Népsport, 1972. november (28. évfolyam, 263-287. szám)

1972-11-02 / 263. szám

2 NÉPSPORT LABDARÚGÁS Ferencváros— Tatabánya 3:1 (3:1) Népstadion, 5000 néző. Ve­zette: Katona (***), (Sabácz, Borsos). Ferencváros: Géczi (—) — Füsi (5), Páncsics (5), Bálint (6), Megyesi (5) — Juhász (7), Kű (6) — Szőke (5), Braniko­­vits (4), Albert (5), Mucha (6). Edző: Csanádi Ferenc. Tatabánya: Csepecz (4) — Laczkó (4) — Kovácshegyi (5), Kovács I (5), Horváth F. (4), Horváth L. (5) — Lódi (5), Gö­­röcs (4), Arany (4) — Szabó (4), Tóth K. (4). Edző: Lakat Ká­roly dr. Csere: Göröcs helyett Nyírő (4) a szünetben, Páncsics he­lyett Martos (—) a 61. percben, Branikovits helyett Bartosik (—) a 77. percben. Góllövő: Laczkó (öngól) a 9. percben. Szőke a 13. percben, Lódi (11-esből) a 21. percben, Albert a 30. percben. Szögletarány: 7:4 (4:0) a Fe­rencváros javára. A hazaiak öltözőjében öröm­mel közölték, hogy minden sé­rültjük rendbe jött, így csak a két sárga lapos Vépi nem áll­hatott csapata rendelkezésére. A tatabányaiaknál viszont sem Rothermel, sem Kőműves, sem Takács nem játszhatott sérülés miatt. A 6. percben Mucha beadását az előrevetődő Csepecz kiütötte, aztán Kovács I hazaadással há­rított. A túloldalon Tóth K. lőtt mellé. A 9. percben Bálint egy sza­badrúgást Megyesinek gurított le, aki középre lőtte a labdát, és az­ a menteni akaró Laczkó lábáról mintegy hat méterről a jobb sarokba ment. öngól! 1:0 A 13. percben Horváth, F. buktatta Albertet középen, 17 méterre Csepecz kapujától. Sző­ke a szabadrúgást a jobb felső sarokba nyeste. 2:0 Kiegyenlítettebb lett a játék, de nem lett jobb a mérkőzés. Szőke oldalról belőtt szabadrú­gása okozott meleg pillanatokat ,a tatabányai kapu előtt, majd Juhász húszméteres, léc alá tar­­tó bombáját ütötte szögletre Csepecz. Ezután Göröcs indítá­sával Szabó egyedül iramodha­tott meg a ferencvárosi kapu felé, Páncsics azonban beérte és a csatár az alapvonalon túlra vezette a labdát. Szépítési lehe­tőség volt! A 21. percben Szabó a jobb oldalról játszott középre, Pán­csics a 16-oson belül a labda helyett Lódi lábát találta f­el. A büntetőből a sértett fél először sípszó előtt lőtt a jobb sarokba, majd az ismétlésnél sem hibá­zott, ismét a jobb sarokba bombázta a labdát. 2:1 A 30. percben ki­sszö­gletet rú­gott a jobb oldalról Szőke. Muchához került a labda, aki egyből középre ívelte azt, és a jó ütemben felugró Albert hét méterről a hálóba fejelt. (Cse­pecz rosszul jött ki a kapuból.) 3:1 A félidő hátralévő perceiben a hazaiak kezdeményeztek töb­bet. SZÜNET UTÁN a vendégek kezdtek élénkeb­ben, de a 47. percben Mucha indításával Ku egyedül törhetett kapura, azonban nagy helyzet­ben az eléje vetődő Csepeczbe lőtt. Folytatódott ezután a ven­dégegyüttes támadássorozata. Az 59. percben Szőke nagy lö­vése a felső lécről kifelé pat­tant, a labdára futó Muchát Kovácshegyi buktatta a büntető­területen belül. Katona azonban másképpen ítélte meg a hely­­zetet és továbbot intett. A 66. percben Lódi, Szabó és Arany próbálkozott kapura lövéssel, végül szögletre került a labda. A 70. percben Albertét szabály­talanul sem tudták feltartani a tatabányai védők, de aztán Bra­­nikovitstól rosszul kapta visz­­sza a labdát. A 