Nemzeti Sport, 1935. július (27. évfolyam, 128-149. szám)

1935-07-01 / 128. szám, Második kiadás

H8118, 1935 JSBob 1 a Hungária a múlt vasárnapi küzdő játék helyett tologatott és megérdemelt vereséget szenvedett JUVENTUS­­HUMGÁRIA 3:1 (0:0) A szánalmasan bíráskodó Bernnek bíró ellen állandóan tüntetett a közönség A Juventus a második félidőben 10 em­berrel játszott Góllövő: Ferrari, Gabetto, Diena, Müller (11-esből) Hungária-i­t, 10.000 néző. Bíró: Borának (osztrák) Az időjárásban a hét végén be­állott kellemes változás nagyszerű nyári időt varázsolt erre a vasár­nap délutánra. Már jóval a mérkő­zést megelőzőleg seregestől özön­löttek a nézők a Hungária-úti pá­lyára, amelyen a Hungária máso­dik fordulós Eb-meccsének kezde­tére mintegy 10.000 ember gyűlt össze. Előkészületek A HUNGARIA-ÖLTÖZŐBEN csendes, de jó hangulat uralkodik. Lenkey figyelmezteti a fiúkat Be­­ranekre, hogy a bíróval nem sza­bad vitázni, mert ez „csakazért is” A jókedv receptje Vegyen be 2—3 bobonát és a fáradt­ság, kimerültség és ideges gyengeség elmúlik. Friss és jókedvű lesz. Gyógy­szertárban kapható, bíró. A fiúk néma csendben hall­gatják. Cseh szólal meg: — De el vagytok keseredve, mit drukkoltok! Mándi felel rá: — Persze, te az iskolában nem drukkoltál, mert úgysem tudtál. Müller bevallja, hogy még egy kicsit fáj a lába. Most mindenki, aki „idegen” kivonul az öltözőből, mert Brüll elnök akar szólni a fiúkhoz. AZ OLASZ futballisták már mezbe öltözve ér­keznek az öltözőjükbe. Révész Béla edző tolmácsol, azután Len­key érdeklődik esetleges kívánsá- BERETUfIS ÜL kér. FC (Beringer Gyula) SPORT FUTBALL szaküzlete, Vm, József­ körút 31A Telefon O­m­n­­­i n ál 385-82 gark felől és labdákat hoz be vá­logatni . Brüll elnök látogat be, Tapparone dr.-ral beszélget, majd az olasz öttusázó tisztek érkeznek és Rosetta kapitánynak mondják el lelkesítő szavaikat. Angeli, az olasz masszőr meg­jegyzi: — Nem kell annyira félteni ben­nünket. (Ú­gy látszik, itt mindegyik fél tart a másiktól. Majd elválik, melyiknek volt igaza...) Jönnek Rosettával az élén elsőnek a Ju­ventus csapata fut ki a pályára. Feketefehér csíkos ing, fehér na­drág feszül a szép szál olasz legé­nyeken. A nézőtér mind a négy frontja felé üdvözlik a közönséget. Azután a város felőli kapuhoz fut­nak elvégezni a bemelegítő rajzáso­kat. Most a Hungária is megjelenik! Túrás vezeti a csapatot, amelyen azúrkék ing és fehér nadrág van. Nyomban utána kijön Bernnek bíró is. Rosetta és Mándi végzi el a helyválasztás műveletét. Mándi a szerencsésebb és a Hungária ját­szik nappal és könnyű széllel hát­ban■ (A szél határára már sokat vesztett az erejéből.) Hungária: Újvári — Mándi, Kiss — Egri, Sebes, Dudás — Sas, Müller, Cseh, Túras, Titkos. Juventus: Valinasso — Rosetta, Feni — Vargh­en I., Monti, Berto­­lini — Diena, Bores II., Gabetto, Ferrari, Cesarini. ALAPITTATOTT 18­9­5 N23GV K&LMIÍN EGYENRUHÁZATI INTÉZETE ÉS POLGÁRI SZABÓSÁGA BUDAPEST, IV. KOSSUTH LAJOS-U 6 (SAJÁT HÁZ) TELEFON: 836-59 KEDVEZŐ FIZETÉSI FELTE TELEK MELLETT ELŐNYŐS­ORBAN KÉSZÍT POLQ&SSI ÉS : ____EGYENRUHIJTI igot! Az I. félidőben kapufaarány 1:1, kornerarány 3:1 a Hungária javára Gabetto indítja el a labdát s az első percben a Hungária hal­jai­nak kell könnyű labdákat paríroz­ni. A 2. percben Cseh—Titkos in­dítja el az első magyar akciót, amely hamarosan Sashoz átvágott labdával folytatódik, Sas mellett azonban taccsra csúszik a labda, mely ottmarad az olaszok 16-osa közelében és Cseh ügyes testesei után Sas elé tálalja. Sas nagy helyzetben van, gyen­­ge lövése azonban Valinasso könnyű zsákmánya lesz. Most