (22/6), Sitku (10), Czigler (4). Csere: Mélicie (2), Ridl (4/3), PAVLIK (17/6), Kiss Zs. (-). Edző: Zsoldos András, Nagy László. Kaposvár: STRNAD (16/9), MOSELEY (19/6), Dé­nes (3/3), KUNC (18/3), Wiley (5/3). Csere: TREPÁK (7/3), Prime (3/3), Szőke (-), Kiss K. (2). Edző: Kmézics Zorán. Az eredmény alakulása: 2. perc: 4-5, 7. p.: 17-10, 12. p.: 29-15, 15. p.: 32-20, 25. p.: 42-39, 29. p.: 51-45, 31. p.: 51-52, 38. p.: 72-64. Kipontozódott: Prime (35.), Sitku (37.), Wiley (40.). A párharc ötödik, mindent el­döntő felvonásán nagyon jó vé­dekezéssel nyitott az Atomerő­mű, Mészárosék egymást kise­gítve, hatékonyan szűrték az el­lenfél támadásait, s bár az első találat Moseley nevéhez fűző­dött, támadásban is a hazaiak­­ domináltak. Igaz, Dénes és Wiley beszórt egy-egy triplát, ám ebben a műfajban is felvette a kesztyűt a házigazda, hasonló távolságból azonnal érkezett a válasz. Látható elszántsággal és eredményesen játszottak a pak­siak, vezettek is nyolc-tíz pont­tal, aztán a 12. percre az előny 14 egységnyire duzzadt. Ekkor azonban megtorpant az Atom, az addigi folyamatos, kombina­­tív támadásvezetést egyéni já­tékra váltotta, főként a betöré­seket erőltették Monroék, eze­ket pedig hatástalanították a vendégek. Az akadozó játék lát­tán Zsoldos András két percen belül kétszer is időt kért, ám ez segített, a lendületbe jött somo­gyiak a szünet előtt Strnad és Moseley vezérletével öt pontra zárkóztak fel. A kaposvári légi­ós duó csapata félidei 31 pontjá­ból 23-at jegyzett. A bajnoki címet védő vendé­gek láthatóan nem adták fel az esetleges újabb paksi bravúr lehetőségét, alaposan felpörög­tek a folytatásra, különösen Kunc, aki az első húsz percben nem talált be, aztán egyszer csak elkezdte szórni, s a lefújá­sig 18 egységet termelt, hát még ha jobban büntetőzik. A kaposvári erősítés a 31. percre ért be igazán, amikor is a mér­kőzés elejét követően ismét ná­luk volt az előny, ha csak egy ponttal is, s az sem sokáig. Mint a találkozó korábbi szaka­szában többször is, ezúttal is Pavlík adott új lendületet csa­patának, s a cseh irányító mel­lett Smith is beszállt a pont­gyártásba. Öt perccel a vége előtt 64-56-ra vezettek az ato­mosok, s innen már nem tudott újítani a somogyi alakulat. Pe­dig Kmézics edző minden po­tenciális pontszerzőjét pályára küldte, hiába. A hajrában az addig sok dobást tévesztő, pont nélkül álló Czigler kétszer is betalált, miközben már zengett a hazai szurkolók rigmusa: „Iz­zik a csarnok, kiesett a bajnok”. Az atomos győzelem jó két perccel a vége előtt vált bizo­nyossá, amikor Smith szerzett labdát, majd a pályán végigro­bogva kíméletlenül bezsákolta azt. Ekkor már talpon volt a csarnok, ünnepelte az Atom­erőmű SE elődöntőbe jutását. További eredmények: Alba­­comp Szolnoki Olaj KK 92-75. Összesítésben: 3-2. Univer-PVSK 100-74. Össze­sítésben: 3-2. Debrecen-Falco KC (3-0). A három győzelemig tartó elődöntő párosítása: Atom­erőmű SE-Univer Kecskemét, Debrecen-Albacomp. Az ASE-Kecskemét párharc első összecsapását szerdán 18 órától rendezik. Jan Pavlík (jobbról) kulcsszerepet vállalt az ASE