Napló, 1996. június ( 52. évfolyam, 127-151. szám)

1996-06-18 / 141. szám

14 NAPLÓ Veszprémé a Magyar Kupa A Budapesten lejátszott döntőben: Fotex VSE-Pick Szeged 17:15(10:5) Budapest, Körcsarnok, ezer néző. V.: Andorka, Schóber (Kecskemét, Balatonföldvár). Fotex VSE: Szathmári - Török 2 (2), Gulyás 1, Sótonyi, Zsig­mond 5, Éles 6 (2), Pásztor 1. Csere: Svajlen (kapus), Kiss Á., 1, Béres 1, Gyurka. Edző: Ko­csis Pál. Pick Szeged: Fekete R. - dr. Oszlánczi 1, Csavar, Ba­­júsz 1, Borsodi, Gruber, Avar 2 (2). Csere: Mezei 2, Bartók 5, Fekete L. 2 (1), Radovics 2. Edző: Skaliczki László. Hetesek: 4/4, ill. 4/3. Kiállítások: 16, plusz egy végleges, ill. 12 perc, plusz egy végleges. (A férfi kézilabda Magyar Kupa idei döntőjében a veszpré­miek számára a kilencedik, a szegediek számára a negyedik kupagyőzelem volt a tét. Mind­két edző a saját csapatának a si­kerét várta. A szegediek min­denesetre boldogan kántálták. Izzik a csarnok, itt a magyar bajnok!) Éles hetesével kezdődött az összecsapás, a másik oldalon Bertók volt eredményes: 1:1. A téthez méltó módon nagy volt a küzdelem s az izgalom, no meg sok a technikai hiba. A kilence­dik percben Sótonyit két percre kiállították, de Kiss Ákos gyors indítás végén emberhátrányból is vezetést szerzett csapatának. Bertók egyenlített (2:2), majd Pásztor ismét a veszprémieket juttatta vezetéshez. Mezei talá­lata után 3:3-ra alakult az ered­mény állása. (Mint utóbb kide­rült, ez volt az utolsó alkalom, amikor egyenlő volt az állás!) Szathmári nagyszerű védései után Élesék egymás után négy­szer is betaláltak, s a 18. percben Zsigmond gólja 7:3-as vezetést eredményezett. Hatalmas küz­delem folyt a pályán, miközben a lelátón a Fotex-szurkolók kó­rusban afelől érdeklődtek. Hol van a bajnok? Lendületben volt a veszprémi együttes, s végül biztos, 10:5-ös vezetésükkel zá­rult az első játékrész. Fordulás után fergetegesen kezdett a Tisza-parti gárda, de Szathmárinak szinte nem is le­hetett gólt lőni! A hallatlan küz­delemben néha szinte azt sem lehetett tudni, hogy hányan van­nak a pályán. A 37. percben Kiss Ákosnak például a harmadik ki­állítást követően végleg el kel­lett hagynia a küzdőteret. A 44. percben Éles átlövése után ismét ötgólos volt a különbség a két együttes között. A szívósan ta­padó szegediek mindent meg­tettek az egyenlítés érdekében, s a 47. percben (Mezei találata után) háromra megközelítették régi riválisukat, 13:10. A hajrá­ban továbbra is nagyszerűen vé­dekezett a Csoknyai irányította Fotex-legénység, s Szathmári is szenzációsan védett. Az utolsó öt perc előtt szintén háromgólos (15:12) volt a különbség, s a veszprémi közönség boldogan harsogta. Kupagyőztes-kupa­győztes! A hátralévő időszakban kettő gól esett az egyik, három a másik oldalon, de ez a lényegen már nem változtatott: 17:15-ös veszprémi vezetésnél fújták le a játékvezetők a mérkőzést. Az ünnepélyes eredményhir­detés alkalmával dr. Kiss István, az MKSZ alelnöke és Sinka László főtitkár adta át az érme­ket a csapatoknak, majd Gyurka János vette át Énekes Zoltántól, a Nemzeti Sport főszerkesztőjé­től a sportlap által felajánlott Magyar Kupát. Szenzációs tel­jesítményéért ezúttal is Szath­mári János kapta a Szaknévsor pénzjutalmát. Kocsis Pál: - Támadásban is voltak új