72. percben Lódi a jobb ol­dalról balra lőtte át a labdát, Tóth K. egy csel után 25 m-ről lőtt, Géczi szögletre ütötte a léc alá tartó lövést. Két perc múlva Kű szép szóló után lőtt mellé. Ezután a vendégek ját­szottak enyhe mező­nyfölöttyben, de csak Megyesi rossz hazaadá­sa okozott meleg pillanatot a 83. percben, azonban Géczi me­rész vetődéssel mentett. ★ ★ ★ A viszonylag sok gól el­lenére sem hozott jó, vagy legalábbis érdekes mérkőzést a két csapat rangadónak ígérkező összecsapása. Az el­ső félidőben, ahogyan az várható volt, a hazaiak len­dültek támadásba. Ezt lehe­tővé tette számukra az is, hogy a Tatabánya túlságosan védekező felfogásban kez­dett, ráadásul ezen a szer­dai napon is a „vasárnapi”, azaz a Bp. Honvéd elleni formát mutatta. Egy öngól, két „apró”, a védelem köz­reműködésével esett gól — és ezzel tulajdonképpen már meg is született a zöld-fe­hérek győzelme. Szünet után kiegyenlítet­tebb lett a játék, valamivel támadóbb szellemben küz­döttek a vendégek. Ezek a támadások azonban csak a ferencvárosi tizenhatosig gördültek, ott elakadtak és szinte alig jelentettek ve­szélyt Géczi kapujára. Vé­gül is közepes iramú és kö­zepes színvonalú mérkőzést láthattunk, elég sok csap­kodással, pontatlan továbbí­­tással. Sajnos, egyik kupa­együttesünk sincs nagy for­mában ... A Ferencváros védelméből Bálintot dicsérhet­jük. Páncsics játékán még s­ér­ződött a sérülése. A két szélső­­hátvéd váltakozó sikerrel küz­dött. Juhász csatasorba állásával erősen feljavult a zöld-fehérek középpályás játéka. Különösen az első félidőben játszott nagy­szerűen a hazaiak jobbfedeze­te. Ka szokott, lelkes játékát nyújtotta. A csatársor legjobb embere a mozgékony, jól csele­ző Mucha volt. A Tatabánya kapujában Csepecz néhányszor szépen tisztázott, de két gólnál is „elaludt”. Meglepően sokat hibázott a sepregető Laczkó, igaz, hátvédtársai sem remekel­tek az első 45 percben. A kö­zéppályán meglepetést keltett Göröcs gyenge játéka. Viszony­lag Lódi játszott a legjobban. Szabónak és Tóthnak csak fel­lángolásai voltak. Rózsa András Az NB I állása 1. Vasas 7 5 1 1 17- 7 11 2. FTC 7 5 1 1 18- 9 11 3. Honvéd 7 4 2 1 13- 6 10 4. MTK 7 3 4 — 10- 5 10 5. ETO 7 5—2 15-11 10 6. U. Dózsa 7 4 — 3 13- 7 8 7. Csepel 7 2 4 1 11- 8 8 8. ZTE 7 3 1 3 9- 7 7 9. Videoton 7 3 1 3 12-11 7 10. Tatabánya 7 2 3 2 8-10 7 11. Komló 7 1 3 3 6-12 5 12. Egyetértés 7 2 1 4 8-17 5 13. SBTC 7 2—5 11-15 4 14. SZEOL 7 1 2 4 5-14 4 15. Pécs 7 — 3 4 2-11 3 16. DVTK 7 — 2 5 4-12 2 NB I TARTALÉKCSOPORT Salgótarjáni Bányász — Zala­egerszegi TE 1:1 (1:0). Zalaeger­szeg, 1000 néző. V: Grubics. Sal­gótarján: Szőke (Rádi) — Simon, Miklós, Pócsa, Szabó, Takács, Ivana, Bertók (Bede), Pozsár, Sáf­rány, Bleier. ZTE: Déri — Both, Vígh, Papp II, Rósa, Szalai, Bi­­csák, Bősze (Borza), Molnár II, Kecskés, Kocsis I (Herbán). G: Bleier, ill. Kecskés. Jó: Szőke, Sáfrány, Takács, ill. Papp II, Ko­csis I. Pécsi Dózsa — Rába ETO 2:1 (1:0). Győr, 200 néző. V: Hontvá­­ri. Pécs: Kollár (Pólyák) — Gu­lyás, Révfi, Szilágyi, Konrád III, Takács, Linga, Rónai, Tüske, Tóth u­., Bleicher. Rába ETO: Csáki — Izsáki, Kalmár (Hegedűs), Rab, Glázer Gy., Reizer (Erdélyi), Bau­­mann. Siket, Glázer Z., Korsós, Kozenkov. A 