Nemzeti Sport, 1937. május (29. évfolyam, 84-104. szám)

1937-05-31 / 104. szám

Hétfő, 1957 május 31. Amatőröknél: A Postás legyőzte a Pamutipart, a MAFC az FTC-t I. Osztály #­­ Pártos-csoport.­­ Hátralévő mérkőzések: Törekvés: FTC, SzAC, MAVAG. BMTK: SzFC. SzFC: BMTK. BMTE: MAFC, FTC. BTC: KAC, MAVAG. SzAC: Törekvés. KAC: BTC, MTK. WSC: FTC, MTK. MAFC: BMTE. FTC: WSC: Törekvés. BMTE. MTK: WSC, KAC. MÁVAI: BTC, Törekvés. EGYENRANGÚ ELLENFELEK, DE A KAC CSATÁRAI JOBBAN ÉRTIK A GÓL­LÖVÉST .­ KAC—WSC 3:1 (1:1) Kispest. Vezette: Nóth. KAC: Koczó—Hossala, Schmiedt —Zsellér, Zumfi, Andráskó — Csö­mör, Lugosi, Varga dr., Molnár, Tátrai. WSC: Kuncser—Horváth H., Csa­bai — Csapó, ősz, Kovács n. — Kovács I., Dezső, Szőke, Mátéffi, Borbély. A KAC lelkes játékkal győzött. A 15. percben Varga dr. kiugrasztja Tátrait, aki a sarokba lő. A 26. percben Borbély elfut és a KAC védők „díszkísérete” mellett egyen­lít 1:1. Szünet után hatalmas küzdelem­ben a KAC felülkerekedik. A 26. percben Csabai a büntetőn belül ke­zel, a 11-est Zsellér belövi 2:1. A 30. percben Szőkét feleselés miatt kiállítja a játékvezető. A 34. perc­ben Varga dr. Tátraihoz ad és a szélső gólt lő 3:1. Jó: Zumfi (a me­zőny legjobbja), Csömör, Varga dr. és Tátrai, illetve Dezső és Bor­bély. Szűcs Nándor KAC: A fiúk lelke­sen játszottak. Kautzky József VSC: A játék alapján az egyik pontot megérde­meltük volna. REMEKÜL JÁTSZOTT A TÖREKVÉS CSATÁRSORA — RÉSZEI II. NÉLKÜL Törekvés—EMTK 4:1 (2:1) Bihari­ út. Vezette: Dányi. Törekvés: Hortobágyi — Far­kas, Regős I. — Szücs, Görög, Dezső — Nemes, Regős II., Pala­tínus, Dóri, Sátrai. EMTK: Tunschl — Bátta, Hamburger — Zimmermann, Nagy, Erbs­inger — Matlasz, Szép­völgyi Tocsik, Kovács V., Uitz. Az ifjúsági Pallatíjausl vezény­letével jól játszott a Törökvér­­cs­atársor. Az EMTK rohamoz és az 5. percben Mat­ag eredményes. 0:1. Hullámzó játék után a 20. percben Sátrai egyenlít. A 43. percben Palatínus labdájával Sát­rai elfut és a kifutó Turechi mel­lett a hálóba lő, 2:1. Szünet után a 19. percben Palatínus kiteszi Dórit és az összekötő gólt lő, 3:1. A 39. percben ismét Dóri eredmé­nyes, 4:1. Jó: Palatínus, Horto­bágyi és Regős I., illetve Zim­­mermannn, Nagy és Elbliinger. Sásdy Béla (Törekvés): Ál­landó fölény, biztos győzelem. Bánkuti Gábor (EMTK): Nem volt olyan nagy a Törekvés... GYENGE VOLT A BTC KAPUSA SzAC—BTC 7:1 (5:1) Fehér­ út. Vezette: Szigeti L. SzAC: Szótér — Magyar, Mayer — Vizkeleti, Linczinger, Albert — Odry, Kovács N­., Ko­vács I., Czibulka, Kürthy. BTC: Bíró — Szabó, Suhai — Német, Dusnoki, Molnár­­— Lö­­kös, Cserna, Farkas, Sarlós, Pol­k­­ay. Rögtön támad a SzAC, öt szögletet rúg egymás után. A 17. percben Farkas megfut és a há­lóba lő, 