Nemzeti Sport, 1926. május (18. évfolyam, 70-86. szám)

1926-05-03 / 70. szám

s Meg nem érdemelt veresé­get szenvedett a IL osztály Grázban Stájerország—Budapest II. osztály 2:1 (1:0) — A Nemzeti Sport távirati jelentése — II. osztályú válogatottunk is vereséget szenvedett tegnap Grácban, h­olott a mezőnyben mindvégig­ fölényben, sőt a végén egyenesen megsemmisítő fölény­ben volt a stájer válogatottal szemben. A csatársor azonban a kapu előtt tel­jesen csődöt mondott és a holtbiztos helyzeteket is sorra kiaknázatlanul hagyta. A magyar csapat Padjen sípjelére 3000 néző előtt az eredeti összeállításban áll fel, míg a stájerek két tartalékkal. Ga­­ber a 2. percben megszerzi a vezetést. A magyar csapat nagy energiával tá­mad, de nem tud eredményt elérni. Sőt a szünet után a 7. percben Csajka sú­lyos hibájából Ptacek megszerzi a stá­jerek második gólját is. Ezután a ma­gyar csapat támadássorozata is ered­ménnyel jár végre és Dán a 11. percben szép gólt lő. Óriási fölénybe kerül ez­után a­ II. osztály. A­ stájer együttes teljesen összeroppan, de a kapu előtt gyámoltalan magyar csatárok mindent elrontanak, úgyhogy még kiegyenlíteni sem tudnak. A II. osztály legjobbjai Bobrik, Früh­­lich és Reisner voltak, míg Csajka igen bizonytalanul védett. A stájerek közül Grünhut és Ferk magaslott ki. A IL—Iíi. oszt. válogatott második meccse döntetlen II.—111. oszt. komb.—Alsóausztria 2:2 12:1) Bécsújhely, május 2. A budapesti csapat ellen most erősebb csapat állt ki, amelyben a bécsújhelyi bajnokcsapatnak kilenc tagja játszott és így sokkal egységesebb volt, mint a tegnapi csapat. A budapestiek így áll­tak fel: Ujváry — Kocsis, Fleisch­mann — Kollmann, Lutz II., Purczeld — Schmidt, Kaltenecker, Lutz III., Fischer, Harrer. A mérkőzés­­egyenlő erők küzdelme volt. A budapesti csapatban Ujváry, Fleischmann, Kocsis, Lutz III. és Fi­scher volt jó, míg az alsóausztriai csa­patban a védelem és a fedezetsor. A vezetést a 6. percben Harrer lefu­tásából Fischer a budapesti csapatnak se­rzi meg, ezt Weber egyenlíti ki a 21. percben. A 37. percben Harrer beadásá­ból Lutz III. remek gólt fejel s az oszt­rákok újabb kiegyenlítő gólját a II. félidő 15. percében lövi Schilhaar a Fleischmann lábáról lepattanó labdá­ból. Csónak] alkatrészek 1 Evezővilla, üléskerék, sín, [ vörösrézszeg, tárcsa, rézcsavar, láb-­­ tartó. Továbbá számok, betűk, zászló­tartók, bikák, láncok legjobb minőségben DIÓSY JÁNOS Budapest, VII., Rákóczi­ út 24. ■■■■■—mm ....... II i .........Ilim.............. Minden felvételről a legszebb másolatokat a papíron kapja. Kérje minden szaküzletben VEZÉRK­ÉP­V­ISELŰ Leebenstein L„ Budapest IV. Egyetem-u. 3. fényképészeti szaküzlet SZOR? A gyors eszékiek jó benyomást keltettek Pécsett Délnyugat—Északi kerület 3:2 (1:2) Barátságos. Bíró: Krebsz, 2500 néző. Délnyugat: Hollós PÁC — Kari PSC, Ge­sch­lech­t PVSK—Vető DVAC, Ludwig PÁC, Czieg­ler PVSK—Fani PSC, Rucskay DVAC, Palkó NTE, Dóra I. PVSK, Len­gyel PSC. Eszéki kerület: Grünbaum — Rozics, Pintár — Hrst, Peterni Slá­­via, Mayer Gradjanski — Buko­vina Slavia, Céh Vibaria Vinkovce, Gasteiger Habdija, Anducics Slavia. A