Magyar Szó, 1973. április (30. évfolyam, 104-117. szám)

1973-04-23 / 111. szám

m. Ruf­­ie. (82.) szám Hétfő, 1973.április 2зГј||^| Szerkeszti Piszer József TOTÓHÍRADÓ A telitalálat-és nagyszelvény: 1. Varad—Dinamo 1 2. Sarajevo—Sloboda 0 3. Partizan—Vojvodina 1 4. Sutjeska—Hajduk 1 5. Olimpija—C. Zvezda 2 6. Bor—Velež 2 7. Celik—Zeljeznicar 2 8. Borac—Spartacus 2 9. Bregalniea—Sumadija 2 10. Radniéki <K)—Napredak 2 11. Proleter—Novi Sad 1 12' Baéka—Osijek • A KISSZELVÉNY első nyolc mérkőzése azonos a nagyszel­vényével. 9. Mura—Zagreb 0 A vajdasági totóiroda jelen­tése szerint lapzártáig nem volt telitalálatos szelvény, de hitelesítettek egy 11, és egy 9 találatos szelvényt. A Proleter nyerte a rangadót ................ 2. oldal --------------------------------------------------------------­ Szabadka Valéria négy érme ____________________________________________ _8. oldal ---------------------------------------— Jurkovic megtalálta góllövő cipőjét Megérdemelt Spartacus-győzelem, amely a gólhelyzetek alapján még nagyobb arányú is lehetne A mérkőzés 52. percében Cetina felszabadító rúgása után Gašić Jurkovićhoz to­vábbította a labdát. A szőke hajú jobbszélső lefutotta a banjalukai védelmet, egyedül tört a Borac kapujára, és amikor Jantoljak kénytelen volt elhagyni kapuját, a ve­tődő kapus mellett a jobb al­só sarokba gurította a labdát. 1:0 volt a Spartacus javára! öt perccel később Jurkovic jobb oldali beadása után Ste­­van Birovljev százszázalékos gólhelyzetben volt, de a bal­­összekötő posztjáról, mint­egy 6­ 7 méterről, a kapu mellé fejelt. A 62. percben hajszálnyira megismétlődött mindez: a labda ismét a jobb oldalról került a kapu elé, S. Birovljev a balösszekötő posztján robbant a kapu elé, de közeli fejese centiméte­rekkel elkerülte a Borac ka­puját! A két kihagyott helyzet után a 74. percben majdnem kiegyenlített a hazai csapat. Gólhelyzetek nélkül A mérkőzés első félidejé­ben teljesen üresek marad­tak az újságírók jegyzetfüze­tei. Sem a Spartacusnak, sem pedig a Boracnak nem volt egyetlen olyan akciója, ka­­puralövése, amelyet érdemes lett volna feljegyezni. Cajic belgrádi játékvezető az első félidőben két komoly hibát követett el. A 34. percben Cvet­­kovic partjelző leshelyzetet jel­zett, két banjalukai csatár is a Spartacus kapuja előtt volt, de Cajic elengedte a hazaiak akció­ját, amelyből kis híján gól szü­letett! A Spartacus védelme egy pillanatra leállt, leshelyzetet rek­lamált, de amikor látták, hogy Casié sípja néma maradt, szinte a csodával határos módon szaba­dították fel kapujukat. A 42. percben, amikor a Spar­tacus jobb oldali támadást ve­zetett, Dupovac jobbhátvéd a 16- oson belül elkaszálta S. Birovlje­­vet, a játékvezető azonban nem akart tudomást szerezni a sza­bálytalanságról. A játék tovább folyt, Birovljev két percet sé­rülten a tizenegyes ponton fe­küdt, és a játékvezető csak ek­kor állította le a játékot. A sza­badkaiak tizenegyest követel­tek, de Cajic a partjelzővel való tanácskozás után csak sárga cé­dulát mutatott Dupovacnak. Amikor a félidőben megkérdez­ték tőle, miért nem ítélt tizen­egyest, azt válaszolta, hogy a partjelzőtől azt a felvilágosítást kapta, hogy Birovljev és Dupo­vac kölcsönösen lökdösték egy­mást. Szerintünk a játékvezető ennél a helyzetnél sem volt kö­vetkezetes. A mérkőzésen