Szabad Szó, 1961. július-szeptember (18. évfolyam, 155-232. szám)

1961-09-05 / 210. szám

4 Augusztus 23-stadion, 20.000 néző. Játékvezető : Mataizer Stelián (Craiova). ŞT­II UT­A: Curcan-Georgescu, T­rean, Jenei -Pe­tescu, Tănase-Igna, R. Lázár, Matiolache, Girleanu, Miţaru (Feodor). UTA: Coman-Szücs, Bakucz II, Seres-Kapás, Metz­­kas-Selymesi (Tírle­a), Sasu, Pop, Floruţ, Czakó. A-osztályű bajnokság Temesvári Sitii­a—UTA 1:0 (0:0) Tartományunk két A-osztályú együt­tesének találkozója nagyszámú közön­ség előtt zajlott le. Sokan jöttek át Aradról, hogy győzelemre buzdítsák kedvenc csapatukat. Az aradiak azon­ban mérsékelt teljesítményt nyújtot­tak. Immár a harmadik mérkőzésen maradtak alul a küzdelemben és így továbbra is a táblázat utolsó helyén állanak. A mérkőzés színvonala nem ütötte meg a kívánt mértéket, mindkét csa­pat játékosai sokat hibáztak és rosz­­szul passzoltak. A főiskolások gyen­gébben szerepeltek, mint a múlt va­sárnap, de ez is elegendő volt a győ­zelemhez, a még gyengébben játszó UTA-val szemben. A Ştiinţa védel­mében Curcant nem tették különö­sebb próbára az aradi csatárok. A hát­­védhárm­isból Jenei megbízhatóan ját­szott, a két fedezet közül ismét Petescu bizonyult jobbnak. A csatársor tag­jairól kevés jót mondhatunk, hiány­zott a pontos összjáték, a gyors hely­­cserés támadás, a gólratörés. Ebből a sorból csupán Igna néhány lefutása és Girleanu lelkesedése említhető meg. Az UTA játékán meglátszott, hogy a játékosok közül többen nincsenek formában. A védelem bizonytalanul látta el feladatát, csupán Bakucz II. játéka felelt meg. A csatársor szét­­esően, összekötőkapocs nélkül játszott. Közülük csupán Pop igyekezete és a gyors Czakó játéka érdemel említést, kár, hogy utóbbi kevés labdát kapott. A Ştiinţa kezdi a játékot és a 2. percben Igna lövését Coman rávető­­déssel védte. A 9. percben Bakucz felvágta Manolachet, de Georgescu 25 méterről lőtt szabadrúgása a sor­falról pattant vissza. Az UTA ellen­­támadása Selymesi lesállásán akad el. A 17. percben Sasu, majd Floruţ lö­vése­ kerüli el a kaput. A 25. percben Czakó lefutása után a beadott labdát Selymesi kapu fölé rúgta. A 34. perc­ben Petescu megunta a csatárok pepe­cselését, de a 16-osról küldött erős lövése a léc fölött zúgott el. A 41. percben nagy kavarodás az UTA ka­puja előtt, a védők csak nehezen tudtak menteni. Szünet után az aradi együttes lépett fel támadólag. A 46. percben Geor­­gescu cselezgetett a saját kapuja előtt, Pop elvette tőle a labdát, de kapu mellé lőtte. A 49. percben Czakó ve­szélyeztetett, azonban labdája elkerül­te a kaput. Ismét a hazai csapat veszi át a kezdeményezést és az 53. perc­ben megszerezte a győzelmet jelentő gólt. Igna jó iramban húzott kapura és Seres csak szabálytalanul tudta szerelni. A jobbszélső szépen ívelte be a labdát, Manolache lövését Co­man kiejtette és Lazar két lépésről nem hibázott. 