végig élvezetes, gyors játék a Délnyugatiak fölénye jegyében folyt le, s így Délnyugat megérde­melten győzött. Az eszékiek titkán látott gyors játékukkal és nagysze­rűen kifejlett fejtechnikájukkal magukkal ragadták a pécsi közön­séget. A délnyugati csapat védelmében Hollós kapus jól, a két bekk köze­pesen látta­­ el feladatát. Ludwig nagyszerűen irányított, a csatársor­ból Palkó és Dóra vált ki, míg a többiek szürkén játszottak. Az eszéki kapus so­kat pózolt, a védelem többi tagja egyedül fej­­játékával mutatott valamit. A csa­társorból kiemelkedett Habdija, aki kimagasló tehetség, gyors, szemfüles és jól lő. Habdija két kiszökése két gólt eredményez az eszékiek javára, az első félidő elején s ezt Dóra a 35. percben csak szépíteni tudja. A má­sodik félidő 5. percében Palkó ki­egyenlít s hatalmas küzdelem indul meg a győzelmet jelentő gólért, amit Palkónak a 40. percben Páni beadásából sikerül is megszereznie. MLSz ifj.KISOSz 2:1 (0:1). Ba­rátságos. Góllövők: Innhof, Hauber MLSz és Steiger KISOSz. (Sch. A.) Nyugat csak a 1i2-ik percben tudta a győztes gólt berúgni a déliek kapujába Nyugat—Dél 2:1 (1:1; 1:1; 1:0) Szövetségi serlegmérkőzés, Szeged, 5000 néző. Bíró: Kami Ferenc Nyugat: Weinhardt— Nagy, Prém Szak —Klemm TSC, Horváth SzSE, Vámos - Krutzler SzAK, Killermann TSC, Szla­­dovits SzSE, Németh SzAK. Dél: Szű­cs —Beck SzAK, Debreceni REAC—Faragó, Agócsi Ifi Vasutas, Simóka SzAK—Kovács Buna REAC, Wahl, Mészáros, Megyeri, Solti SzAK Grandiózus küzdelmet vívott a két csapat a serlegben való továbbjutást jelentő győzelemért, melyet Nyugat csak a meghosszabbítás második részé­ben rúgott góljával tudott megszerezni a maga javára. A mérkőzés végig heves iramú, vál­tozatos lefolyású volt. Nyugat techni­kailag fölötte állt ellenfelének, de az lelkesedésével tökéletesen kiegyenlí­tette ezt a fölényt s ha csatárai jobban megértik egymást, fordított lett volna az eredmény. Nyugat csapata nem játszotta ki tel­jes formáját. Weinhardt a gólnál hibá­zott, a bekkek megfeleltek, a halfsorból Horváth játéka kiemelkedett ugyan, de a szélsők csak szürkék voltak, a csa­társorban pedig a gyenge formában lévő krekkek mellett Szladovits friss, ötlettel teli játéka tűnt ki. Egyedül Némethet illeti dicséret mellette. Dél védelme Szűcs kivételével bizto­san látta el feladatát. A halfsor várat­lanul igen jó játékot produkált, míg a csatársornak igen súlyos hibája volt az, hogy a játékosok nem saját poszt­jukon játszottak s a második félidőben is felforgatták az összeállítást, ami még­­ jobban megzavarta őket. Csak meccs végén tudtak magukra találni. Már az első percben biztos helyzetet hagy ki Solti Változatos játék után a 30. percben Szladovits a tétovázó vé­delem mellett váratlan éles, lapos lö­véssel megszerzi a vezető gólt. Válto­zatos küzdelem után fejeződik be a félidő. A második félidőben Dél Wahl, Mé­száros, Megyeri, Kovács Brna, Solti összeállítású csatársorral áll fel. Az új összeállítás nem sok jót hoz, nehezen szoknak össze a játékosok. A 23. perc­ben, lefutás után egyenlít Dél: Kovács Brna elhagyja a bekkeket, Megyeri fejére adja a labdát, mely onnan csak a