Nemzeti Sport, 1925. november (17. évfolyam, 211-232. szám)

1925-11-02 / 212. szám

tem Palkó a kapuvon­alról fejel ki s egy labdát. A 12. percben Megyeri offszájd helyzetből gólt rúg, amit a bíró érvénytelenít. A déliek azután cserélgetni szgdik csatársoru­kat, ami sikeresnek látszik, de csak a mezőnyben. A játék utolsó ne­gyedórája óriási iramban folyik le A 30. percben Palkó kapufát rúg. A szegediek vezető gólja a 34. percben esik: Solti beadásából kavarodás ke­letkezik, melyből Wahl gólt öl­el. Délnyugat öt perc múlva kiegyen­lít, Dóra labdáját Palkó kapura rúgja. Szűcs elengedi, a mögötte álló Beck kézzel fogja meg a labdát. A megítélt 11-est Pain élesen behelyezi. A játék továbbá része Délnyugat fölényének a jegyében folyik le, de­­csatárad sóit­a­ hibáznak. A 2x10 perces (!) meghosszabbí­tás első része Délnyugat, a második Dél­ fölényét hozza, de Dezső alsó kapuralövésén kívül egyik csapat sem ér el semmit. Dél csapatában a csatársor első­rangú játékot produkált. Megyeri messze kivált a többiek közül. Ko­vács és Wahl jól dolgozott, Soltit erősen fogta Tallinn, míg Mészáros egészen gyenge volt. A halfsorban Agócsi centerhalf gyengének bizo­nyult, míg a két szélső half, főleg Faragó kitűnően, mozgott. A vé­delem megbízhatóan látta el fel­adatát, í­g­y Délnyugat közvetlen védelme el­sőrangú volt. Dél minden akciója a két­ hátvéden akadt meg. A hali­sor­ban Tállián jelest érdemel, Czieg- Itt megfelelt, míg Sztrakovics gyen­gén játszott. A csatársort Palkó jól irányította. Fain gyenge formát játszott­ ki. A többiek szürkék vol­tak. Fenyves Miklós, a mérkőzés bírája, így nyilatkozott a mérkőzésről: — A játék nivós volt s a két csa­pat tökéletesen egyen­rangú­nak mu­tatkozott. Több gól l­ehetett volna, de eldöntetlen a legigazságosabb eredmény. Csaba csak erős küzdelem után győzte le Dél második garnitúráját Békéscsaba—Szeged B) 3:2 (0:1) Szeged. Bíró: Égner. Békéscsaba: Jelenka CsAK — Bogdán CsAK, Hofffmann Előr­e­ — Boskovics Előre, Kvasz II­ CsAK, Vanyissca CsAK — Hrabovszky Előre, Kovács CsAK, Mi­ilyó Előre- Balog CsAK, Korál la Előre. Szeged: Saár Sz­TK — Kubai KAC, Wiener Zrínyi — Adányi SzTK, dr. Sa­vanyú KEAC, Ábra­hám SzAK — Vitus SzTK, Lieb Vasutas, Kakuszi Vasutas, Zavina KAC, Ungar KAC. A OsAK és az Előre játékosaiból ösz­­szeállított csabai válogatott és a szege­di második, garnitúra összecsapása he­ves, változatos játékot eredményezett. A mérkőzés, melyből bár Csaba került ifi győztesként, egyenrangú ellenfelek küzdelmét mutatta. Az első 20 percben változatos játék folyik, azután felnyo­mni Szeged. A 22. percben Lieb kapufát lő, de a 42. percben sikerül magát a kapu elé dolgoznia és a labdát öt lépés­ről­ a hálóba helyezni A második fél­idő elején Csaba óriási iramot diktál­­ Hrabovszky Korenez után az 5. p.-ben Kovács góljával sikerül kiegyenlítenie. Az­ iramot tovább megtartva a 16. p.