90. percben Korsós kiállítva. G: Rónai, Bleicher, ill. Glázer Gy. (tizenegyesből). Jó: Révfi, Rónai, Tüske, ül. Glázer Gy., Siket. Videoton—Diósgyőri VTK 2:1 (1:1). Székesfehérvár, 800 néző. V: Bauer. Videoton: Kovács L. (Sza­bó I) — Pavics, Gál II (Mayer), Gál I, Horváth, Kácsor, Tie­­ber, Miskei (Havasi), Vass., Kuti, Csukovics. Diósgyőr: Szabó L. (Dajka) — Fehér, Tamás, Sza­bó Z., Újvárosi, Milkovics, Vass, Molnár, Horváth, Sikora, Együd (Nagy A.). G: Tieber, Csukovics, ül. Horváth. Jó: Horváth, Kácsor (a mezőny legjobbja), Csukovics, ill. Milkovics, Sikora. Tatabányai Bányász — Ferencvá­ros 2:0 (0:0). Népstadion, 1000 né­ző. V: Dér. Tatabánya: Dombai — Jeges, Fenyvesi, Sípos, Hernádi, Knapik­, Korodi. Szöldi, Radics, Lu­­daics, (Dákai), Babai. FTC: Vörös — Viczkó. Horváth, Staller, Zödi, Tátrai. Engelbrecht, Ebedli, Bá­nyai, Szabó (Agárdi), Kovács (Se­bők). G: Zöldi, Radics. Jó: Feny­vesi. Hernádi, Zöldi, Radics, ill. Horváth, Staller, Tátrai, Ebedli. t Fáy utca, 13 000 néző. Vezette: Somlai (***) (Hámori, Jaczina). Vasas : Mészáros (5) — Török (5) , Fábián (6), Vidáts (6), Ihász (6) — Komjáti (7), Müller (8), Kovács F. (6) — Puskás dr. (5), Váradi B. (5), Gass (6). Edző: Baróti Lajos. Bp. Honvéd: Bicskei (6) — Egervári (5), Ruzsinszki (6), Taj­­ti (6), Dudás (5) — Pál (6), Pin­tér (6), Szűcs (5) — Pusztai (5), Kocsis (3), Kozma (5). Edző: Mé­száros József. Csere: Ihász helyett Lakinger (6) a 18. percben, Pusztai he­lyett Fehérvári (6) a 65. perc­ben. Góllövő: Müller a 35. perc­ben, Mészáros (öngól) a 38. perc­ben, Váradi B. az 56. percben. Sárga lap: Vidáts a 78. perc­ben. Szögletarány: 7:3 (4:2) a Va­sas javára. A 3. percben Puskás dr. les­ről szerzett gólt, a játékvezető természetesen nem ítélte meg. Az első negyed órában szinte alig történt említésre méltó esemény. A 18. percben egy akciónál Ihász lábára esett Pál, a védő megsérült, lement a pá­lyáról, Lakinger állt be a he­lyére. Az első valamire való akció a 22. percben futott, mégpedig a Vasas kapuja fe­lé. Ennek befejezéseként Koz­ma a jobb oldalon becsapta Törököt, jól nyeste be a lab­dát a kapu elé, Pusztai azon­ban 7 méterről, nagy helyzet­ben gyengén és pontatlanul fe­jelt kapura, s így Mészáros vé­deni tudott. A 27. percben Müller 25 mé­teres, jobb sarokra tartó lövé­sét ütötte szögletre Bicskei. Utána Komjáti próbálkozott lö­véssel, ezt is védte a Honvéd kapusa. Fél óra után egy ideig a vendégek lettek aktívabbak. A kitörő Pintért Vidáts elbuk­tatta, ezért figyelmeztetést ka­pott. Szabadrúgásból Kocsis Mé­száros kezébe rúgta a labdát. Élénkebb lett a játék a fél­idő hajrájára, ekkor már izgul­hatott is a szép számú közön­ség. Komjáti lapos beadása alig csúszott el az ötösön a berob­banó Váradi előtt. A 34. perc­ben ismét nagy helyzetet ha­gyott ki a Honvéd. Pusztai be­adását ezúttal Kozma 3 mé­terről fejelte a kapu mellé. A 35. percben Puskás dr.. Du­dástól szorongatva beadta a labdát a jobb oldalról, s a jól érkező Müller 6 méterről a ka­pu közepébe lőtt. 1:0 A 37. percben Váradi 16 mé­teres lövését ütötte szögletre Bicskei. A 38. percben egyenlí­tett a Bp. Honvéd. Pintér a balösszekötő helyén tört előre, a 16-osnál lövésre szánta el ma­gát. Lapos, jobb alsó sarokba tartó lövésére késve vetődött Mészáros. A labdát csak kapu­fára tudta tolni, onnan az kife­lé pattant, a földről felemelkedő kapus balszerencséjére azonban könyökéről végül a hálóba ju­tott. öngól! 