hálóba tud pattanni (1:1). Debreceni kevéssel ezután gólvonalról ment egy lövést, majd Killermann lő orszájci gólt, de Nyugat a rendes időben nem tudja a győzelmet megszerezni. A meghosszabbítás első részében Me­gyeri révén két orszájci gólt ér el Dél, melyek közül az egyik vitatható volt. A második részben Nyugat támad töb­bet és sikerül is a 7. percben Szlado­­vics révén a győztes gólt megszereznie. KISOSz—MLSz is), 3:2 (1:0). Barát­ságos, Biró Lapu. Az MLSz ifjai nagy fölényüket nem tudják kihasználni. Góllövők: Borbély (3) KISOSz és Priesz­­linger (2) MLSz. Move UTC Lev.- Belv. Lev. 4:0 (3:0) Felsőv. Lev.—Szt. E Lev. 4:1 (2:1). (K. L.) Kassa legyőzte Északot Kassa-Észak 1:0 (1:0) Miskolc. Bitó: Reich Art­húr. Kassa: Répás — Duma, Farkas — Gaj­dos, Pálffy, Bartó II. — Cickó, Kőszegi, Haidecker 111, Gyurenkó, Keledics. Észak: Zsiday — Szabó, Chvojka—Cser­­nády, v. Pataky, Kripkó—Mayer, Szabó II, Pimpi, Muhoray, Gyuricskó. Váratlan, meglepetésszerű győzelmet aratott Kassa telkes , legénysége az északi kerület válogatott csapata felett. Az eredmény azonban nem felel meg az erőviszonyoknak, mert Észak sonka­ többet támadott, de tehetetlen csatár­sora egyetlen gólt sem bírt rúgni, míg a kassaiak gólja Zsiday kapus hatal­mas hibájából eredt. A győztes csapat főerénye a lelkese­dés, mi annál inkább is kiemelendő, mert a csapatban 7 KAC-ista játszott, kik az előző nap fontos bajnoki mérkő­zésen vettek részt Az együttes leg­jobbja Répás kapus, Bartó, Haidecker és Kenedics. Észak csapata csalódást keltett, bű­nösen a csatársor. A halfsor mindhárom tagja dicséretet érdemel. A védelem lelke Chvojka, ki egyben a mezőny legjobbja is volt. , s Zsiday egyetlen nagyobb hibát köve­­­­tett el, de abból gól is lett. Észak támadásaival indul a játék s már a 8. p.-ben gólhelyzet akad, de Mayer erős lövését Répás pompásan védi. Pimpin Muhoray összjátéka után utóbbi lő jó helyezetben fölé. A 42. p.-ben Zsiday egy veszélytelennek látszó labdát lóg, de kiejti és a résen levő Haidecker benyomja. (1:0). Szünet után is Észak irányítja a játé­kot, de most már Kassa is gyakrabban szóhoz jut. A 40. p.-ben az északi csatársor egészséges támadást indít, de Gyuricskó toronymagasan lő fölé. Kor­­nerarány 12:2 Észak javára. Második csapatok válogatottja — II. oszt, vál. 3:0 (3:0). Biró Galgóczi. Góllövők: Friedmann, Sebőn és Korodi. Keleti kerület Debrecen: MTE (Budapest)—DMTE 2:2 (1:2). Barátságos. Szombat. Bíró: Tamássy. Élvezetes szép játék. Góllövők: Kálmán I. és II. DMTE és Siegel (2) DMTE.­­ DVSC—DEAC 3:0 (2:0). Baj­noki. Bíró : Nagy. Biztos győzelem. Mindhárom gólt Polanetzky II. rúgta.­­ A győztes csapatból Polanetzky II., Mertin és Molnár, a vesztesből Boda és­­ Kohajda vált ki. Strafikos Sorsjegy húzása feltétlen ifiájulS 116 9-én @ggy jj Számtalan értékes nyeremény ! Hétfő, 1926 május 3. Karcag: K. MOVE—KIESE 0:0. Baj­noki. Bíró :■ Chladek. Egyenlő, erők küz­delme. A KIKSE stílusosabb, a MOVE lelkesebb csapat a KIKSE,ezzel az ered­ménnyel megnyerte az alosztály baj­nokságot. — K. realgimn.—Debreceni zsidó ír. 1:0 (1:0).