-ben Fiaiba megszerzi a vezetést is. Balogh egy jobbról kapott labdát tészta hely­zetiből a kapusba helyez, Dél a gólra hatalmas offenzívával fe­lé i­s a 1­. percben kiegyenlít: Zaviza a bekke­ken áttörve a hálóba viszi a lab­dát Szeged fölénye pár percre állandó­sul. A 25. percben Csaba hirtelen Sze­ged kapuja előtt terelm s Kovácsot jó gólhelyzetben, csak durva fault árán tudja szerelni Kubai. A 11-est Milyó gyengén, védhetően a hálóba helyezi. A játék a gól után ellaposodik. Az egyet­len feljegyezhető akció Ábrahám és Milyó durvaság miatt való kiállítása volt. Csaba csapatában Hoffmann balhátvéd volt a legjobb játékos. A halfsor tenge­lyében Kvasz ül. elsőrangú játékot produkált, míg a csatársorban csak Hra­­bovszky és Kurilla mutatott jó játékot. Szeged lelkes csapatának a védelme volt a legjobb része. Sodr Szűccsel legalább is egyenrangú, Wiener pedig az A-csa­­patban is a jobbik lett volna. A half­­sorból Abrahám, a csatársorból pedig a Zavira—Ungur­sil szárny vált ki. (K. L.) SPORTERMEK, PLAKETTEK legolcsóbban SCHEID G. A.-nál VII. HOLLÓ-U­ICA 6. Tel: 1. 123 75. 123 76. Vívófelszerelések, tornacipők legolcsóbban WEINBERGER JENŐ sportüzletében Budapest, IV., Magyar-U. 1. Telefon: J. 154-16 DREHER különlegesség önborotva penge Felülmúlhatatlan DREHER 4. 68 FIA Budapest, Kossuth Lajos­ u. 14 GUMMIKABÁTOK (férfi, női és gyermek) Eredeti Tretom hócipők, sárcipők gau­micsizmák, sporthócipők, gammiharisnyák, bokavédők. FISCHER PÉTER ÉS TSA RT. Rákóczi­ út 78. és IV. Vámház­ körút 8 Kerékpárok Budán nagy választékban kaphatók, valamint szakszerű­ javítások és mindennemű alkatrészek. Motor­kerékpár javítások és eladások. FARKAS GÉZA, I. A Mila­ körút 50. sz. r Hétfő, 1925 november 2. ,a­ Keleti kerület Nyíregyháza: NyKISE—NyMTE 8 :0 (2:0). Barátságos. Bíb­ó, Schick. Az NyKISE fölényesen győz Tóth (3), Ben­­kei (2), Palié, Sztniku és Timár góljai­val. Jók voltak az NyKISE-ből Tóth, Palié és Csányi, az MTK-ből Kovács, Tancaui és Vértesi­ (R. G.) Debrecen: NyTVE—DTE 3:1 (IS)). Baj­noki. Bíró: Boronkay, Bros, izgalmas mérkőzés, mely a nyíregyházai­ak biztos­­ megérdemelt győzelmét hozta. A ve­zető góll­­ar a I. félidő 4. percében lövi­­az NyTVE Guittmann révén. A második félidőben a gólok a következő sorrend­ben esnek: Deák NyTVE, Szlamek DTE és Káka NyTVE. Jók voltak az NyTVE- ből Sípos, Vay, Quttman, Káka és M­o­­tay, a DTE-ből egyediül Fejér. DVSC—DKASE 4:1 (1:1). Bajnoki. Bí­ró: Szabó. A két helyi csapat találko­zásánál sokan meglepetést vártak, mit megerősített a kereskedők első félidei szép­­játéka is, amikor­ a vezetést is megszerzik. Szünet után azonban kidom­borodik a DVSC fölénye s könnyen éri el góljait. Gól­lövők: Vine© (2), Pola­­netzsky II és­ Mertin, illetve Fried II (11-esből). Kiválóan játszott a­ DVSC-ből Molnár, Bzolarszky I és Mertin, a BKA&B-ból Fried II és Bajk. (Dr. B. Z.) Berettyóújfalu: BUSE—Ny. Bőrös 5:0 (3­-0). Bajnoki Bíró: Neuman. A BUSE fölényesen játszva könnyű győzelmet aratott Góljait Kertész (2), Drtinger, Cicka és Wallenstein rúgták. Kiváltak a BUHE-bó­l:­ Klein, Ertinger, Cicka és Kovács, a Ny. Bőrösből Bartay­­és Róna. Nyugati kerület Magyaróvár: MTE—SFAFC 3:1 (1:1). Bajnoki. Bíró: Koch. Erős, fair mérkő­zés, melyet az MTK csak szerencsével nyert meg. Góllövők: Manmanger (3), il­­letve Urgó. Székesfehérvár: SzTC—DVE 2:1 (1:0). Bajnoki. Bíró: Fuchs. A két utolsó he­lyezett erős küzdelmet vívott egymással. Kezdés után egyenrangúaknak látszanak az