1:0. Gól után a diákok tovább rohamoz­tak, a kitörő Ignát ezúttal Szűcs vág­ta fel. A megítélt szabadrúgást a bel­sők elpackázták. A Ştiinţának alkal-Az A-osztályú bajnokság további eredményei : Tirgoviştei Metalul-Bákói Dinamo 1:1 (0:0) CCA-Progresul 0:1 (0:1) Jiul-Kolozsvári Ştiinţa 1:1 (1:0) Steagul Roşu-Piteşti Dinamo 4:0 (0:0) Közel 10.000 néző vett részt Nagy­váradon a Temesvári CFR és ASA Crişul közötti B-osztályú labdarúgó­mérkőzésen. Élénk küzdelem után a vasutasok megérdemelten győztek 3:2-re, akcióik átgondoltabbak, felké­szültségük jobb volt. A Temesvári CFR a játékidő jó részében uralta a mezőnyt s már az első félidő elején bebiztosíthatta volna győzelmét, a­­zonban Fodor (a 14. percben) és Io­­nescu (a 20. percben) tiszta helyzet­ben hibázott. Mindenesetre azonban, a CFR győzött első bajnoki mérkőzé­sén s ami még fontosabb: jó játéká­val jó benyomást keltett Váradon. Az első gól a 16. percben született. Bălan és Surdan akciója során utóbbi kiugrott két ellenfél között s a labda a vetődő kapus alatt a hálóba pattant. 1:0. A 24. percben Bagi jó labdát ad Podarunak s ő 20 méterről a kapu bal sarkába lő. 1:1. Csupán két perc múlva, Ionescu átjátssza a balhátvé­­det, középre ad s Fodor a hálóba vágja a labdát. 2:1. Szünet után a vasutasok támadnak sorra, azonban nem sikerült növelniük a gólok számát: Ionescu és Fodor új­ból tiszta helyzeteket vétenek el. A váradiak egy ellentámadás során, les­­gyanús helyzetből egyenlítenek, Pop révén. 2:2. Alig egy perc múlva azonban Sur­dan ügyesen kiugratja Balant s az ő labdája nem téveszt célt. 3:2. Az utolsó percekben még Petac fut le a szélen, eljut a kapu közelébe, azon­ban a váradi védelem ment. Gavrilă Pop (Brassó) játékvezető a További eredmények: Nagybányai MSK-UVA 2:0 (2:0) Nagykárolyi Recolta-Mureş 0:1 (0:1) Kolozsvári MSK-Crişa­na 2:0 (1:0) Sodronyipar-Szatmári CSMD 3 :0 (2:0) Marosvásárhelyi IRA-Vajdahunya­­di Corvin 2:0 (1:0)A következő összeállítású csapatok küz­delmét vezette. CFR: Udrea-Petac, Gáli, Radits- Dragoş, Stepan-Gergely, Ionescu (a 72. perctől Bălan), Fodor, Surdan, Bălan (a 72. perctől Ţigăniuc). CRIŞUL: Stescu-Svidovici, Vizitiu, CFR-stadion, 2.000 néző, játékveze­tő: Smeureanu. Aradi CFR: Demşoreanu-Mădără­­şan, Babó, Damian-Szuhanek, Merle -Boros, Don, Vlad (a 78. perctől Ne­mes), Joanovits, Milea. Az aradi vasutascsapat teljesítmé­nyén meglátszott, hogy az együttes az osztályozó-bajnokság befejezése után RMSK: Boceanu-Plev, Becelescu, Bratu-Zsizsik, Apró-Stigelbauer (az 55. perctől Tischler), Pătraşcu, Varga, Sterlogea, Sporea. A resicai csapat kiadós győzelem­mel rajtolt a B-osztályú bajnokság második csoportjában. Az első negyedóra változatos játé­kot hozott, utána a hazai együttes Pantea-Brandhoffer, Horváth I.-Pop, Dinu (a 64. perctől Maion), Bagi, Po­dara, Mészáros. Az egész vasutascsapat jól játszott, de különösen kitűnt Gáli, Petac, Ra­­dits, Stepan, Dragos, Surdan és Ger­gely. C. HIRSOVA (a játékosok szabadságolása miatt) nem tudott idejekorán felkészülni a B-osztályú bajnokság küzdelmeire. A vasutasok játéka ezúttal széteső volt. A 49. percben szögletrúgás után Merle labdája a hálóba surrant. 