Nemzeti Sport, 2014. szeptember (112. évfolyam, 238-267. szám)

2014-09-01 / 238. szám

21 Labdarúgás B­ól} THURY GÁBOR Mocsai búcsúja Miután a módosított felsőoktatási törvény lehetővé tette, hogy Mocsai Lajos megpályáz­hassa a Testnevelési Egyetemen rektori poszt­ját, csak idő kérdése volt, mikor jelenti be a kandidálási szándékát. Nyilvánvalóvá vált, ha ezt megteszi, a megsokasodó teendői miatt valamiről le kell mondania. A mester a kapi­tányi posztról távozik, ezzel párhuzamosan a szövetség kinevezte a magyar felnőttváloga­tottak szakmai igazgatójának, és továbbra is a sportági akadémia irányítója. Mocsai a legeredményesebb magyar szakem­ber, ugyanakkor az utóbbi évek majd’ minden Eljön a pillanat, amikor a frontvonalból célszerű hátrébb lépni világversenyén - a londoni olimpiát leszá-­ mítva - érezhető volt, hogy az álta­la értékalapúnak nevezett közösség viszont nem fel­tétlenül gondol­kodik hasonlóan a mesteréről, leg­alábbis a játéko­sok metakommu­nikációja nem ezt sugallta. Mégis, a kapitány irányí­tásával a legjobb nyolc közé rendre bejutott a csapat, ennél több pillanatnyilag még akkor sincs (nem volt) a sportágban, ha szerettünk volna, szeretnénk belelátni. A hiányérzet ab­ból fakadhat(ott), hogy a reális esély(eke)t elbuktuk, legutóbb a szlovének elleni júniusi vb-selejtezőt. Ez utóbbin égbekiáltó volt a szakadék csapat és mestere között, még azt is mondanám, hogy kapitánybuktató a javá­ból, ha nem tudnám, hogy az együttes esélyei ezzel minimálisra zsugorodtak az olimpiai sze­replésre... Eljön a pillanat, amikor a frontvonalból célsze­rű hátrébb lépni a stresszmentes zónába, ahol nem kizárólag érmekben, helyezésekben mére­­tődik meg a tudás. Mocsai mostantól nem azért felel, hogy a vékony jégen táncoló szakág krém­je miként végez egy-egy tornán, hanem azért, hogy a jég vastagabb legyen. Ez még akkor is igaz, ha maradt némi hiányérzetünk. Mégis, a pályaív megismételhetetlennek tetszik. PERCRŐL PERCRE 31. perc: Korhut bedobását követően Sidibe visz­­szaadta a labdát a védőnek, aki ballal egyből középre emelt, és az egyedül hagyott Seydi hat méterről, a kapu jobb oldalába fejelt. 0-1 78. perc: Gosztonyi lövésébe Zsidai kézzel ért bele a debreceni tizenhatos előterében, ezért megkap­ta második sárga lapos figyelmeztetését is, ame­lyet követett a piros. 84. perc: Okuka a jobb oldalról adta be a labdát, amelyet a felugró Griffiths a kapu bal oldalába fejelt. 1-1 1 A 7. FORDULÓ MŰSORA Szeptember 12., péntek Lombard Pápa MTK 19.00 Szeptember 13., szombat DVSC-Teva Pécsi MFC 14.30 Bp. Honvéd-Haladás 16.30 Dunaújváros Nyíregyháza 18.30 Kecskemét Győri ETO 18.30 MVM-Paks Diósgyőr 20.30 Szeptember 14., vasárnap Videoton Újpest 16.30 Ferencváros Puskás Akadémia 18.30 Az állás 1. Videoton6 6 -- 19-2+1718 2. MVM-Paks6 4 2 - 12-2+1014 3. Diósgyőr6 4 2 - 11-5+6 14 4. Ferencváros6 4 -2 10-5 +5 12 5. MTK Budapest6 4 -2 9-9 0 12 6. Újpest6 2 4 - 4-2+2 10 7. DVSC-Teva6 2 2 2 5-4+1 8 8. Lombard Pápa6 2 2 2 5-9-4 8 9. Győri ETO6 2 1 3 9-10-1 7 10. Bp. Honvéd6 2 1 3 5-6-1 7 11. Nyíregyháza Spartacus 62 1 3 6-9-3 7 12. Kecskeméti TE6 1 1 4 6-10-4 4 13. Szombathelyi Haladás 6 1 1 4 3-9-6 4 14. Pécsi MFC6 -3 3 6-12-6 3 15. Puskás Akadémia6 -2 4 4-11 -7 2 16. Dunaújváros PASE6 -2 4 4-13-9 