1:1 A 42. percben gólt érhetett volna el a Bp. Honvéd is. Ko­csis—Pusztai volt a labda útja, a szélső beadását Kozma végül 3 lépésről a jobb kapufára lőt­te­­ SZÜNET UTÁN a 46. percben Müller remek lab­dával ugratta ki Vidátsot, aki 14 méterről kapura bombázott, Bicskei azonban ki tudta ütni a labdát. Kozma megsérült, rö­vid ápolásra szorult. Az 52. percben Puskás dr. beadását Lakinger 14 méterről vágta a kapu fölé. Az 56. percben Gass a jobb oldalról középre ívelt, Bicskei rosszul jött ki, a labda mellé­­ ütött, s az Váradi fejéről, 8 mé­terről a kapu közepébe hullott. 2:1 Továbbra is a Vasas kezde­ményezett többet. A 78. percben Vidáts szabálytalankodott Koz­mával szemben, ezért sárga la­pos figyelmeztetést kapott. A 80. percben Komjáti beadá­sánál Müller még a bal sarkot is megnézte magának, fejese azonban középre ment, s a 6 méterről küldött labdát Bicskei kiütötte szögletre. A 84. perc­ben még Puskás lövését tisztáz­ta a Honvéd kapusa. ★ ★ Az első fél órában megle­hetősen lagymatag játék folyt, mindkét részről kevés volt a mozgás, a lendület. Általában a két 16-os között pattogott a labda,­ a kapuk ritkán forogtak veszélyben. A Vasas ugyan többet kezde­ményezett, de elég sok át­adásra volt szükség ahhoz, hogy Puskásék Bicskei kapu­jának közelébe kerüljenek. A befejezések általában pontat­lanság miatt akadtak el. A vendégek kevesebb húzással építették, de ők sem voltak különösen veszélyesek. Az első félidő utolsó negyed­órájában megélénkült a já­ték. Többet és lendületeseb­ben mozogtak a játékosok. Most már adódtak helyzetek is, többnyire a vendégcsatá­rok előtt, de ezeket rendre elügyetlenkedték. Szünet után is akadtak iz­galmas események, s fél órá­ig mozgalmas volt a játék. Ekkor a hazaiak irányítottak, ők dolgoztak ki több gól­helyzetet. A második félidő­ben a Vasas jobb volt, s megérdemelten nyert. A Vasas kapujában Mészáros a gól előtt elkésett a közbeavatkozással. A közvetlen védelem fokozatosan lendült be­le, Fábián és Vidáts volt a sor legjobbja. A középpályán Mül­ler csaknem végig átlagon fe­lülit nyújtott, sok labdát szer­zett meg, s jól osztogatott. Jó teljesítményt nyújtott Komjáti is, aki ugyancsak sok támadás­indításban vállalt részt. Elöl a két szélső teljesítményét lehet elsősorban megemlíteni. Váradi elég passzív volt, őt viszont győztes gólja dicséri. A Bp. Honvéd kapujában Bicskei a második gólnál hibázott, egyébként volt néhány jó védése. A közvetlen védelem átlagos játékot produ­kált. Dudás és Ruzsinszki volt viszonylag a legmegbízhatóbb. Pál lelkesen küzdött, ugyanez vonatkozik Pintérre is, aki azon­ban ezúttal nem tudta megis­mételni tatabányai játékát. Elöl Pusztainak és Kozmának akadt néhány veszélyes megmozdulása, de mindketten jó helyzeteket ügyetlenkedtek el. Kocsis mér­sékelten játszott. Várkonyi Sándor NB I TARTALÉKCSOPORT Bp. Honvéd — Vasas 4:3 (1:2). Fáy u., JOO­O néző. V: Maczkó II. Bp. Honvéd: Lévay (Szőke) — Korponai, Kovács, Kádár, Birinyi, Szalai, Morgos, Füle, Már, Kiss, Budavári. Vasas: Szűcs — Pajzs, Zentai, Szőke, Kamarás, Púpos, Szabó S., Bazsánt, Tóth B., Kis­teleki, Sipőcz. G: Már (2), Buda­vári, Morgos, ill. Kisteleki (2), Pú­pos. Jó: Kovács, Korponai, Mor­gos, Már, ill. Szőke, Tóth B., Kis­teleki. Vasas—Bp. Honvéd 2:1 (1:1) XXVIII. 