ellenfelek. II. félidőben az SzTC a töb­bet támadó fél. Góll­övők: Debreceni, Ko­vács, illetve Wagner (11-esből). Jóik vol­tak az SzTC-ből Palugyái, Bruck és Gelle, a DVB-ből Wagner, F­itgl és Tárnok. ARAK—Húsos 2:0 (0:0). Bajnoki. Bíró: Vadász. A Húsos jó védelme megakadá­lyozta az ARAK nagyobb arányú győzel­mét. A gólokat Sebestyén és Kozák sze­rezte. (dr. O. F.) Celldömölk: UTC—CTSE 4:1 (2:1). Baj­noki. Bíró: Bürger. Első kél időben szép, élvezetes, szünet után durva játék. Gól­­lövők: Ra­d­ács, Rózsa és Novák (2), illet­ve Vajai. (B. P.) Sopron: SFAC—TAC 4:2 (1:0). Baj­noki. Bíró: Gray. Az eddig még pont­­veszteség nélkül álló SFAC-nak a TAC sem volt komoly ellenfele s így fölénye­sen győzött ellene. Gól­l­övök : Szőke és Präger (3), illetve Hemmerlein és Gregor. Jók voltak a SFAC-ból Schöll, Szőke és Präger, a TAOból a két góllövő (B. J.) Pápa: Bencés rg.—Ref. Kollégium 2:1 (0:1). Díjmérkőzés. Bíró, Zavaros. A két intézet válogatottjai szép és élvezetes mérkőzést vívtak egymással. Góllövők: Bánhegyi és Tóth, illetve Weiler. Jók voltak a rg.-ból Rillmann, Kutihi és Bánhegyi, a Kollégiumból Mester, Kó­­czán és Weiler. Kinizsi—BSC mérkőzés elmaradt a BSC meg nem jelenése miatt. Szombathely: SzAK—SVSE 8:0 (4:0). Bajnoki. Bíró: Erdélyi. A SzAK kitűnő együttesének a soproniak nem voltak méltó ellenfelek s a SzAK tetszés szerint győz Holzhauer (3), Takács (3), Vámos és Pallós góljaival. Jók voltak a SzAK- ból Holzhauer, Nagy és Vámos, az SVSE-ből Réder, Sz. Tör.—Sz. Vasa­s 2:1 (1:1). Bajnoki. Bíró: Hollósi. A szerencsésebb csapat győz. A gólokat Pintér (Tör.) és Berta (Vasas) rúgták, a Törekvés második gólja öngólból esett. SzTE—Vasvár 5:1 (2d)). Bajnoki. Bíró: Csiszár. Gól­lövők: Bárdi (2), Kovács (2), Mogyorósi, illetve Szalai Sárvár. Lev. komb.—Körmendi TK 6:0 (1:0). Bíró: Gurtttmani." A jobbik"csapat győz Tarcács (3), Pupler (2) s Udva­rdi góljaival. Győr.: Gy. Kereskedők SE—Vasas I­ d) (1:0). Bajnoki. Bíró: Storch. A KSE ne­hezen győz Singer góljával. — EL kér. EL—Újvárosi TE 2:1 (2:1). Barátságos. Bíró: Berger. — V. kér.—Nádonvárosi TE 1:0 (0:0). Bíró: Berger. — Gyárvárosi SE—Csanaki Lév. 4:1 (2:1). Bíró: Mol­nár. (C. J.) Zalaegerszeg: ZSE—Sárvár 5UL (1:1). Bajnoki. Bíró: Szirovetz. Első félidőben válttoza­tól küzdtelen­, szünet után erős ZSE-tö­l­ény. GÓllövők: Pál, ZaMár, VHea, Túri és Juhász, illetve Pomeszá. Északi kerület Sátoraljaújhely: SAG—SESC 2:1 (2Stk Bajnoki. Bíró: Kreutzer. A két helyű rivális nagyon elidegeskedte a játékot. A­z I. félidőben a SESC, másodikban a SAC volt fölényben. A 10. percben ki­állították Kálmán SAC játékost, így a SAG­­innen csak 10 emberrel játszott. Gól­lövők: Dankó és Egri, illetve Dé­rnek, (P. I.) Zagyvapálfalva: PElSIE—MESE Otói Eigyeparangú efllemteliek küzdelm­e. Salgótarján: SÍBTC—DTSE-mérkőzés elmara­dlt, mert az ÓTSE mean jelen­t meg. Miskolc: MVSC—DVTK Isi (1­-0). Baj­noki. Bíró: Czeizler. A két régi rivál­­i is erős küzdelmet vívott egymással, melyet azonban nem bírtak befejezni, mert a IL félidő 10. percében egy 5sz­­erecsapásnál Latorén MVHG-játékos bo­katörést szenvedett, mire a rendőrség a mérkőzést beszüntette. A vezetést a meccs folyamán az MVSC