Nemzeti Sport, 1925. június (17. évfolyam, 103-123. szám)

1925-06-02 / 103. szám

mert szép centerét betek ,arra ki­­tevi,, majd Grossmann végleg elrontja. Hoyer, ferzani talán. Az ő hibájából Grossman lefut, beadását Tö­rök a 16-osról a második gólla értékesíti. 24 perc. (2­0.) A 28 percben Jelinek Kasmert erő­szakol ki,­ ma­jd _ ugyaniss bombalö­­vés­sel hajszálnyira a kapu föle le Ismét Limbeck szökteti Pri­­bojt, aki ügyesen tisztára jál­­sza magát és a 31. percben mar­a­dt harmadik gólt pl­asszír­ozza a a balsarokba, 3:0. A prágaiak most lansamkissan maguikra­ trárnak, a mezőnyén szemmel láthatókig jobbak, de a kapu előtt teljesen tehetetlenek. Egy eredménytelen kam­eren kuvai melyet Zimmer szépen paríroz szü­netig már nem érnék el eredm­ény­t. ti. félidő Az UTE-ban Király helyébe Deutsch áll be. A prágai csapat csatársora pedig így áll fel: Severin, Hoyer II., Ivnstal,­­Tehn­ek, ‘fedezetsora változatlan,­­tenisik lesz jobb belek, a tartalék Stehlik pedig bal. , Jobbára a cseh csapat a már most, de a két Fogl mindent ment A 17. percben Fogl III. a lo­ opon belül faultolja Severint, a megítélt 11-est Hoyer II. lövi, de nem túl nagy erővel, úgy hog­y a félmagas labdát Zimmer biztosan fogja. A kitűnő cseh­ válogatott azonban két perc múlva helyre hozza hibáját. Egy 25 méteres szabadrigást előbb az előtte álló Mutterbe lő, majd a visszapattanó labdát bombaszerű lövéssel védhetet­­lenül pont a jobb felső sarokba küldi. 19. perc, 3:1. A prágaiak tovább támadnak. Hoyer II. igen szépen irányítja és dobja frontba csatársorát. De hiába, a két Fogl mindenütt ott van és Zimmer is a helyén áll. A meccs végén az ÚJTE is szóhoz jut ismét, de egy korneron, meg egy orszájd­­gólon kívül többet nem tud elérni és így az eredmény nem vált ki. Cseh fsstolik végeladása — A Nemzeti Sport tudósítójától — Prága, jún. 1, Prága futballéletének szenzációja ] volt a szövetség szombat esti ülé-­­ sén a Meteor VIII. és a Liben be­: jelentése, hogy visszavonulnak a­ profi bajnokságoktól és össze® profi­­játékosaikat a szövetség rendelke-­­ zésére bocsátják. A szövetség el-­ adhatja, őket, a vételár fele a szö­vetségé és csak a másik felére­ reflektál a két klub. A szövetség tudomásul vette a­ bejelentést, sőt az egyik facérrá­ vált játékost, Staneket, a Sparta­ nyomban meg is vette 18.000 cseh­­ közönyéért, magával is vitte tüß­tent­­ Bécsbe, ahol pünkösd vasárnapján­ éppen Stanek lőtte a Sparta egyet­len gólját a Hakoah ellen. * Gyönyörű tavaszi vagiánjaim, és felöltőim és mindennemű úri divatcikkek mérsékelt áron kapha­tók. Köztisztviselőknek nagy áren­gedmény. Erdős Jenő férfiszabó, IV., Kossuth Lajos u. 3. Telefon: 1. 154—83. , * Sok pénzt kaphat viselt ruhák­ért, fehérneműekért, szőnyegért stb Rottenbergnél, Király u. 40. Tel: 65—24. Kívánatra házhoz jövök. :UlWMft'£tncCJWgMBi3r.rtg»n(tai3 matf>n>OTÄxrwtm.iorEji ,®§§ korona, inibalicipő párja FtaiseaulfieS szeffelések le^orcséfofeaaa BALOGH CS TAKSA II sportszaküzlet, Budapest, Erzsébet­ krt.33 11 Telefon: J. 129-26. (Royal Orf. mellett.)­­ [ m **«*«». tgK&did. 1925 jídujiua 3 MIK—­Viktoria Ziskov 4:2 (2:2) csehek játéka stílusosabb, a magyaroké eredményesebb volt Hungária út. Biró, Klug. MTK: Remete,—Kocsis, Lenkey I —Kié­ber, Rebró, Nyúl II,—Braun Molnár, Orth, Opata, Jeny. Viktoria Ziskov: Benda—Zenme­k Steihn­k—Matus. (Vauik), D árván Mi­kse,—Novak, Severin. Hoyer lyrystall, Jelanek. A cseheknek úgy látszik jóit tess a budapesti levegő, mert második mérkőzésükön már lényegesen jo­bb­ játékot produkáltak, mint az UTit ellen. Különösen nagy erényük a gyorsaságon kívül az, hogy mind ifi­­a legkedvezőbb pillanatban továb­­­­bít­ják a labdáit. Nem cic­áznak vele Jádéig, míg az ellenfél rájuk ront el? Jelveszi tőlük, de nem vágják ész J nélkül sem el