megoldásaink, de vé­dekezésben egyenesen kiváló teljesítményt nyújtottunk. A Fotex VSE kilencedik alkalommal kupagyőztes kerete (állnak, balról jobbra): Szathmári, Fa­zekas, Szabó, Pásztor, Gyurka, Barbasinszkij, Kiss Á., Csoknyai, Bergendi, Svajlen, Tímár, Végh József gyúró, Béres. Ülnek: Zubjuk, Török, Sótonyi, Kocsis Pál edző, dr. Hunyadfalvy Ákos sportköri elnök, Zsigmond, Gulyás, Éles Négy telitalálat a totón A 24. heti nyeremények 13+1­4 db 1 120 497 Ft 13-as 6 db 271 745 Ft 12-es 181 db 11 260 Ft 11-es 2 414 db 844 Ft 10-es 16 220 db 209 Ft A góltotón négytalálatos szelvény nem volt, a háromtalá­­latosok (14 darab) nyereménye egyenként 12 166 forint.­­ A 25. heti totó június 22-23- ra: 1. Vasas CV-Lierse, 2. Aal­­borg-Hapoel Haifa, 3. Limasz­­szol-W. Bremen, 4. Charleroi- Silkeborg, 5. Budafok-Dunaferr SE, 6. Paks-Matáv Sopron, 7. Érdi VSE-Balatonfüred, 8. Sió­­fok-Nagykanizsa, 9. Diósgyőr- Kazincbarcika, 10. Kecskeméti TE-Eger, 11. Hajdúnánás-Hat­­van, 12. Gödöllő-Tiszavasvári, 13. III. Kerületi TVE-Nyíregy­­háza. A plusz 1-es: 14. Kapos­­vár-BKV. A keddi műsor Telesport. Hazai és nemzet­közi krónika, TV1, 20.01. Lab­darúgó Eb-mérkőzések közve­títése, TV2. Románia-Spanyol­­ország vagy Franciaország- Bulgária, 17.20. Hollandia- Anglia, 20.20. Sportvarázs. Összefoglaló a labdarúgó NB I- ről és más sportérdekességek, TV2, 23.10. A rádió műsorából. Sporthí­rek, eredmények. Kossuth adó, 12.25, 19.05, 22.25. Petőfi adó,13.10, 17.10,21.10, 23.03. Kanadai Nagydíj Montreálban rendezték a Forma-1-es vb 8. fordulóját a Kanadai Nagydíjért. A végeredmény: 1. Hill (brit), 2. Villeneuve (kanadai), 3. Alesi (francia), 4. Coulthardt (brit), 5. Häkkinen (finn), 6. Brundle (brit). A világbajnoki pontver­senyben: 1. Hill 53,2. Villeneu­ve 32, 3. Schumacher (német), 4. Alesi 21, 5. Coulthardt 13, 6. Panis (francia) 11 ponttal. A kilencedik fordulót a Fran­cia Nagydíjért június 30-án ren­dezik Magny-Cours-ban. Középiskolás diákverseny Veszprémben megrendezték a középiskolások városi egyéni vívóbajnokságát fiúk részére. Tőrben: 1. Póczik András (Ipari szakközépiskola), 2. Ná­­nai K.(Táncsics szki.), 3. Hor­váth P. (Lovassy gimn.). Kard: 1. Tenk Zoltán (Lovassy gimn.), 2. Kopácsi R. (Jendrassik szak­­középiskola), 3. Póczik A. (Ipari szakközépiskola). Párbajtőr: 1. Nánai Krisztián (Táncsics szak­­középiskola), 2. Póczik (Ipari szakközépiskola), 3. Horváth,P. (Lovassy gimnázium). Az iskolák közötti pontver­senyben: 1. Lovassy László Gimnázium, 2. Ipari Szakkö­zépiskola és Gimnázium, 3. Táncsics Mihály Szakközépis­kola, 4. Jendrassik György Köz­lekedésgépészeti Szakközépis­kola. Diákolimpia Debrecenben Az általános iskolások diák­olimpiájának négynapos or­szágos döntőjét (atlétika, kézi­labda, kosárlabda, labdarúgás és röplabda) június 20. és 23. kö­zött Debrecenben rendezik. SPORT 1996. június 18., KEDD Gólzápor az Újpest ellen Labdarúgó NB I 16. Pécsi MFC 7 4 18 29:50 22 A Pécstől 3 pont levonva. Az utolsó 30. forduló, június 24-én, hétfőn (17.00 óra): Kis­­pest-Vác, BVSC-Fehérvár, Új­­pest-Csepel, MTK-Ferencvá­ros, Debrecen-Stadler FC, Pécs- Zalaegerszeg, Haladás-Vasas CV, Békéscsaba-Győri ETO­ Vasas-Kispest 2:4 (1:2) Fáy utca, 4 ezer néző. V.: Ger­gely. G.: Plókai öngól a 31., Jo­­ván a 85., ill. Mátyus a 13., Her­­czegh öngól a 18., Jovanovic az 58., Tóth M. a 73. percben. Egy­formán támadtak a csapatok, a Vasas sok helyzetet kihagyott, a Kispest értékesítette gólszerzési lehetőségeit. A harmadik helyre pályázó piros-kékek futottak az eredmény után.