24 óra, 2013. május (24. évfolyam, 101-125. szám)

2013-05-13 / 110. szám

2013. MÁJUS 13., HÉTFŐ HÍRSÁV Vajda és a női kenusok aranyozták be a zárást kajak-kenu A szegedi ka­jak-kenu világkupa zárása­ként 500-as és 5000-es dön­tőket rendeztek, a magyarok újabb négy éremmel - Vajda Attila (C-1 5000 m) és a La­katos Zsanett, Takács Kincső páros (női C-2 500 m) révén két arannyal - gazdagodtak. A mieink hat arany-, nyolc ezüst- és négy bronzérmet tartottak itthon a vk-n. Magyar siker a chicagói versenyen birkózás Chicagóban ren­dezték a kötöttfogású Jacob Curby-kupa csapatversenyt. Módos Péter és Kozák István az amerikaiak elleni, első mérkőzésen alulmaradtak. Csapatunk a folytatásban 6:1- re megverte a litvánokat és a szerbeket is, miközben az amerikaiak a záró fordulóban 4:3-ra kikaptak a litvánoktól. A körbeverés következtében hármas holtverseny alakult ki az Egyesült Államok, Lit­vánia és Magyarország kö­zött. A sorrendet az döntötte el, hogy melyik csapat hány egyéni mérkőzést nyert meg: a mieink 15-öt, az ameri­kaiak 11-et, a litvánok 9-et. Pavuk Viktória újra versenyezni fog műkorcsolya jövőre Ma­gyarország műkorcsolya és jégtánc Európa-bajnokságot rendez, s az esemény nem csak a sportág rajongóit hozza lázba - noha Pavuk Viktória, a 2004-es budapesti Eb 4. he­lyezettje tavaly visszavonult, néhány napja újra edzeni kezdett. A Magyar Országos Korcsolyaszövetség (MOKSZ) felmérte, hogy jelenleg nincs olyan női versenyzője, aki jég­re léphetne a hazai viadalon, így megkereste Pavukot. Az MOKSZ célja, hogy minden szakágban legyen magyar induló az Eb-n. Visszajutott az élvonalba a Monaco labdarúgás A december óta gólképtelen Ibrahima Touré 95. percben szerzett góljával a Monaco 1-0-ra győzött a Nimes vendégeként a francia másodosztályú labdarúgó-baj­nokság (Ligue 2) 36. forduló­jának szombati mérkőzésén, és két fordulóval a zárás előtt eldőlt, hogy a következő sze­zont az élvonalban tölti. Több dobogós helyet is szereztek asztalitenisz Két-két arany- és ezüst-, illetve három bronzérmet szereztek a mi­eink a szlovéniai Laskóban rendezett para-asztalitenisz Világkupa-versenyen. A 40- es szorzójú, paralimpiai- és világbajnokokat is felvonul­tató mezőnyben egyéniben a 8-as sérültségi kategóriában Zborai Gyula a döntőben honfitársát, Csonka Andrást győzte le. Bronzérmes lett Arlóy Zsófia és a londoni aranyérmes Pálos Péter. Csa­patban Arlóy norvég társsal nyert, Pálos német partner­rel lett második, a harmadik helyen pedig Csonka és Zbo­rai végzett. 15 SPORT Az NB II. Nyugati csoportjá­ban szereplő FC Tatabánya ötöt vágott a BKV Előre együttesének hálójába, a ha­zaiak még szépíteni sem tud­tak a végére. Az NB III-ban a Dorog és a Komárom nyert, a Sárisáp-TASK ikszelt. H. K.