maguktól minél ha- t m­arabb. Emellett kiváló a csapat I technikai készsége, s komoly ellenfél volt tehát az MTKval szemben is,­­ főként a mezőnyben, ahol bizony J sokszor lett úrrá az MTK védelme J felett. Ha a kapu előtt úgy amolyan­­ erényekkel rendelkeznék a Viktória,­­ minit a mezőnyben, akkor nagyon­­ kevés csapat verné meg ezt a jó be­­­­nyomást keltő cseh együttest. Az Lenborotvapengét használ 3 1 - i MTK győzelme papíron és szám­­­­szerűleg biztosnak és nagynak lát­­­­szik, viszont aki a mérkőzést látta, tudja, hogy a második félidőben nem egy biztos gólhelyzete maradt ki a Viktóriának. Az MTK Mindennek ellenére az MTK a győzelmet teljesen megérdemelte. Igaz, hogy sok nagy név újra meg­jelent a csapatban, de ez így is, vagy talán éppen így: csonka volt. Ezzel a­ defektusos csapattal is a mérkő­zés nagyobb részében az MTK ural­ta a játékot és Orth szuverén tu­dása most is megtette a magáét. A védelem nem biztos része a bajnokcsapatnak. Remete ugyan jó lábon áll a szeren­csével, de Kocsis már sok helyezke­dési hibát követett el, Lenken I. mozgásán pedig meglátszott a hosz­­szú kényszerpihenő. A gyorsan ope­ráló cseh csatársor sokszor sakk­­mattra helyezte ezt a védelmet, amely csak véletlenek révén mászott ki a bajból. A halfsorban ma Richer volt igen jó, sokat és jól szerelt passzai is legtöbbször ko­moly támogatást jelentettek a csa­társor számára. Rebró is újra ja­vuló formát mutatott. Energikus és agilis, technikája azonban még fej­lődésre szorul. Nehéz helyzete volt a két,hatalmas növésű center, a csa­tár és a halffö­l szemben. Nyúl 11. igen gyenge játékot produkált és ebben csak Braun múlta felül, akit ilyen bizonytalannak és rossz­nak még sohasem láttunk. önbizalma eltűnt, önálló akcióra alig vállalkozik, nyomban továb­bítja a labdát és sz­abály szerint el­lenfélhez. Pedig Molnár sokszor próbált vele együttműködni és Orth is többször küldte a tűzvonal­­ba, de eredménytelenül. Molnás és Opata szokott átlagformájukat ját­szották ki, csináltak szép és gyenge dolgokat vegyesen. Orth nagy tu­dása most is kicsillogott a mezőny­ből, nagy kedvvel is dolgozott, de a második félidőben, amikor a győ­zelem már biztosnak látszott, le­állt és az utolsó negyedórát a balszé­len statisztálta végig. Jeny újra jó volt, bár ezúttal nem tudott megbirkózni ellenfelei­vel, mint az utolsó hetekben tette. Lövéseit nem kísérte szerencse. A cseh­ csapat­­- A Viktória Ziskov sokkal­ egy­öntetűbb volt, mint az ÚTE ellen , és stílusa is formásabban érvé­­■­gyesült. Benda ma nem brillírozott­­ a kapuban, bár a gólokért nem hi­báztatható. A bekkek keményen álltak a lábukon és energikus, amellett fair játékukkal alaposan próbára tették az MTK-csatárok képességeit. Zenisek jobban tetszett tértölelő kirúgásaival, Stehlik a második félidőben már nem jelent meg sérülése miatt. Addig is érté­kes munkát végzett. A halfsor legjobb embere Car­­van, aki a cseh futball egyik leg­nagyobb reménysége. Hatalmas növésű fiatalember, aki értékes talentum, de hiányzik még nála a tapasztalat, a rutin. Idővel Kada nyomdokaiba léphet. A két szélső half szürkébb, de annál hasz­nosabb. Szünet után Vanik játszott Matv­s helyén, aki a bekksorba hú­zódott vissza és ott is jól megállta a helyét. A csatársor lelke a nagy erejű és nagytechnikájú Hoyer volt a támadósor közepén, mellette a vá­logatott Severin ezúttal sem produ­kált sokat. A szélsők közül Novak volt a gyorsabb 63 az eredménye­sebb. Jelánek néhány gólt lőhetett volna, ha igazán tud. Kry­stall csak a mezőnyben illeszkedett bele a cseh csapat támadósorába. Az első félidő jó néhány perc telik el, amíg ki­alakul a játék és elmúlik a kezdeti elfogultság mind a két oldalon. A 4. perc már az első magyar gólt hozza: Orth gyilkos erejű lövését Ben­da kiejti, nem veti elég