24 óra, 2000. március (11. évfolyam, 51-76. szám)

2000-03-06 / 55. szám

10. OLDAL - 24 ÓRA Második a Bárdos Férfi kosárlabda NB II. TATABÁNYAI 8DSK - VÁRPALOTA _______111-78 (54-47)_______ Tatabánya, 100 néző, vezette: Szabó, Bakos, Szőcs. Bárdos, Nemcsényi 4, Varga 10, Bognár 19, MIDI 28, KONTA 2S/6. Csere: SZENTIRMAI 13, Zobori 5, Valent 2, Petiik 5. Edző: Jugovics József. A második játékrészben felja­vult a hazaiak védekezése, gyor­san állva hagyta ellenfelét a Bár­dos, és pillanatok alatt behozha­tatlan előnyre tettek szert. Jugovics József: - Jól támad­tunk, gyengén védekeztünk. Et­től függetlenül az alapszakasz végére a második hely a miénk. Reméljük, a rájátszásban is sike­rül ezt a helyet megőrizni, s ak­kor NB I. B-sek lehetünk. k k­k Az NB II. észak-nyugati csoport­jában az alapszakasz végén a rá­játszásra jogot biztosító helye­ken a következők végeztek: 1. Pápa, 2. Tatabányai Bárdos DSK, 3. Oroszlány SE, 4. Exklu­zív SE. A négy csapat két hét múlva folytathatja a küzdelme­ket. Az első fordulóban mindjárt Tatabányai Bárdos - Oroszlány SE mérkőzés lesz. ■ Tatán készülnek Hétfőn és kedden a Tatai Edző­táborban tréningezik a magyar férfi kézilabda-válogatott. Hajdú János szövetségi kapitány ezút­tal csak a Magyarországon ját­szókra számít. ■ Ünnepelt a megyei teniszszövetség Gulyás István húsz éve is a vendégünk volt Tatabányán, a Sport étteremben ünnepelték a megyei teniszszövetség fennállásának 20. évfordulóját. A közgyűlésre meghívott kapott Gulyás István, örökös bajnokunk, aki annak idején az első lépéseknél is nagy segítséget nyújtott megyénk teniszszövetségének meg­alakulásához. Az első elnök Szőke Attila is eljött a szép emlékeket felidéző találkozóra. Egyéni megméretésben ma már sok megyebeli szerepel jó helyen az országos ranglistákon. Örven­detes, hogy a 18 éves esztergomi Uzonyi Péter a fel­nőtt ranglistán már a 35. helyen áll, de mivel ő a fő­városban tanul, további sikereit már nem Eszter­gomnak szerzi. Mégis úgy véli, hogy szeretett váro­sának köszönhet mindent. Az elismerések átadása után nagy érdeklődéssel hallgatták a résztvevők Gulyás István előadását, amely­ben életútjáról beszélt a népszerű sportember, péntek Szőke Attila ünnepélyes megnyitója után Horváthy Lóránt, a szövetség elnöke eleve­nítette fel az eltelt időszak eredményeit. A 20 év - 20 pillanat című előadása nagy si­kert aratott. A szövetség 1979. április 28-án alakult, nem sokkal később Esztergomban és Nyergesújfalun megrendezték az első hivatalos megyei versenyt is. Szűkebb pát­riánk teniszélete dinamikusan fejlődött, egyre többen kapcsolódtak be a vérkerin­gésbe. Csapataink is egyre szebb eredmé­nyeket értek el. A Komáromi Olajmunkás 1992-ben felkerült az OB I. alsó ágába. Ma a Zoltek NYSE viszi a prímet. Az örökös bajnok dicsért Gulyás István, aki teniszéletünk legnagyobb alakja, az örökös bajnok dicsérte megyénk szövetségét. - Egy­re szebben és jobban dolgoznak itt - mondta. - A na­gyobb megyék tanulhatnának szervezettséget önöktől. Sok a versenyző, úgy hivatásos, mint amatőr szinten. Annak pedig külön örülök, hogy a veteránok bajnoksá­gokban és több egyéni versenyen mutathatják meg tu­dásukat. A nyergesújfalui teniszparadicsom az ország egyik legjobb létesítménykomplexuma, rövidesen jö­vök oda egy nagy versenyre. Szabó Mihály, Gulyás István, Szőke Attila és Horváthy Lóránt a régi emlékekről beszél FOTÓ: KISS T. JÓZSEF Csak a Turul győzött Sakk NB II., Breyer-csoport - Magyar Kupa-mérkőzés Az NB II-es sakkcsapatbajnokság nyolcadik fordulójában a Tatabányai Turul SE sakkozói idegenben biztosan fektették két vállra buda­­pesti ellenfelüket, kikapott Százhalombattán a Zoltek