Nemzeti Sport, 2002. április (13. évfolyam, 88-116. szám)

2002-04-02 / 88. szám

2002. április 2., kedd nevezetSsport FERENCVÁROS-VIDEOTON FCF: Nem megy a fehérváriaknak Kezezés, kiállítás - kiütés A mérkőzésről tudósított: SOMOGYI ZSOLT Noha fölényesen nyert a Fradi, nem lenne igaz, ha azt mondanánk: jól is játszott. Szili Attila gyorsan igazolta, hogy helye van a kezdőcsapatban .„Nem hittem volna, hogy a beadás u­tán a labda átjött mindenkin, de amikor eljutott hozzám, már nem volt nehéz dolgom, mindenesetre remek érzés volt gólt szerez­­ni”), de a vezetés megszerzése után a hazai csapat lassan és tanácstalanul fut­ballozott. Földes Gábor óriási helyzeté­nél Szűcs Lajos bravúrja mentette meg a Fradit, Szalai Tamás kapáslövése után már az sem. A fordulatot a máso­dik félidő hatodik perce hozta: Pomper Tibor kezezése után emberhátrányba került a Videoton, és Lipcsei Péter újból vezetést szerzett a zöldeknek. Terjék Lajos nagy helyzetben jobbal a kapu fö­lé lőtt, az agilisan játszó Alekszandar Jovics azonban nem hibázott, így vég­leg eldőlt a mérkőzés. Az Adem Kapic sérülése miatt szóhoz jutó Vén Gábor harcba szállt a bajnokság legszebb gól­ja címéért („Érdekes, ezt a variációt nem sokszor gyakoroljuk, és Lipcsei Peti nem is jelezte, hogy nekem passzol, így egy kissé meglepődtem, de igyekeztem eltalálni a labdát. No, ez szerencsére sikerü­lt’1, így a Videoton továbbra is nyeretlen tavas­­­szal, míg az Üllői úton idén eddig százszázalékos teljesítményt nyújtott a Fradi. A kudarcot nehezen viselték a ven­dégek, Várhidi Péter edző csaknem a pályára rohant, és a tréner a meccs utá­ni sajtótájékoztatón is meglehetősen feszült volt, talán ennek tudható be, hogy az íratlan szabályokkal ellentét­ben a lefújás után nem, hanem csak később gratulált Garami Józsefnek. Szakmai igazgató: Vezetőedző: Garami József Várhidi Péter ^SsSySKsila Földes helyett Fit^T. 67, Sáli helyett Zombori­ (4)­az 56, Vilotics he­­a 84., Szkukalek helyett lyett Dániel (-) a 73., Kreller (-) a 90. percben Terjék helyett Sorato (-) a 75. percben Gólszerző: Szili (1-0) a 8., Szalai T. (1-1) a 32., Lipcsei (11-esből, 2-1) az 51., Jovics (3-1) a 75., Vén (4-1) a 77. percben Sárga lap: Vén (visszahúzta Tóth Balázst) a 11., Vilotics (megrúgta Gerát) a 22., Gyepes (Némedi buktatásáért) a 88. percben Kiállítva: Pomper az 51. percben Szögletarány: 9:1 (5:1) Üllői út, 7406 néző. Vezette: Dubraviczky (Harsányi, Répássy) így bíráskodott (8): Dubraviczky Attila jól bíráskodott, Pomper Tibor kezezésénél közelről figyelhette a szituációt. PERCRŐL PERCRE 8. perc: Penksa ment el a bal oldalon, középre passzolt, a labda elment Gera és Vilotics között, a jobb oldalról érke­zett Szili, és nyolc méterről, ballal, egy­ből a kapu bal alsó sarkába lőtt. 1-0 32. perc:­­Férjék a bal oldalon felfutó Bekét indította. A védő beadása után a labda a tétovázó védők között felpat­tant, Szalai T. pedig hét méterről, kis­sé jobbról, jobbal, kapásból nagy erővel a kapu bal oldalába lőtte a labdát. 