­­ Fehérvár FC-Haladás 1:1 (0:1) Székesfehérvár, 10 ezer né­ző. V.: Tóth V. G., Dvéri a 82., ill. Kiss a 42. percben. Kiállítva: Mitring (Fehérvár) a 45., ill. Varsányi (Haladás) a 65. perc­ben. Az első félidő gyenge já­tékot hozott, fordulás után vi­szont nagy küzdelmet vívott az osztályozó elől menekülő két vi­déki jól felkészült csapat. Gy. ETO-Újpest 4:0 (3:0) Győr, 4 ezer néző. V.: Vág­­ner.G.: Cseke az 5., Lazar a 40. és a 64., Urbán a 41. percben. Az első félidőben ellenállhatatlan volt a kiesés ellen küzdő gólra­­törő győri gárda..Az Újpest mé­lyen tudása alatt szerepelt. Mindkét csapat egy-egy bünte­tőt nem értékesített. FC Samsung-Békéscsaba 1:2 (0:1) Vác, 1500 néző. V.: Vavika. G.: Andrássy az 51., ill. Szenti a 13., Szarvas a 80. percben. A kieséstől fenyegetett csabaiak jobban akarták a győzelmet, s megérdemelten nyertek az ener­­vált váciakkal szemben. Csepel-Debrecen 1:2 (1:0) Csepel, ezer néző. V.: Kis G. G., Rósa a a 18., ill. Ilea az 56. és a 87. percben. Az első félidőben a Csepel, a másodikban a gólra­­törőbb DVSC játszott jobban, s megérdemelten nyert. Stadler FC-MTK 0:1 (0:1) Akasztó, 1500 néző. V.: Pil­lér. G.: Szabados a 7. pecben. Kiállítva: Raskó (Stadler FC) a 84. percben. Az MTK gyors ve­zetése után jobbára a hazaiak tá­madtak, de erélytelen csatárso­ruk képtelen volt a gólszerzésre. ZTE-BVSC 1:3 (0:2) Zalaegerszeg, ötezer néző. V.: Hanacsek. G.: Németh a 80., ill. Orosz a 13., 38. és az 52. percben. A remek napot kifogó orosz mesterhármassal döntötte el a mérkőzést csapata javára. A zalaiak csak a II. félidőben vol­tak egyenrangú partnerek. FTC-Pécsi MFC 3:1 (2:0) Üllői út, 12 ezer néző. V.: Lettrich. G.: Lisztes a 20., Ni­­csenko 11-esből a 29. és a 60., ill. Tököli a 86. percben. A baj­nok FTC könnyed játékkal nyert és szórakoztatta a csapatát ün­neplő lelkes közönségét.­­ A góllövőlista élcsoportjá­ban: Nicsenko (FTC) 18, Orosz (BVSC) 14, Sándor T. (Debre­cen) 13, Horváth F. (Fehérvár) és Illés (MTK) 11-11 gólos: 1. Ferencváros 21 3 1 55:23 66 2. BVSC 17 7 5 48:28 58 3. Újpest 11 12 6 38:30 45 4. Debrecen 13 6 10 45:38 45 5. Vasas CV 12 9 8 43:39 45 6. MTK FC 12 7 10 56:42 43 7. Kispest 11 10 8 47:35 43 8. Csepel 11 9 9 45:40 42 9. Stadler FC 8 12 9 34:37 36 10. Vác FC 7 12 10 39:44 33 11. Zalaegy TE 8 9 12 39:45 33 12. Fehérvár FC 8 7 14 37:52 31 13. Haladás 8 7 14 29:47 31 14. Győri ETO 6 9 14 33:51 27 15. B.­csaba 5 11 13 30:45 26 _____________________________TOLLHEGYEN A FOCI________________________ Elvonultak a viharfelhők... Egy fordulóval a Nemzeti Bajnokságok zárása előtt fel­lélegezhetnek a Veszprém me­gyei csapatok. Ki önmagának, ki másnak, ki pedig a szeren­cséjének köszönhetően szaba­dult meg a mázsás tehertől, amit a kiesés rémétől cipelt a vállán heteken, hónapokon át. Az NB I-ben a Ferencváros szerdai győzelmével a még hát­ralevő meccsekre szinte a nullá­ra csökkent a bajnokság izgal­mának a foka. Köszönhető ez annak, hogy a tervezett létszám­­emelés miatt (a végleges döntést egy