Nemzeti Sport, 1936. június (28. évfolyam, 107-127. szám)

1936-06-02 / 107. szám

Kedd, 11936 június 2. Az olaszok eddig nagyon másodran­­gú szerepet játszottak, de a magyar csatársor meddősége miatt a hangu­lat mégis lanyha. Az iram is lany­hul. Cseh támad a jobbszélen beadása a kapushoz száll, akit Turay támad szabályo­san, de a kapus ökölcsapás­sal válaszol. A bíró nem fütyül, de a közönség annál inkább. A szórványos olasz elő­retörések kellemetlenek. Seres a 28. percben a balaloldalra átfutva segít bizonytalankodó baloldali védelmünk­nek. Demaria fütty után sportszerűt­lenül elrúgja a labdát, a közönség tüntet. Dudás Sárosihoz ad, ez pom­pás passzal szökteti Titkost, a szélső beadását azonban Faccho kirúgja bel­sőink elől. A csatársor meddő tolo-Szűcsöt figyelmezteti. Az utolsó per­cek csatársorunk reménytelen táma­dásaival telnek el. A Cseh—Turay kettős ront, majd a 44. percben Toldi jó labdát harcol ki Titkosnak, de a lassú Sárosi elöl szögletre mentenek az olaszok. Titkos szögletét azonban csak kevéssel fejeli kapu mellé Sárosi. Az utolsó támadást az olaszok veze­tik, de Sternberg jól lép közbe. Az olasz csapat a közönség tün­tetése és fütyülése közben vonul öltö­zőjébe és a közönség a félidőben is a megtorlatlanul maradt olasz sport­szerűtlenségekről beszél, már ameny­­nyire a bömbölő, recsegő, élvezhetet­len megafontól szóhoz juthat. Spéci cserét ajánl szünetben Szünetben tele a magyar öltöző tanácsadókkal. Valaki ordít: — Csend legyen. Majd a kapi­tány megmondja, hogy mit kell csinálni. — Ezek rúgnak és harapnak — mondja Toldi. Vághy Kálmán, az amatőr­­kapitány felháboro­dva nyilatkozik Viola viselkedéséről. Az egykori magyar válogatottat, aki most olasz edző, ő igazoltatta a rendőr­séggel. Mailinger csitítgatja Toldit, Dietz dr. sopánkodik a balszeren­cse miatt s keres valakit, aki be­menjen a játékvezetőhöz: — Figyelmeztessék Mieszt az olaszok kemény játékára és a bíró háta mögött sorozatosan elkövetett sportszerűtlenségekre. Langfelder vállalkozik. Schaffer azt ajánlja a kapitánynak, hogy Futball felszerelési cikkek szaküzlete KÉGLER ISTVÁN vm.József­ körút 13 (a Nemzeti Színháznál) Tel.: 432-51 Kérjen árjegyzéket gatását megunva, Seres lő, rosszul. A magyar fölényre hideg zuhanyként következik a 30. percben az olaszok vezető gólja. Nem egészen szabályszerű körülmények között indult el az olaszok gólt hozó tám­a­­dása: M Andreolo a félvonal tájékán csúnyán beleugrott Turayba és úgy szerezte meg a labdát. A leterített Turay hiába követelt a bírótól beavatkozást, Miesz továbbot intett és Andreolétól Ferrari, az olasz csapat esze kapta a labdát. Ferrari rögtön meglátta, hogy a túlsó oldalon Pasina­­tit teljesen fedetlenül hagy­­ta Dudás és Steinberg. Pontos hosszú labda száll ki az olasz jobbszélsőnek, aki zavartalanul ve­heti át, még viheti is és közelről laposan és pontosan lő a jobb sarokba. Szabó nem szólhatott bele ebbe az ak­cióba. 