Népsport, 1986. május (42. évfolyam, 102-126. szám)

1986-05-29 / 124. szám

4 NÉPSPORT Labdarúgás Az Eger vereségével a veszekedés az élmezőnyben Dunaújvárosi Kohász— Eger SE 2-1 (2-0) Dunaújváros, GOM néző. Vezette: Nagy B. (Kovács IIL., Barbás). Dunaújvárosi Kohász: Holló — Hess, Boldóczki, Meny­hárt, Miskovicz — Tatár, Krukk, Törő, Németh — Csorba, Lehota. Edző: Kovács András. Eger SE: Bodolai — Zsidai, Vojtekovszky, Megyesi, Var­ga. Szert — Smuczer, Lengyel, Horváth — Kiss Gy., Cso­­m­ány. Edző: Csalik János. Csere: Csorba helyett Kalmár a 37., Horváth helyett Fodor a szünetben, Szert helyett Jávorszky az 58., Krukk helyett Kiss Zs. a 78. percben. Gólszerző: Csorba a 22., Törő a 43., Csomány a 82. percben. Szögletarány: 6:4 (1:3) az Eger javára.­ ­Az edzők a kezdés előt­ti utolsó percekre is tar­togattak meglepetéseket, mindketten változtattak az előre megadott összeállítá­son és a cseréket a tak­tikára hivatkozva magya­rázták. A hazaiak meste­re, Kovács András tömö­ren fogalmazott az esélye­ket illetően: „győznünk kell!’’ Csank János is győ­zelemről beszélt, de hozzá­fűzte, hogy döntetlen ese­tén sem esne kétségbe.­ A Kohász óriási iramban kezdett. A hatodik percben Csorba került helyzetbe, a bizonytalankodó Megyesi mellett elvitte a labdát, de az ötös vonaláig kilépő Bo­dolai egy gondolattal gyor­sabbnak bizonyult. Ezután kissé alábbhagyott a hazaiak lendülete, de az Eger to­vábbra is biztonsági játékra törekedett, támadásaiból hiányzott az erő. A 21. perc­ben Németh beadását Tatár a 16-osról kapásból rálőtte, Bodolai azonban jól­ helyez­kedett és védett. A 22. perc­ben Tatár ívelt be szögletet a jobb oldalról, Bodolai ki­futott, de nem érte el a labdát és Csorba nyolc kő­ről az üres kapu közepébe fejelt. 1-0 Bátrabban támadott az Eger, a Dunaújváros viszont fegyelmezetten védekezett.­­A­­7­1 percben a felező­vonalnál Lengyel buktat­ta Csorbát, a dunaújvárosi játékos rosszul esett, de rövid ápolás után vissza­tért, majd jelezte, hogy nem tudja folytatni tovább a játékot. A szünetben az öltözőben megtudtuk, hogy vállficama van és valószí­nűleg műteni kell.) A 43. percben növelte előnyét a Kohász. Menyhárt a bal oldali szögletzászló közeléből középre adott és a berobbanó Törő egy m-ről a tétovázó Bodolai előtt testtel a hálóba sodorta a labdát. 2-0 SZÜNET UTÁN Lehota hagyott ki nagy helyzetet, majd Törő egye­dül­ törhetett kapura, de a kifutó Bodolait találta el. Ezután egri percek követ­keztek, de a vendégek tá­madásai rendre elakadtak a tömörülő védőkön. A 65. percben Csomány a balösz­­szekötő helyén egyedül tör­hetett kapura, már csak Hollóval állt szemben, de elhamarkodottan lőtt, és a kapus védett. Négy perccel később viszont Miskovicz került helyzetbe, Bodolai a 18-ason kívülre , futva lábbal tisztázott. A 82. percben az­tán góllá érett az egri me­zőnyfölény. Kiss Gy. elgu­rított a kifutó Holló előtt és Csomány hat m-ről az üres kapuba továbbított. 