1:0. A 66. percben védelmi hibából Mar­­gineanu egyenlített, nagy fölénybe került és egymás után érte el a gólokat. A 30. percben Spo­rea szerezte meg a vezetést. A 35. percben ismét Sporea labdája ért hálót. 2:0. A 44. percben Aniescu szépített. Helycsere után Pătraşcu, Apró és Sterlogea növelte a hazai csapat előnyét. 1 Petrolul-Minerul 3:1 (1:1) Rapid-Bukaresti Dinamo A bajnoki táblázat: 1:2(0:1), ma nyílik az újabb gólszerzésre, de a 85. percben Feodor és két perc múlva Igna hibázott jó helyzetben. Az utol­só percben szöglet a Stiinţa ellen, Czakó beívelt labdáját hárítják a vé­dők és ezzel vége is a mérkőzésnek. Szögletarány: 7:4 az UTA javára. Mataizer tárgyilagosan vezette a mérkőzést. ....... * K. B. III. CSOPORT Élénk küzdelem — megérdemelt győzelem Temesvári CFR—AS­A Crişul 3:2 (2:1) Aradi CFR—Tordai Arieş 1:1 (0:0) II. csoport Resicai MSK—Govorai Chimia 5:1 (2:1) Pillanatfelvétel a labdarúgó-rangadóról. Progresul 3 3 0 0 9: 16 Petrolul 33 0 0 13: 46 Buk. Dinamo 33 0 0 7: 43 Tem. Ştiinţa3 2 1 0 2: 05 Steagul Roşu3 2 0 1 8: 54 Jiul3 1 1 1 3: 43 Tirgovişte3 1 1 1 4: 73 Rapid3 1 0 2 4: 32 K­vazi Ştiinţa3 0 2 1 4: 62 Bákói Dinamo3 0 2 1 1: 22 Lupény3 1 0 2 3: 62 CCA3 0 1 2 4: 91 Piteşti 4113 0 0 3 3:100 UTA3 0 0 3 1: 50 A magyar labdarúgók 1962. évi szerepléséről Magyarországon nagyban folyik a labdarúgó bajnokság, de azért a szurkolókat, a közvéleményt mégis ér­dekli, hogyan lesz tovább, mi a tel­jes őszi program, s mit várhat az igaz­ es évtől. S ki lehetne illetéke­sebb a válaszadásra, mint Honti György, a Magyar Labdarúgók Szö­vetségének főtitkára. - Ismeretes, hogy az 1961/62. évi bajnokságot a chilei VB miatt kezd­tük a szokottnál korábban, már július­ban, így válik ugyanis lehetővé, hogy a bajnoki évet 1962 május ele­jével le tudjuk zárni, s minden időt, munkát a VB-nek szentelni. Az őszi idény, három tavaszról előrehozott mérkőzéssel, december 12-án fejező­dik be. A tavaszi szezon ennek meg­felelően február 25-én, a negyedik fordulóval folytatódik. S hogy mi lesz a két és fél hónap alatt? - December 12-től 30-ig Dél-Ame­­rikában lesz a válogatott csapatunk. A tárgyalások szerint CHILÉBEN, BOLÍVIÁBAN PARAGUAY­BAN ÉS PERUBAN játszik mérkőzéseket. Kettős célja is van ennek a „kirándulásnak“: leg­jobb labdarúgóink valamelyes isme­retet szereznek a dél-amerikai lab­darúgósportról, megszokják a szá­munkra annyira ismeretlen játékmo­­dért, másrészt a vezetőknek alkal­muk nyílik a körültekintésre, s eset­leg a chilei szálláshely biztosítására is. Természetesen, ezen időszakban az NB I-es csapatok sem maradnak tét­lenek, a lehetőségekhez képest tú­rákra utaznak. Elég sok a kereslet mostanában magyar csapatok iránt, ezt igyekszik majd kielégíteni láto­gatásával AZ MTK, AZ U. DÓZSA,­­ A VASAS ÉS A FERENCVÁROS Ezeknek az egyesületeknek van ugyanis már nagyrészt kész program­juk Nyugat-Európába és Közép-Ame­­rikába. Sokan felvethetik, hogy miért nincs a február 25-i rajtig hazai nemzetközi mérkőzés. Erre az a ma­gyarázat, hogy a környező államok­ban ekkor folynak a bajnokságok, senki sem szakítja meg szívesen a bajnoki sorozatot.