Fejér Megyei Hírlap, 1993. augusztus (49. évfolyam, 178-202. szám)

1993-08-30 / 201. szám

1993. AUGUSZTUS 30. HÉTFŐ MEGYEI I. OSZTÁLY & s \ * - \ g'w - ' ' ■ A * t 'm •'­­ S a m«m mm. Két vendégsiker a fordulóban Sukoró — Polgárdi 3-4 (2-2) Küzdelmes mérkőzésen zajlik a csapatok között. Szünet után a hazaiak egy remek táma­dás végén szereztek vezetést. Nagy hajrát nyitott a Polgárdi, e­­lőbb kiegyenlítettek, majd az u­­tolsó percben a győzelmet is megszerezték. A döntetlen igaz­ságosabb lett volna. Góllövők: Tihanyi és Szprecsák (2), illetve Szekeres, Vékony, Komáromi és Algács. Jók: Pál és Szpre­csák, illetve Komáromi és Sze­keres. Ifjúsági mérkőzés: 1-3. Székesfehérvár, Ikarus-pá­­lya, 400 néző, vezette: Nagy III. Sukoró: Szmilek — Pál, Né­meth I., Bálla (Lukács), Hor­váth, Csontos, Schultz,­Mészöly (Kiss), Tihanyi, Szprecsák, Csernyi. Edző: Kiss Lajos. Polgárdi: Csizmadia — La­­di, Pusztai (Láng), Komáromi, Tóth, Balogh, Király A., Riba, Vékony, Király Cs. (Algács), Szekeres. Edző: Burka Imre. Az első félidőben kétszer is vezettek a vendégek, már ekkor látszott, hogy kitűnő mérkőzés (sólymos) Nagy küzdelemben nyert a Polgárdi az Ikarus-pályán a Sukoró ellen. A vendégek az utolsó percben szerezték a győztes gólt A 8. percben Kiér hibájából Németh lőtt gólt (0-1). A 15. percben Simon 11-esét Sánta bravúrral védte. Az 52. percben Valentin majdnem a félpályáról indult, s mintegy húsz méterről lőtt gólt (1-1). A 62. percben Gellér 25 méteres szabadrúgás­ból a vendégeknek szerzett ve­zetést (1-2). A 83. percben Fogas 11 -esből állította be a 2-2-es végered­ményt. Nagy iramú mérkőzést vívott a két csapat, a hazaiak sok helyzetet kidolgoztak. Végülis örülhettek a döntetlennek. Jók: Karsai, Valentin illetve Kaiser és Gellér. Ifjúsági mérkőzés: 1-0. (kard) Bicske — Pusztavám 4-1 (2-1) Biztos hazai győzelem Bicske, 600 néző, vezette: Pamminger. Bicske: Bakó — Németh J., Udvardi, Lóczi, Mihajlov, Neli­­tó, Erdész, Tóth G., Magony, Plotár (Jankovics), Jakab. Edző: Nagy Győző. Pusztavám: Várközi — Gé­­ringer, Fridrich, Járóka, Kondo­­rosi, Csontos, Udvari, Inczédy, Kocsis, Leynovics, Molnár. Ed­ző: Juszkó József. Ragyogó időben, kissé mély talajú pályán, nagy iramban in­dult a mérkőzés. A 20. percben büntetőrúgást értékesített Jakab (1-0), majd öt perccel később Plotár volt eredményes (2-0). A 30. percben Járóka ragyogó sza­badrúgás-góllal szépített (2-1). A második félidő tizedik per­cében mintaszerű támadás vé­gén Plotár szép fejesgólt szer­zett (3-1). A 85. percben Jakab átadásából Magony állította be a 4-1 -es végeredményt. Jók: Ma­gony, Németh J., Erdész illetve Kocsis, Inczédy és Járóka. Ifjúsági mérkőzés: 14-0. (börcs) Pusztaszabolcs — Perkáta 2-1 (2-0) Későn ébredt a Perkáta Pusztaszabolcs, 500 néző, vezette: Fésű. Pusztaszabolcs: Petrás — Becséri, Göröncsér, Varga, Fü­­löp, Antoni (Szabó Z.), Szabó T., Lengyel (Pécseli), Gábor, Vágó (Nekckli), Mészáros. Ed­ző: Szellák Sándor. Perkáta: Gyalus — Kovács, Rabiász, Kovács Zs., Kovács III (Bogó), Szőlőssi, Kórosi (Rom­­hányi), Dózsa, Molnár, Szellák, Szép. Edző: Szellák Sándor. Az első félidő 30. percében Antoni szép fejesgóllal szerezte meg a vezetést a hazaiaknak (1- 0). A 44. percben Mészáros 18 méterről, a kapus lábai között ta­lált a kapuba és növelte 2-0-ra csapata előnyét. A második félidő harmin­cadik percében a csereként be­állt Bogó szerezte meg a vendé­gek szépítő, és a mérkőzés utol­só gólját is állította be a 2-1 -es végeredményt. Jók: Lengyel, Fülöp, Göröncsér és Szabó, il­letve Molnár és Bogó. Ifjúsági mérkőzés: 3-3. (szabó) Adony — Magyaralmás 2-2 (0-1) Örülhettek a döntetlennek Adony, 400 néző, vezette: Papp. Adony: Paulusz — Cserpes, Barócsai, Kiér (Bolygó), Si­mon, Karsai, Papp (Fogas), Va­lentin, Kollár, Killer, Nebucz. Edző: Pölöskei Tamás. Magyaralmás: Sánta­i—Kai­ser, Makk, Végh, Hajnal, Len­gyel, Pánczél (Vörös), Moór (Kindl), Szabó, Gellér, Németh (Fehér). Edző: Boros György. SPORTMAGAZIN Aba — Martonvásár 4-2 (1 -1) Jó iram — hat találat Aba, 400 néző, vezette: Nagy N­L. Aba: Boros—Ormándi, Far­kas, Varga, Lovasi, Szabó, Bur­ka, Nagy, Kovács, Sziksz (Ha­lász), Major (Szűcs). Edző: Bor Dezső. Martonvásár: Kovács — Dávid (Kükkel), Kapu, Rehus, Süle, Szűcs G., Szabó, Cziklin (Mocsári), Kovács A., Szűcs Z., Csáp. Edző: Bilik János. Az első félidő 15. percében a vendégek szerezték meg a veze­tést Kovács révén (0-1). A 40. percben Major egyenlített (1 -1). A második félidő elején tizene­gyesből ismét Kovács szerzett előnyt a Marton­vásárnak (1-2). Az 56. percben Lovasi büntető­rúgásával egyenlítettek a hazai­ak, majd egy formás támadás végén Sziksz fejesével 3-2-re fordítottak. A 82. percben Ha­lász góljával alakult ki a 4-2-es végeredmény. Jók, Aba egész csapata, illetve Kovács és Czik­lin. Ifjúsági mérkőzés: 3-1. (bor) Baracska — Csákvár 0-0 Továbbra is gólhiány Baracska, 500 néző, vezette: Beke. Baracska: Paulusz — Pa­­nyik, Kovács, Csonka (Becsei), Vagyóczky, Keresztes (Bodo­­ki), Tóth (Balázs), Hőlaki, Szente, Földi, Csányi. Edző: Kovács Péter. Csákvár: Kardos — Mundi, Magyar, Gulyás, Fodor, Molnár II, Szabó, Bakonyi, Medve, Kurcz, Fekete (Oszoli). Edző: Bori Lajos. Tovább folytatódik Baracs­­kán a gólínség. A félidő első fél­órájában a hazai csatárok ügyet­lenségének következtében nem kapott gólt a szívósan védekező vendégcsapat. A félidő utolsó negyedórájában játszott a ven­dégcsapat játékán hogy egy pontért utazott Baracskára. A második félidőben óriási harc folyt a pályán, annak ellenére, hogy gól nem esett, küzdelmes mérkőzést láthatott a közönség. Jók: Földi, Panyik, Kovács, il­letve Kardos, Fekete és Medve. Ifjúsági mérkőzés: 1-6. (kiss­é) Dunaferr II. — Etyek 1-2 (0-1) A nevek nem számítanak Dunaújváros, 300 néző, ve­zette: Varga F. Dunaferr II.: Dobos (Mér­ges) — Falusi, Lehota III, T­őké­­si, Szűcs, Szekeres, Freppán, Szauer III, Jakab (Kovács), Tor­ma, Hutvágner. Edző: Andriska Vilmos. Etyek: Simon — Závodi, Bí­ró, Polgár, Pauli, Jánosi (Bider), Albrecht, Margit, Rácz, Ifjú, Kiss Z. Edző: Haffner György. A hazai csapat ezúttal jó erő­ket vonultatott fel, hiszen ját­szott Freppán, Torma és Tőkési, akik már az első csapatban is he­lyet kaptak. Hiába támadott többet a Dunaferr, az etyeki el­lenakciók mindig veszélyesek voltak. A 30. percben Ifjú sze­rezte meg a vezetést (0-1). Szünet után is a Dunaferr irá­nyított, újabb gólt a vendégek értek el az 50. percben Pauli ré­vén (0-2). A dunaújvárosiak ez­után mindent egy lapra tettek fel és Szűcs révén megszerezték a szépítő gólt (1-2). Jók: Tőkési, Freppán, Hutvágner, illetve Si­mon, Bíró és Ifjú. Ifjúsági mérkőzés: 5-0. (markó) Velencetours — Sárbogárd 1 -0 (0-0) Kimaradt helyzetek Agárd-Parkerdő, 300 néző, vezette: Koszorús. Velencetours: Hollósi — Borsányi, Horváth G., Müller, Bodor, Podt, Gohér (Novák), Kádár, Májer, Tóth T., Németh T. Edző: Májer József. Sárbogárd: Deák — Fellner, Hegedűs, Perger, Herczeg, Ver­­bóczki, Roszkopf, Szakács, Szarka, Hajnal (Tóth), Vass. Edző: Molnár János. Az első félidőben a hazai csa­pat játszott fölényben. Hiába voltak azonban a lehetőségek, a Velencetours kihagyta azokat, két ízben pedig a kapufára került a labda. A második játékrész­ben, a hatvanadik percben még­is megszületett a győztes gól, a­­melyet Németh szerzett, közeli fejesből (1-0). A hajrában a Sár­­bogárdnak is volt lehetősége, de Hollósi remekül védett. Az összkép alapján megérdemelt a hazaiak győzelme. Jók: Hollósi, Borsányi, Májer, illetve Deák, Fellner és Roszkopf. Ifjúsági mérkőzés: 2-0. (májer) FEJÉR MEGYEI HÍRLAP 7. OLDAL Édesvízi világbajnokság Dániában Öt aranyérem „édesítette” a vizet B8fpeag88^«Pgg8&gg88888888g?g88^88g888S883g^8888S8888888S3Si88888 KAJAK-KENU I ^ j\\X | Koppenhágában a Bagsvaerd tavon a hét végén rendezték az édesvízi kajak-kenu világbaj­nokság döntőit. A magyarok 13 fináléban voltak érdekeltek. Ez a szám ezúttal nem bizonyult szerencsétlennek, ugyanis a mieink szépen gyarapították é­­remgyűjteményüket. Összesen 5 arany, 5 ezüst és 2 bronzérem került birtokukba. A dániai versenyen kenu­saink remekeltek, 4 alkalommal játszották tiszteletükre a magyar Himnuszt, és egy ezüstérmet is szereztek. A sikerágazatnak, a kajakosoknak most csak 1 a­­ranyérem jutott. Csalódást oko­zott férfi és női kajak négye­sünk, meg kellett elégedniük a bronzéremmel. Legeredménye­sebb versenyzőnknek Kolonics