Nemzeti Sport, 1929. július (21. évfolyam, 125-147. szám)

1929-07-01 / 125. szám

■ 2 El Slavia nyerte a Rapid jubileumi serlegét A Hungária hallatlan fölénye mellett is annyira gólképtelen volt, hogy el kellett vesztenie a Rapid elleni meccset A Hungária és a Rapid holtversenyben a második helyen végzett — Telefon jelentésünk — Bécs, június 30. A Rapid jubiláris tornája a má­sodik napon már csak 9000 nézőt vonzott a hütteldorfi pályára, amelynek talaját a délelőtti eső alaposan feláztatta. A körmérkőzés, amint az első nap eredményei után már várható is volt, a Slavia győ­zelmével végződött. A Slavia infe­­rioris ellenfelet kapott a Hakoak együttesében és gólzáporral el is intézte azt. Ezzel szemben a máso­dik meccsen a pontnélküli Rapid megverte a Hungáriát és így az előző napi eredményeket is figye­lembe véve, mind a kettőjüknek két pontja lett. A Rapid gólaránya 5:5, a Hungáriáé 4:4, helyezésük tehát holtversenyt eredményezett. Rapid-Hungária 3:1 (3:0) Góllövő: Wessely, Kabarek, Kabarek. Híres Bíró: Stepanovsky (Prága). Rapid: Hribar — Schramseis, Geyka — Madlmayer, Smistik, Luef­f— Kirbes, Hofmann, Kabarek, Hor­váth, Wessely. Hungária: Németh — Mándi, Ko­csis — Kompéthy, Schneider, Nádler — Jeckl, Molnár, Kalmár, Skvarek, Híres. A Hungária ilyen szerencsétlenül még nem küzdött bécsi talajon. Olyan fölényben játszott a kék-fehér csapat az egész mérkőzés alatt, hogy időn­­kint szinte nyomasztó volt már ez a fölény. A Rapid csak sporadikusan jött át a félvonalon, ezt a néhány helyzetét azonban energikusan ki­használta és már a félidőben 3:0-ra vezetett. A Hungária csatársora ami­lyen remek technikával és összmunká­val vitte előre a labdát a mezőnyben, éppen olyan tehetetlen volt a Rapid 16-osán belül. Passz és passz és még egy passz, eb­ben merült ki a tudományuk. Ha pe­dig lőttek, akkor vagy mellé ment minden, vagy pedig Hribar fogott bravúrosan mindent. A meccs előtt üdvözlés folyik le a pályán. Brüll elnök szép szavak kíséretében ser­leget nyújt át a Rapidnak. A bé­csiek jubileumi zászlójukkal viszo­nozzák a figyelmet. A Rapid kezdi a játékot, de nyomban a Hungária van front­ban. Állandó támadás után a 3. perc­ben Kompóti bombája alig hogy a léc felett suhan el. Nyomban utána két korner a Rapid ellen. A 6. perc­ben Híres süvítő lövése kerül a kapu fölé. A 9. percben jön át a Ra­pid először a félvonalon, de Kocsis rendszer­­ét és a 25 méteres szabadrúgást Wes­sely régi stílusával zúgatja léc mellett Németh hálójába. 1:0. A Hungária tovább szorongat. Schneider és Híres szabadr­úgásai elkerülik a kaput. A 13. percben Hribar kifut, Jeckl az üres kapu fölé plaszkroz. A 15. percben Híres mesés lövését Schramseis kornerre menti. A 16., 17. és 19. percben há- Futballf­elszerelések Kertész Tódornál, IV., Kristófér Árjegyzék Ingyen rom korner a Rapid ellen. A zöld­fehér csapat egészen beszorul. Most Wessely—Kaburek támadás veszé­lyes, Mándi kornerre véd. Wessely éles lövését Németh fogja. Molnár— Kalmár—Skvarek mesteri kombiná­ció után Molnár lövését Hribar el­vetéssel akarja menteni, már gól­nak látszik, amikor Ceyka bedobja magát és róla lepattan a labda. A 32. percben Wessely áttör, beadását Kaburek pár lépésről a hálóba nyomja. 