Nemzeti Sport, 1925. június (17. évfolyam, 103-123. szám)

1925-06-02 / 103. szám

OECedkl. 1925 Június 3 UTE-Kecskemét RC 4:3 ,2: 2. Csak a KAC rutinhiánya mentette meg az UTE-t a vereségtől Hungária út. Bíró: Auspitz Sán­dor. TJTE: Zimmer — Fogl II., Fogl III. — Kelecsényi, Búza, Király — Sim­bek, Lukáts, Priboj, Török, Grosssmann. KAC: Báthory — Korb, Farkas P. — Farkas E­. Baltás, Aszódi II. — Fodor, Homoki, Blau, Szentkirá­lyi, Aszódi L A rekikenő hőség megölte a pályát. A ménes előtt pár perces kósza eső megpróbálta t­­ehetővé tenni a leve­gőt , felfokozni a csapatok játék ked­vét, de egyik kísérlete sem sikerült. A tribünön óvakodtak az emberek mind­en felesleges mozdulattól, hogy kevésbé érezzék az égető meleget és GAJGÓCI MAGÁNTANFOLYAM gs* gggnsgy: Telefon, Józs. 95-35 a játékosok egy része ösztönszerűl­eg szintén így cselekedett, ha csak erő­szakkal ki nem ragadta magát a meleg kábító hatása alól. Az UTE-nál ehhez egy nagy adag elbizakodottság is jarult. Egy vidéki csapat csak nem lehet ellenfele an­nak az UTE-nak, mely előző nap a Viktória Ziskovot verte­ az első percekben valóban úgy , folyt a játék, hogy az UTE jog­gal vette biztosra nagyarányú győzelmét. Alig ért kecskeméti játékos a lab­dához, akkor is rosszul s a trimbünön hamar kész volt a vélemény. Na, Kecskeméten sem tudnak játszani. Hamarosan „belemelegedett“ azon­ban a vidéki csapat, ami a hőfokot tekintve nem is volt csoda. Kétszer is kiegyenlítette az UTE vezető gólját, majd meg­szerezte a vezetést és csak széthúzott játékának, tor­­ábbra is nyílt játékot e­rszakoló helytelen takti­káj­án­ak köszön­het­­ben, hogy az utolsó 8 percben ki kel­lett engednie kezéből a már biz­tosnak látszó győzelmet. Az ÚJTE elbizakodottsága a csa­pat tegnapi formája alapján nem volt­ indokolt. A halfsor eltűnt a mezőnyben, még a védelemben sem elégített ki, a csatársor támogatá­sát pedig toronymagas passzokkal vélte teljesíteni. Igaz, hogy a csa­társor sem nagyon érdemelte meg­ a támogatást, nem volt benne len­­­dület, az áttörési kísérletek rend­­­ze­rint offszájdon végződtek, hely­­ben tologatást pedig a szorgalmas KAC-védelem és halfsor többnyire idejében szétrombolta. A Kecskeméti Atlétikai Club örvendetes meglepetést keltett játékával.A tikkasztó melegben délelőtti­­ utazás után bizony nehézkesen mo-t' f­ogtak az első pár percben, de az­­után leküzdték elfogultságukat és így sereg stílusos támadást vezet­ek az UTE-kapu ellen. Igaz, hogy ■z UTE többet támadott és a KAC-­­ Addern néha csak szerencsével mentett, de a kecskeméti gólok is­­ meg voltak játszva, és ha az utol­­s­ó percekben holmi szicíliai védel­­met kísérel meg a KAC, ma talán 1 futball esztendő egyik legnagyobb m­­eglepetéséről számolhatnánk be. ^ A KAC kezdi a­ játékot, de rög­ön az UTE támad el a védelem hi- ^ táját Báthorynak kell korrigálni,­­ lanyha tempó, nagy UTE fölény. . két Fogl abszolút ,úr. ^ A hatodik percben Farkas B. ^ Ideális keresztpasszal szökteti­­ Lukátsot, aki tisztán lefut a kal­a­puig és pár lépésről belövi a labdát a jobb sarokba. 1:0. 1 . gól után lassan a KAC is kezd m­­agához térni. Már nincs klasszis­­i k­lönbség a mezőnyben, a csatárok * stran ráfutnak a Foglokra és Ho- * ,aki komért ér el, amiből Aszódi­­ pompásan lő kapura. A 18 ik­­­ercben ideális KAC-támadást tentkirályi magas lövése fej­ez be.­­ Zimmer beejti a labdát, Fogl III. ugyan kirúgja és Homoki gyors lövése is kapufát ér, de a visszapattanó labda Király lá­báról mégis a hálóba jut. 1:1. Az UTE meglepődik, de még min­dig nem veszi komolyan a dolgot, a kecskemétiek pedig gyorsak és rajt vannak minden labdán. A 39-ikc p.