való tevékenységével kapcsolatban meg kell említeni, hogy a má­sodik félidőben nem alkalmazott egységes kritériumot, és elnézte a hazai csapat egyik-másik túl kemény szerelését. Nagy Borac-fölény Gojko Zec edző a félidőben két cserét eszközölt, Szmilevszki és Bećirspahić helyébe a csatár­sorba Radió és Gugleta állt. Az edző azt követelte játékosaitól, hogy a második félidőben távol­ról gyakrabban lőjenek kapura. A Spartacus öltözőjében Drasko­vic edző azt mondta játékosai­nak, hogy továbbra is m­egerő­­sített védelemmel őrizzék kapu­jukat, és gyors ellentámadások­ra építsék játékukat. A két szakvezető taktikai el­képzelése nélkül a szabadkaié vált be. A banjalukai Borac a második félidőben, igaz, nyo­masztó fölénybe került, a sza­badkai védelem azonban mind­végig biztosan hárított, és a gyors lefutások révén a szabad­kai csatársor három biztosnak mondható gólhelyzetet alakított ki. Ebből egyet értékesített is a szabadkai együttes, s mint az később kitűnt, ez elegendő volt a két értékes bajnoki pont meg­szerzéséhez. Gratulálok a Sparta­cusnak a győzelemhez — jelentette ki sportszerűen Gojko ZEC, a ba­njalukai Borac edzője. Sajnos, bekövetkezett, amitől féltem, a védelem a mai mérkőzésen is jól játszott, a csatársor azonban se­hogy sem tud magára találni. MIROSOVIC, a Spartacus igaz­gatója kijelentette: — A tavaszi bajnokság minden vidéki mérkőzésén a Spartacus kitűnően játszott. A banjalukai stadionban ma végre a­ csapat jó játéka értékes bajnoki pontokat is eredményezett. Ez derűlátás­sal tölt el bennünket, s újra bí­zunk abban, hogy megkapasz­kodhatunk az I. szövetségi lab­darúgó-ligában. GYULA Károly Jurkovic A góllövö ranglista 19 gól — Santrač 17 gól — Lazarević, Bajevié 13 gól — Halilhođžić, Karaši 12 gól — Nadoveza 11 gól — Bukal, Radovié, Vukotié 10 gól — Cerić, Ivezić 9 gól — Nikezić, Džajić Jurkovié, Bjeković LISSZABON. — Belgium ifjúsági labdarúgó-váloga­­tottja 1:0 arányban kikapott Portugáliától, ennek ellené­re bejutott a 16-os döntőbe. Pontot érdemelt volna a Vojvodina Trpovszki játékvezető bizo­nyára nagyokat csuklik majd a következő néhány napban, mert a Vojvodina játékos­gárdája és vezetői emlegetni fogják minden retyerutyájá­­val együtt. A bíró ugyanis két olyan ítélettel fosztotta meg a Vojvodinát az egyik pont­tól, melyeket a nézők sem értettek. Az első félidő 46. percében, jobban mondva már a 47.-ben megadott egy gólt, habár mindenki befe­jezettnek tartotta már a já­ték első részét. Hiába pro­testáltak a Vojvodina játéko­sai, megmaradt ítéleténél, és úgy adta meg a gólt, hogy nem is kezdtek a középről a vendégcsapat csatárai. Jó­magam is stoppoltam az időt, és valóban a 47. percben jár­tünk, amikor a gól született, és meg kell érinteni még, hogy nem volt semmilyen megszakítás az első félidő­ben. A második nagy hibát Trp­­kovszki akkor követte el, amikor a 64. percben Ivezic áttörte magát a gorombás­­kodó védők között, már szem­ben állt a kapussal, százszá­zalékos gólhelyzetben, a bíró azonban fütyült, és húsz mé­terről szabadrúgást ítélt. Ez a két mozzanat döntötte el a mérkőzést, habár a teljes igazság kedvéért meg kell jegyezni, hogy a Partizan jobb volt, különösen a máso­dik félidőben, amikor soro­zatos támadásokat vezetett a szervezetten és jól védekező vendégek kapujára. Csak­hogy ez nem jelenti azt, hogy a Vojvodinának nem volt né­hány helyzete. Sőt talán több, mint az utolsó néhány mér­kőzésen együttvéve, kivéve a múlt heti Sutjeska elleni meccset, amikor 3:0-ra győ­zött. Már a 3. percben Iveziének jó helyzete adódott, de lema­radt. Nikezié a 7. percben kecsegtető helyzetből a föld­be rúgott. A 25. percben pe­dig Mirić fogta jó lövését. A 29. percben Lőrincz fólfát rú­gott, a 39.