2 n [mir?; 1WV ®|iV• m 1?S © I Bp. Honvéd 3-0 0-1 1-0 Diósgyőri VTK i-i 3-0 2-1 2-1 Dunaújváros 1-1 DVSC-Teva 1-0 2-0 Ferencváros 2-0 3-1 Győri ETO 3-1 4-3 0-1 HaladásT T í-i 0-1 KecskemétT TT T 0-1 Lombard Pápa 1-0 0-0 3-2 MTK BudapestM LT T 2-1 MVM-Paks TT" 3-0 0-0 NyíregyházaT T 3-0 0-3 0-2 Pécsi MFC 1-2T T 0-4 1-1 Puskás AkadémiaT TT T Újpest 0-0TTT Tm m VideotonT TT TT T 5-0 3-0L Zm 2014. szeptemberi., hétfő A mérkőzésről tudósított: Somogyi Zsolt, Doros László • Betegség, rosszullét, infúzió: Senad Husic szombaton kidőlt a sorból, így a védőre nem számíthatott Tomisz­­lav Szivics, a DVTK vezetőedzője. A másik oldalon a csütörtökön, a Yo­ung Boys ellen látott DVSC-ből kima­radt Máté Péter, Mészáros Norbert és Kulcsár Tamás, és kérdéses volt, hogy fizikailag és mentálisan túltet­­te-e magát a hétközi erőpróbán és a kiesésen a magyar bajnok, amelynek keretéből sérülés miatt hiányzott Szakály Péter, Selim Bouadla, Rene Mihelic és Tisza Tibor. Jó hangulatban kezdődött el a meccs, de mégsem annyira, mint az megszokott. Sokszor írtunk már róla, mennyire különleges az a légkör, amelyben a Diósgyőr a hazai meccseit játssza, és a hangulatot csak fokozza a helyi műsorközlő, amely bemelegí­ti, meccsre hangolja a drukkereket. Nos, most ez elmaradt, úgy tudjuk, azért, mert az MLSZ rendszeresen bünteti a DVTK-t, mondván, túlsá­gosan egyoldalú a hangosan beszélő. Pedig ő csak azt csinálja, amit Mün­chenben, Milánóban, Madridban, a világon bárhol, és sehol sem pa­naszkodnak ilyesmire, ez a normális. Nálunk nem... A Loki úgy lépett pályára, hogy ha győz, ak­kor is nyolc pont hátrányban lesz a menetelő Videotonhoz képest, igaz, a borsodiak úgy kalkuláltak, ha nyernek, kilenc pontra távolodnak el a bajnoktól, így mind a két csapat támadni akart, ám az is világos volt, hogy a biztonságos, stabil védekezés az első. A Lokinál két légiós szerepelt a belső védők posztján, ám amikor egymáshoz kellett passzolniuk, baj­ban voltak, nem értették meg egy­mást, a labda a reklámtábláról jött vissza, noha diósgyőri nem zavarta őket. A legnagyobb lendület, sajnos, az esőben volt, alighogy elkezdődött a mérkőzés, azonnal jött a zápor. Igazán nagy helyzet sokáig egyik ka­punál sem volt, a házigazda néhány beíveléssel próbálkozott, főleg Dra­zsén Okuka igyekezett, a Lokiban Bódi Ádám tűnt aktívnak, ő például cselezni is mert, és neki volt igaza, a csúszós gyepen többször is becsapta a rátámadó ellenfelet. Nem volt magas a színvonal, in­kább küzdelmes volt a mérkőzés, kevés helyzettel, ám ez nem zavarta a debrecenieket, hiszen Korhut Mi­hály beadása után L’Imam Seydi gólt fejelt. Nem is olyan rég felrobbant a stadion, amikor a légiós a hálóba talált, csakhogy a DVTK nem ragasz­kodott hozzá, a Löki pedig lecsapott rá... A vendégek gólja nem volt előz­mények nélküli, a DVSC játéka össze­szedettebbnek bizonyult. A Löki a szünet utáni másodper­cekben azonnal növelhette volna előnyét, hol egy gólvonalon álló védő, hol Antal Botond akadályozta meg az újabb debreceni gólt. Nem volt meglepő, hogy Tomiszlav Szi­vics kettőt cserélt­­ előre. Bejött a tá­madó középpályás, Bognár István és a csatár, Georges Griffiths. Támad­ni, rohamozni kellett, mert a DVSC tartotta az előnyét, és kontrái is ve­szélyesnek tűntek. Zaklatottá