1:0. Megdermedés. A gól után is az olaszok támadnak, ide Pasinati most lesben áll. Demaria • Augusztusig igazolható, kiváló center és halösszehattt, bármilyen foglalkozású, nagyobb vidéki egyesületnél jó elhelyez­kedést nyerhet Ajánlatok: Joó Károly, Nyíregyháza, Városháza, cserélje fel Sárosit Turayval. Turay legyen az irányító. A kapi­tány megkérdezi Sárosit s azután­­ csak ennyit mond: ' ■— Nem! Pozzo nincs megelé­gedve csatáraival Feltűnően nyugodt az olasz csapat a szünetben. Csak Peru­chetti­t ölelgetik és dicsérik védé­ A közönség felborzolt kedélyét a szünet sem tudta teljesen megnyug­tatni, különösen akkor nem, amikor a hangosan beszélő mondatai túl­harsogták a zenekar sokkal inkább kívánt melódiáit. Az olasz csapat a kivonuláskor is kap a tüntetésből. De az olaszok hozzá vannak már szokva ehhez. Nevetgélnek. Az olasz rádió embere magához hívja Pasi­natit, a gólszerzés hősét és együtt lefényképezteti magát vele. Most az olaszok kezdenek és az első támadások is az övék. Polgár azonban szépen szereli Ferrarit, majd Seres is jól tisztáz. Az olasz sportszerűtlenségek hamarosan újra elkezdődnek. Turay rohamozza a kapust, Faccio eléje áll, majd amikor a labda már messze jár, egyszerűen belerúg a magyar csatár lábszárába. A bíró semmit nem lát ebből, sőt ellenünk van szabadrúgás, bizonyára Turay előző akciója miatt. Ami pedig nem volt szabálytalan. Toldi viszi a labdát, de most is „felfejlődésre” várva túl soká és az olaszok elszedik tőle. Szűcs passza nem sikerül. Újra feljönnek az olaszok s a jobbösszekötőbe tévedt Fer­rari 23 méterről nagy lövést sejt. Pozzot félrevonjuk, őszinte véleményt kérünk tőle. — Csapatom nem az igazi. A védelem remek, de a támadósor sokkal jobban is tud játszani, ereszt meg. A bomba meg­lepi Szabót s későn indulva WICNIJUHOS KALAPOSMESTER Muzeum-körút 43. szám Alapítva 1845 Tel: 84-0­07 A IL félidő­­ Szörnyű nyomás alatt tartjuk az olasz kaput, de az egymásba botló magyar belsők a pörgő, falsoló, lepattant, tisztátalan és használhatatlan lab­dák tömegét nem tudják értékesí­teni a labda igazgatásához levegőt nem engedő, kézzel-lábbal harcoló tíz olasz védőjátékossal szemben erre belerúg a magyar balössze­kötőbe, viszont ez­­sem tudja fegyel­mezni magát és beleboxol a kapu­s­­ba. Két perc szünet, a közönség tün­tet, a kapus talpra áll és az új magyar ostromot a hátrahúzódott Ferrari menti. Cseh bead, a csatárok helyett Dudás lő, de gyengén. A 10. percben Titkost karral löki Depet­rini, mire Titkos — tehetséges tanít­ványként, de szintén eléggé el nem ítélhető sportszerűtlenséggel — bele­rúg az olasz jobbfedezetbe. A bíró szabadrúgást ítél az­­ olaszok ellen. Titkos szabadrúgása a kapus ökléről szögletre megy, de a bíró lesállást fütyül, bár nyoma sem volt lesállásnak. Cseh ível a kapu elé, megint összecsap Toldi és Perichetti, a kapus elterül, a mellét tapogatja, viszont Toldi helyzete sem irígylésre­­méltó, mert öt olasz fogja körül és ő kézzel-lábbal védekezve sem tud minden tettlegességi akciót elháríta­ni. A kapus rúgja ki a labdát a mezőnybe, túllépve a vonalon, de — csak a labda feldobása után. A közön­ség ezúttal igaztalanul elégedetlen­kedik, mondván: — Ennél a bírónál már mindent lehet. Egyébként a megállapítás egyre találóbbnak bizonyul. Az olasz csa­társor is élénkül. Meazza a 14. percben fütty után lesgólt rúg. A nagy munkát végző olasz védelem­ből is kitűnik a pompás Andreolo, mindenben benne van, bár ez nem­csak az ő erénye, de a magyar pasz­ mODIANO GYIÍRTMÁNYOK: Szivarkahüvely: MODIANO _ _ 40 fillér IKERSZŰRŐS MODIANO _____46 PARAFÁS MÓDIAM© ikerszűrővel ......... 