1 — 1 51. perc: Bal oldali ferencvárosi szöglet után Dragóner tíz méteről fe­jelt. Véghről felperdült a labda, a kapu előtti tömegben Gyepes ugrott a leg­magasabbra, három méterről fejelt, és a gólvonalon felugró Pomper kezét ta­lálta el. Dubraviczky azonnal a tizen­egyespontra mutatott, és kiállította Pompert. A büntetőt Lipcsei végezte el, és jobbal fejmagasságban a jó irány­ba mozduló Végh mellett a kapu bal ol­dalába lőtt. 2-1 75. perc: Jovics egyedül törhetett kapura, elhúzta a labdát Végh mellett, és tíz méterről, ballal a kapu közepébe lőtte. 3- 1 77. perc: A Ferencváros javára megítélt szabadrúgásból Lipcsei nem az ötösön lökdösődő „tömeg”, hanem a büntetőterületen kívül várakozó Vén felé ívelt, a középpályás pedig huszon­két méterről, középről, ballal kapásból remek mozdulattal lőtte a labdát a jobb felső sarokba. 4- 1 Alekszandar Jovics kellemes terhe: Gera . Szűcs L. 0 Végh 5 Vukmir 6 Kovács B. 4 Dragóner 6 Pomper 5-2-3 Gyepes 6 Vilotics 4 Kaston 6 Beke 5 Lipcsei 7 Szalai I 6 Vén 6 Némedi 4 Szkukalek 6 Monyo 4 Szili 6 Tóth B. 4 Penksa 6 Földes 4 Gera 7 Terjék 4 Mestermérleg Garami József: - Csalóka a végered­mény, mert nagyon nehéz mérkőzésen va­gyunk túl. Az első­ huszonöt percben jól játszottunk, több helyzetünk volt, de feljött a Videoton, és egyenlíteni tudott. Szünet után nagy erőket mozgósítottunk a győzelem kiharcolásáért, több gólszerzési lehetőségünk is volt. A találkozó hajrájá­ban kihasználtuk, hogy emberelőnyben játszunk, de el kell ismernem: a Videoton tíz em­berrel is kemény ellenfél volt. Várhidi Péter: - Nagyon idegesen, rosszul kezdtünk, és ezt a Ferencváros ki­használta. Később feljöttünk, jól játszot­tunk, sikerü­lt gólt szereznünk. Sajnálom, hogy egy elhamarkodott kiállítás megpe­csételte a sorsunk, még akkor is, ha óriási esélyünk volt másodszor is egyenlíteni. Ek­kor azonban már nem tudtunk egyenran­­gú­ ellenfelei lenni a hazai csapatnak. HIRDETÉS .................................. SÖRSÁTOR BÉRELHETŐ! 06-29-611600 i DI­ADÓRA PASSIUMÉ TOTÁLÉ Telefon: 06 (30) 2473-705 wumw.diadora.com.it diadora@interware.hu sp4§)* Faforgácslapcsavarok Süllyesztett, m. b­ x 400 mm-ig. lapos, lencse, ‘f&T /\ "D" fejtipusokban. fjsgst Metál Plug Kft. 2030 Érd Iparos u. 30-32 Tet.:23/394-440 Fax.: 23/394-441 Web: www.spax.hu e-mail: spax@spax.hu PERCRŐL PERCRE 7. perc: Balogh kapus gyors kidobással indította a bal oldalon meginduló Böőrt, aki futtában Kerekessel kényszerítőzött, de miután visszakapta a labdát, Csóka előnyösebb helyzetbe került. A védő azonban késlekedett a közbeavatkozás­sal, Böőr így becsúszva Bajzáthoz tol­hatta a labdát, majd tőle vissza is kapta azt, és hat méterről, jobbal a kapus lábai között a kapu közepébe gurított. 1-0 16. pont:­ Urbán a középkorból előre ívelt. A tizenhatos előteréből Egressy egy­ből Waltner elé passzolt, aki tíz méterről, jobbal, a kimozduló Balogh mellett a kapu jobb oldalába helyezte a labdát. 