1:0. A 24. percben sa­rokrúgás a BTC ellen és ezt Ko­vács I. a kapuba vágja, 1:1. Há­rom perc múlva Kovács I. Bíró mellett gurít a hálóba, 2:1. A 32. percben Kovács II. a gólszer­ző, majd Czibulka révén már 4:1. A 40. percben Kürthy lő gólt, 5:1. Szünet után a 15. perc­ben Kürthy, majd a 28. percben ugyanő lövi a hatodikat, illetve hetediket. A 35. percben Kürthy 11-esét Bíró kiüti. Utána Kovács megsérül, kiviszik. Hollósi József, a SzAC intéző­je: Nem volt ellenfél a BTC. Hornis János, BTC: A kapu­sunk gyenge volt. KÉTES GÓLLAL GYŐZÖTT A MÁVAG MÁVAG—MTK 2:1 (1:1). Hungária-út. Vezette: Lehel dr. MÁVAG: Pintér H. — Varga, Zimmermann — Steinbach, Opata, Bakó II. — Stift, Ivánits, Muszka, Pintér, Závodi. MTK: Csizmazia — Burkó, Biró — Péter, Fellner, Semsei — Mü­ller, Halas, Liszkai II., Vidtor's Méres. Az első félidőben mezőnyjáték fo­lyik és csak elvétve megy lövés ka­pura. A vezető gólt a 21. percben Pintér rúgja. A 35. percben egyen­lít Liszkai II. révén az MTK. A má­sodik félidőben fokozódik az iram, a játék heve® lesz. A játékvezető a 25. percben Stiftet kiállítja. A 30. perc­ben Ivanits lefut, beadását Závodi kapura fejeli, a játékvezető gólt ít­élt. Az MTK tiltakozik , de hiába. A félidő utolsó percében Vi­ctor Három lépésről kapusba lövi a labdát. Jakab Márton MÁVAG: Szép já­ték után megérdemelt győzelem. Weisz Ágoston MTK: Peches mérkőzés. Harmin­c méterről gólt ítélni, könnyelműség. LELKESEDÉSÉVEL MEG­­ÉRDEMELTEN GYŐZÖTT A MAFC MAFC—FTC 2:1 (0:0) Bertalan­ utca. Vezette: Szigeti. MAFC: Goda — Máté, Tompa — Szép, Sárosi III., Selmeczi — Pécsi, Vízi, Halasy, Hidegkúti, Gervay. FTC: Krasznay — Nagy, Deák — Solymosi, Pünkösdi, Czigl , Bíró, Füzér, Pásztói, Horváth, Gyetvai. A lelkesebb MAFC, bár két po­­tyagóllal, de mágia megérdemelten győzött. A 15. percben Selmeczi szépen szökteti Gervait, a szélső jó helyzet­ben van, de mellé lő. Szünet után Halasy kapura lő és a közbelépő Nagy lábáról a labda a kapuba pat­tan. 1:0. A 32. percben Füzért a kapu előtt felvágják, Gyetvai 11-ese gól. Szépet kiállítja a játékvezető- Majd Pécsi lövése ismét Nagy lábát érintve jut a hálóba. Jó, Sárosi III., Goda és Selmeczi, illetve Pünkösdi és Pásztói. Barcsay János MAFC: Lelkesen játszottunk. Nagy László FTC: Néhány játé­kosunk elbizakodott lert. NEM VOLT NAGY JÁTÉK, MEGÉRDEMELT GYŐZELEM SzFC—BMTE 6:2 (3:1) Miklóstelep. Vezette: Simon­.. SzFC: Balog — Huszár II., Tör­tei­ — Muráth, Pénzes, Szloboda — Benkó, Bedő, Fotter, Huszár I., Molnár. BMTE: Faragó — Fehér, Zentai — Frey, Király, Vitényi — Czigány II., Rudas, Ligeti, Jávor, Kardos. Erős küzdelem után győzött az erélyesebb csatársorral rendelkező SzFC. A 15. percben Czigány II. gólt lő. 0:1. A 30. percben Huszár I. Faragó kezéből kirúgja a labdát és Fetter egyenlít. A 35. percben Huszár I. eredményes. 