2-1 ★ ★ ★ Megérdemelt dunaújvá­rosi győzelmet hozott az NB II rangadója. A Ko­hász — ahogy azt a mér­kőzés előtt hangoztatták is — úgy kezdett, hogy csak­is a győzelem az elfogad­ható eredmény a számára. Az első félidő jelentős ré­szében támadott, csak né­hány percre „engedte át” a kezdeményezést a ven­dégcsapatnak. Ez a lendü­letes játék aztán kétgólos előnyt jelentett a Dunaúj­város számára. Megköny­­nyítette a hazaiak dolgát, hogy az Eger ebben az időszakban csak a védeke­zésre figyelt, úgy tűnt, nekik elég a döntetlen is. A második félidő is du­naújvárosi helyzetekkel in­dult, de fokozatosan fö­lénybe került a védekezés­sel felhagyó Eger. A Ko­hász ennek ellenére növel­hette volna előnyét, mert ellentámadásai mindig gól­veszélyt jelentettek. A hajrára viszont elfárad­tak a hazaiak, egyre na­gyobb lett az Eger fölé­nye, de csak a szépítésre tellett erejükből, mert tá­madásaikból hiányzott az elképzelés. Jó: Hess, Menyhárt, Törő, Lehota, ill. Zsidai, Smuczer, Csomány. Kovács András: — Ezen a forró nyári délutánon igazi örömet szereztünk lelkes közönségünknek. Nagyszerű csapatjátékunkkal értük el nagyon értékes győzelmün­ket. Csank János: — Csapatom most is bizonyította, h­ogy bármely összetételben, bár­hol és bárki ellen az utolsó percig , képes küzdeni. Ez is igazolja, hogy osztályunk egyik legjobbja vagyunk. Lázár Lajos Honvéd Szabó L. SE Kiseksföld 1-0 (1-0) Mezőtúr, HOO néző. Vezette: Bubhori (Szabó J, Szalai L.). H. Szabó L. SE: Blockhäuser — Kiss, Quír­kó, Dávid, Krecska — Zombori, Hegedűs, Hídvégi — Huber, Oláh, Takó. Edző: Eöldesi János. Szekszárd: Ipolyák — Szabó, Weitner, Kiss, Somodi — Varga F., Lauer, Kniesz — Gracza, Dienes, Márkus. Edző: Kovács István. Csere: Gracza helyett Muraközi a szünetben, Márkus helyett Szívják az 55., Quirikó helyett Andriska a 70., Hu­ber helyett Csató a 80. percben. Gólszerző: Oláh a 35. percben. .Sárga lap: Szabó a 69. percben. Szögletarány: 7:3 (4:2) a H. Szabó L. SE javára. 3.5. perc: Oláh lövése Pó­lyákon felperdült, a lab­da a gólvonalon túljutott, és a védők kirúgták ugyan, ám Bubori a partjelzőre nézett és gólt ítélt. 1-0 TÁT ★ Igazi drámai csatává lé­pett elő az alsóházi talál­kozó. A Honvéd kétségbe­esetten menekül a kiesés­től, de a Szekszárd sem érezheti még magát biz­tonságban. Ideges, kapko­dó játék folyt, számtalan elszalasztott lehetőséggel. A nagyobb akarás segítet­te végül is győzelemhez a hazai gárdát. Jo: Kiss,­­Zombori, Oláh, Takó, ill. Kiss, Lauer, Kniesz, Márkus. Eöldesi János: — Idegtépő küzdelemben a gólhelyzetek egész sorát szalasztottuk el, mégsem mondhatok mást, mint a közönség: szép volt fiúk! Kovács István: — Az utób­bi idők leggyengébb játéká­val vesztettünk. Palágyi Béla 71. perc: Majzlinger rövid kirúgását László szerezte meg, elfutott a bal oldalon, éles szögből kapura lőtt, lö­vése a felső kapufa éléről ki­pattant, és az üresen álló Hegedűs a hálóba pofozta a labdát. 