­­ Részben már napvilágot látott a magyar válogatott VB előtti nemzet­közi programja: április 15-én Auszt­­ria-Magyarország találkozó lesz, A-, B-, utánpótlás és ifivonalon. A nagy csapatok és az ifik Bécsben lépnek pályára. Április 29-én Törökország A válogatottját fogadják a Népstadion­ban, május 13-án pedig az ír váloga­tott elleni mérkőzéssel fejeződik be a VB felkészülési program.­­ Az elnökség már több ízben tár­gyalt a Chilébe menésről, s arra az elhatározásra jutott, hogy­­az aklima­­tizálódás miatt a lehetőséghez képest korán kell elutazni, így a tervek sze­rint MÁJUS 14-ÉN KEL ÚTRA A MAGYAR VÁLOGATOTT, útközben több mérkőzést játszik Kö­zép-Amerikában, esetleg New York­ban is. Ha a FIFA megadná a lehe­tőséget, akkor Chilében is szeretnénk egy-két mérkőzésen szerepelni, en­nek azonban nem nagy a valószínű­sége, mert legutóbb Svédországban sem engedélyezte ezt a Nemzetközi Labdarúgó Szövetség.­­ A VB hivatalosan május 30-tól június 15-ig tart, tehát az NB I befe­jezésétől, május 6-tól júliusig teljes szünet van a legjobbak osztályában. Nem­ marad azonban program nélkül a magyar közönség, mert az alsóbb osztályú bajnokságok folynak, s él­csapataink is megkísérelnek erre az időszakra nemzetközi ellenfelet Ma­gyarországra hozni. 1962 augusztusá­nak első vasárnapján kezdődik majd az 1962/63. évi őszi idény, s novem­berben fejeződik be. Azért ilyen ko­rán, hogy lehetőséget adjunk csapa­tainknak a túrázásokra. A jövőben azután igyekszünk ezt rendszeresí­teni, tehát hasonlóan kidolgozni a bajnokság műsorát.­­ 1962 őszén válogatott csapa­tunk előtt a következő program áll: szeptember 2-án Varsóban lesz a lengyel-magyar A és ifi, Budapesten a B- és utánpótlás-mérkőzés. Október 14-én a szokásos négyfrontos magyar­­jugoszláv talákozók kerülnek sor­ra. Október 28-án az osztrák A- és ificsapat látogat el Budapestre, no­vember 9-én pedig a magyar csapat utazik Párizsba, a Franciaország el­leni találkozóra.­­ A további nemzetközi műsorból egyébként még az ismeretes, hogy UEFA-csapatunk részt vesz a szoká­sos évi tornán, amelynek megrende­zését Románia kérte, s az UEFA elő­zetes jelzése szerint már meg is kapta.­­ Jövő évben ISMÉT KIÍRÁSRA KERÜL A KÖZÉPEURÓPAI KUPA, amelyben az alapító országok há­rom-három csapattal vesznek részt (a bajnokság első hat helyezettje közül választják ki ezeket az együtteseket), s a tizenhatodik csapat az előző évi kupagyőztes.­­ Nemzetközi műsorunk tehát igen bőséges, valamennyi rendezvé­nyen ott lesznek a magyar csapatok. Így­­, ahogy már említettem - az UEFA ifitornán, a Klubcsapatok EK- jában, a válogatott együttesek ré­szére kiírt Nemzetek Kupájában, amelynek időpontja 1962-1964.­­ a Kupagyőztesek Kupájában, a Vásári Városok Kupájában és a Közép-euró­pai Kupában is.