50 fillér Szivarkapapír: MODIANO ..............- - ~ - 12 „„„ MODIANO-TOMB fogatott" lapokkal) h-13 « Csak ezzel az aláírással valódi­­ szok hibája is. Mert óriási fölény­ben vagyunk most is. A kombinációk azonban sivárak, ötlettelenek, nem nehéz szétrombolni őket. A belsők I­­yen elegáns nyári fehér férfi cipők . VER-KO CIPŐN IV., Múzeum-krt 33 elgáncsolja Szűcsöt, a 30 méteres sza­badrúgást Turay nagy erővel lövi, de Peruchettinek a messzi lövés nem probléma. Gólya száll most a pálya fölött, de mint utólag kiderül, mit­­nem hozott nekünk. Sárosi jóformán alig számít a közelharcban. Turay ereszt meg 16 méteres lövést és az olasz kapus ezt fényes vetődéssel fogja. A 34. perc­ben Peruchetti szögletre öklöz. A magyar csatársor egyre körülménye­sebb, tehát egyre tehetetlenebb. A szélsők alig jutnak labdához. Olasz támadás közben Meazza görcsöt kap a lábába és rövid ápolásra szorul. Colaussi lökdösi az őt szerelő Polgárt. Amikor másodszor is elve­szi a magyar hátvéd a lab­­dát az olasz balszélsőtől, az minősíthetetlen módon Pol­gár arcába csap. Polgár dícséretreméltó módon fegyel­mezi magát. Azt igazán nem érde­melte meg, hogy a bíró Colaussi kiállítása helyett őt bünteti azzal, hogy kezet fogat vele. A közönség hevesen tüntet. A balszélső és az erélytelen bíró ellen. Szűcs szereli Pasinatit, aki fúria­ként rohan neki és Szűcs alig tud kitérni előle. Az osztrák bíró . Tudod mit?!... Együnk FRUTTIx! STÜHMER gyártmány $GS*I csak az utolsó pillanatban, vetődve tudja a labda útját állni. A következő olasz támadás még veszélyesebb. Ferrari megint a szaba­don hagyott Pasinatinak adja a lab­dát, aki azonban most késlekedik, lövés helyett csak beadásra van ideje, a­ beadást viszont Demaria fejjel élesen küldi a kapufa felső sarkára. Meleg helyzet volt! Az iram egyre erősebb. A 6. perc­ben Sárosit a kapu torkában hátul­ról felvágják, tapossák, a bíró szabadr­úgást ítél­t ellenünk. Ez már kezd érthetetlenné válni. A közönség is elveszti már a hideg­vérét és óriási hangorkán jelzi, hogy a publikum sokallja a mérlegelésnek ezt a mértékét. Az olaszok egyre jobban vérszemet kapnak és formálisan aprítják roha­­mozó csatárainkat. Cseh előrevágott labdáját Toldi a kapus előtt éri el s róla éppen hogy kapu mellé pattog a labda. Depetrini 3 írfv&f., Huszár penge Tökéletes és mégis nagyon olcsó Huszár penge............20 f Kékhuszár .................. 24 f Barnahuszár (hasítékot) 20 f Vadásztölténygyár minden labdát igazgatni akarnak, az olaszok beugranak s ha újra ma­gyarhoz jut is a bőr, az már pörög, fals, „egyből” lövésre nem igen használható. Az olaszok egy pillanatra sem tá­gítanak védekező hadrendjüktől. Amikor a magyar csatársor támad, mindig legalább öt olasz védővel ta­lálja magát szemközt. Ezek közt bi-