továbbjutásából. A cseh karmester 17 pontjával a paksiak második legeredményesebbje volt így látták a szakvezetők az ötödik összecsapást Zsoldos András: - A mai mérkőzésen is lát­szott, milyen nehéz műfaj a rájátszás. Nagyon örülök a továbbjutásnak, kitűnő ellenfelet si­került legyőznünk. Elégedett vagyok a csapat­tal, végig jól küzdöttünk, fejben és fizikailag is erősek voltunk. Kmézics Zorán: - A vereség ellenére csak gra­tulálni tudok játékosaimnak. Sajnos hiányzott a rutin, a frissesség, látszott ez a kihagyott büntetőkön is, ezért nem tudtuk kihasználni lehetőségeinket. További sikereket kívánok a győztes paksiaknak. Sebastien Loeb mesterhármasa RALi-VB Stahl privát Citroennel lett második a ciprusi versenyen Új-Zéland és Szardínia után a rali világbajnok­ság ciprusi viadalán is Sebastien Loeb volt a leg­gyorsabb, így a Citroen francia pilótája zsinórban harmadik győzelmével to­vább növelte előnyét a pontversenyben. Amber PR A második helyen Loeb márka­társa, a privát Citroennel ver­senyző Manfred Stohl ért célba, míg harmadikként a Peugeot 307 WRC-t terelgető észt Markko Märtin kormányozta célba a piros-fehér oroszlánt, s így a Peugeot még mindig ural­ja a konstruktőri tabellát. A vb-sorozat egyik legnehe­zebb versenyeként számon tar­tott Ciprus Ralira ezúttal is a kavicsos utak és a hatalmas por volt jellemző. A gyári menők szépen hullottak, így a két éllo­­­­vas pilóta, a finn Marcus I Grönholm (Peugeot) és a nor­­­­vég Petter Solberg (Subaru­s Impreza WRC) motorproblé­­mák miatt már az első napon kiszálltak a csatából. Loeb a nagy vetélytársak kiesésével több mint négyperces előnnyel ért célba az osztrák Stohl előtt. Az egyetlen magyar szereplő, Benik Balázs már a nyitónapon feladni kényszerült a viadalt. A Ciprus Rali végeredménye: 1. Loeb (Citroen Xsara WRC) 5:02:29.4 óra, 2. Stohl (Citroen Xsara WRC) 4:09.5 perc hát­rány, 3. Martin (Peugeot 307 WRC) 4:41.9 p h., 4. N­. Solberg (norvég, Ford Focus WRC) 5:15.7 h. A vb pontverseny élcsoportja: 1. Loeb 45 pont, 2. P. Solberg és Martin 34-34, 4. T. Gardemeis­ter (finn, Ford Focus WRC) 28, 5. Grönholm 26. A Citroen francia világbajnoka, Sebastien Loeb zsinórban harmadik fu­tamgyőzelmét aratta, és növelte előnyét az összetett pontversenyben I Orosházán innen és túl asztalitenisz Negyedik lett a SZAC A női Extra Liga felső ágán szereplő Akvaplast Kft.-SZAC gárdája szom­baton Orosházán is ma­gabiztosan nyert, és a negyedik helyen zárta az alapbajnokságot. TN-információ Sáth Sándor szakmai igaz­gató együtte­se az élete egyik legjobb, legérettebb játékát nyújtó VIERA MARCEKOVÁ, DS az ugyancsak három egyéni si­kert jegyző Li Meng Jiao vezér­letével fektette két vállra a viharsarkiakat. A szekszárdi­ak 3:3 után, a második egyes körben léptek el riválisuktól, s ettől kezdve már csak a kü­lönbség volt kérdéses. Sikeré­vel az Akvaplast Kft.