­­ A nemzetközi labdarúgó érte­kezletek közül a mostani szeptember 29-i londoni ülés a legjelentősebb, ek­kor kerül sor a FIFA új elnökének megválasztására. 1962-ben Chilében is összeül a FIFA, s ugyancsak ülést tart az UEFA a chilei világversenyt meg­előzően Bulgáriában. Lesz ezenkívül még a Közép-európai Kupa és a Vá­sári Városok Kupája bizottságnak is ülése, s ez utóbbiakon a magyar lab­­darúgósport is képviselteti magát. (A Labdarúgás című szaklap cikke nyomán) Nyomatott întreprinderea „Poligrafică“ Temesvár. SZABAD SZÓ Ökölvívás BOKSÁNI METALUL-CÂMPINAI ENERGIA 25:13 Az országos ökölvívó csapatbajnok­ság első fordulójában a Boksáni Me­talul biztos győzelmet aratott a Címpi­­nai Energia együttese ellen. A mér­kőzést 2.000 főnyi közönség nézte vé­gig. A boksáni ökölvívók kitűnő fel­­készültségről tettek tanúságot és mind technikailag, mind taktikailag felül­múlták ellenfeleiket. A győztes csa­patban Surugiu, Nagy, Gongea és Csehi mutatott átlagon felüli teljesít­ményt. A vendégcsapatban Padura­­riu, Rádulescu és Pătran volt a leg­jobb. íme, az eredmények (az előlállók a boksáni bokszolók), Gonea ponto­zással győzött Stroiescu ellen, Stoian vesztett Radulescu ellen (a boksáni ökölvívót sorozatos szabálytalanságok miatt visszaléptették). Nagy Endre a második menetben győzött Birsan el­len, aki feladta a további küzdelmet. Csehi Lajos ugyancsak feladással győ­zött Crîmpiţa ellen, Surugiu p. gy. Stroe Trifan ellen, Cimpeanu p. gy. Patran ellen, Gheorghe p. gy. Strica ellen. Hammer az első menetben feladta a küzdelmet Padurariu ellen, Danila győzött ellenfél nélkül, Ja­­vorszki győzött Comanescu ellen, aki az első menetben feladta a küzdelmet. Kedd, 1961 szeptember 5 Befejeződött az Universiade Szombaton 30.000, vasárnap 10.000 néző kereste fel a Vaszil Levszki-sta­diont, hogy a Nyári főiskolai játékok nagyszerű befejező küzdelmeiben gyö­nyörködjék. Az érdeklődés nagyrészt a verseny fénypontjának, az atlétikai számoknak szólt, amelynek során vi­lágnagyságok, világcsúcstartók, olim­piai- és Európai-bajnokok mérték össze erejüket. A román sportolók pompás szereplésükkel továbbra is a legjobbak élcsoportjában foglaltak helyet, eddigi „éremgyűjteményüket“ az atlétikában szombaton kivívott újabb 2 ezüst-, míg vasárnap 2 arany­os 2 ezüstérem gyarapította. A szom­bati eredményekből: NDK: 800 m futás: Greichfeld (NDK) 2:07.9 P- 2- Florica Grecescu (RNK) 2:08.6 p. Tá­volugrás: Scselkanova (szovjet) 6.40 m. Új női világcsúcs, mely azonban a kissé erősebb hátszél miatt nem lesz hitelesíthető. 