Nemzeti Sport, 1928. október (20. évfolyam, 192-214. szám)

1928-10-01 / 192. szám

2 most fejjel. A Ferencváros diktálja az iramot, de a Hungária, jól véde­kezik. Hungária-előretörésből Schnei­­der ereszt meg 30 méteres lövést, de messze fölé. Így jut Amsei első ízben labdához. A 9. percben kialakul egy Szedlacsek — Turay — Takács akció, Takács gyenge lövését azonban Uj­­váry könnyen fogja.­­ Most Hirzer csinál remek rohamot, bár faultolják, pompásan átmegy s le is tolja a lab­dát a lesbenálló Kalmárnak, amikor azután a bíró is lefütyüli­­ a faul­tot. Utána Szedlacsek rúgja arcba Haart, a szabadrúgást Molnár élesen küldi a kapu mellé. A 10. percben Molnár és Berkessy küzd a labdáért, a hosszú ferencvárosi half rosz­­szul esik, megbicsaklik a bo­kája s ettől kezdve jóformán teljesen harcképtelen. A meccs döntő fordulata! A szemmel láthatólag nagyon szen­vedő Berkessyt kiviszik s jó negyed­óráig kenegetik, kötözgetik rosszra­­ment bokáját a taccsvonalon a Fe­rencváros csodadoktorai. Szedlacsek húzódik hátra a Berkessy helyére. A 12. perc újabb drámai fordulatot hoz. Hirzer hátraad Schneidernek, aki hosszan előrepasszol a balszélen. Ár­tatlan labda, de Hungler hibásan ad haza, Kalmár jókor csípi el a labdát s mielőtt a kétségbeesett bek­­kek utolérnék, közelről a ki­futó Amsel mellett angol nyu­galommal helyezi a labdát a jobb sarokba. 1:0. A­ Ferencváros heves támadással fe­lel a gólra, Turay 20 méteres lövése azonban Ujváry könnyű zsákmánya. Haar támadását a taccsbíró állítja meg lesállás címén. A kis Takácsot lökik, Mandl azonban így is csak kor­­nerre bír szerelni. A korner utáni ka­varodásban Kohut lövése hoz újabb kornert. Ebből Ujváry gyertyát bokszol, utána azonban fogja Turay fejesét. Ujváry kifut, Kiéber ugyan­akkor hazafejel, kritikusnak látszó helyzet, de Mandl tisztáz. Bukovi szenzációs oxford passzal szökteti Tu­­rayt, de a,Hungária-védelem szilárd". A ferencvárosi már kevésbé, Lyká­­nak kell javítani a bekkek hibáját. Kohut tudása már a negyedik kornert hozza a Ferencvárosnak, amire azután a Hungária is eléri első komerét. A kavarodásban Hirzert lökik, de azért lő­s labdája emberről patan a kapu fölé. Most a Hungária ostromol. A 24. percben Lyka leszereli Hirzert, mire a csatár hátulról belerúg a lá­bába, hogy elterül. A közönség a bí­rót fujjolja. A szabadrúgásból Kohut kap labdát, a 16-os sarkából fordulva szenzációs lövést ad le, a labda arasz­­szal zúg el a sarok fölött. Turay jó akció után balra ad, de Kohut behú­zódott az üres összekötőbe s a szélen nincs senki. Utána mégis csak elfut a szélső, de Mandi utoléri, Turay hátra­húzza a labdát a kapu elé, de nincs ott csatár. Berkessy a 28. percben sánti­­kálva beáll a balszélsőnek. Ujváry fog könnyű labdát, majd a 33. perc­ben Bukovi szereli a Hungária-jobb­­szárnyat, fejjel Szedlacseknek ad, Berkessy, majd Turayn keresztül a kis Takácsig vándorol a lab­da lábról lábra, Takács kicse­lezi Kocsist s teljesen tisztán állva a jobb sarokba gurítja a labdát. Remek akció, védhetet­­len gól. 1:1. Berkessy kínlódik, alig tud belerúgni a labdába. A Hungária támad, Nagy lő egymásután kétszer is a szélről, de félremennek a labdái. Hirzert nehe­zen szerelik, majd a figyelmen kívül hagyott Berkessy kap tisztán labdát, lesántikál s váratlan jó beadását a belerohanó Takács II. kapásból közel­ről nem sokkal vágja fölé. A 40. percben Szedlacsek a 16-os közelében röviden fejel, Molnár a kapu elé adja a labdát. Hirzer hibáz, de Takács I. is, mégis Hirzer a szemfülesebb s félig a földön fekve a tétovázó Ta­kács I. mellett a 6-osról a jobb felső sarokba vágja a labdát. 