2:1. A 42. percben Molnár éles lövése kerül a hálóba. 3:1. Szünet után Ligeti eredményes. 3:2. A 12. percben ka­varodás a BMTE-kapu előtt, Vitányi menteni akar és a lábáról a kapuba kerül a labda (öngól) 4:2. A 19. percben Bedő, a 23. percben Benkó eredményes, 6:2. Kitűnt: Huszár I. és Bedő, illetve Zentai és Czigány II. Róth Henrik SzFC: Végre ma­gára talált a csapat. Takács János BMTE: Minden volt, csak futball nem. Bíró-csoport Hátralévő mérkőzések: UTE: Testvériség, BLK, TTB. III. kér. TVE: GSE, BVSC. ZSE: Pamutlpar, TTE, HAC, Pos­tás. BLK: UTE, BVSC. Testvériség: UTE, Pamutipar, Postás. TTE: UTE, ZSE. Goldberger SE: BSzKRT, URAK, Iil. ker. TVE. HAC: BSzKRT, ZSE. Pamutipar: ZSE, Testvériség. Postás. BSzKRT, ZSE, Testvéri­ség. BVSC: III. ker. TVE, BLK. URAK: GSE. BSzKRT, GSE, HAC, Postás. NAGYON GYENGÉN FUTBALLOZIK AZ UTE III. ker. TVE—UTE 3:2 (3:1), Megyeri­ út. Vezette: Seszler.­­ III. ker. TVE: Budavári II. — Pri­­byl, Rozgonyi III. — Bánlaki I., Tóth, Majsa — Bánlaki II., Lencsés, Klein, Siller, Günter. UTE: Szülik — Sándor, Darmos — Balázs, Gulyás, Kolozsvári — Ung­vári, Kármán II., Géczi, Aranyossi, Salamon. A gyenge UTE ellen megérdemel­­­ten nyert a III. ker. FC­ proficsapa-­­tában játszó amatőrökkel teletűzdelt III. ker. TVE. Az UTE-nak nagyon össze kell szednie magát, ha ezzel a játékkal bent akar maradni az I. osz­tályban. UTE-támadások után Balázs rossz hazaadását Lencsés elcsípi és a 12. percben megszerzi a vezetést. 1 -0. Ellentámadásból a következő percben Ungvári lő gólt. 1:1. A 30. percben Bánlaki szögletét Klein be­fejeli. 2:1. A 40. percben az UTE vé­delem jóvoltából Günter rúg nagy gólt. 3:1. Szünet után a 10. percben Aranyossi 30 méterről szépít, 3:2. Az UTE erősen küzd az egyenlítésért, de a szögleteknél többre nem futja erejéből. Jók: Budavár­ II., Tóth és Klein, illetve Sándor, Kolozsvári és Ungvári. Lennerth Bálint, III. ker. TVE: A régi III. ker.—UTE küzdelmek ismét­lődtek meg. Kelecsényi Ferenc UTE: Az idén úgy a játékkal, mint a játékvezetők­kel jól kifogtak. A JOBB CSATÁRSORRAL BÍRÓ CSAPAT NYERT Testvériség—UTE 4:2 (1:0) Tatai­ út, Vezette: Égi­er. Testvériség: Lovas —­ Neményi, Fehér — Szabó, Nádasi, Sándorfi — Veres, Téglás, Jávor, Keresztes, Keszei. TTE: Budai — Kucsera, Csányi — Tauzin I., Fiér, Stanzel.— Hollósi, Siroki, Himm­er, Sütő, Szalai. A Testvériség csatárai nyugod­­tabbak voltak a kapu előtt. A 17. percben Véréé szögletét Téglás be­fejeli. A gól után nagy lelkesedéssel támad a TTE, de az ideges csatárok még a 6-osról sem tudnak hálóba lőni. A 33. percben a nézők zajongása miatt négy percig szünetelt a játék. Ezután a TTE támad, de a Test­vériség jól védekezik. Szünet után a 14. percben Keresz­tes gólt fejel. 