2. Jorgova (bolgár) 6.12 m. 3. Kreszinszka (lengyel) 6.11 m. Gerelyhajítás: 1. Gorszakova (szovjet) 57.39 m. 2. Maria Dini-Dia­­conescu (RNK) 50.57 m. FÉRFIAK, 4x100 m váltó: Szovjetunió 41.1 mp. Kalapácsdobás: Zsivótzki (MNK) 64.62 m. 2. Kondrasov (sz) 63.38 m. Kosárlabda: Szovjetunió-RNK (nők) 70:60 (34:24). Végeredményben a ro­mán nők a szovjet és a bolgár együt­tes mögött a 3. helyen végeztek. A kosárlabda vigaszversenyében az RNK férficsapata végzett az első helyen. Vívás: Kardcsapat: Az 1-2. helyért: MNK-Szovjetunió 9:5. Vasárnap. Atlétika: Hármasugrás: Ion Sorin (RNK) 75.93 m. RNK-csúcst Kitűnő eredmény: 5.000 m: Pintér (MNK) 14.23.4 p. 2. Barabás (RNK) 14.23.8 p. Taktikai verseny, mely az utolsó métereken dőlt el. 1.300 m: 1. Salinger (csehszlovák) 3.43.7 p. 2. Vámos Zoltán (RNK) 3:43.8 p. no­m gát: Csirjakov (szovjet) 14.1 mp. Ge­relyhajítás: Kulcsár (MNK) 77.63 m. 2. Sidló (lengyel) 77.36. Meglepetés Sidló veresége. NŐK. Magasugrás: Balázs Jolán (RNK) 183 cm. Főiskolai világcsúcs: 2. Puskarova (sz) 167 cm. Az angol Hopkins, a régi rivális, a 3. helyen. A felemelő zéróünnepélyt egymás kezét fogva hallgatta végig a verse­nyen résztvett 33 ország sportolója. Európaiak és tengerentúliak, akik barátként váltak el egymástól. Az UNIVERSIADE jelszava: „TU­DOMÁNY, SPORT, BARÁTSÁG, BÉKE" valósággá és továbbható té­nyezővé vált e nagy világverseny fo­lyamán. Kézilabda Kispályás A-osztályú kézilabda-bajnokság TEHNOMETAL­­SZEBENI VOINTA 36:16 (16:6) Remek játékkal a temesvári csa­pat valósággal lehengerelte ellen­felét. A szebeniek nem találtak ellen­szert a temesváriak gyors támadásai ellen, amelyekkel egymás után be­vették az ellenfél kapuját. Góllövők: Jakob 12, Neusatz 10, Hollerbach 3, Bettendorf 3, Giempel 2, Federspiel 2, Michelbach 2, Peia és Marschang egy-egy góllal a Tehno­­metaltól, illetve Stoica 7, Stenzei 4, Schumann 2, Ziekeli 2 és Bucur a Voinţától. TEMESVÁRI ŞTIINŢA­­PETROZSÉNYI ŞTIINTA 29:15 (14:8) Gyenge iramú mérkőzés, amelyen a tapasztaltabb temesvári csapat győz Jelenet a Tehnometal-Nagyszebe­ni Vointa kézilabda-mérkőzésről ­ Az Oravicas SE, az Olimpia, a Temesvári Progresus, a Vörösacéll Méláiul és a Karánsebesi CFR nem vesztett még pontot Zsombolyai Ceramica-A tartományi bajnokság második fordulójában kevés váratlan ered­mény volt. A második forduló után mindössze öt­ csapat nem vesztett bajnoki ponto­kat. A vasárnapi fordulóról levelezőink és tudósítóink a következőket jelen­tik: Temesvári Progresus-Csokovai Progresus 2:1 (1:0) Fölénye ellenére csak az utolsó percekben tudta győzelmét bebizto­sítani a hazai együttes, amelynek csa­tárai ismét nagyon sok jó gólhelyze­tet hagytak kiaknázatlanul. A 35. percben Bumbacu nevéhez fűződött a vezető gól érdeme. A 60. percben Minda góljával egyenlítettek a csákó­val labdarúgók. A 83. percben Bum­bacu labdáját a kapufa védte, Ofiţeru lövését pedig Zarici és Minda egye­sült erővel mentette. A 85. percben Ofiteru pompás fejese nem tévesztett célt, 2:1. A 88. percben Bumbacu a kapufát találta telibe. Boksáni Metalul-Resicai Muncitorul 1:0 (1:0) Góllövő: Bădulescu. Oravicai SE-Orsovai Vaskapu 6:0 (1:0) Gólszerzők: Georgevici (4), Nedel­­cu és Vulturu. Cettai Furner-Zsombolyai Recolta 1:2 (1:1) A dettai csapat szerezte meg a ve­­sztést Paul góljával, de Loch egyen­lített, majd az 58. percben Laub gólja bebiztosította a Recolta értékes győ­zelmét. Resicai