gárdája. Döntetlenül mérkőzött a lil­­tmlm­s­tavezető tatabányai Vértesi Erőmű a jó játék­erőt képviselő Szentendrével, a tatai Géniusz sakkozói pe­dig várakozáson felül teljesítettek. EREDMÉNYEK: Százhalombatta - Zoltek Nyergesújfalu SE 4,5-7,5 A nyergesújfaluiak a Magyar Kupa-mérkőzésüket követő napon tar­talékosan vették fel a küzdelmet, és hatórás mérkőzésen vereséget szenvedtek. Szépségtapasz a nyergesiek számára az első táblán Meixner győzelme ifj. Szöllősi FIDE-mester ellen. Győztek: Meixner, Horváth­­, döntetlent ért el Szabó, id. Meixner, Gál, Péterváry, Hor­váth Z. (ifi). __________Vértesi Erőmű SE - Szentendre 6-6 Az előző fordulóbeli, Turul elleni vereség után tartottak az erőműves sakkozók a találkozótól. A Szentendre jó képességű együttes, egy fi­askó ellenük a csoportelsőség elvesztését jelentette volna a tatabá­nyaiaknak. Többen időzavaros partiban veszítettek pontokat. Örven­detes a csapat ifjúsági játékosainak ponterős szereplése. Győztek: Bereczki, Szűts, Erős, Tóth Tímea (ifi) és Csunderlik (ifi). Döntetle­nül mérkőzött Csóli és Sipos I. (ifi). MMG B+A, B­pest - Turul SE Tatabánya 4-8 A tatabányai gárda egyre jobban teljesít, az éllovas tatabányai vetély­­társ, az Erőmű után újabb ellenfelüket kényszerítették megadásra. Bár a papírforma ezúttal biztos Turul-győzelmet ígért, a nagy kü­lönbségű eredményhez kellett a vendégcsapat sakkozóinak színvo­nalas játéka, győzni akarása. Géniusz Tata VSE - Kunszentmiklós 5,5-6,5______ A tatai együttes az esélyesebb vendégek ellen remekül helytállt, kis híján meglepetést okozott. László Imre szakosztályvezető, a mérkő­zés előtt 4 ponttal kiegyezett volna, ám a végén, a háromesélyes par­tikban jobb állásból vesztésre és döntetlenre rontott partik láttán saj­nálta az elszalasztott lehetőséget. További eredmények: Dunaújváros - Láng Vasas 2-10, BEAC II. - MAFC 6,5-5,5. A Breyer-csoport állása a 8. forduló után: 1. Vértesi Erőmű SE 57 pont, 2-4. Kunszentmiklós, Százhalombatta, BEAC II., B.pest 55, 5. MAFC, B.pest 52, 6. Turul SE Tatabánya 50,5, 7. Szentendre 50, 8. Zoltek Nyergesújfalu SE 47, 9. Géniusz Tata VSE 44,5, 10. Láng Vasas B.pest 43, 11. MMG B+A, B.pest 42,5, 12. Dunaújvárosi SE 24,5 pont, k­k­k A Magyar Kupa küzdelemsorozatában a Zoltek Nyergesújfalu SE négyfős csapata a 24-es mezőnybe kerülésért mérkőzött a budapesti Mat(t)ador NB I-ben szereplő sakkozókat felvonultató együttesével. Meixner és Gál győztesen állt fel a sakktáblától, ezzel a papírformát felborítva 2-2 lett az eredmény. Következett a hosszabbítás 25-25 perces játszmákkal, a Zoltek 2,5-1,5-re vesztett, így kiesett a további küzdelmekből. ■ S PORT Elmaradt a közgyűlés Tatai tenisz A Tata Városi Teniszklubnál a hét végén egy időben lett volna köz­gyűlés a megyei teniszszövetség­gel. Az egybeesés bizonyára vé­letlen volt, de nem szerencsés. Ugyanis hiába gyülekeztek a tata­iak szép számmal a Kristály Étte­remben, ha a határozatképesség­hez szükséges létszámot nem ér­te el a megjelentek aránya. Wéber Tibor elnök sajnálatát fejezte ki, hogy ezúttal nem tudtak dönteni. Az elmúlt évi gazdálkodásról és az eredményekről szóló beszá­molót, valamint az idei évre meg­fogalmazott célkitűzéseket és programokat, majd március 11- én 9 órakor a Cseke-ligeti klubhe­lyiségben összehívott megismé­telt közgyűlés lesz hivatott elfo­gadni, így a közgyűlés helyett egy baráti beszélgetéssel töltöt­ték az időt. Persze, ez sem volt haszontalan, csak éppen a törvé­nyek szabta döntéseket nem si­került meghozni. Folytatás ter­mészetesen lesz, s akkor remél­hetőleg már nem lesz akadálya az idei évi feladatok végrehajtásá­nak elkezdésére. ■ 2000. Március 6., hétfő Sidi