1-1 52. perc: Molnár Balázs jobbról ke­resztbe ívelt, Bernáth elcsúszott, így Egressy kényelmesen lekezelhette a labdát, aztán balról, hét méterről, bal­lal úgy lőtt a jobb alsó sarokba, hogy a labda alig fért be a kapufa és Balogh kapus lába között. HIRDETÉS Hazai labdarúgás 3 NETFÓRU­M-DVSC-ZALAH­ÚS ZTE: A Loki a szünet után szétesett Dajka László elnézést kér A mérkőzésről tudósított: KIRIPOLSZKY TAMÁS Élvonalbeli mérkőzésen még sohasem nyert a ZTE Debrecenben, szombaton azonban megszakadt a sorozat. A zala­egerszegiek focisulit mutattak be az Oláh Gábor utcai stadionban. Egressy Gábor - Csóka Zsolt hibáját korrigálan­dó - rúgatott egy gólt azzal a Waltner Róberttel, aki jóideje nem tudott a ka­puba találni, így gyorsan egyenlítettek a vendégek Böőr Zoltán korai találata után. Az első félidőben látottak alapján akár Loki-győzelem is születhetett volna, de szünet után alaposan meglec­kéztették a debrecenieket. Pedig mi készültünk! - mondhatták volna a ha­zaiak. S valóban, ha Ljubisa Alekszics és Bajzát Péter nem hibázzák el a ziccerü­ket, talán elkerülhető lett volna a csú­fos bukás. De rontottak, a vendégek pedig kö­nyörtelenül büntettek. Lekontrázták a teljesen szétesett debrecenieket, és szinte tetszés szerint rugdosták a gólo­kat. Vereségével a Debrecen veszélyes zónába került. Dajka László vezetőedző a mérkőzés után sajtótájékoztatón kije­lentette: a DVSC-nél régóta nem edzőkérdés van, hanem a játékosállo­mány szorulna rá az alapos frissítésre. „Míg a riválisok tíz-százmilliókért erősítettek télen, mi egy kicsit elaludtunk. Remélem, ez ne­m bosszulja m­eg magát ” - mondta Dajka, aki azt is hozzátette, a megalázó vereség ellenére kiáll játéko­sai mellett, és ígérte: megpróbálnak ki­kászálódni a gödörből. Bozsik Péternek sokkal kellemesebb gondjai vannak, hi­szen a zalaiaknak „csupán” az MTK Hungária bukdácsolásáért kell szur­kolniuk, hogy versenyben maradjanak a bajnoki címért. Mestermérleg Dajka László: - Szégyellem magam, és remélem, így vannak ezzel a játékosaim is. Elnézést kérek a közönségünktől. Na­gyon bízom benne, hogy ez csak egy kisik­lás volt. Bozsik Péter: - Nehéz meccsre számí­tottam, de szerencsére csak az első félidő igazolta a félelmeimet. A debreceniek a döntő pillanatokban hibáztak, míg a mi kontrajátékunk eredményesnek bizonyult. 68. perc: Egyre jobban belelendül­tek a vendégek... Egressy a bal olda­lon egy megkerülős csellel becsapta és faképnél hagyta Bernáthot. Jól adott középre, Nagy Lajos berobbant, a védőket megelőzve átvette a labdát, és jobbal, öt méterről nagy erővel a kapu közepébe lőtt. 1-3 71. perc: Kenesei a debreceniek tér­felének közepéről indította a bal­­összekötő helyén kilépő Waltnert, ő egyből középre játszott, és Nagy La­jos nyolc méterről, jobbal a kapu jobb sarkába továbbított. 1-4 81. perc: Keneseit buktatta Böőr a debreceniek kapujától húsz méterre. A sértett végezte el a szabadrúgást, a lab­da a sorfalon megpattant, majd a jobb sarokba hullott. 1-5 89. perc: Egressy ment el a bal olda­lon, középre adott, ahol Waltner ér­kezett és jobbal, öt méterről a bal alsó sarokba helyezett. 