-SZAC csa­pata a negyedik helyről kezdi a rájátszást, vagyis kiemeltként május 21-én hazai környezet­ben játszhat az ötödik, jelesül (ismét) az Orosháza ellen. Orosháza- Akvaplast Kft- SZAC 4:10. Győztesek: Erdé­lyi 2, Cojocaru és az Erdélyi- Viski pár, illetve Marceková 3, Li Meng 3, Stoian 2, Márkus, valamint a Marceková-Li Meng pár. A végén egy pont maradt Az alapbajnokság 10., utolsó helyén álló tolnaiak az utolsó fordulóban döntetlenre végez­tek az Egerrel. Wittingerék idei első pontjukat szerezték, ám az egyből könnyen lehetett volna kettő is, hiszen a Fastron AC már 9:6-ra is veze­tett... Fastron AC Tolna-Eger 9:9. Győztesek: Balas 3, Wittinger 3, Majzik Zs. 2, és a Majzik- Wittinger pár, illetve Gazsi 4, Szabó Gy. 2, Ackermann, Kacsándi, valamint a Kacsán­­di-Szabó Gy. pár. Két tolnai páros arany kajak-kenu Maratoni ob Győrött A párosok szálltak vízre a Győrben rendezett ka­jak-kenu maratoni or­szágos bajnokság máso­dik napján. TN-információ A férfi kajakosoknál a tavalyi aranyérmes tolnai Jámbor At­tila győri párjával, Salga Ist­vánnal megvédte címét klub­társa, Szakály Viktor és a ka­posvári Szigeti Krisztián alkot­ta kettős előtt. A hölgyek ver­senyében az ugyancsak tolnai Barta Diána Folláth Viviennel párban diadalmaskodott. Eredmények: Férfiak, K-2, 36,6 km: 1. Jámbor Attila, Salga István (Alois Dallmayr-Tolnatext KKSC, Győri VSE) 2:22.34 óra, 2. Sza­kály Viktor, Szigeti Krisz­tián (Tolna­­text, Kaposvár) 2:22.35. Nők, k-2, 28 km: 1. Barta Diána, Folláth Vivien (Tolnatext, Szolnok) 2:05.46, 2. Harkai, Csengeri (Multi SE, MTK) 2:05.49. Borsodi Géza, a maratoni szakág vezetője a verseny után elmondta, a válogatási el­vek szerint a bajnokság szá­monkénti első két helyezettje vehet részt a csehországi Tynben július 23-24-én sorra kerülő Európa-bajnokságon. Egy Fisher-tripla döntött kosárlabda A MAFC kiénekelte a sajtot a dombóváriak szájából Az utolsó másodpercben esett triplával veszített alsóházi rangadót hazai pályán a Gunaras KC Dombóvár a MAFC ellen az élvonalbeli férfi kosár­labda-bajnokságban. Gaál István Gunaras KC Dombóvár- MAFC-Újbuda 78-79 (23-13,22-20,19-18,14-28). Dombóvár, 300 néző. V: dr. Páli, Győrfi. Dombóvár FOR­BES (19/3), KRASZNAI T. (9), Radnóti (7/3), Hendlein (9/3), EDMONSON (15). Csere: Pan­­ta (6), Balogh L (5/3), Tömös­­váry (8/3), Veréb (2). Edző: Dzunics Braniszlav. MAFC: Pojbics (10/6), Smigics (2), GREEN (20/6), SAJNI (15), FISHER (16/6). Csere: Molnár A. (14/3), Balogh Z. (2), Kecs­kés (2). Edző: Dinnyés Attila. Az eredmény alakulása: 5. perc: 19-7, 15. p.: 33-24, 25. p.: 49-42, 35. p.: 68-62. Nagyszerűen kezdett a hazai csapat, négy perc leforgása alatt Edmonson és Krasznai ve­zérletével 15 pontos előnyre tett szert, ám a dombóváriak lendü­letét egy hirtelen jött áramszü­net megtörte. A hazai kedvenc, Forbes egyszer sem talált a gyűrűbe, ám a tízpontos kü­lönbség így is tartotta magát. A fordulás után a MAFC gyorson faragott hátrányából, Green triplájával a 27. percre két pontra felzárkózott. A 35. percben még hat ponttal ve­zettek a Dzunics-fiúk, ám végül az idény elején még a Gunarast erősítő David Fisher kilenc méterről fővárosi győ­zelmet érő triplát szórt a du­daszó pillanatában. Dzunics Braniszlav: - Ka­tasztrofálisan védekeztünk az utolsó percekben, ezzel együtt szerencsével nyert a MAFC. AiI