Atlétika, 1994 (38. évfolyam, 1-12. szám)

1994-07-01 / 7. szám

6. Libresse Női Futónap u> VILÁGBAJNOKOK ÉS CSÚCSTARTÓK A VÖRÖSMARTY TÉREN Budapest (Vörösmarty tér), 1994. június 11. Már egy órával a rajt előtt mozgalmas, igazi világvárosi hangulat uralkodott a zsúfolt Vörösmarty téren. A kelle­mes, szélcsendes szombat délutáni pihenőidőben rengete­gen sétáltak, köztük sok külföldi, az emelvényről felváltva szólt a Hot Jazz Band dixie-zenéje vagy Burián Attila szí­nes tájékoztatása, jókedvűen melegített be a Budapest Sportiroda által hatodízben rendezett Libresse Női Futónap mintegy félezer résztvevője. A tavaly győztes Barócsi Heléna hiányzott, mert a szentpétervári 2. orosz félmaratoni bajnokságon vett részt, ahol 1:11.41 órás idővel az erős mezőnyben a negyedik lett. Távollétében így is kitűnő mezőny gyűlt össze, aho­gyan azt az 1000 méteres csúcsot még mindig tartó Zemen János, jelenleg a Bp. Honvéd edzője magyarázta: - Indul tőlünk a nálunk versenyző román ifjúsági világ­bajnoknő, Simone Staicu - szerintem ő fog győzni -, to­vábbá két rekorderünk, Rácz Kati és Ágoston Zita is. De készülődött a versenyre két tájfutó világbajnoknő, Oláh Katalin és Monspart Sarolta is. Utóbbi a tőle megszo­kott szerénységgel csak annyit mondott: - Először indulok ezen a futóversenyen, szeretném vé­gigfutni. Impozáns látványt nyújtott, amikor pont délután öt óra­kor a Vörösmarty térről a „Libresse. Hozza a formád.” transzparens alól nekivágott a Váci utcának a futónők hosszú sora. A Pesti Barnabás utca, a Március 15.-e tér, a Belgrád rakpart érintése után áthaladtak a Szabadság-hí­­don, majd a Szent Gellért tér, Szent Gellért rakpart, Döb­­rentei tér, Döbrentei utca, Lánchíd utca után a Lánchídon keresztül jutottak ismét Pestre és a Dorottya utca felől ér­keztek vissza a Vörösmarty téren elhelyezett célba, legelői - Zemen János várakozásának megfelelően - a román ifjú­sági világbajnoknő. A négy évvel ezelőtt Plovdivban 3000 méteren ifjúsági világbajnokságot nyert fiatal atlétanő tehát újabb győze­lemnek örülhetett. - Tavaly második voltam itt, de idén már több versenyt nyertem Magyarországon, Tápiószersőn és a Vivicittán is .