2-2 k­ ★ A támadólag fellépő hazai együttes egy korszerű tá­madás végén korán meg­szerezte a vezetést. A ha­zai gól mindkét csapatot megzavarta. A hazaiak ugyan végig támadásban maradtak, de a kínálkozó helyzeteket rendre elpus­kázták. Az egykor jobb na­pokat látott szolnoki együttes csekély önbizal­mát tovább csökkentette a bekapott gól. Az első 45 percben csak egy-két emlí­tésre méltó támadást ve­zettek, eredménytelenül. A második játékrészben a kettős csere folyamatosab­bá tette a vendégek játékát. A hazai együttes gyorsan megszerzett vezetése birto­kában körülményesen ját­szott, ez végül is megbosz­­szulta magát. Igazságos eredmény született. Jő: Harsányi, Horváth, ill. Boros, László. Temesvári Tibor: — Gyen­gén játszottunk, nem érde­meltünk győzelmet. Lódi László: — Ismerve a szolnoki viszonyokat, értékes pontot szereztünk. Berwinkl Mihály SK-Szolnoki MÁV MTI 2-2 (1-0) Baja, 2000 néző. Vezette: Karsai (Lovassy, Vankó). Baja: Majzlinger — Harsányi, Goldschmidt, Mohovics, Andreidesz — Morvai, Evanies, Tóth — Horváth, Szőcs, Kóczián. Edző: Temesvári Tibor. Szolnok: Boros — Rózsavölgyi, Porhanda, Mészáros, Ka­tona — Repka, Sugár, László, Kántor — Hegedűs, Szőke. Edző: Lódi László. Csere: Szőcs helyett Prikidánovics a 12., Kántor helyett Csábi, Szőke helyett Szilágyi, mindketten az 54.,­ Kóczián helyett Bognár a 60. percben. Gólszerző: Horváth a 7., Sugár az 58., Bognár a 62., He­gedűs a 71. percben. Szögletarány: 7:3 (6:0) a Bajai SK javára. 7. perc: Evanics a középen helyezkedő Kóczián felé ível­te a labdát, a csatár fejjel a kiugró Horváthoz továbbí­tott, aki Boros kapust is ki­cselezve lőtt a hálóba. 1-0 . 56. perc: Andreidesz sza­bálytalanul szerelt a tizenha­tos vonalán, a szabadrúgást Sugár végezte el, és jól he­lyezett lövése nyomán a lab­da a kapu bal oldalában kö­tött ki. 1-1 62. perc: Horvát­hot sza­bálytalanul szerelték a jobb oldalon a tizenhatos vonalán, a szabadrúgást a sértett hosz­­szan a bal oldalra ívelte, és a berobbanó Bognár kapásból a sarokba rúgta a labdát. 2-1 Váci Ernó— N­agykaniizsa 1*1­00­0) Nagykanizsa, 1800 néző. Vezette: Eőry (Juhász J., Var­ga L). Váci Izzó MTE: Pleskó — Kurnász, Krőzsel, Kosztolnik, Csikós — Polónyi, Kósa, Mózner, Cseri — Ivó­válik, Adi. Edző: Szarvas László. Nagykaniz­sai Olajbányász: Müllner — Miklós, Martin­­kovics, Szőke, Hóbár — Hegedűs, Balogh A., László — Skubtcs, Kelemen, Fuisz. Edző: Teszler Vendel. Csere: Polónyi helyett Balogh T. a 23., Kovalik helyett Cseresznyik a 43., Balogh helyett Horbor az 54., Szőke helyett Fodor a 68. percben. Gólszerző: Adi a 63., Skublics a 83. percben. Sárga lap: Hóbár a 13. percben. Szögletarány: 8:4 (1:1) az Olajbányász javára. 63. perc: Rósa Cserihez to­vábbított, akinek átadásával Adi lépett ki a védők kö­zül, és 12 méterről a sarok­ba lőtt. 1-0 86. perc: Fuisz jobb olda­li szöglete több játékos mel­lett is elsuhant, majd a be­futó Skublics a jobb alsó sa­rokba pörgetett. 