hosszú labdára futnak az olasz csatárok, Mándi okosan ha­zaad előlük. A 4. percben fault miatt szabadrúgást diktál a bíró a Juventus ellen. Ezt Egri íveli ka­pura, Valinasso felmegy a levegőbe érte és könnyen fogja. Az 5. perc­ben pompás Hungária-támadás, amely Csehtől indul ki, azután Sason keresztül vissza Titkos elé kerül a labda, Valinasso azonban ki tudja tolni a szélső lövését Müller és Turay jó labdát dol­goz ki, de Cseh kapásból a kapus kezébe lő. Mándi és Sebes túlbuz­­galmában egyszerre és veszélyesen ugrik a labdáért. Szabadrúgás, amit Kis kifejel. Ferrari kiteszi Borést, aki bombalövést küld a jobb sarokra, Újvári vetődve tolja ki a labdát, amit a védelem nehe­zen ment taccsra. A fehér kendő­vel lekötött homlokú Bertolini né­hány remek passzal tűnik most fel. Ezeknek a passzoknak a nyomán veszélyes támadásokra fejlődik fel a Juventus-csatársor. Az olasz csa­tárok minden mozdulata nagyon veszélyes. Boréi szabálytalanul akasztja Sebest. Szabadrúgás. A 10. percben Boréi hosszú lövése kapu mellé kerül. Olasz támadás után Cseh hosszú labdával szökteti Sast, belül Müller kevéssé félrelövi a labdát. Heves a küzdelem a mezőnyben, Turay kétszer egymásután faul­tolja Boréit. Mind a kétszer sza­badrúgás ellenünk, de Kis ment. Bernnek bíró leveti fekete ka­bátját és fehér ingben bírásko­dik tovább. Hiába, nagy az iram! Monti Oxforddal passzol hátra Rosettának, aki kényelmesen fel­szabadíthat. Az olaszok mesésen kezelik a labdát! Gabetta és Ferrari vezet remek támadást, Cesarini behúzódik összekötő­be és hatalmas lövése a felső kapufáról vágódik le. Újvári rajta volt a labdán, ha ala­csonyabb, fogja. A Hungária csatáraiban volna len­dület, de most a passzok pon­­t ■ilnnok.­ Titkos remek labdát ad be, amit Cseh Müller elé fe­jel, az összekötő azonban csak későn, a jobbszélen tudja meg­fogni a labdát és rossz szögből leadott lövése Valinassoé. (22. perc.) Bertolini és Ferrari Bőreinek dolgoz ki helyzetet, a jobbössze­kötő húsz méteres lövése messze félremegy. Egri szép labdája Csehről leperdül, különben nagy helyzet lett volna! A közönség sürgeti, hogy Titkosnak adjanak labdát! Ehelyett Turay Csehhez, Cseh Müllerhez játszik s megint csak egy beteg Müller-lövés lesz az egészből. Dudás gyönyörűen sze­reli Dienat, tapsot kap.­­ Mándi belép Ferrari lába közé. A sza­badrúgást Monti küldi laposan kapu mellé a 26. percben. A 27. percben Cseh labdájával Müller fut el, Sas­head és Turay hatalmas bombát küld a kapura. Már-már a hálóban látjuk a labdát, amikor a bal kapufán nagyot csattan és ferdén pattan Titkos elé. Most Titkos lő élesen és Rosetta kézzel stoppolja le a labdát, amely kigurul az alapvonalon. Tiszta 11-es, Beranek bíró azonban tüntetőleg kornert mutat. Titkos szögletét Va­linasso kiüti. Ez történik a követ­kező Hungária-kornerrel is. A 30. percben Sas szép beadását Cseh jó helyzetben kapu mellé fejeli. Hosszadalmas tologatás után Müller messze félrelő. Boréi labdájával Diena kifut a kornervonalon. Monti hedsze után Cseh tesz jó labdát Müller elé, de ez a lövés is félremegy. Farrari labdájával Boréi cselez, hárman sem tudják szerelni és balsarokra küldött éles, lapos lövését Újvári Ingspecialista , férfi fehér­­­­neműek és 1 sportingek Vili, József­ körút 25 az udvarban E Hirdetés felmutatójának 10 p engedményt adunk csak komerre tudja kiütni. A 35. perc eseménye Bertolininak zsong­­lőrügyességgel, fordulásból a jobb­sarok felé leadott hatalmas bom­bája, amelyet Újvári bravúros elvetéssel fog. Diena nagyszerű helyzetből szökik, de túl előre adja magának a labdát. Cesarini hátulról akarja