2:0. A 35. percben Skvarek futtában mesterien fog és lő egy labdát, de Hribar fogja. A 43. percben tumul­tus a Hungária kapuja előtt, Né­meth túlélőre fut, Kaburek az üres kapuba helyezi a labdát. 3:0. A 45. percben Molnár éles lövése tart védhetetlenül a kapura, de a véletlenül ott álló Stepanovskyról kipattan a mezőnybe. Szünet után Nádler, Komputhy, Schneider hal­ósorral áll fel a Hun­gária. A II. félidő első percében már Skvarek lövését fogja Hribar.­ A Hungária csatársora mindent túlkombinál. Nádler remekül teszi hidegre a híres Rapid-balszár­­nyat. A 13. percben veszélyes csak a Rapid, de Wessely lövését Németh fogja. A 17. percben Skvarek lövé­sét kornerre menti Hribar. A Hun­gária állandóan támad, de mindent félrelő. A 19. percben Jeckl beadását Híres magasra felvágja. A 23. és 25. percben ugyanígy esik meg a dolog. Brüll és Fodor dr. a fejéhez kap a páholyban. A 30. percben Molnár sza­badrúgását Skvarek pár lépésre a gólvonal előtt a léc fölé fejeli. A 37. percben végre Molnár passzát Hires 8 méterről belövi. 3:1. A 43. percben Rapid-korner. A 44. percben Jeckl egyedül fut a labdával a Rapid kapuja felé, de Hribar leszedi a lábáról a labdát. Végig az egész félidő a Hungária fölénye jegyében folyt le. Kornerarány 9:4 a Hungária javára. A meccs után valamennyi csapat a pályára megy és átnyújtják a serle­get a győztes Slaviának. Meccs után a Hungária öltözőjében konstatálják­ a mentők, hogy Scnneider csontrepedéssel ját­szotta végig a meccset. Ő maga sem tudja, hogy mikor sérült meg Egyelőre aligha játszhat. A Hungária tombolt ezen a mécs­esen az eredménytelenségben. Más csapat ennyi helyzetből egy bajnok­ságot is megnyerhetne, a Hungária végig játszott és fölényben volt, a Rapid pedig pár lefutásból három gólt lőtt. Ez volt a meccs képe. A győztes csapatban Hribar bravúrosan védett, nagy része van az eredmény ilyen ki­alakulásában. A bekkek biztosak és energikusak voltak. Ezzel azonban vé­gezhetünk is a Rapid jó embereivel. Mert a halfsor végig gyenge és kvali­­tástalan munkát végzett. A csatár­sorban pedig csak Wessely produkált valamit és néha Horváth. A többiek teljesítménye egészen gyenge volt. A Hungáriában Kalmár ritkán látott produkciókat mutatott be, mint vezér azonban nem érvényesült. Molnár és Skvarek is csak a detail­­munkában vált ki. Jeckl volt a gyor­sabb, Híres a veszélyesebb. Utóbbi azonban rekordot állított fel a mellé­lövésben. A halfsorban eleinte Schnei­der nem találta bele magát a középfe­dezet szerepébe, a II. félidőbeli össze­állításban azonban ragyogóan műkö­dött ez a halfsor. A védelem — bár az eredményt tekintve furcsán hang­zik ez a megállapítás — jól és bizto­san működött. Németh csak harmadik gólban van kissé benne. A bekkek szinte hibátlanul működtek. Nyilatkozatok: Brüll Alfréd elnök: A Rapid erőtel­jesebben és szerencsésebben operált. Fodor dr.: Az I. félidőben a Rapid­nak négy helyzete volt, ebből három gólt csinált. A Hungária túlságosan is fölényben volt a mezőnyben, a kapu előtt azonban tehetetlen. A Ra­pid energikus.