-ben azonban Priboj—Török ide­­oda összjátéka sok a KAC-védelem­­nek, Török tisztán állva lőhet és helyezett labdájára Báthory hiába veti magát. 2:1. Kecskemét azonban nem csüg­ged. Szép támadásukat Király faultja akasztja meg a 42-ik perc­ben.. A szabadrúgást Korb Blauhoz továbbítja, az Homokihoz pasz­­szol és a villámgyors akció eredményeként már benn is van a labda az UTE-kapuban. 2:2. A második félidőre a KAC fel­fokozott lelkesedéssel vonul ki és azonnal támad. Az 5-ik percben Fogl III. és Zimmer derékszögben rohan egy magas labda felé, a labdát Fogl éri, az Homoki­hoz kerül és a gyors kecskeméti csatár a földre esett Zimmer fölött gólt lő. 3:2. Az UTE kezd ideges lenni. Fogl II. szabadrúgására újabb KAC-tá­­madás a felelet és Priboj szép elő­készítő munkáját nem tudják az összekötők befejezni. Lukáts helyet cserél Limbekkel. A 11-ik percben a bíró Fogl II-t egy kritizáló megjegyzéséért kiál­lítja, majd mikor Fogl III. tilta­kozva szalad felé, lefújja a játékot. Csak a BT elnökének kapacitálá­­sára vezeti 4 perc múlva tovább a mérkőzést. Fogl II. kiállítása után az UTE így bekkel játszik, de így eredmé­nyesebb. A kis Fogl igen jó és a KAC-csatárok nem bírnak az egy bekk-rendszerrel. Ezzel szemben a védelem fokozatosan kifullad s az UTE-nek nő az esélye a győze­lemre. Több eredménytelen JJTE- corner után a 34-ik percben kétszer s Zimmerbe lövik a KAC-csatárok a labdát, de­ ez az utolsó jó hely­zetük. Limbeck és Lukáts vissza­­■seréi­s a 41-ik percben megvan a hegyenlítés. Grossmann lefut, embermagas­­ságban centerez és a rárohanó Priboj éles közeli fejesét nem lehet fogni. 3:3. A 44-ik percben Török — Priboj­u akciójából utóbbi a kapu előtt gyedül, tiszta offszájd helyzetiben illő Limbekhez passzol, aki gondol­kozás nélkül bevágja. 4:3. A KAC elcsügged s az UTE még kár egy 11-ess­el i­s javíthatna az eredményen, de a bíró nem látó a Bodzás rendszert. A meccs a 49-sik percben ér véget. A győztes csapat nem elégített ki, az UTE-től nem i­lyen játékot­­vár­tunk. Zimmer, legfeljebb az első gólért okolható. Fogl III. a harma­dikért, de azért tegnap jobb volt bátyjánál. A szürke half sorban Búza volt a legkevésbé rossz, a csatársorban Priboj mellett Lim­­bek tűnt ki. Török csak a második félidőben volt jó, Grossmann végig közepes, Lukáts lágy és erélytelen. A KAC legnagyobb erénye a lel­kes, odaadó játék, amihez a csapat technikai tudása és stílusa hatha­tós segítséget nyújt. Egyénileg Bá­thory tűnt ki néhány szép védésé­vel, továbbá a fürge, gyors és ötle­tes góllövő csatár, Homoki. Jól küzdött a védelemiben és okosan támogatta csatársorát Ballán, a centerhalf is. A két belek jól szerel, a szélsők gyorsak, csak a szélső halfok tudása neon elegendő. A csa­pat teljesítményének értékét emeli, hogy négy tartalékkal állott ki. MTK-KAG 4:0 (1:0) A KAC lelkesedése nem tudta behozni az MTK tudását Hungária Rt. Biró: dr. Ábrás. MTK: Kropacsek,—Böhm, Kocsis — Kléber, Bebró, Nádler, — Lenkey II, Molnár, Opata, Rakitovszky, Jeny. KAC: Biri,—Saguly, Dudás,— Raux, Gyurkovics, Buday,—Pattéi­, Greseh, Morvay, Menczer, Gulyás. A pünkösdi ünnepek alatt lefolyt egyetlen I. o. bajnoki mérkőzés pontjainak nem volt sorsdöntő­s be­folyása egyik csapat szempontjából sem és így zavartalan sportbeli él­vezeteit ígért a meccs. Az első félidő be is váltotta ezt az ígéretet és az MTK tartalékos csatársora sok szép akcióit készített elő, viszont a KAC-nak válogatottba is beillő vé­delmi triója pompás küzdelmet folytatott az MTK csatáraival. Emellett a KAC csatársora is de­rekasan küzdött és nem egyszer, hozta komoly gólveszélybe Kropa­csek hálóját. A második félidő