fellökni Sast, utána nagyon fájlalja a szemét és még a szabadrúgás is a Juventus ellen van! Turay is megtanult „átlépni” és ragyogó helyzetet ront el vele. Mándi fejese rosszul sikerül, Diena szökik vele. A labdát túl­élőre adja, teljesen felesleges te­hát Kis gáncsa, amiből veszélyes szabadrúgás lesz. Újvári és Kiss azonban közös erővel felszabadít. Gabetto erős lövését Újvári nehe­zen fogja meg. A 42. percben Ferrari éles lö­vését Újvári úgy kapja el, mint a legyet. Titkos kornere után fault szabadítja fel a Juventus-kaput. Egy magas labdára Müller maga­san ugrik és csúnyán beleszáll Bertolini nyakába, a bíró nyom­ban fütyül, Monti odafut és pofonüti Müllert. Beranek látja, de esze ágába sem jut, hogy a magáról megfeledke­zett olasz centerhalfot kiállítsa. Bertolinit kisegítik a salakpá­lyára. A játék tovább megy, a nézőtér hangosan pfujjolja Beranekot Monti most Müllert gáncsolja, Be­ranek kecsesen figyelmezteti Mon­tit és szabadrúgást ad. A szabad­rúgást magasan a levegőbe ugorva öklözi ki Valinasso és Sas lövését Feni fejeli ki a sarokból. A 16. jjó jP A Baedsr Cao­ a vitaminos króm a bőrt egyenletesen barnítja, fájdalmas napégéstől és ke né­metien hámlástól megóvja. Kis doboz 50 fillér, nagy doboz 1 pengő KOZMETIKA a Nemzeti Sportuszodában Kvarcolás arcápolás stb. Sportolóknak kvarckexelés ♦ Modern női kozmetika 3 — A nyakizmokban vérömleny van és ha a játék folyamán légzési zavarai támadnak, azonnal hagyja abba a játékot. A HUNGARIA- öltözőben sem nyugodt a hangu­lat. Az olaszok szomszédos öltöző­jéből mintha átszálltak volna az izgalom bacillusai. De Vsetty Béla dr. és Brüll elnök megjele­nése csillapítólag hat és Lenkey túlkiabálva a zajt, így hanyog:_ — Nyugodtan földre hozni a labdát és pontosan passzolni. Belátogatunk Beranek bíró öl­tözőjébe. Azzal van elfoglalva. MraKnaK nnT.tr,;, nEiKiHSzftetstien Sphinx tropicálejBetfA I Elegáns impregnál! gfcg Lenvászon- elii öltöny „pJP­­Iraglán p Pii.~|oWiiny p B RPUTMIIIBII ruhaáruház f|Q PITVIérti ruhaáruMz II LICSi I mANil IV. Károly kirá!v*űt lu U! i Vili, Rákóczi-út 1 . ■IMII lllll Illlll IMIIIHI mi Ili II —————— percben jelzi Beranek a félidő vé­gét. Az egész nézőtér kórusban üvölti: — Pfuj Beranek!!! A rendőrök alig tudják megvé­deni a kijáratnál a bécsi bírót az inzultusoktól. Hihetetlen izgalom a szigetben A levonuló olaszok között Mon­tit köpdösi a közönség. Ő nem bírja idegekkel és a vasrácson keresztül neki ak­ar ugrani a né­zőknek. Két olasz is próbálkozik, hogy megfékezze. Nem megy! A harmadik is segítségül megy, hiába! Végre vagy öten be tud­ják tuszkolni a tribün alá. Ha ekrazitot dobtak volna az OLASZ ÖLTÖZŐBE, akkor sem volna nagyobb izgalom. Borés II., Cesarini, Ferrari és a többi majdnem mind szinte extá­zisban üvölt, hadonászik. Tappa­rone dr., Goia mérnök és Angeli kevésnek bizonyul az indulatok fé­kezésére. Közben Pollatschek dr. és Kreisz dr. a sérült Bertolinit ápolja és látszólag rendbe hozzák. De figyelmeztetik Tappanore dr.-t, hogy mindenkit kituszkol az öltö­zőből. Éppen Biró Sándort tolja kifelé. Kérdésünkre, hogy miért nem adott ül-est Vargh­en I. keze- FUTBALL felszerelés beszerzése előtt kérjen árajánlatot és árjegyzéket Stlacher Rezső és Társától IV. Váci­ u. 28 Tel.: 894-47 léséért, csak egyik kezével le­gyint: — Nem volt semmi. — Mi volt Montival? — kér­dezzük. — Figyelmeztettem. (Mintha ez a receptet egyszer már hallottuk volna...). A PENGEGYÁRTÁS TECHNIKAI CSODÁJA GLQDUJTQD TOTYjtVEKONY RUGALlfjfjS PENGE A LEGERŐSEBB SZAKÁLLNAK A LEGKÉNYESEBB ARCBŐRNEK IS KIVÁLÓAN ALKALMAS .................................