bizonyult, aki két aranyérmet is szerzett. „Aranyos” volt C-2- ben Horváth társaságában, míg a négyesben is diadalmaskodott. A kenu egyesek 500 méteres fu­tamában második lett. A kenus Bohács két aranyéremmel ör­vendeztette meg a sportág hí­veit. Nyert kenu egyesben 10 000 ezer méteren, és a né­gyesben is Koloniccsal, Pulai­­val és Takáccsal közösen. Kenu négyesben 500 méteren a Boldi­zsár, Novák, Hoffmann, Szabó négyes szintén az élre „lapátol­ta” hajóját. A kajakosok „becsületét” a Borhi, Ábrahám egységünk mentette meg, ők a K-2 10 000 méteres döntőt követően állhat­ták a dobogó legfelső fokára. Országos rali­bajnokság Rangáék nyertek Jókora meglepetéssel kezdő­dött az országos ralibajnokság 4. futama az I. Champion Arbau Rallye második napján. A veze­tő Ranga László ugyanis az első gyorsasági szakaszon mintegy 180 km-es óránkénti tempónál megpördült és a Lancia hátuljá­val bezuhant az árokba. Minden összetört, ami csak összetörhe­tett, de a keresztben álló hátsó futóművel Rangáék „kibotor­káltak” a gyorsasági szakasz céljáig. Ott az olasz szerelők lá­zas munkába kezdtek, és noha három gyorsasági szakaszon is jobb időt autóztak a vetélytár­­sak, végül a címvédő megsze­rezte az abszolút első helyet, mégpedig 6 másodperccel a Fer­­jáncz, Tóth kettős előtt. Rangá­ék győzelme azt is jelentette, hogy megvédték bajnoki címü­ket a magyar ralibajnokságban. Faragó Szabó András és Rack György a harmadik helyen ér­keztek célba. Az N-csoportban a győzelmet a Huberth, Makra pá­ros szerezte meg, míg a második helyért a Garami, Szávolovits és az Oroszlán-testvérek vívtak á­­dáz küzdelmet. Az utóbbiak harmadik helyük ellenére átvet­ték a vezetést a bajnokság össze­sítésében az idényzáró, a pécsi Mecsek rali előtt. Nemzetközi tenisztorna Fehérvári lányok sikerei Péntek reggeltől vasárnap délutánig 16 sportegyesület 78 versenyzőjének részvételével — köztük három ukrán tenisze­ző — nemzetközi, pénzdíjas te­nisztorna zajlott le az Ikarus SE Balatoni úti teniszpályáin. A 12 éves lányok küzdelmé­ben igazi fehérvári siker szüle­tett, ugyanis az első helyet Zsol­dos Andrea, a másodikat pedig Gaál Nóra szerezte meg. A 10 é­­ves lányok versenyében Zsakay Szilvia bizonyult legjobbnak a színvonalas mezőnyben. Zsol­dos Andrea a 14 éves lányok kö­zött is pályára lépett, és az elő­kelő harmadik helyen fejezte be a versenyt. Zsoldos Ferenc edző a ver­senyt követően elmondta, hogy ez a verseny is jó példával szol­gál arra, hogy érdemes foglal­kozni ebben a városban az után­pótlásneveléssel, különösen ha figyelembe vesszük, hogy egy országos viszonylatban páratlan értékű sportcentrum hever par­lagon, rangon aluli kihasznált­sággal. A nyarat meghazudtoló hűvös, őszies idő elővetette a tréningru­hákat a teniszezőkkel a sporttáskákból Fotó: Somogyi Tamás