bal­szerencse sorozata: az első percben meg nem adott gól, amely a kiegyenlítést hozta volna, majd egy még szerencsétlenebb öngól, utána pedig egy offszájd-gyanús gól, ezek­ mind elvették a kispesti csa­pat kedvét és a második félidő aránytalanul nívótlanabb volt, mint az első. A győzelmet tehát az MTK kétségtelenül megér­demelte, de semmiképpen sem ilyen nagy arányban. Már a második percben gólhelyzet van az MTK kapuja előtt, amelyből Kropacsek kifutott, Kocsis azonban idejében lép közbe. Az MTK jobb­szárnyát forszírozza, amiből két korner esik. Az MTK kissé unottan játszik, a KAC annál lelkesebben. Lenkey 11. több ízben lő centerezés helyett­, ami sok jó helyzet meghiúslá­­tát jelenti. A 16. percben a kitörő Jeny közeli lövését Biri bravúrosan védi. Most az MTK kerekedik felül, de a KAC védelem friss még és nagyszerűen áll a lábán. A 33. percben Jeny passzával Opata kitör, Saguly mellett el­húz és a kifutó Biri mellett könnyedén a hálóba helyezi a labdát. Lenkey centerét Rakitovszky szé­pen fejeli, Bin bravúrosan védi. [Egy szabadrúgást Molnár kapu fölé rúg, majd a KAC csatársora lép ak­cióba, de Gyurkovics, Greschi, Méh­­ezer, Gulyás lövései sorra célt té­vesztenek. Az utolsó percek az MTK csatárokat mutatják frontban. Jeny lövését Biri fogja, majd a Dudás rendsze miatt megítélt 16 méteres szabadrúgás süvít el Biri kapuja felett. Szünet után az MTK csatársorában Rakitovszky megy centerbe és Ogat­a lesz a bal­­baszakötő. Már­­ az első percben a KAC támad. ^ Morvay éles lövése visszapattan és újra Morvay lövi a labdát a hálóba. A bíró kezelés miatt nem adja meg a gólt. Néhány orrszájd. Opata éles mellélövése. ****+*+*++++«n*4*+# ♦♦♦♦♦♦♦♦ % t i Tennisz-­­ atlétika, úszás, 4- futball evezés összes felszerelései és ruházata Weszely István IV, Váci­ utca 9. szám. S­emSorok Kerékpárgumi, alkatrészek. Varrógé­pek, gramofonok olcsón, részletre is. Kérjen árjegyzéket. Javításokat vállal: DEMERTSTI, Teréz­ körút 4. Nádler csúnya belek­aszálás­a tar­kítja a játékot. A 20. percben Men­­czer és Rebró összefutásából kor­­nerhez jut a KAC, Rebó pedig pár perces pihenőre kényszerül. A 24. percben Menczer hálóba lövi a lab­dát, de egy pillanattal előbb faul­tot fütyül a bíró sípja. Egy percre rá Opata gyilkos erejű lövését Du­dás csak­ nehezen menti korner­re. Ezt Molnár, fejeli, de Saguly védi. A 29. percben Rakitovszky ki­tör, Biri eléfut és elszedi lábá­ról a labdát, amely Saguly lá­bára pattan, innen pedig a gól­ba megy, hiába fut utána Du­dás. 2:0! A KAC mégis támad, de Greseh lö­vését Kropacsek fogja. A 32. percben Opata kiadásával Molnár szökik meg és éles sa­roklövése hozza meg az MTK harmadik gólját Újabb MTK támadást Biri tesz ár­talmatlanná. A 36. percben Opata kap jobb­ról labdát, kiugrik és ravasz, csavart lövése a sarokba vágó­dik. 4:0! róf?AC még mindig tám­áid közben, különösen az apró Menczer igyek­szik, de korneron kívül­ többre nem viszi. Molnár, Jeny, majd Nádler mveseit védi bravúrosan Biri, köz­ben két MTK korner, esik, az utolsó percben pedig egy a KAC-mark­a- eredmény azonban nem változik. Korner arány 5:3 az MTK javára. Az MTK Orín nélkül is gólképes együttes­t Iveit. A csatársorban csak Baki­tovszky működött kerékkötő gya­nánt. Opata nagy agilitása és Mol­­nár technikája jól érvényesült Újra Jeny volt az MTK-csatársor legjobb­ embere. A halfsorban Beb­­ro ismét fejlődést mutatott Ezút­tal Kléber volt jobb, mint Nádler. A védelemben Böhm jó játéka volt örvendetes meglepetés. Ha így folytatja, rövidesen a nagy elődök nyomdokaiba léphet Kocsis Egy­két kezdeti bizonytalanságtól elte­kintve szintén jó volt Kropacsek megbízható kapus.