bronzérmes Sportlövő EB Sidi Péter, a komáromi Molaj ki­válósága a döntőben öt helyet ja­vítva (nyolcadikként jutott a finá­léba) szerezte meg a bronzérmet a puskások döntőjében. A ma­gyar sportlövő eredményének ér­tékét növeli, hogy olimpiai szám­ban végzett dobogós helyen. - Edzőm, Kisvárdai István azt mondta az Európa-bajnokság előtt, hogy majd az olimpián kell jól lőnöm. Én viszont úgy gon­doltam, ha már itt vagyok, érmet szeretnék hazavinni. A bronznak azért is örülök, mert most már esélyessé léptem elő, tehát tőlem is félhetnek az ellenfelek - nyilat­kozta boldogan Sidi Péter. k k­k Felnőtt férfiak, puska, Európa­­bajnok: Amat (Franciaország) 697.9 kör, 2. Boschmann (Hollan­dia) 695.5, 3. Sidi Péter 695.1. Felnőtt férfiak, csapatban: ...8. Magyarország (Sidi, Fluck, Tarcsa). ■ Nem sok hiányzott... Tatabányai KC - Prima-Vorth 60-63 (22-41) NŐI KOSÁRLABDA NB I. B Tatabánya, 100 néző, vezette: Bogi, dr. Virágh. Tatabányai KC: Cságoly 4, Nagy 3/3, Bakonyiné 27/9, Túróczi 14, Joó 10. Cserék: Ongrády, Izsó, Katona 2, Kriszti­án. Edző: Kovács Tamás. A mérkőzés alakulása: 5. perc 7-7, 10. perc 13-17, 15. perc 15-30,20. perc 28-45,30. perc 37- 52, 35. perc 47-56. Kipontozódott: Ongrády 39. p. A 4. percben 7-4-re még a ha­zai csapat vezetett, aztán 7-10-re fordított a debreceni csapat. A tatabányaiak 13:11-es vezetés után érthetetlenül megtor­pantak. Az ezt követő hat perc­ben csak debreceni találat szüle­tett, végül Túróczi szép kosara törte meg a jeget. A vendégek harcos, letámadásos játékukkal sokszor hibázásra kényszerítet­ték a hazai gárdát. Eladott lab­dák sorozata hozta össze a 13- 30-as (!) eredményt. Tizenki­lenc pontos vendégvezetéssel ért véget az első játékrész. A második játékrész első per­ceiben faragott hátrányából a TKC. A 31. percben 10-re megkö­zelítette ellenfelét a tatabányai együttes. Felcsillant a remény a fordításra. A 17. perc elején 49- 56, majd egy perc múlva 52-57 az eredmény. Óriási izgalmak ma­radtak a végére. A 19. percben 60-62 állásnál a tatabányaiak si­kertelenül fejezték be a támadást. Az egyenlítés helyett vendégbün­tető alakította ki a hárompontos Príma győzelmet. Kovács Tamás: - Készültünk a letámadás ellen, de saját támadás­vezetésünkkel adtuk meg az esélyt a Prímának. A második félidő hajrájában harco­sak voltunk, de az utolsó perc sajnos nem sikerült. Országos Serdülő Kupa TATABÁNYAI KC - IKARUS ________76-37 (31-191________ Tatabányai KC: Papp 10, Tajkov 25, Zsolnay 10, Karácsonyi 5, Köninger 6. Cserék: Vigh 5, Szilvási 22, Balogh, Határvölgyi, Jámbor, Palkó, Horváth 8. Edző: Kovács Tamás. DUNAÚJVÁROS - TKC ________49-73 (29-38)________ TKC: Köninger, Tajkov 31, Zsolnay 10, Karácsonyi, Palkó 2. Cserék: Horváth 4, Balogh 2, Papp 10, Határvölgyi, Vigh, Jám­bor, Szilvási 14. Országos Ifjúsági Kupa TKC - ZALA VOLÁN ________55-99 (24-40)________ Tatabányai KC: Csóti 19/3, Hetzmann, Regősi 10, Kulcsár 3, Lehőcz. Cserék: Rákosi 20, Biró 3, Nagy, Fekete. Edző: Boza Gabri­ella. MAFC - TATABÁNYAI KC ________85-58 (46-32)________ TKC: Csóti 20, Rákosi 18, Regősi 7/3, Kulcsár 11, Lehőcz. Cserék: Biró, Hetzmann, Nagy, Fekete. ■ Csinos é­s csm­erület! A szemem és a szívem majd’ kiugrott a helyéről, amikor megláttam! Mindene megvan ami csak kell, a mozgása lendületes, a stílusa lenyűgöző... Opel Corsa Champion. Magasabb felszereltség - átlag 40 °/o megtakarítással! (szervokormány, vezetőoldali légzsák, rádiós magnó, színezett tükrök és lökhárítók, hátsó spoiler a 3 ajtós kivitelhez, állítható magasságú vezető ülés, 6 küllős dísztárcsa* stb.) *Az újfajta dísztárcsa még nem látható a képen. OPEL VÉRTESALJA, TATABÁNYA • OPEL AUTÓTREND, ESZTERGOM