­K. L. NB II., NYUGATI CSOPORT - 26. FOR­DULÓ BKV ELŐRE SC-FC TATABÁNYA 0-5 (0-2) Budapest, 300 néző, vezette: Nagy R. (Hofbauer R., Szeles K.). BKV Előre: Horváth - Máj (Magyar, 76.), Tóth, Sebők, Eszlátyi, Berki, Csikós, Szabó (Molnár, 54.), Tányéros, Michel (Csepregi, 54.), Tóth. Vezető­edző: Soós Imre. FC Tatabánya: Dombai - Al­­mási, Djurics, Hegedűs, Törtei, Huszák, Oláh (Kis, 78.), Kovács, Bakos (Móri, 70.), Weitner, Fer­­kó (Frank, 72.). Vezetőedző: P. Nagy László. Gólszerzők: Djurics (20.), We­itner (44., 55.), Törtei (65.), Móri (91.). Sárga lap: Tóth (19.), Michel (24.), Tányéros (86.), illetve Ko­vács (82.). Jól kezdett a Tatabánya a BKV Előre otthonában, uralták a játé­kot az első perctől kezdve. A 20. percben egy nagyszerű támadás után Huszákot szerelték szabály­talanul a tizenhatoson belül, a­­ sípmester tizenegy­est ítélt. A bün­tetőt pedig Djurics lőtte a kapuba, 0-1. Az első félidő vége előtt, a 44. percben Weitner a tizenhatosról vágta a kapuba a labdát, 0-2. Akadtak még lehetőségei a Tatabányának is, a BKV azon­ban kevésbé veszélyeztetett az első negyvenöt percben. A második félidőben tovább folytatta a jó iramot a Bányász. Az 55. percben Törtei kapufát lőtt, a kipattanót pedig Weitner értékesítette megint, 0-3. Nem kellett várni sokáig a követke­ző találatig, a 65. percben Tör­tei kilépett a védők közül, és a hosszú sarokba bombázott, 0-4. A végén, a 91. percben Frank tört kapura, passzolt Móri elé, aki az üres hálóba rúgott, 0-5. P. Nagy László, az FC Tatabánya vezetőedzője: - Az egész mérkő­zés alatt jól játszottunk, ismét sok helyzetet dolgoztunk ki, de most végre be is lőttük azokat Nem hagytunk esélyt az ellenfélnek Egy igazi önbizalomnövelő győze­lem volt, de tudjuk, hogy ez csak egy lépés volt a célunk felé, hiszen rövid a pihenő, szombaton meccs, és újra nyerni szeretnénk. A forduló eredményei: Csák­­vár-SZTK-Erima 1-0, Kozármis­­leny-FC Ajka 2-0, Paks II.-Győri ETO II. 1-0, Puskás Akadémia- Kaposvár II. 2-0, Bajai LSE-ZTE FC 2-1, Soproni Vasutas-Veszp­­rém 3-1, Szombathelyi Haladás SI-Gyirmót 0-2. NB III., BAKONY-CSOPORT, 23. FORDULÓ MOSONMAGYARÓVÁR-DOROG 1-2 (1-1) Mosonmagyaróvár, vezette: ifj. Kovács I. (Baghy Cs., Nyer­ges Zs.). Dorogi FC: Frank - Faragó, Máj, Kinyik, Lajer - Skita, Pa­­pes, Mészáros - Vigh (Sebes­tyén, 28.), Fürjes (Tóth Z., 63.), Schultz (Janetka, 89.). Vezető­edző: Miskei Attila. Gólszerző: Schmatovich (19.), illetve Stika (15., 60). A Dorogi FC két héttel ezelőtt Balatonfüreden nyert rangadót, most ismét nagyon fontos pontokat szerzett idegenben. Miskei Attila vezetőedző tanítványai a második helyen állnak A bajnokságból még három játéknap van hátra Víz­választó lehet a következő forduló, szombaton a dorogiak a sereghajtó komáromiakat fogadják Miskei Attila: - Nagyon ne­héz mérkőzésen vagyunk túl. A csapat taktikusan, fegyelme­zetten focizva nyert a tavaszi szezonban a legjobb játékerőt képviselő óváriak ellen. KOMÁROM-RÉPCELAK 5-3 (2-2) Komárom, Molaji sporttelep, vezette: Görög M. (Horváth Z., Péntek Zs.). Komáromi VSE: Deld - Tóth Á., Tőcsér (Sallai, 66.), Csonka, Agg - Pekler, Bán, Bakura, Si­­migla - Nagy Z. (Mesterházi, 77.), Kaposi (Nagy R., 62.). Veze­tőedző: Milus Olivér. Gólszerző: Kaposi (15.), Tő­csér (19.), Simigla (65.), Nagy R. (90.), Bakura (93.), illetve Beke (11.), Csordás (45., 88.). Kiállítva: Simon (42.). A sereghajtó komáromiak so­rozatban harmadik 5-3-as mecs­csüket játszották, annyi különb­séggel, hogy a Körmendtől és az Újbudától is kikaptak. A mostani meccsre a Körmend elleni ta­lálkozó hasonlított, ám akkor a hajrában a Vas megyeiek szerez­tek két gólt, most pedig a komá­romiak találtak kétszer a hálóba 3-3-as állást követően. Milus Olivér: - Egyenrangú partnerei voltunk a középme­zőnyhöz tartozó répcelakiaknak. Ha az első félidőben kihasznál­tuk volna a lehetőségeinket, nem lett volna ennyire nehéz a vége. További­­­ eredmények: Sár­­vár-Körmend 0-3, Nagykani­­zsa-Újbuda 0-2, Csorna-And­­ráshida 0-1, Balatonfüred-Mór 2-2, Pápa II.-Hévíz 1-1. DUNA-CSOPORT, 26. FORDULÓ (01)III. KERÜLET-SÁRISÁP-TASK 1-1 Óbuda, vezette: Barta T. (Csonka B., Gyekiczki I.). Sárisáp-TASK: Farkasdi - Bu­­kovecz, Győri, Nagy R., Módi - Bozsik I., Asztalos (Simon V., 72.), Sólymos - Mészáros, Szabó R. (Kolompár, 80.), Járóka (Ben­­csik, 64.). Vezetőedző: Bozsik Péter. Gólszerző: Örmény (47.), illet­ve Győri (28.). Az első húsz perc a házigaz­dáké volt, több helyzetet puskáz­tak el a fővárosiak. A folytatás­ban elsősorban a Sárisáp-TASK akarata érvényesült, és megér­­ etöt vágtak a közlekedésieknek labdarúgás Fontos mérkőzésen győzött a Dorogi FC csapata a harmadosztályban eiemelten szerzett előnyt Bozsik Péter vezetőedző legénysége. A szünet után egyenlítettek az óbudaiak, ám a folytatásban hi­ába birtokoltál többet a labdát a vendégek, az eredmény már nem változott. Bozsik Péter: - Annak ellené­re is, hogy a hét közepén elma­radt mérkőzést pótoltunk, erő­ben az ellenfelünk fölé tudtunk nőni. A szünet után mintha az öltözőben maradtunk volna. Az egyenlítő gól után hiába próbál­koztunk többet, sajnos már nem tudtunk a hálóba találni, és be kellett érnünk az egy ponttal. További eredmények: Video­ton II.-Érd 2-1, Jászapáti-Bu­­dafok 6-1, Rákosszentmihályi AFC-Budaörs 0-4, Pénzügyőr- Csepel 0-2, Biatorbágy-Száz­­halombatta 0-2, Diósd-Rákos­­menti TE 5-0. Szabadnapos: ESMTK. Az FC Tatabánya labdarúgócsapata fontos három pontot szerzett a BKV Előre SC otthonában tegnap délután NB II.. Nyugat 1. Puskás Akadémia 27 207 0 55-15 67 2. Kozármisleny 27 183 6 52-25 87 3. Gyirmót­i 27 155 7 52-36 50 SZTE FC 27 144 9 44-33 46 5. FC Ajka 27 129 6 30-25 45 6. Soproni Vasutas 27 127 8 42-35 43 7. SZTE-Erima 27 132 12 46-41 41 8. FC Tatabánya 27 118 8 39-31 41 9. Csákvár 27 124 11 39-36 40 10. Haladás II. 27 117 9 39-38­­ 40 11. Veszprém 278 7 12 47-50 31 12. BKV Előre 277 6 14 32-50 77 13. Győri ETO II. 276 7 14 3944 25 14. Kaposvár II. 274 8 15 2547 20 15. Bajai LSE 275 2 20 28-69 17 16. Paks II. 27 3 4 20 20-54 13 NB III.. Duna-csoport 1 Budaörs 24 174 3 45-15 55 2. ESMTK 24 14­ 53 51- 47 3. Dicső 24 135 6 44-19­ 44 4. Videoton KI. 25 135 7 49-28 44 5. Jászapáti 24 126 6 51-32 42 13. Csepel 23 l(j7 6 33-24 37 7. Pénzügyőr 25 10 5 10 32-37 35 8. S.