2:1. Luka hosszú szabadrúgását Ujváry húzza le szépen. Takács I. elengedi Nagyot, ez jól ad be a lesbenálló Kalmárhoz, aki fütty után kapufát lő. A 44. percben Hirzer ugrik ki nagyszerű Kalmár-passzal, egyedül száguld a kapu felé, de korán lő, pont Amsel kezébe. Rögtön­­ezután Turay rohan, őt Lchneider gáncsolja, a sza­badrúgást is ő lövi, emberbe, Wéberé lesz a labda, aki hosszan vágja ki a szélre. Haar teljesen tisztán fut a kapu felé, lő, egészen szépen, de Am­sei megembereli magát és szép elve­téssel kiüti a labdát, igaz, hogy Nagy elé, de az nagy erővel fölé lő fényes helyzetéből. A félidő egy perccel hosszabb volt a rendesnél. Félidőben már a Hun­gána- front a nyugodtabb A mérkőzés izgalmai kísérik le a csa­patot az öltözőkbe, amelyeknek ajtaját őrzik, zárják a kíváncsiak előtt. A Hun­­gária-arcok természetesen vidámabbak és nagy örömmel lát neki mindenki an­nak, hogy felszerelését rendbehozza. — Nem kell másik trikó — kiáltja Hirzer — senki se cseréljen. Kocsis magyarázza, hogy az első perc­ben nem követett el szabálytalanságot, amikor Tur­ayt megakasztotta. Brüll elnök nyugalomra inti a csapatot és di­cséri telkes játékát. A Ferencvárosnál mindenki izgatott is ideges. Gschwindt Ernő lép be az öl­tözőbe és a bíró működését kifogásolja. Berkessy nagyon fájlalja a lábát, mire az elnök azt mondja, hogy játszassák tovább. — Inkább játszunk tíz emberrel. Bukovi a gól miatt bosszankodik, Hungler a záróval nincs kibékülve, Ta­kács I. arra panaszkodik, hogy nagyon keményen játszik az ellenfél. 1 P « szakszerű I « javító- tömb­­­i helye ‡ › ‹­­ jw » 1 } ; Sz­ellői­ út 2. ( W Kálvin-tér sarok ;TURCSÁNY XS8S Hétfő, 0838 ord­őter­ü­ l SPORTEMBEREK! Névnapi és al­kalmi csokrok legolcsóbban GYŐRT virágszalonban, Baross­ u. 45. A Hungária-halfsor az úr a II. félidőben, a Ferencváros csak a végén, Molnár kiállítása után jön fel A Hungária kezdi a II. félidőt. Eredménytelen ferencvárosi akciók után a 3. percben a Hungária kor­nert ér el. Bukovi ment. Utána Haar centerez Amsei kezébe. A Hungária támad. Kalmár oldalról fölé lő. A Ferencváros nagyon bizonytalan. Sok a rossz passz. Végre felszabadít a nagy Takács, viszont öccse a hozzá­került, labdával három embert kicse­lez, míg el nem faultolják. Bukovi szabadrúgását Kiéber akasztja, de gyertyát rúg, Rázsó kapja a labdát, de nem tudja lőni, Turaynak adja, ez ki Kohutnak, aki beállítja és nagy erővel a kapu fölé vágja. A Hungá­­ria-balszárny elé Amsei kifut, Nagy­­középre adja a labdát, de Takács I. ment fejjel az üres kapu előtt. A Hungária-balfsornak most nagyszer­ű­s­­rűen megy a játék, minden labda megakad bennük. A Ferencvárosnak semmi sem sikerül. Szabadrúgásból Lchneider fejel Am­sei kezébe. A 12. percben Hungária­­kornert Molnár rosszul fejeli A já­ték elég jó iramban folyik, de a fut­­baljáték szépségeire most is éppoly hiába vár a­ közönség, akár az első félidőben. Alig van hibátlan akció. Jól induló Szedlacsek—Kohut—Tu­­ray-passzjáték végén a center ügyet­lenül kiengedi a labdát a vonalon. A rossz ferencvárosi passzok mellett a Hungária-halfsor szolid játéka nyújt még némi üdülést. . A játékot most a kék-fehér halfok irányítják fölényesen s velük szem­ben még Bukovi nagy klasszisa s igyekezete sem megy sokra magában. * A nagy munkában azután Bukovinál is ki-kicsúsznak a hibás passzok. A Hungária-védelemnek most már nem igen jutnak nehéz feladatok. Takács I. oldalt a 16-oson megrúgja Nagyot, a szabadrúgást Hirzer nagyon rosz­­szul lövi. A fürge Hungária-csatárok akciói nagyon élénkek és nagyon ve­szélyesek. A Hirzer—Kalmár kettőst alig bírják a Ferencváros-bekkek tar­tani, amíg Amsei felszedheti a lab­dát, a 21. percben a kiugró Kalmárt pedig a 6-oson kézzel-lábbal akaszt­ják, a reklamálásokra Biró Sándor in­teget, hogy semmi sem történt. Kö­lnit emberbe lő egy szabadrúgást, utána Kalmár fejel fölé, majd Hir­zer gyenge lövése téveszt a célt. Lyka és Hirzer csap össze, Hirzert kissé masszírozni kell, amíg talpra áll. Utána Rázsó és Mandl rúg össze. Rázsó feltűnő erélyes. Hirzer löki Takács II.