1-1 de a kapuk nem forogtak veszélyben. Szünet után a váciak voltak lendületesebbek és megérdemelten jutottak ve­zetéshez. Ezt követően rá­kapcsoltak a hazaiak. Köz­ben fellazult a védelmük, s Müllner háromszor is góltól mentette meg ka­puját. A hajrában a kani­zsaiak mindent egy lapra tettek fel, és erőfeszíté­seiket végül siker koronáz­ta. A váciak közelebb áll­tak a győzelemhez. Jó: Cseri, Kósa, Adi, ill. Müllner, Fuisz, Szőke. Szarvas László: — Ha ez foci volt, akkor én krikett­edző vagyok. Teszler Vendel: — Hazai környezetben rendszeresen előnyt adunk az ellenfél­nek és utána szenvedhetünk az egy pontért is. Balogh Antal k­ 'k 'hr A nagy melegben a za­lai csapat kezdett jobban, de tíz perc után a ven­dégek vették át a játék irányítását. Öt perc alatt két alkalommal is sakk­matt volt a hazai védelem, de kimaradtak a lehetősé­gek. Félórai játék után ki­egyenlített lett a küzdelem. XLII. 124. ♦ 1986. május 29 NB I! SZIOL-Délép SE—Keszthely 2-0 (2-0) Szeged, 2000 néző. Vezette: Maczkó J. (Plasek, Ádám). SZEOL-Délép SE: Isornyák — Szabó Gy., Kozma, Szél­­pál, Fábián — Orosházi, Kőhalmi, Gruborovics — Tóth J., Kun, Deák. Edző: Sárosi László. Keszthelyi ATE: Németh Gy. — Kovács, Németh J , Ba­gó, Nikitseher — B­allai, Cziráki, Major, Sebestyén — Kiss, Bőcz. Edző: Szőcs János. Csere:­­Ballai helyett Kocsis a szünetben, Deák helyett Polyvás, Major helyett Fonnyadt, mindkettő a 67., Oros­házi helyett Szabó I. a 73. percben. Gólszerző: Gruborovics a 19., Bagó (öngól) a 45. percben. Sárga lap: Ballai a 32., Kovács a 68. percben. Szögletarány: 7:1 (3:1) a SZEOL-Délép SE javára. 19. perc: Tóth J. a jobb oldalról, az alapvonal köze­léből középre ívelt, és Gru­­horovics tíz­ méterről, kapás­ból a kapu közepén a léc alá lőtte a labdát. 1-0 43. perc: Tijth J. jobb ol­dali beadását követően a menteni igyekvő Bagó nyolc méterről saját kapujának bal alsó sarkába fejelte a labdát. 2­0 ★ ★ ★ A szegediek gyorsan rá­­éreztek a lehetőségre, és nem késlekedtek a kihasz­nálásával. Az első gól szár­nyakat adott a hazaiaknak. Sokat mozogtak labda nél­kül, mindenki merte vál­lalni a cselt, ügyesen ki­használták a széleket, fel­őrölték az ellenfél hátsó alakzatát. A futball fin­tora: négy sakk-matt hely­zetet is elpuskáztak Ku­nék, úgyhogy a félidő utolsó percében a legjobb­kor érkezett Bagó „segít­sége”. A második 45 perc élesen különbözött az ad­dig látottaktól. A SZEOL­­Délép SE előnye őrzésére törekedett, ezért lassú, vontatott lett a játék. A keszthelyiek ekkor már egyenrangú ellenfelekként küzdöttek, ám úgyszólván semmi veszélyt nem jelen­tettek Hornyák kapujára. Jó: Szabó Gy., Orosházi, Gruborovics, Tóth T., ill. Németh Gy., Cziráki. Sárosi László: — Az első félidő kitűnő játéka után érthetetlenül visszaesett, csa­patunk. Győzelmünk jogos­­í­tságához azonban így sem­ férhet kétség. Szőcs János: — Az idény leggyengébb játékát produ­kálva egy pillanatig sem voltunk „partiban” ellenfe­lünkkel. Thékes István Salgótarján— Kazincbarcika 3-1 (0-1) Salgótarján, 2000 néző. Vezette: Horváth Gy. (Mészáros, Mester I.) SBTC: László — Nagy, Zimonyi, Gyimesi, Babosán — Oláh, Juhász, Urbányi, Vágó — Sváb, Vincze. Edző: Haas­, Sándor. Kazincbarcikai VSE: Novák — Babus, Leskó, Planéta, Fodor — Petrovics, Munkácsi, Farkas, Asszony — Csipke, Török. Edző: Kaszás Gábor. Csere: Sváb helyett Poór a 67., Farkas helyett Fister, Asszony helyett Csikesz, mindketten a 77., Vágó helyett Rácz a 79. percben. Gólszerző: Petrovics a 32., Juhász a 49., Vincze a 69., Urbányi a 82. percben. Szögletarány: 7:2 (3:1) az SBTC javára. 32. perc: Munkácsi legurí­tott szabadrúgásából Petro­­vics 25 méterről élesen a jobb e­lső sarokba bombázta a labdát. 0-1 49. perc: Vincic egy csel­lel becsapta Fodort, majd középre lőtt, Gyimesi öt mé­terről a kapusba rúgta a labdát, ám az ismétlésnél Juhász a­­ fekvő kapus mel­lett a bal alsó sarokba he­lyezett. 1-1 69. perc: Sorozatos hazai támadások után, Urbányi mesteri labdával ugratta ki Vinczét, s a balszélső a ki­mozduló kapus fölött elegán­san a kapu közepébe emelte a labdát. 2-1 82. perc: Vincze labdájával Urbányi kilépett a védők kö­zül, s Fodort megelőzve, a kifutó kapus mellett a jobb alsó sarokba küldte a tarjá­niak harmadik gólját. 3-1 ★ ★ ★ Az első játékrészben többnyire csak a két tizen­hatos között játszadoztak a csapatok. A hazaiak tá­voli kísérletei nem sok ve­szélyt jelentettek Novák kapujára. A Vegyész vi­szont, némi meglepetésre, megszerezte a vezetést. Szünetben Ilaász mester alaposan „felrázta” a b­á­­ny­ász-legény­séget, akik az­tán nagy lelkesedéssel folytatták a játékot, és formásabbnál for­masabb támadásokk­al v­eszély­ezt­et­­­ték a vendégek ka­puját. Számtalan „ziccert” dol­goztak ki, s közülük hár­mat értékesítettek, kétszer pedig a kapufa mentett. Csak Novák kapus bravúr­jainak köszönhető, hogy a Vegyész ennyivel megúsz­ta. Jó: Gyimesi, Urbányi, Vá­gó, Vincze, ill. Novák, As­z­­szony. Ilaász Sándor: — Tárj­án­ban valaki kispad helyett „kínpadot” helyezett ki. Kaszás Gábor: — A máso­dik félidő alapján teljesen megérdemelt a hazaiak győ­zelme. Pilinyi László AZ NB II ÁLLÁSA 1.SZEOL-Délép 35 209 6 69-35 49 2.Eger 35 17 153 62-31 49 3.Dunaújváros 35 19 106 59-31 48 4.Diósgyőr 35 16 118 60-42 43 5.Nyíregyháza 35 13 11 11 42-37 37 6.Keszthely 35 13 11 11 41-39 37 7.Salgótarján 35 12 11 12 40-37 35 8.Komló 35 146 15 56-33 34 9.Baja 35 12 10 13 49-04 34 10.Veszprém 35 11 11 13 43-45 33 11.Vác 35 11 11 13 44-48 33 12.Szekszárd 35 10 13 12 33-52 33 13.Metripond 35 10 12 13 47-49 32 14.Nagykanizsa 35 10 12 13 43-48 32 15.Ganz-Mávag 35 10 12 13 51-59 32 16.Szolnok 35 127 1S 33-48 31 17.H. Szabó L. SE 35 126 17 42-46 30 18.Sopron 358 12 15 36-48 23 19.Debr. Kinizsi 358 11 16 40-51 27 20.Kazincbarcika 358 7 20 40-62 23