263. ♦ 1972. november 2- Újpesti Dózsa—Szegedi EOL 1:0 (1:0) Szeged, 8000 néző. Vezette: Müncz (***), (Tátrai, Pécsi). Újpesti Dózsa: Szentmihályi (—) — Noskó (5), Harsányi (5), Horváth­ (6), Juhász (6) — Du­­nai III (5), Tóth A. (5) — Faze­kas (6), Bene (7), Dunai II (5), Zámbó (5). Edző: Kovács Imre. SZEOL:­­ Gujdár (5) — Bán­falvi (7) — Mészár (5), Molnár (5), Magyar (5), Virágh (6) — Vörös (8), Zámbori (5) — Antal (5), Vass (4), Berkes (5). Edző: Bundzsák Dezső. Csere: Dunai II helyett Nagy L. (2) a 64. percben. Sárga lap: Vörös, az 57. perc­ben. Góllövő: Juhász P. a 33. perc­ben. Szögletarány: 11:10 (5:4) az Újpesti Dózsa javára. Nagyszerű időben, remek tala­jú pályán kezdődött a mérkő­zés. Vörös elvesztette a labdát, Tóth Á. a lesen álló Benéhez játszott. A partjelző nem intett, Müncz játékvezető továbbenged­te a játékot, de a válogatott csatár 8 m-ről a bal kapufa mellé lőtt. A másik oldalon egy Berkes, Antal-támadást Harsányi szögletre szerelt. Mozgalmas volt a játék, a vendégek kezdeményeztek töb­bet. Tóth A.­lapos lövése cen­timéterekkel suhant el a léc mellett. A szegediek is vezettek néhány ügyes támadást, de előbb Juhász mentett Zámbori elől, majd Berkes lövése csa­tártársáról, Vassról pattant ki. Molnár nagy hibáját Bene már majdnem kihasználta,­­ amikor Bánfalvi valóban az utolsó pil­lanatban szögletre rúgta a labdát. A 26. percben már-már gólt kiáltottak a szegedi nézők. Ve­­rös 25 m-ről hatalmas erővel lőtt kapura, de Szentmihályi a léc alól szögletre ütötte a lab­dát. A 33. percben érdekes gól­lal szerzett vezetést az Új­pesti Dózsa. A 16-os sarkáról közvetett szabadrúgást ítélt Müncz. Tóth A. Benéhez gurí­totta a labdát, a középcsatár a kapu elé ívelt és Juhász P. jó ütemben felugorva. Gujdár mellett a hálóba fejelt. 1:0 A 44.­ percben Antal becse­lezte magát a kapu előterébe, de addig várt, míg Harsányi közbe tudott lépni az ötösön. SZÜNET UTÁN jól kezdett a SZEOL, a 47. percben mégis Zámbó ügyet­lenkedett el nagy helyzetet: Bánfalvi hibáját követően már csak Gujdárral állt szem­ben, lövés helyett azonban visszagurított, de Bene nem érte el a labdát. Az 52. percben Fazekas lábá­ról Bene elé pattant a labda, a középcsatár 16 m-es lövését Gujdár lábbal hárította. Az 54. percben Müncz beszüntette a játékot, mert — miután Noskó feltartotta Virághot — továbbot intett és a­ közönség ezért tünte­tett. Vörös lövése az 56. perc­ben Juhász Péteren Irányt vál­toztatott, de Szentmihályi résen volt. Dunai II jó ütemben ki­ugrott, a kaputól 20 m-re Vörös utolérte és összeakasztotta a lábát. A szegedi középpályás sárga lapot kapott. A szabadrú­gást Bene mellé lőtte. A másik oldalon Antal kapu fölé bom­bázott. Változatos, érdekes volt a já­ték. Gujdár nagy hibája után kifutott a 16-osra, de nem érte el a labdát — Fazekas a jobb oldali léc mellé emelt. A 72. percben Fazekas ügyes cselekkel tisztára játszotta ma­gát, a kapuba