gyorsan magát utána és a befutó Opata pár lépésről hálóba helyezi a labdát. Változatos a játék, hol az egyik, hol a másik kapu előtt hullámzik. Orth félrelökése után Jellinek megszökik, lövését Remete szépen fogja. A 17. percben Rebró Orthnak ad jó lab­dát, ez átemeli és éles lövése Benád­ról kornerre megy. A sarokrúgást Orth kapu fölé fejeli. Braun gyenge játéka gyakran kerékkötője az MTK támadásainak, Braun b­eállá­­sa után a 22. percben Severin szökteti a veszélyes Hoyert, Kocsis elnézi a szituációt, későn próbál be­avatkozni és Hoyer éles lövése máris a sarokban ül. 1:1! Jeny és Hoyer lőnek félre, majd Braun centere a kapu mögé. Jeny be­adása Zenisekről kornerre megy, de eredményt nem hoz. A 27. percben Hoyer szép pasz­­szával Novak kiugrik és éles £5r. Bürstcs Zóltan, ügyvéd­j­e.. .uuiiiin, ugyvGQ ! JOGISZEMENARIUMA,­­ B­u­d­a­p­e­s­t, Bertiln-tér 3. — Váci­ ús 1.1 | Előkeszi­, jogi, közgazdaság!, ügyvédi vizsgáza ]­i Jegyzetbér­et Tanácskozás :XLXXOLavj'jezaavzaa dMeMÉi csavart ,saroklövése a meglepett Kernele keze mellett hálót ér. Viktória vezet 2:1-re.­­ Orth szép lövését Benda fogja, majd­­ Orth és Stehlik összeütköznek és a­­ játék kissé élénkebb­ lesz, a bíró azonban lefogja az izgalomnak in­duló kedélyeket. Braun beadása Stehlik kezéről pattan ki, a bíró komért ítél. A 38. percben Hoyer ki­tör, az MTK lesállást­ lát és egy pil­lanatra megáll, Hoyer is habozik e egy pillanatig és éles lövése a felső kapulécről pattan ki a mezőnybe. Orth újra összeütközik Stehlikkel, utóbbi fekve marad, a labda korner­re megy. A kornért Braun rövidre veszi, Orth fejére repül, aki félvállról, szinte alig billentve meg fejét, a túlsó sarokba fejeli ívelten a labdát. Zúgó taps követi a gyönyörű gólt, amely egyben a kiegyenlítést hozta meg az MTK-nak. Stehlik kiáll, he­lyére Malus megy, őt pedig Vanik helyettesíti. Pár perc múlva azon­ban Stehlik visszajön és helyreáll a régi csatarend. Az MTK még egy kornert ér el és egy másik kornert a bíró nem ad meg. A második félidő Szünet után erős Vitkória offen­­zívával kezdődik a játék és csak a 7. percben vezeti Jeny az első ve­szélyes támadást, Orth azonban éppen hogy a kapu mellé fejeli be­adását. Néhány lesállás után az MTK odaszegezi a Viktóriát a ka­puhoz, sok ide-odatologatás után komerhez jut az MTK, amit Orth szépen fejel, Benda azonban most már résen van. A 18. percben Opata jó labdát ad Gru­mnak, aki a két bekk közt elhúz és halálos biztonsággal lö­vi a labdát a sarokba. 3:2! Újabb eredménytelen MTK-korner után a Viktoria támad, de Carvan lövése magas. Jenj* magas lövése után a 28. percben Opata—Orth—Opa­ta összjáték után, amikor Opata kissé ofrszájdgyanúsan tör előre, Opata éles lövése szerzi meg az MTK negyedik gólját. Egy percre rá Hoyer tiszta helyzet­ben Remetébe lő. A 85. percben esik az egyetlen Viktoria-korier, de Remete szépen lehúzza. A Viktoria erősen támad, Jellinek tiszta hely­zetben kapu fölé lő. Braun beadása Opata lábáról lecsúszik, Jeny kapu fölé lövi. Orth sántikálva kivonul a balszélre és ettől kezdve már ér­dektelenül folyik a játék, mind a két csapat belenyugodott az ered­ménybe. Lanyha játék közben ér véget a mérkőzés, amit Klug kivá­lóan vezetett. Koméra­rá­ny 7:1 az MTK javára. frailesii cipő ............. 195.000 5-ös labda ... 155.000 harisnyaszár 33.000 Úszó versenynadrág 25.000 egész trikó ... 45.000 sapka ............ 10.000 I 'asmess cipő ................... 75.000 prés la............. 55.000 rákért ............. 240.000 Evezős trikó.................. 55.000 dupla nadrág ... 95.000 Folté­lpák és ts*ekák — 1 úr isil&tit&ifoárok edények & KERTÉSZ André&sy-út 3$. Telefon: 32 — 24. Vidéki megrendelések express utánvéttel. Football-labdák foot­ball- és fu­tó­­cipők írvArtAsa NetbornAII. SzivatonVWI­ntc* 51 r*.