hét múlva hozza meg az MKSZ elnöksége) az eredeti ki­írás szerint az osztályozóra kö­telezettek már fellélegezhetnek, míg a kiesők is kapnak még egy lehetőséget az első osztályú tag­ságuk megtartására. Nos, ennek hatása érződött is az utolsó előtti forduló mérkőzésein: igazi el­szántság csak a bronzéremre - s ezzel az egyetlen UEFA-kupa helyre - még esélyesek össze­csapásán volt észlelhető. Nos, a Vasas másodszor is otthonában szalasztotta el a nagy lehetősé­get: az előző fordulóban csak egy pontot szerzett a Fáy utcá­ban az Újpesttől, míg ezúttal még ennyire sem volt képes a másik fővárosi rivális, a Kispest ellen. S mivel tegnap az UTE vesztett, míg a Debrecen és az MTK nyerni tudott idegenben, így olyan fura helyzet állt elő, hogy az utolsó fordulóban mate­matikailag akár a nyolcadik he­lyen álló Csepel is odaérhet még a dobogó harmadik fokára... " Az NB II-ben már csak a ke­leti csoportban kérdéses a baj­nok kiléte, miután nyugaton a papírformának megfelelően cél­ba ért a Siófok. Tisztázódott a három búcsúzó csapat kiléte is (Tatabánya, Mohács, Keszt­hely). Némi szerencsének is kö­szönhető, hogy ősztől mindkét Veszprém megyei társaság is a másodosztályban folytathatja pályafutását. A WFC-t a budafo­kiak mentették meg a kínok kín­jától: először azzal, hogy né­hány fordulóval korábban hazai pályán vesztettek a veszprémiek ellen, most pedig idegenben legyőzték az egyetlen megma­radt rivális Tatabányát. Meg­jegyzem, a VFC mindent meg­tett vasárnap a BKV Előre ott­honában azért, hogy „saját jo­gon” biztosítsa bentmaradását. Fegyelmezett, harcias játékuk eredményeként az első félidő után még vezettek, s Bényi él­ményszámba menő góljával nem sokkal a vége előtt is szá­jukban volt az a bizonyos sajt, amit aztán egy figyelmetlenség miatt mégis kiénekeltek a pesti „rókák”. Könnyebb helyzetben volt a már teljes biztonságban levő Balatonfüred, sajnos ez meg is látszott a Kaposvár elleni telje­sítményükön. Az örömfocit ját­szó BSC jól szórakoztatta ugyan a közönséget, de a pontokat az NB I-be igyekvő somogyiak kasszírozták be, mindössze azért, mert a sorsdöntő helyze­tekben jobban „odatették magu­kat”. Tény, hogy a Kaposvár va­lamivel szerencsésebbnek bizo­nyult ezen a vasárnapon, de régi igazság, hogy Fortuna mindig a jobban igyekvőt segíti... " Az NB III-ban is hátradőlhet­nek a megyei csapatok. A baj­nokság végére alaposan felja­vult Bauxit semmit nem bízott a véletlenre. Gólerős, jó játékkal szereztek három pontot a tapol­caiak a rivális Ménfőcsanak el­len. A Tihany kapott ugyan egy ötöst a Győri Dózsa otthonában, de ez a vereség már csak a félszi­geti gárda helyezését befolyá­solja, az osztályban maradást nem. Azért a „mentő körül­mény” ellenére is sok az az öt­­ még gombócból is...­­ A megyei bajnokságban nem adott esélyt a másiknak a tabella élén álló két gárda. A PESC és a Jutás is vita nélkül gyarapította hárommal pontjai számát. A köztük levő sorrend már talán csak a következő fordulóban változhat, amikor is Ajkára utaznak a pápaiak, a veszpré­miek pedig a tapolcai oroszlán­barlangban teszik tiszteletüket a győzelem reményében... Darcsi István Répási, a fürediek ügyes középpályása megismételte múlt heti veszprémi jó játékát, bár a gólokkal ezúttal adós maradt Fotó: Zwicker Tamás