szerzi meg Kiss révén, m­ert a DVTK csak a má­sodik félidő folyamán bír egalizálni Ferenczi szabadrúgásából. Jók voltak az MVSC-ből Muhoray, Kiss és a halfsor, a DVTK-ból Chvojka, Müller és Bova. MKASE—PTK 3:2 (2:0). Bajnoki. Bíró: Chemez. A kereskedők csak nehezen bírták legyőzni gyengének vélt ellenfe­lét. Góllövők: Fenerstein (2), Bassiszta MKASE, Jamimiczki és Muth­é PTK. Jók voltak az MKASE-ból: Bassiszta, Weisz és Feuerstein, illetve a góllövők. MMTE—DAC 5:1 (2:1). Bajnoki. Bíró: Dróth. A tartalékos MTE biztosan győ­zött, de nagy gólarányú győzelmét csak a DAC gyenge kapusának köszönheti. Góllövők: Wiener, Grosz, Ritz, Kapuszi és Pimpi, illetve Vincel. Mezőkövesd: MKIST—ZISE 4:2 (0:1). Bajnoki. Bíró, Lázár. Góllövők: Póta (2), Juhász, Berta MKIST, Kovács és Szökés ZISE. Déli kerület Szegedi alosztály Szeged: REAC II.—Zrínyi IL 5:1 (2d?). Csabai alosztály Mezőberény: MAC—GyAC ld) (OS)). Barátságos. Mezőtúr: Sz. Vasas—MAFC ld) (1:1 0). Bajnoki Bíró: Boros. A gólt Fazekas lőtte. Békéscsaba: Zrínyi—KAVE 3:1 (2:0). Bíró: Penyuska. Barátsági­. Nívó­ban mérkőzés, melyben a Zrínyi megérde­melten győz. Góltlövők Krausz (2), Va­dász, illetve Uhrin. — KA­V­E H.—B. Tör. 2:0. Gyula: GyTE—BTE 4:1 (id)). Bajnoki. Bíró: Ács. Góllövőik: Török (2), Tarnai és Gyarmati a GyTE részéről. — GyTE II.—Építőm­unkás 2:1 (0:0). Kondoros: j¥. Törekvés—K. Törekvés 4:1 (3:0). Orosháza: OTK—HMTE 6.­0 ford). Ba­rátságos. Bíró: Löwy. Általános OTK- föl­ény. Góllövők: Glavinai (2), Lőcsei, Sass II., Beáské és Búzás. Gyorma: S. Törekvés—Gy. MTE 3K. (0:0). Bajnoki. Báró: Bruodl A gólokat Bihari, Felek és Bozó rúgták. Délnyugati keretes Pécs: PVSK ifi.—PSC ifi. id) (2dt). Ifjúsága bajnoki döntő. Bíró: Lőwi. (Sd­, A4 Középmagyarország Soroksár: SAC—Kecskeméti TE 5d) (2d)). Magyar ku­pa. Bíró: Panonyi. A Zottert nélkülöző SAC fölényesen s min­den nagyobb erőfeszítés nélkül győzi 1© a lelkes KTSE együttesét Góllövők: Pflutm H, Tóth, Beadó ás Haekspadbea^ (R­ FC Szigetszentmiklós, Rákoshegyi LK— SzTK 3:1 (2d) BajnokoL Bíró: Holló. Eteő félidőiben a Sreaocraft RJK-foiléaig. Stov­­net után agyonlő erejű ellendélek heves, de fair toulndaton. Gólokat lőtték: Jeko­­vits, Hajdú, Szabó (BEK). Am SzTK gól­ját öngólból értse éh (H. JA Dorog: BMTE—DAC tel f&stíl Baj­noki. Bíró: Piesakagesz. A 14 perce mtén­­játszás so­rán Cigány egy góljával há­romra szaporítottja az MRTB góljai Má­mát (N, FA Kecskemét: ESAO—SsontoM­­AC 5601 (2­-0). Bajnoki Bíró: Fritandta, Threa, változatos játék után megérdesne Mess győz a KAC a telkes EsAC OLten, Brem (4) és Dr. Boda góljaávak jók voltak s KAC-iból Blau, Farkas, Aszódi ás Boncát a SaAC-cőL Bag, Mester és Ho­rvárt JK. LA Esztergom­f: Kásirogterepi TE— Es­zterg­omi MTE 2:0 (0:0). Bajnoki. Biró: Nürnberger. Nagykoros: NTVE—CL Testvéri­­ség 3:0 (1:0). Bajnoki. Bobróc BLiss. Szép, szakr mérkőzés. A gólokat Qtossz, NemM és Fenyvigs. — Test­­vériiség n.—NTVJE IX 1:0 (­fcO). Cinkota: CTK—Ecser SzO. Bajnoki. Bíró: Müller. Állandó fölény mellett győz a CTK Pollák (2), Kollár, Sl­vpn­­csik és egy öngól révén. Ecser a BL fő­időre nem állt ki. fCK JA Vác: KAFC—VTB Ikái (JAJ). Baj­noki. Bíró: Kövös VTE-Kölöoy, csak