Olimpia-Gátaljai Progresul 4:1 (3:0) Góllövő: Costea (2), Marcu és Cir­­paci, illetve Brizu. Aninai Minerul-Şoimii 1:1 (1:0) A 83. percben Bachici rúgta az első gólt, a Şoimii a 88. percben egyenlí­tett. Voinţa-Boksani Izvorul 3:3 (3:1) A temesvári csapat a 30. percben már 3:0-ra vezetett, de az Izvorul csaknem egyenlített. A 7. percben Csillag tizenegyesből szerezte meg a vezetést, majd a 20. és 30. percben Bogner lőtt két gólt. A 44. percben Socola javított. Az 56. percben Pe­­rian labdája nem tévesztett célt. 3:2. A 65. percben Hoch öngólt vétett 4:2. Két perc múlva Dodleanu, majd a 85. percben Csillag volt eredményes. Cursaru (Lugos) bizonytalanul ve­zette a mérkőzést. II. CSOPORT T­ehno­metal--Electromotor 4-­3(1-1) A 12. percben a hazai csapat már 3 :6-ra vezetett, de az Electromotor együttesének sikerült egyenlítenie. Az utolsó percig 3:3 volt az ered­mény, de akkor újabb gólt ért el a Tehnometal, Gorohov (Electromotor) kapus hibájából. Az Electromotor védelme bizonyta­lanul látta el feladatát. Bus II. már a 2. percben megszerezte a vezetést. A 10. percben ugyanő fejjel küldte rendeltetési helyére a labdát. Két perc múlva Kátai háromra emelte a gólok számát. A 25. percben Hapfl javított, majd a 45. percben Balázs öngólt vétett. A 80. percben Semaca tizenegyest vétett, amelyet Bán érté­kesített. A 90. percben szabadrúgás után Avramovici-Bădeanțu labdája a hálóban kötött ki. ICA-Teba 1:1 (1:0) A két aradi csapat találkozója dön­tetlen eredményt hozott. A 22. perc­ben Leac rúgta a vezető gólt. A 85. percben a Teba Măcean góljával egyenlített. Karánsebesi CFR-Törekvés 2:1 (0:0) Banciu szerezte meg a vezetést a 48. percben. A 60. percben Vastag góljával a cipőgyáriak egyenlítettek. A 77. percben Giucoane nevéhez fű­ződött a győztes gól érdeme. Banatul FZ 7:2 (3:0) A zsombolyai együttes biztosan győzött. Góllövő: Benkő (2), Mer­­tesz (2), Zahari, Benyó és Baján, illetve Luibl és Salló. Vörösacéll Metalul- Lugosi MSE 2:0 (2:0) A 24. percben Birău, a 37. percben pedig Titel volt a gólszerző. Nadrági Laminorul- Nagyszentmiklósi Unirea 2:2 A 10. percben Rusu lőtte az első gólt, a 43. percben a Laminorul Ma­nole góljával egyenlített. A 70. perc­ben Ernst révén ismét az Unirea ju­tott vezetéshez. A következő percben azonban a hazai együttesnek sikerült Staicu góljával egyenlítenie. Lippai Victoria- Pécskai Progresul 0:0 Az első félidőben a hazai csapat, szünet után pedig a vendégegyüttes vezetett több támadást, de a csatá­rok a kapu előtt bizonytalanul mo­zogtak. Az utánpótlás-csapatok bajnoksága : Temesvári Ştiinţa-UTA tv (1:1) Tirgoviştei Metalul-Bákói Dinamo CCA-Progresul 4:1 Jiul-Kolozsvári Ştiinţa 2:0 Steagul Roşu-Piteşti Dinamo 1:1 Petrolul-Minerul 4:1 Rapid-Bukaresti Dinamo 3:1.