­TASK 24 10 4 10 3542 34 9. Érdi VSE 24 9 6 9 35-32 33 10.Biatorbágy(x) 25 106 9 35-27 32 ll.lll.kar.TVE 248 7 9 39-34 31 12. Sz.Kalomb. (xx) 249 4 11 4046 26 13. Budafok 245 2 17 2565 17 14. RTK 243 4 17 1860 13 15. RAFC 242 2 20 25-738 (x) 4 bünetőpont levonva (xx) 5 büntetőpont levonva 1 Bakony-csoport 1. Andráshida 23 161 6 39-23 49 2. Dorogi FC 23 147 2 43-19 49 3. M.magyaró. 22 144 4 40-16 46 4. Balatonfüred 23 143 6 49-23 45 5. Ujbuda FC 22 143 5 49-27 45 6. Körmendi FC 23 12"5 6 52-34 41 7. Sárvár FC 239 4 10 32-38 31 . Dátusalap 6. Repcelak 23" 84 11 35 41 28 9. Hévíz SK 238 4 11 32-40 28 10. Csornai SE 238 2 13 34-35 26 11 Nagykanizsa 238 1 14 29 42 25 12 Pápa II. 235 3 15 20-35 18 13. Móri SE­ 233 6 14 24-51 15 14. Komárom 233 1 19 20-75 10 Nagy esélyt puskázott el a vízműves együttes vízilabda Zantleitner Tamás. Egy ilyen csapattal szemben ez jó eredménynek számít OB I. B, 1-6. HELYÉRT, 4. FORDULÓ BVSC-ZUGLÓ-TVSE 8-7 (0-2, 0-2, 3-2,5-1) tvse: Pelle - Gombos, Győri, Of­­ner 4, Kiss Sz. 1, dr. Bene, Csényi M. 1. Csere: Zantleitner, Róth, Fer­­kó 1, Csányi R. 1, Mészáros. Játé­kos-edző: Zantleitner Tamás. 9/2.Gól emberelőnyből: 14/7, ill. Gól ötméteresből: 2/0, ill. 3/1. A találkozó abszolút favorit­­jának a listavezető és veretlen zugóli alakulat számított. Ofne­­rék azonban nem egészen így gondolták. Korántsem mentek feltartott kézzel a medencébe. Sőt, remek - 0-4-es - első fél­időt produkáltak a vízművesek, sőt még az utolsó felvonás előtt is háromgólos volt a Tatabánya együtt elfáradt, és a negyedik előnye. Ofner, aki a csapat ma- játékrészben két büntetőt is elhi­­torja volt azonban a TVSE-vel bázott, ami döntőnek bizonyult. Az addig remekül védekező víz­művesek elkészültek az erejük­kel és a házigazdák ledolgozva hátr­ányukat megfordították a mérkőzést, ehhez a játékveze­tők „kegyessége” is hozzájárult, akik az utolsó 8 percben hatszor juttatták emberelőnyhöz a fővá­rosiakat. Zanüeitner Tamás: - Ilyen csa­pattal szemben ez jó eredmény­nek számít. OB II., 1-5. HELYÉRT 1. FORDULÓ TVSE-SZTE EHÖK SE 10-5 (1-0, 3-2,3-2,3-2) TVSE: Borsos - Stolmár K. 1, Lakos 1, Gebauer 2, Petrik 3, Vá­­rady 1, Garami. Csere: Dala 2, Csóka, Lázár, Orosz, Lunacsek, Varró, Pintér, Stolmár P, Bicskei. Gól emberelőnyből: 2/1, ill 5/2. Gól ötméteresből: 1/0, ill. 0. SZEGEDI DVTE-TVSE 15-7 (3-1, 5-3,4-0,3-3) A tatabányai gólokat szerez­ték: Lakos, Stolmár K., Petrik 2-2, Dala. A döntő első fordulójában fele­más teljesítményt nyújtott hazai környezetben a Tatabánya. Az első összecsapáson fegyelme­zett, jó játékkal legyőzték az erő­sebbnek tűnő szegedi riválisát. A második találkozón rá sem le­hetett ismerni a TVSE-re, amely a verhető szegedi csapattól kika­pott. Az ezüstéremért így is nyílt maradt a küzdelem, amelyre Daláékkal együtt három csapat pályázik. ■ Felemás teljesítményt nyújtott hazai környezetben a Tatabánya