Tolnai Népújság, 2019. január (30. évfolyam, 1-26. szám)

2019-01-22 / 18. szám

14 SPORT Serena Williams kiejtette Halepet! TENIS Serena Williams 1 óra 47 perces csatában 6:1, 4:6, 6:4-re legyőzte a világel­ső Simona Halepet az auszt­rál nyílt bajnokság női verse­nyében a legjobb 16 között, ezzel bejutott a negyeddön­tőbe. A világelső mindössze 12 ki nem kényszerített hi­bát ütött a mérkőzésen, de Williams agresszív teniszével - az amerikai 44 nyerőt ütött - ezúttal sem tudott mit kez­deni, így már 1-9-re áll vele szemben az egymás elle­ni összevetésben. Serena az 50. Grand Slam és a 12. Australian Open negyeddön­tőjében a cseh Karolina Plís­­kovával találkozik. B. S: A spanyol élvonal a világ legjobbja LABDARÚGÁS Sorozatban ki­lencedik alkalommal a spa­nyol La Liga bizonyult a világ legerősebb bajnokságának a labdarúgás történetével és statisztikáival foglalkozó nemzetközi szervezetnél, az IFFHS-nél. A magyar élvonal az 59. helyen áll. A listave­zetőhöz hasonlóan megőriz­te második, illetve harmadik helyét az angol (1050), va­lamint a brazil (1043) élvo­nal. A kolumbiai első osztály (1028) két helyet előrelép­ve a negyedik, míg az euró­pai topbajnokságok közül az olasz (998) az ötödik, a fran­cia (895) a hetedik, míg a né­met (834.5) a nyolcadik pozí­ciót foglalja el. B. S. 2019. JANUÁR 22., KEDD A Sabah újoncként az ötödik helyen áll hazája bajnokságában Azeri klub elleni meccsel búcsúzik Belektől a Paks Az azeri élvonalban újonc Sabah FK ellen zárja le fel­készülési mérkőzéseit a tö­rökországi edzőtáborban ma a Paksi FC. Berg Sándor sandor.berg@mediaworks.hu LABDARÚGÁS Győzelemmel, de legalábbis jó szájízzel intene búcsút a beleki edzőközpont­nak a Paksi FC, ehhez az azeri újonc ellen kell jó eredményt és teljesítményt „letenniük” a zöld-fehéreknek. A svájci má­sodosztályú FC Vaduz (0-1) és a román élvonalbeli AFC Boto­sam (1-2) elleni vereség után az orosz első osztályú FK Ar­­szenal Tula ellen már össze­jött a döntetlen (0-0). Az első mérkőzés­hez képest sokat fejlődött a Paks Csertői Aurél az oroszok el­leni találkozó után azt mondta, csapata frissességben és gyor­saságban meccsről meccs­re lép előre, s az első mérkő­zéshez képest sokat fejlődtek játékosai, ami szombaton is megmutatkozott annak elle­nére, hogy helyzeteikből nem tudtak betalálni. Ezen, mármint a helyzetki­használáson a bakui csapat ellen javíthat a Paks. A'Sabah FK-t utánpótláscsapatként 1967-ben alapították, de jelen­legi arculatát csak két éve vet­te fel a gárda. Az első osztály­ban (Premier League) ez az első évük, s tizennégy mérkő­zés után öt győzelemmel, két döntetlennel és hét vereség­gel az ötödik helyen felelnek a nyolccsapatos ligában. Habár még csak alig két éve mondható felnőttcsapatnak a Sabah, a jelenlegi keretét 6,7 millió euróra becsüli a mér­tékadó Transfemarkt. A leg­értékesebb játékosa a 27 éves brazil balszélső Wanderson, a 23 esztendős azeri védekező középpályás Dzhoshgun Di­­nijev és a csapat kapitánya, a szintén azeri, 29 éves támadó középpályás Dzhavid Imam­­verdijev egyaránt hatszázezer euróval. Az azeriek szom­baton az MTK-t verték 3-1-re Az azeriek