­ zett. Az egyetemisták játéka nem tetszett a közönségnek, mivel éppen főerősségüket, a gyors ellentámadá­sok fegyverét nem használták. Góllövők: Nies 7, Fuchs 5, Sauer H. 4, Vlad 4, Sauer 3, Jude 3, Mar­­gineanu 2 és Albert a temesváriaktól, illetve Sill 6, Drig 4, Szallósi 2, Su­­văială, Ster és Pintea a petrozsé­­nyiektől. A-OSZTÁLYÚ NŐI BAJNOKSÁG A Banatul KSK Bukarestben az ITE ellen 7:3 (2:1) arányú győzelmet aratott. A Temesvári Ştiinţa Brassó­ban a Traktorul együttesétől 8:9 (5:5) arányú vereséget szenvedett. NAGYPÁLYÁS BAJNOKSÁG Bogároson 1.500 főnyi közönség je­lenlétében a Resicai MSK 18:12 (10:6) arányban győzött az újonc Steaua Ro­şie ellen, amely jó benyomást keltett. Zsombolyán a Victoria 15:10 (97) arányú vereséget mért a Nagydisznó­­di Textila együttesére. — * ■»— Birkózás Két héttel az országos csapatbaj­nokság küzdelmei előtt a Temesvári CFR az UVA birkózóit látta vendé­gül barátságos találkozón. A két csa­pat találkozója görög-római birkózás­ban 8:8 eredménnyel végződött, sza­badfogású birkózásban az aradiak 7:5 arányú győzelmet arattak. A visz­­szavágót szeptember 16-én Aradon bonyolítják le, szeptember 17-én pe­dig a csapatbajnokság visszavágó mérkőzéseinek első fordulójára kerül sor Temesváron. Vízilabda Gyapjúipar - Nagyváradi Vointa 4:2 (tut­iu, 1:0, 1:0). - Selejtező mér­kőzés Nagyváradon, az A-osztályba jutásért. - Góldobók: Bernstein, Cin­­teanu, Kelemen és Röhrich, illetve Karácsonyi és Varga. 0:1 (1:1) I. CSOPORT Oravicai SE2 2009:01 Olimpia 2200 6:14 Tem. Progresul2 2004:24 Recolta2 110­2:13 Boksáni Metalul2 1103:23 Voința2 101 6:57 Anina2 020­1:12 Csákova2 0112:31 Izvorul2 0113:51 Muncitorul 2 0111:21 Furner 2 0111:21 Șoimii 2 0111:31 Orșova2 0112:81 Váralja 2002­­:70 Vörösacél2 2004:11 CFR2 2005:34 Ceramica2 1109:43 Arad 102 1102:13 Tehnometal2 1106:53 Lippa2 0200:02 Electromotor2 1017:42 laminorul 2 0204:42 Unirea2 0202:22 Teba 20113:41 Lugos 20112:41 Pécska 20111:21 Banatul FZ 20022:80 Törekvés 2002­1:60 .­­ Kosárlabda Osztályozó-bajnokság az A-osztályba való jutásért NŐI CSAPATOK Temesvári Stiinta-Dévas Tanulók Sportiskolája 52:29 (22:14) A tartalékos temesvári csapat gyen­ge színvonalú játék után fölényes győzelmet aratott. FÉRFICSAPATOK Aradi Constructor-Craiovai November 7 46:42 (42:42, 24:22) Az aradi együttes csak az ötperces meghosszabbításban tudta a maga javára eldönteni a mérkőzés sorsát. A KÜLFÖLD SPORTJA MAGYAR N­B I.­­ A vasár­napi 6. forduló eredményei azt bizo­nyítják, hogy egy hét leforgása alatt nagyot javult a fővárosi együttesek formája. Viszont sokat nyom a lat­ban, hogy a vezetés kérdését eldöntő Tatabánya-Honvéd rangadón a bá­nyászegyüttes szerezte meg a győzel­met. Meglepetés a Csepel győri győ­­zelme és Komló nagy gólarányú győ­zelme az „újonctárs“ Ózd felett. Biz­tató a Vasas nagy formajavulása, szerdán a spanyol bajnokkal kupa­mérkőzésen méri össze erejét. Ered­mények: Vasas-Szeged 4:1, Újpesti Dózsa-Dorogi Bányász 1:1, Tatabá­nya-Honvéd 2:1, Komlói Bányász- Ózdi Vasas 5:0, Salgótarjáni Bányász -Ferencváros 0:0, Győri ETO-Cse­­peli Vasas 1:4, MTK-Pécsi Dózsa 2:0. Szerkesztőség (Telefon 55-94, 55-95) és kiadóhivatal (Telefon 55-74), I., Engels utca 2. szám.