1-6 Gólszerző: Böőr (1-0) a 7, Waltner (1-1) a 16., Egressy (1-2) az 52., Nagy L. (1-3) a 68., Nagy L. (1-4) a 71., Kenesei (1-5) a 81., Waltner (1-6) a 89. percben Sárga lap: Kerekes (hátulról megrúgta Nagy Lajost) a 34., Szamosi (hátulról buk­tatta Kiss Zoltánt) a 35., Kuttor (megrúgta Keneseit) a 42., Molnár B. (reklamálásért) a 70. percben Szögletarány: 4:2 (1:1) Debrecen, 5000 néző Vezette: Szabó Zs. (Kispál, Hegyi) így bíráskodott (8): Szabó Zsolt játékvezető végig kézben tartotta a mérkőzést. Könnyű volt észrevétlennek maradnia, hiszen olyan nagy kü­lönbség volt a két csapat között, hogy egy-két té­ves ítélete sem borzolta fel a kedélyeket. Mr 16 im SI A mérkőzés osztályzata: 3 Balogh J. 4 Bárdi 6 Bernáth 4 Kocsárdi­­ 6 Kuttor 4 Urbán 7 Szekeres 4 Csóka 5 Hanák 4 Szamosi 6 Kiss Z. 5 Nagy L. 8 Rókas 4 Molnár B. 6 Alekszics 4 Balog Cs. 6 Böőr • 5 Egressy 8 Bajzát 5 Kenesei 7 Kerekes 4 Waltner 8 Vezetőedző: Vezetőedző: Dajka László Bozsik Péter Ki­nc­se helyett Róth Nenadics (4) a szó (-) a 82. Waltner me­­netben, Plókai helyett lyett Sabo (-) a 90. Sketiam (4) az 58.. percben Bajzát helyett Tiber (-) a 71. percben 1-2 12 Vasas 27 5 7 15 35-53 -18 22 A fegyelmi bizottság döntése értelmében a Dunaferrtől hat pontot kell levonni. Lapunk­ban a jogerős döntés megszületéséig nem vonunk le büntetőpontokat. 1. MTK 27 18 4 5 51-22 +29 58 2. Zalaegerszeg 27 16 5 6 57-32 +25 53 3. Ferencváros 27 14 4 9 47-33 +14 46 4. Dunaferr 27 11 8 8 48-31 +17 41 5 Videoton 27 10 9 8 33-35 -2 39 6 Újpest 27 10 6 11 47-M9 -2 36 7 Sopron 27 8 8 11 40-46 -6 32 8. Győri ETO 27 7 9 11 38-47 -9 30 9. Debrecen 27 6 12 9 32-42 -10 30 10. Kispest 27 7 7 13 36-55 -19 28 11. Haladás 27 6 9 12 33-52 -19 27 Sportburkolatok, műfüves pályák Pannon Metál Kft., Budapest Telefon: 239-9999 $ SUZUKI Márkakereskedés és szerviz 1185 Budapest, Üllői út 780. Tel.: 290-0035, Fax: 292-0683 internet: www.suzuki-varro.hu Nyitva tartás: H-P: 7-18 Szó: 9-13 á? i ISO s, \ u 9002 INTERNATIONAL HIRDETÉS A 28. forduló műsora: Április 5., péntek Kispest-HFC-Zalahús ZTE FC (TV: m2) 17.45 Április 6., szombat Dunaferr SE-Ferencváros (TV: m1) 16.30 Matáv Sopron-Győri ETO FC 16.30 Videoton FCF-Vasas 18.00­­ Újpest FC-MTK Hungária 18.00 S. Oliver-Haladás FC-Netfórum-DVSC 19.00 FUTBALLVILÁG válogatottak és egyesületek címeres mezei Debrecen, Dunaferr, FTC, Győr, Kispest, MTK, Sopron, Szombathely, Újpest, Vasas, Videoton, Zalaegerszeg Brazília, Franciaország, Hollandia, Németország, Olaszország, Portugália, Spanyolország BAYERN MÜNCHEN, BARCELONA, LIVERPOOL, MANCHESTER UNITED, REÁL MADRID Arsenal, Boca Juníors, Herta, Inter, Juventus, Leeds, Milán ELŐRENDELÉS A LABDARÚGÓ VB RÉSZTVEVŐINEK MEZEIRE MÁRKÁS GARNITÚRÁK KEDVEZMÉNYES ÁRON: felnőtt: 15 mez, 15 nadrág, kapusmez, kapusnadrág 85 000 Ft-tól, junior: 15 mez, 15 nadrág 70 000 Ft-tól, kispályás garnitúrák is FUTBALLCIPŐK KEDVEZMÉNYES VÁSÁRA CSAPATOKNAK! LION’S SPORT 1074 Budapest, Rákóczi út 64. Tel.: 342-1228 • Fax: 383-1666 E-mail: lionsport@lionsport.hu Schiller opel S­wmmmmmmmm VÁLASSZON OPELT, VÁLASSZON MINKET, MOST SZOMBATON ÉS VASÁRNAP! NYITOTT HÉTVÉGE LEGYEN SCHILLER VENDÉGE! Óriási Opel-kedvezmények közül választhat! JÖJJÖN ÉS KÉRDEZZEN! Bp., XIII. ker., Váci út 113., Tel.: 452-1111, www.schilleropel.hu Nyitott hétvége: április 6-án és 7-én!_____________