vált a meccs, a játékosok lökdösődtek, veszekedtek egymással, ahelyett, hogy futballoztak volna. Próbált elő­remenni a DVTK, de görcsös, feszült volt a hazai csapat játéka, így pedig nem könnyű kreatívan támadni... Aztán Zsidai Lászlót második sárga lappal kiállította a játékvezető, és az előnyt kihasználta a Diósgyőr, a cse­rejátékos Georges Griffiths megsze­rezte első gólját DVTK-mezben, és ettől felpörögött a hazai csapat, ka­pujához szegezte a bajnokot. A DVTK sokat küzdött az egy pontért - a Loki hátránya a listavezető Videotonnal szemben tíz pontra nőtt. HANGULAT ••••••• ) ) ) EDZŐI HÚZÁSOK • ••••• ) ) ) ) A MECCS EMBERE BÓDI ÁDÁM • •••• ) ) ) ) ) MECCS INDEX 1 5.33 A DVTK megille­­tődötten kezdett,­­ Miroszlav Grumics­­ jobbára csak vergő- s­dött elöl, és a csa- s tárnak „kinevezett” I Gosztonyi András I sem találta a helyét. A vendégek jobban I alkalmazkodtak I az esőtől felázott 1 talajhoz, a diósgyő­­­ riek játékába sok­­ hiba csúszott. A I hazaiak túl óvatos I felfogásban futbal- I loztak, és az első I félidőben helyzetet I sem tudtak kialakí­­t­­ani. A szünet után I felpörögtek az ese­­­­mények, a hajrában I pedig a DVTK meg- I fordíthatta volna I az eredményt. A fő­szereplők közül Bódi Ádám emelkedett ki, aki mert játszani, ügyesen trükközött, igaz, neki kifejezet­ten feküdt ez a talaj. A SOK SÉRÜLT MIATT NEHÉZ VOLT HATÉKONY KEZDŐT ÖSSZEÁLLÍTANI NB1-6. FORDULÓ Az eső lendülete AZ ÉGI ÁLDÁS volt a leggyorsabb, igaz, a dobogós helyezésért küzdő csapatok csatájában nem csak a támadásra, a védekezésre is figyelni kellett DIÓSGYŐRI VTK DVSC-TEVA DIÓSGYŐR, 5562 NÉZŐ CEDE: Bori helyett Takácsi (2) a szünetben, Grumics helyett Griffiths (-), Egerszegi helyett Bognár I. (-) mindkettő a 63. percben Gólszerző: Seydi (0-1) a 31., Griffiths (1-1) a 84 percben : Sárga lap: Zsidai (buktatta Elek Ákost) a 29., Grumics, Morozov I (mindkettő dulakodásért) az 59. percben ( Kiállítva: Zsidai a 78. percben ! Játékvezető: Vad II István 7­­ Az első félidőben jól kézben tartotta az I irányítást, a szünet után azonban a forró pillanatokban lehetett volna I jóval határozottabb is, ráadásul több esetben nem jól ítélte meg a szabálytalanságokat sem. Asszisztensek: Ring György, Georgiou Theodoras - Erdős József, Németh Ádám Kádár Tamás pontosan tudta, hogy vasárnap este milyen nehéz volt tartani L'lmann Seydit fotó: mirkó István SPORTSZERŰSÉG I iixh­imai atámadó futballerejei ••••• )))) ) 1—4—4—2 I J* 1—4—4—2 fi CSERE: Seydi helyet Kulcsár T. (-) a 68., Bódi helyett Máté­­ P. (-) a 85., Vadnai helyett Ludánszki I. (-) a 90. percben Nagy taktikai csata volt... A Debrecen az első félidőben remekül lezárta a területeket. A találkozó elején görcsösek voltunk, talán túlságosan tiszteltük az ellenfelet. A végén a lehetőségeink megvoltak a sikerhez, de meg kell becsüljük ezt az egy pontot is. Jó úton járunk... Ne feledjük, elvettünk a Debrecentől két pontot. Jól játszottunk, olykor kifejezetten lendületesen futballoztunk. A kiállí­tás meghatározta a mérkőzést, nem biztos, hogy sárga lapot kellett volna adni Zsidai Lászlónak a kezezésért. A végén magassági fölényben volt az ellenfelünk, szerettünk volna cserélni, de még mielőtt megtehettük volna, Griff­iths a kapunkba fejelte a labdát. si sport