-et, a játék tovább megy, Takács II. löki Hirzert, a bíró le­fújja. Rázsó gáncsolja Schneidert, a bíró három méterre van a jelenettől, Schneider megáll és úgy várja a füttyöt, a bíró közderültséget keltve int neki, hogy gyerünk tovább. A Ferencváros nincs sehol. Minden labda a Hungáriáé. A levegőben lógnak a további, gólok. Nagy szökik jó labdával, a taccsbíró jelez, a bíró későn fuj, a közönség dühös. Takács II. cselez, rosszul, el­esik, a bíró szabadrúgást ad, Kohut emberbe lövi. A 37. percben taccsdo­­bás után Hirzer elszökik, hiába löki Lyka, beadását a 11-es pont táján Molnár és Hungler egyaránt elvéti, Haar tisztán kapja, nyugodtan lő s a baloldali kapufa mellé helyezett labdájára már hiába vetődik Amsei. 3:1. A Hungária tovább támad. Egy perc sem telik bele, Hirzer megint kiszö­kik, Hungler gáncsolja, de így is nála marad a labda, lövése a kifutó Am­selről kornerre pattan. A bíró kor­nert Tud, mire Molnár hozzáfut, heve­sen reklamál, mire a bíró kiküldi a pályáról, amiért harsány füttyorkánt kap. Még egy kornert csinál a Hun­gária, azután azonban visszaesik s az utolsó öt perc a Ferencvárosé. A Hungária csak az eredményre vigyáz. Ujváry gyors rávetéssel csípi el a labdát Takács II. elől, majd a 43. percben Rázsó támad, Lchneider va­lahogy kornerre tudja szúrni előle a labdát, ámde a bíró , kirúgást ad. Csak ő nem látta a kornert. Kohut szabadrúgása messze elkerüli a ka­put, a 44. percben Takács II. szenzá­ciós ügyességgel viszi át a labdát négy emberen is, Rázsónak adja, ez túl magasan ad be, Kohutnak rosszul jön s két lépésről mellé vágja kapás­ból. A Hungária ellentámadását Hungler faulttal szereli, de Kiéber szabadrúgását hárítják s a meccs vé­gén is a Ferencváros támad, de min­den eredmény nélkül. Ha írógépre vagy alkatrészre van szüksége, forduljon bizalomma! HIRZEH és SEHNEIDER céghez. Mindennemű írógép és irodafel­szerelési cikkek a legjobb kivi­telben. Írógép-karbantartás a leg­olcsóbb felvételek melloH. Budapest VI, Aradi­ u. 52 b. Tei.IT. 219-94 SZEDLACSEKI (Ferencváros) cipőáruháza megnyílt Budapest, VI!!., Ü Hös­ út 36 -----------------------------------------------------­Hús válaszáért mindennemű női-, férfi-, és­­ gyermektelköltüiem­legességeit isen Az utolsó fütty után A Hungária-öltözőben borzasztó nagy az öröm, egymást csókolják a játék­osok és a vezetők s a belépő Brüll elnököt harsány éljenzéssel fogadja a csapat. .4. hangulat : Mégis meg­mutattuk a Fe­rencvárosnak, s ennek legmarkánsab­ban Révész tréner ad kifejezést a kö­vetkező szavakkal: . .4 pitékről magáról semmi nyilat­kozni valóm nincs. De meg kell monda­nom, hogy a, Hungária és az ő játéko­sainak komoly együttese választ akart adni azokra a gúnyolódásokra, amelyek a csapat tagjait kü­lön-külön és össze­sen is az utóbbi időben érték. Azt hi­szem, hogy a mai győzelmünkkel csat­­tanós és az MTK-hoz méltó választ, ad­­tunk a gúnyolódó nyilatkozatokra. Amíg a készlet tart, még P 25.­egy garnitúra (tizenegy darab) futballdressz Kertész I­-nél Andrássy út 36. szám Vidékre express-utánvót szállítás Csak az Omniában! - Együtt Grata Garbó, Jackie Coogan! - okt. 4-től