tartó labdát a közbevetődő Bánfalvi szögletre rúgta. A 74. percben Vörös szög­lete után Berkes — senkitől sem zavartatva — a jobb oldali léc­ mellé fejelt, öt perccel ké­sőbb Magyar egyenlíthetett vol­na. Szentmihályi eléje öklözte a labdát, de elhamarkodottan, 14 m-ről az üres kapu mellé bom­bázott! A 82. percben a kapu torká­ban Nagy feje fölött csak cen­timéterekkel suhant el a labda. Három perccel később Bene 17 m-ről kapu mellé bombázott egy szabadrúgást. ★ ★ ★ A lila-fehérek elleni mér­kőzésre Bundzsák Dezső ed­ző a vasárnapi, a Ferencvá­ros ellen jól bevált taktikát alkalmazta. Bánfalvi söprö­­getett, előtte egy hátvéd­­négyes próbálta útját állni az újpesti támadásoknak. A középpályán Vörösnek szánt az edző karmesterszerepet. Az apró termetű játékos, egy-két hibától eltekintve, maradéktalanul eleget is tett feladatának. Jobbnál jobb labdákkal hozta helyzetbe társait, emellett nagyszerűen szűrte meg a támadásokat. A háromtagú csatársor azon­ban nem tudott megbirkózni a jól záró vendégvédelem­mel. Az Újpesti Dózsa nem játszott teljes erőbedobással, valamennyi mezőnyjátékos kerülte a test test elleni küzdelmet. Csak arra vi­gyáztak a lila-fehérek, hogy megszerezzék a két bajnoki pontot. Ezen a találkozón nem játszott glasgow-i for­mában a bajnokcsapat. Min­dent középen erőltettek, emiatt Fazekas és Zámbó is gyakran középre húzódott. Végül a vendégek szeren­csésnek mondható góllal sze­rezték meg a két pontot. Az Újpesti Dózsa védelmében Horváth és Juhász P. játszott jól. Mindketten még támadásvezetésre is vállalkoztak, Juhász pedig a győzelmet jelen­tő gólt szerezte. A középpályá­soknak nem ment a játék. A csatársorban Bene erőtől duzza­dó játéka és Fazekas igyekezete tetszett. A SZEOL védelmének legjobbja Bánfalvi volt. Egyszerű eszközökkel söp­­rögetett, Virágh is megfelelt. A középpályán játszott a mezőny legjobbja, Vörös, aki nagyon sokat vállalt magára és gyakran támadásbefejezésekkel is kísér­letezett. A három csatár gyen­gélkedett. Lantos Gábor NB I. TARTALÉKCS­OPORT Újpesti Dózsa —SZEOL 2:0 (1:0).. Szeged, 4000 néző. V: Vida. V. Dózsa: Borbély I (Szigeti) — Ká­poszta, Nagy, Jerabek, Sarlós, Bor­bély II, Hegyi, Kellner, Kiss, Ve­ress (Gara), Ilatai. SZEOL: Nagy (Pécsi) — Magyar, Heidrich, Koz­ma III, Hevesi, Varga (Drixner), Ladányi, Róth, Kozma II. (Kre­­nács), Veres, Wenner. G: Káposzta (11-esből), Harai. Jó: Káposzta, Sarlós, Borbély II, Kellner, ill Magyar, Róth, Veress. lioan­ai Bányász-Csepel 0:0 Komló, 1000 néző. Vezette: Halász M. (****), (Kristóf, Végh). Komló: Buús (6) — Tallósi (6), Kovács (6), Makray (5), Solymosi (5) —­­ Horváth (4), Tresch (4), Orsós (4) — Bordács (5) , Juhász (5), Bencsik (4). Edző: Lantos Mihály. Csepel: Hajdú (6) — Sándor (6) , Molnár (7), Kandi (6), Hu­nyadi (5) — Siklósi (6), Varga (4) — Bartos (4), Németh (5), Szurgent (5), Csordás (4). Edző: Keszthelyi Mihály. Csere: Tresch helyett Kótai (—) a 69. percben, Bencsik he­lyett Pál (—) a 70. percben, Sik­lósi helyett Vízi (—) a 79. perc­ben, Bartos helyett Pető (b) a 67. percben. Sárga lap: Varga az 51. perc­ben, Kandi a 63. percben. Szögletarány: 6:2 (3:6) a Komló javára. A bányászok nagy lendület­tel kezdtek. A 2. percben