házi gólkirálya az ukrán-szerb Marko Devic, a most 35 éves csatár fényko­rában megfordult a Sahtar Do­­neckben és a Rubin Kazany­­ban is, az ukrán válogatott­ban pedig 35 mérkőzésen hét­hét gólt és gólpasszt szerzett. A bajnokságban csapata gólja­inak felét, hatot ő jegyez. Érdemes odafigyelni majd a végeredményre, az azeri­ek ugyanis szombaton azt az MTK-t verték 3-1-re (gól: Ab­­dullajev, Devic, Imamverdijev, illetve Vass Patrik), amelyhez az OTP Bank Liga első tava­szi fordulójában utaznak az atomvárosiak. Simon Andrásék (zöldben) ma játsszák utolsó törökországi edzőmérkőzésüket­Fotó: Makovics K, Mindkét együttes hosszabbítást követően harcolta ki az atlantai nagydöntőbe való bejutást Patriots-Rams meccs az 53. Super Bowlon AMERIKAI FOCI Hétfő hajnal­ban kiderült, hogy a New Eng­land Patriots és a Los Ange­les Rams játssza helyi idő sze­rint február 3-án a tengeren­túli profi liga (NFL) nagydön­tőjének számító Super Bowlt. A Patriots a Kansas City Chiefs, a Rams a New Orleans Saint otthonában tudott nyerni hos­­­szabbítás után. A kaliforniai gárda rosszul kezdte a mérkőzést (0-13), de egy trükkös és eredmé­nyes negyedik kísérlet után átlendült a holtponton a har­madéves Jared Goff irányítot­ta Rams. A másik oldal a ru­tint képviselő Drew Brees irá­nyításával is termelte a yardo­kat, így a 23-23-as rendes já­tékidő után következhetett a hosszabbítás, ahol a 40 éves irányító passzát John John­son szerezte meg, Greg Zuer­­lein pedig egy 57 yardos me­zőnygóllal eldöntötte a mecs­esét (26-23). Az NFC-döntő izgalmaira is rátett egy lapáttal az Ame­rikai konferencia fináléja: a Tom Brady vezette Patriots egy félidő után már 14-0-ra vezetett Kansas City-ben, mi­re Patrick Mahomes és Chiefs életjelet adott magáról. A záró­negyedet így is 17-14-es ven­dégvezetéssel kezdték a csa­patok, s a hazaiak hiába for­dították meg kétszer is a mér­kőzés állását, s tettek fel 24 (!) pontot a táblára, hosszabbítás­ba torkolt a találkozó. Itt azon­ban a rutin és a Patriots győ­zött 37-31-re. A Rams negyedszer jutott be a Super Bowlba, legutóbb a 2001-es kiírás végén a New England tréfálta meg az ak­­kor még St. Louis-i gárdát. A foxborough-i gárda a kilen­cedik döntőjére készülhet (va­lamennyit Tom Brady-vel érte el), s csak a legutóbbi öt sze­zont figyelembe véve negyed­szer ért oda a szezon legfonto­sabb meccsére. B. S. Greg Zuerlein (középen) döntött a Rams javára Fotó: NFL A nagydöntőről AZ 53. SUPER BOWL kezdőrú­gását magyar idő szerint feb­ruár 4-én, hétfőn, 0.30 órakor végzik el a Georgia állambeli Atlanta város Mercedes-Benz Stadionjában. A mérkőzés ve­zetőbírója a 2000 óta bírás­kodó John Parry lesz, a foga­dóirodáknál rögtön a mérkő­zés után a Patriotst kiáltották ki esélyesebbnek 1.5 ponttal. A Sports a helyszínről élőben közvetíti a nagydöntőt (felve­zetőműsor 22 órától). A Half­time Show-ban a Maroon 5 zenekar lép fel. HIRDETÉS SÍMAGAZIN: FÓKUSZBAN A SZEZON ÚJDONSÁGAI SZUPERGYORS LÉCEK, DIZÁJNOS SÍDZSEKIK, ELKÉPESZTŐ SÍCENTRUMOK, ÚJ GYÓGYÍTÁSI MÓDSZEREK, ÉLETHŰ SZIMULÁTOROK, EURÓMILLIÓS FEJLESZTÉSEK 100 OLDALON! KERESSE AZ ÚJSÁGÁRUSOKNÁL!^ ■ Jr 1 *1 m m