­­ KISOSz-bajnoki. Bíró : Csókás. Nyíregyháza: NyTVE—DKASE 0:0. Bajnoki. Bíró : Leiner. Gyors, élvezetes játék váltakozó fölénnyel. Kitűntek: Tomasovszky, S­eelinger, Goldstein,­ Gutt­­mann, Katra NyTVE, Soltánszky I., Fried I., II., Gál és Rucskay. — A BUSE —Bőrös meccs elmaradt, mert a Bőrös nem kért bírót. — DKASE i-1­­.—NyTVE 2:2 (Írj). NyKISE ifj.—Bőrös. ifj. 1:1. Nyugati kerület Tatabánya: TSC Komb.—MÁV Gépgyár 1:1 (1:0). Barátságos. Bíró: Gerő (Bp.). Változatos, nívós játék némi, TSC fölénnyel. Az első félidő 30. percében fejeli Zsíros a vezető gólt és Madarász egalizál. Jól ját­szott Tóth, Balázs. Mocik TSC: Su­­rányi és Kuff MÁV­ — TSC ifj.—J. Levente 3:1 (2:0).­­ Magyaróvár: MAFC—Győri MTE 4:0 (2:0). Bajnoki. Bíró: Czeizler, Nívótlan, csapkodó játék. Góllövők: Witterfeld (3) és Tokai. — MTE II. -Rajkai SC 2:0 (1:0). Bíró: Ötvös. Győr: DAC—ETC (Bp.) 2:1 (2:1). Barátságos. Bíró: Koch. Első fél­időben az ETC irányítja a játékot. Szünet után is az ETC a jobb, de nem nagyon ambicionálják a játé­kot s így kénytelen vereséggel el­hagyni a pályát. Góllövők: Krau­sz, Slorvát DAC és Blau II. ETC. — II. ker. SC—KSE 1:0 (1:0). Bíró: Szabó. Góllövő: Pető. Levente-ered­mények: Újváros—Nádorváros 0:0. GyAC—Belváros 1:1 (1:0). Vagon­gyár—Győrsziget 9:1 (3:0). Sopron: SVSE—SzDVE 3:0 (1:0). Bajnoki. Bíró: Kondor. A kiesésre döntő fontosságú mérkőzést a Vas­utas biztosan nyerte Pers (2) és Strausz góljaival. SVSE II.—Főis­kola II. 6:0 (3:0). Tatatóváros: Magyaróvár­ TE—TAC 2:1 (1:1). Bajnoki. Bíró : Markasévi. Erős, nívós küzdelem. Góllövők: Man­­ninger MTE, Johannesz (öngól), illetve Hemmerlein. Az MTK-ből Manninger, a TAC-ból Hüttner vált ki. Pápa: PFC—P. Kinizsi 4:0 (1:0)., Baj­noki. Bíró: Bürger. A helyi riválisok küzdelme a jobb csatársorral rendel­kező PFC győzelmét eredményezte. Kinizsi II.—Emitkázd­ SE 1:1 (1:1). Celldömölk: CTSE—VTF. 8:1 (5:1). Bajnoki. Bíró: Hanni­seh. Fölényes győzelem. Székesfehérvár: MAC—ARAK 1:1 (1:­l). Barátságos. Bíró: Flöttmann. Egyen­­rangú ellenfelek ,fair, szép küzdelme. A vezető gólt a 27. p.-ben Kunz I. szerzi a­ MAC-nak, de 10 perc múlva­­Je­szenszky­­egalizál. Jók voltak Göpfert, Kunz IL, Probl MAC, Bauery Simkó és Sass ARAK. Veszprém: V. MOVE—CSE 2:1 (1:0). Bajnoki. Bíró : Fü­löp. A tartalékos REMOVE Auerhammer és Tóth góljával győz. A­­CSE gólját Horváth rúgta. A VMOVE-ból Auerhammer és Zimmer­­ma­nn, a GSE-ből Horváth és­ Novak vált ki. — VMOVE ifj.—VTKE ifj. 0:0.: Északi kerület Sátoraljaújhely: S. Már—i MKIST 5:0 (1:0). Barátságos. Bíró: Mércz. Góllö­­vők: Gömbi (4) és Dndkievics (1). Mezőkövesd: MMTE-MKIST 6:3 (3:1). Barátságos. Bíró: Vajda. Nívótlan játék. , Csóllövők: Fischer (3), Grósz (2), Réti K­iásMTE: Ali (2) és Némedi öngól MKIST. - MKASE II.—MFISE II. 0:1 (3:0). " Eger: MESE-MKASE 4:1 Ba­rátságos. Bíró: Hartmann. Déli kerület : Szegedi alosztály Makó: MTK—SzTE 4:0 (3:0). Ba­rátságos. Bíró: dr. Hegyi. Az SzTE fegyelmezetlen magatartásáról­­tett tanúbizonyságot. A gólokat Novai (3) és Wiener lőtte. Törekvés— SzIKE 1:1 (1:1). Barátságos. Bírói Zviz. Kiskunfélegyháza: KTK—Kecsk. SC 5:0 (4:0). Barátságos. Bíró: Nasitz. Nívótlan játék. Mind az öt gólt Kern rúgta.