-ben Ivezic lövését védte a kapus, a 40. percben­­ Lőrincz önző volt, és ahelyett hogy beadott volna a tisztán álló Kustudiénak, a kapu mellé vágta a labdát. A 48. percben Lőrincz jó beadásá­ból Kustudic-fejes született, de a kapus védett. A 70. perc­ben Lőrinczet csak kézzel tudta Budisić lerántani. A 83. percben, pontosan a 11-es pontján kézzel fogták Lőrinc­cet, majd elgáncsolták. A Partizan helyzetei: a 34 percben Kovácevic nagy ügy­­gyel-bajjal védte Đorđić ki­váló lövését, a 45. percben — Trpovszki szerint — Radako­vic szépen elfutott a jobbszé­len, beadása jól szállt, Bje­­kovic emelkedett a magasba és fejese a hálóba kötött ki A 47. percben nagy Parti­­zan-helyzet volt, de Katié mellélőtt. Az 50. percben Vu­­koticnak volt kecsegtető hely­zete. A 70. percben is a kö­zépcsatár veszélyeztette Ko­­vačevićet, de az újvidéki ka­pus jól védett. Majd Katié a férfát találta el. Egyébként Vasovic kénytelen volt meg­változtatni hadirendjét, mert Lőrinczet senki sem tudta fel­tartani, ezért a második fél­időben Katié játszott balhát­­védet.­ ­A. T. I. SZÖVETSÉGI LIGA Partizán—Vojvodina 1:0 (1:0) BELGRÁD, Jugoszláv néphadsereg stadion, 12 000 néző, vezette: Trkovszki (Szkopje). Góllövő: Bjekovic a 45. perc­ben. PARTIZÁN: Milić, Radakovié, Antié, Dordevié, Budisic, Közié, Tátié, Cvetković, (Zivaljević), Vukotić, Đorđić, Bje­kovié. VOJVODINA: Kovaéevié, Aleksić, Jovanović, Vukašinovic, Rutonjski. Jurcié, Lőrincz, Novoselac, Kustudié (Licinar), Nikezié, Ivezié. Sarajevo—Sloboda 0:0 SZARAJEVÓ, kosevói stadion, 6000 néző, vezette: Ristic (Újvidék). 1 . SARAJEVO: Mustic, Tešan, Muzurovic, Sljivo, Rasevié, Simié, Pirié, Musemié, Saran, Cerié, Petkovié, (Lubura). SLOBODA: MeSkovié, Fazl é, (Miliéié), Joviéié, Avdiée­­vié, Alibegovié, Jevremovié, Nalié, Mulahasanovié, Geca, Hukić, Jašarević, (Subotié). A hazai csapat nagy fölényben volt, de fölényét képtelen volt kihasználni, mert a vendégcsapat védelme Meskovictyal az élen kitűnően működött. SUTJESKA—HAJDÚK 2:0 NIKŠIC, városi stadion, 3000 néző, vezette: Ristic (Belg­rád). Góllövők: Samatovic a 17. és Hadžiabdić a 71. percben. SUTJESKA: Racié, Stanišić, (Hadžiabdić), Gardun, Rado­vié, Grahovac, Durovié, Kovaéevié, Damjanović, Tibljaš, Ze­­kovié, Samatovié. HAJDÚK: Sirković, Džoni, Mužinić, Buljan, Holcer, Peru­­zovié, Ivković (Jerkovié), Bošković, Jovanié, Surjak, Poldru­­govac. A nikšići csapat nagy lelkesedéssel küzdött és a lendület nélkül harcoló splitieket megérdemelt 2:0 arányban győzte le. Olimpija—C. Zvezda 1:2 (0:1) LJUBLJANA, városi stadion, 16 000 néző, vezette: Strmecki (Zágráb). Góllövők: Popivoda a 12. (tizenegyesből), illetve Filipovic az 5. és Karasi a 75. percben. OLIMPIJA: Sarap, Rogic, Klampfer, Ameršek, Boškić, Ši­­šić, Popivoda, Lalovic, Kranjc, Objak, Rožić. C. ZVEZDA: Petrović, Dórié, Krivokuéa, Pavlovié, Bogi­­*.ević, Kéri, Filipovié, Karasi, Lazarevié, Jovanié, V. Petro­­vié (Novkovié). Az első félidőben egyenlő erejű csapatok harcoltak a pá­lyán, a szünet után azonban a C. Zvezda kerekedett felül, és egy megítélt szabadrúgásból Karasi beállította a mérkő­zés végeredményét. Vardar—Dinamo 4:1 (1:1) SZKOPJE, városi stadion, 15 000 néző, vezette: Tauzes Ljubljana). Góllövők: Uzunov az 5.. Nikolvszki a 46., Blaš­­kovié Öngól a 69., Dimitrovszki a 90., illetve Kovaéié a 38. percben. VARDAR: Mutibarié, Ancseszki, Andrejevszki, V. Szpa­­szovszki, Meékarov, Plackov, Nikolvszki, Balevszki, Uzu­nov. K. Dimitrovszki, M. Szpasz ovszki. DINAMO: Stinéié. Kuže. Vabec. Valec, Blašković, Miljko­­vić, Čerček, Lalié, Kovaéié, Car, Rora. A hazai csapat nagyszerűen játszott, s minden szempontból felülmúlta a zágrábi együttest, amely rossz napot fogott ki. Valecot a bíró sportszerűtlenség miatt kiállította. Borac—Spartacus 0:1 (0:0) BANJALUKA, városi stadion, 8000 néző, vezette: Cajic (Belgrád). Góllövő: Jurkovic az 50. percben. BORAC: Jantoljak, Dupovac, Gavrilović, Kreso, Sredoje­­vic, Brnjac, Szmilevszki (Radić), Jusic, Becirbasic, (Gugleta), Fazlic, Kovacevic. SPARTACUS: Suk­a, Budanovic, Gašić, Birovljev I., Ce­tina, Jovicevic, Jurkovic, Jezsevics, Birovljev II., Kustudic, Culasic. BOR,VELEŽ 0:3 (0:0) BOR: városi stadion, 6000 néző, vezette: Rauš (Varažđin). Góllövők: Bajevic a 60. és 68., és Halilhodzié a 86. percben. BOR: Hajdukovié, Rankovié, Bonaéié, Sakovié. Petkovié, Rajzner, Zavisié, Komljenovié, (Perisié). Radovié, Tomié (Kostić). Đorđević. VELEZ: Marié, Ristié, Prskalo. Colié, Glavovié, PecelJ, Primorac, Halilhodzié, Bajevié, Ledié, Vukojc. A bányászcsapat egészen a 60. percig jól állta a sarat, de amikor Bajevic kikezdte hálóját, összeroppant, és 3:0 arányú vereséget szenvedett a bajnoki címre pályázó Velež együttesétől. čelik-željezničar 1:2 (1:1) ZENICA, városi stadion, 3000 néző, góllövők: Bajkic a 16., illetve Katalinski a 19. és Spreco a 80. percben. Bővebb jelentést nem kaptunk. OFK Beograd—Radnički (H) 1:0 (0:0) A mérkőzést szombaton játszották. A következő forduló: Dinamo—Borac, Spartacus— Celik, Zeljezničar—Bor, Velež—Olimpija, C. Zvezda— Sutjeska, Hajdúk—Partizán, Vojvodina—OFK Beo­grad, Radnički—Sarajevo, Sloboda—Vardar. A TÁBLÁZAT: 1. CRVENA ZVEZDA 25 17 5 3 50:15 39 2. VELEŽ 25 14 9 2 41:17 37 3. OFK BEOGRAD 25 12 9 4 37:22 33 4. PARTIZÁN 25 13 7 5 36:25 33 5. SARAJEVO 25 11 7 7 39:31 29 6. ZELJEZNICAR 25 12 5 8 37:30 29 7. SLOBODA 25 8 10 7 27:21 26 8. VARDAR 25 8 9 8 29:32 25 9. RADNICKI 25 9 6 10 20:26 24 10. BORAC 25 7 7 11 19:18 21 11. VOJVODINA 25 8 5 12 31:32 21 12. OLIMPIJA 25 7 6 12 25:30 20 13. HAJDÚK 25 9 2 14 31:38 20 14. DINAMO 25 7 6 12 20:37 20 15. BOR 25 7 6 12 22:45 20 16. CELIK 25 7 5 13 21:40 19 17. SPARTACUS 25 6 5 14 25:38 17 18. SUTJESKA 25 6 5 14 21:38 17 — HA TELJES TITOKTARTÁST ÓHAJT — HA TELJES BIZTONSÁGOT ÓHAJT — HA SZERETNÉ, HOGY PÉNZE MINDIG KÉZNÉL LEGYEN — HA SZERETI A GYORS ÉS PONTOS KISZOLGÁLÁST, ha dinár- és devizabetétje után a lehető legmagasabb kamatot óhajtja kapni, forduljon bizalommal Vajdaság legnagyobb­­ bankházához. A VAJDASÁGI BANKHOZ (VOJVODJANSKA BANKA) újvidéki képviseletei az alábbi címeken találhatók: Szabadság tér 7. Tito marsall sugárút 14. Makszim Gorkij utca, Hajduk Veljko utca 11. (Az Újvidéki Vásárcsarnok) SZERETETTEL VÁRJUK ÖNT 3306-1.