­­ Révész tréner: A kilencven percből hetvenöt a mienk volt. A fiúk azon­ban fáradtak és nem tudták ezt a fö­lényt gólokban kifejezni. Mándi: öt góllal kellett volna győz­nünk hallatlan pechünk volt. Nádler: Mintha minden összeeskü­dött volna ellenünk. Ha Hribar nem véd ilyen nagyszerűen, így is győz­tünk volna. Stepanovsky, bíró: A Hungária teljes klasszissal volt jobb, mint a Hakoah ellen. A döntetlen jobban megfelelt volna a teljesítményeknek Bauer, a Rapid trénere: A Hungá­ria játéka az Austria fénykorára em­lékeztetett. Szépen meghalni — úgy látszik ez most a jelige a kék-fehé­reknél Slavia—Hakoala 8:0 (2:0) Bíró: Boronkay. Slavia: Planicka — Zenisek, No­vak — Vodicka, Pleticha, Simbersky — Junek, Jóska, Swoboda, Puc, Kra­­tochwil . Hakoah: Oppenheim — Berson, Posiak — Friess, Löwinger, Birn­­baum — Katz, Braun Csibi, Nepies, Mausner, Fischer. A Slavia nem volt olyan jó, mint első nap, de ez is elég volt a Hakoah fölényes legyőzéséhez. A Hakoah vé­delme idegesen játszott, csatársora pedig mindent túlkombinált. A Sla­­viában a belső trió mutatott remek akciókat. A védelem nem állt nagy feladat előtt. Planickának négyszer kellett labdát fognia, mind nehéz volt, de más munkát nem adott neki a Hakoah csatársora. Zenisek is jól dolgozott a védelemben. A Hakoah legjobb embere a kapus volt. Ha nem véd így, még több gól terhelte volna a Hakoah hálóját. —■ Braun Csibi szemre tetszetősen ját­szott, az eredményesség azonban már nem kenyere. Kratochiva nyitja meg a gólok so­rozatát a 11. percben. Jóska a 29. percben kettőre emeli a scoret. Szü­net után a következő sorrendben es­nek a Slavia góljai: 3. Junek. 5. és 7. percben Puc. 10., 21. és 23. percben Jóska hat trickje hozza ki a nyolc gólt. Boronkay kifogástalanul bírásko­dott, nem volt nehéz dolga. Howorka Ottó. FÜRDŐDRESSZEK VERSENYTRIKÓK A LEGDIVATOSABB ! A LEGNAGYOBB MINTÁK­­ VÁLASZTÉK HOFFMANN SPORTÜZLETÉBEN YU„­i Erzsébet­ körút 4& Royal Apollóval szemben ! TÖLTŐTOLLAK | szakszerű s&m | javító- | helye | // | Üllői-ú! 2. I faj| Kálvin-tér sarok | TURCSÁNYi ­ Egy próba meggyőzi önt, hogy elegáns és jó öltönyöket Csányi E. Mihály férfiszabó készít VII., Dohány­ u. 82. Tel.: 1. 432—74. Fizetési kedvezmény! ''2 Hétfő, 1929 július 1. ntsItCipők Lyukkait saandaitstie, srep, „ .. piros és kék színben, külföldi minős. Si.4© DSvatSzandaleSie, elnővendő kiv. P 15.80 Japán fonató szandareilo „ „ „„ reklámár .. . H.80 Fonott cipő (bocskor)......................p 9-80 GULIVER GIPŐHÁZ Rákóczi-út 1. sz Végleges a Hungária csütörtöki pozsonyi vendégjátéka — Telefonj­elitesünk — Pozsony, június 30. Fodor dr. tegnap délelőtt közölte a pozsonyiakkal, hogy noha eredeti tervüket megváltoztatták, a Hungá­ria csütörtökön mégis vendégszere­pel Pozsonyban. A 30 éves jubileu­­mát ünneplő Pozsonyi Torna Egy­let látja vendégül a kék-fehéreket. A PTE, amely különben Magyar­­országon először vezette be vidéken a futballt, nagy előkészületeket tett a jubileumára. N. K. Jugoszlávia Szabadka: Ferrum—Postás 2:0. Zenta: Soko—Zentai AC 3:3. Újvidék: szombat: Bata Cipőgyár —Radnicski 8:1, vasárnap: Bata Cipőgyár—Vojvodina 4:1, Postás- Vasutas 2:0. Kikinda: Brigittenauer (Bécs)— Srbija 2:1. Zágráb: Prága—Zágráb város­közi 3:3. i