Tresch jól indított. Juhász bal­ról, 10 méterről Hajdúba lőtte a labdát. A másik oldalon Szur­gent erős lövésébe Kovács lé­pett bele az ötösön. A pozíció­harc csak a mezőnyben hozott jó küzdelmet. Egyik kapusnak sem akadt sok dolga. A 19. percben Bartos ügyes cselekkel lépett ki, már a bün­tetőterületen járt, amikor a lö­vés pillanatában elcsúszott. A 29. percben parázs jelenet adó­dott a csepeliek 16-osán. Juhász az óriási tumultusban képtelen volt az üres kapura emelni. Továbbra is a küzdő jelleg domborodott ki, a színvonal nem érte el az átlagot. A 42. percben a felfutó Tallósi a jobb oldali szögletzászlótól jól ívelt középre, Horváthot kitűnő po­zícióban találta, de Hajdú le­húzta a labdát a fejelni ké­szülő fedezetj­átékos elől. SZÜNET UTÁN a 46. percben Bencsik lefutotta védőjét, beadott, de Bordács az ötös sarkáról kapásból mellé durrantott. Egy perccel később ugyanilyen helyzetben Bordács labdáját puskázta el Bencsik. Az 51. percben Varga tört kapura, Tresch üldözte, de nem érte utól. Buús, merész ki­vetődéssel mentett. A csatár reklamált, sár­ga cédulát kapott. A 10 perces futballt sok bosz­­szúság követte, főként a leshely­zetek miatt. A 63. percben Tresch éles szögből, 10 méterről a bal kapufát találta el. A 67. percben Orsós a balszélről ügye­sen emelt a 11-es pontra, Kor­dács Hunyadiba lőtte a labdát. A 80. percben Csordás a jobb­szélen­­viharzott el, már csak Buússal állt szemben, de rosz­­szul helyezett és a labda a jobb oldali léc mellett ment ki. A vendéglátók erőfeszítéseket tet­tek azért, hogy döntésre, vigyék a mérkőzést, ez, azonban nem sikerült, mert a csepeliek jól szervezték meg védelmüket. 1. Tár A közönség az első félidő­ben jó akciót alig láthatott. Mindkét oldalon kevés gon­dot fordítottak a támadások szövésére, ezért egyik ka­pusnak sem akadt dolga. Fordulás után a bányászok alaposan rákapcsoltak. Ek­kor már a széleken vezet­ték támadásaikat és több gólt ígérő helyzetet dolgoz­tak ki. A csatárok azonban ezen a napon hadilábon áll­tak a szerencsével. Olyan helyzetekben is elpuskázták a lehetőségeket, amelyeket máskor értékesítenek. Ez a csepeliekre is vonatkozik. A Komlói Bányász kapujában Buúsnál csak né­hány megelőző közbeavatkozás mutatta, hogy formája javult. A hátvédnégyes megbízható volt. A középpályán gyenge teljesítményt nyújtottak a játé­kosok, s ez lényegében magya­rázza a gól nélküli döntetlen kialakulását! A csatársorban csak az előkészítésért lehet megdicsérni Bordácsot. A csepelieknél Hajdú egy-két esetben bravúr­ral avatkozott közbe. Molnár keményen, de tiszta eszközök­kel, jól teljesítette védőfelada­tát. Siklósi lendületesnek bizo­nyult, sérüléséig csapatának legjobbja volt. A négytagú cse­peli támadósor nem sokat mu­tatott. Vízhányó Imre NB I. TARTALÉKCSOPORT Csepel—Komlói Bányász 3:2 (1:1). Komló, 300 néző. V: Polcz. Csepel: Menyhárt (Katona) — Gondos, Gulyás, Horváth, Rotten­­biller, Halla, Osváth (Halász), Barta, Losonczi, Buronyi, Somogyi. Komló: Bien , Podpácz, Csordás, Tihanyi, Major (Gál), Göcsei, Ju­hász II (Szőts), Keller, Karasz,* Róth, Hódos I (Kiss). G: Buronyi, Rottenbiller, Barta, ill. Karasz, Szőts. Jó: Menyhárt, Gulyás, Bu­ronyi, ill. Göcsei, Szőts, Karasz.