2:0. Egy perccel később Hollósi ível a kapu elé, Siroki fejese védhetetlen. 2:1. Utána Himmer bombáz a hálóba. 2:2. A 20. percben Készei elhúz, lövése gól. 3:2. A 30. percben Jávor bead és Keresztes a kapuba fejeli a labdát. 4:2. Jó: Lovas, Fehér és Keresztes, illetve Kucsera, Füzi és Szalay. Kosmássy István Testvériség: Idényvégi játék. Csontos Kálmán TTE: A lelkesebb csapat győzött. Kopfer, Varga, Vajda II., Móric, Szűcs. A BVSC a szünet utáni jó csatár­játékával győzött. A 10. percben Kopfer a 16-os sarkáról a gólba lő. Ezután jobbára URAK-fölény. For­dulás után a 18. percben Gyarmathi kitör, az URAK-védők a 16-oson belül felvágják, de a játékvezető nem lát szabálytalanságot. A 30. percben Gyarmathi fejes gólja: 1:1. Hat perc múlva Tunyogi a jobb sarokba lő. 2:1. Jó: Lörinczi, Gyarmathi és Tunyogi, illetve Vízvári, Dombóvári és Móric. Rubelnyi BVSC: Csapatom szünet utáni lelkes játékával megérdemelten győzött. Software URAK: Az első félidőben kellett volna győznünk. A FÉLIDŐBEN VESZTÉSRE ÁLLT A ZSE ZSE—BLK 4:3 (2:3), Ov-u. Vezette: Tihanyi. ZSE.: Spindler — Deli IT., Feren­­czi — Horváth, Kaposi, Gárdos — Gáspár H., Szűcs, Fekecs XII., Fe­­kecs H. Kratzl. BLK: Tóth — Zuber, Lukács n., — Rézler, Gug, Kristóf — Reisch, Bursi, Jerabek, Bavlinka Viola. A mérkőzés meglehetősen izgal­mas légkörben folyt le, mert mind a két csapat a kiesési zónában van. A ZSE 2:0-ás vezetése ellenére csak­nem elveszítette a mérkőzést. Gól­lövő: Fekecs III. (2), Fekecs H. és Kratzl, illetve Reisch, Bursi és Lu­kács II. (11-esből). Jó: Spindler, Fe­­renczi, Gárdos és Deli II. illetve Tóth, Lukács II., Gug és Reisch. Fédor Géza ZSE: A közönség in­dokolatlanul zajongott. Megérde­melten győztünk. Bóka Lajos BSK: Szerencsétlenül vesztettünk. MÉGEGYSZER ENNYIT LŐHETETT VOLNA A GOLDBERREG SE Goldberger SE—HAC 4:2 (2:0) Budafoki­ út. Vezette: Himmler. Goldberger, Balázs — Verebics, Kondor — Bullik, Bőr NI., Pöstényi úr., Szabó, Szödl, Rosenbaum, For­gács NI., Tóth. HAC: Wardák — Spankovics. t is. BAJ VOLT A PAMUT CSATÁRSORÁVAL Postás—Pamutipar 1:0 (1:0) Horthy Miklós­ út. Vezette: Ring. Postás: Kristóf — Tarlós, Takács — Héthelyi, Gombos, Bokor — Vár­­konyi, Békés, Keszthelyi, Bene, Bajkai. Pamutipar: Vasóczki — Benkő, Bogdán—Balló, Stefkó, Fabriczky— Ströck, Kertész, Nagy, Németh, Kálló. Élénk iramú, heves mérkőzés. Az első negyedórában a Pamut támad, de az inkább egyéni Pamut-táma­dások veszélytelenek. A 20. percben a Postás veszi át a játék irányítá­sát és a 28. percben Gombos ügye­sen előre ívelt labdáját Bene a jobb sarokba gurítja. Fordulás után eldurvul a játék, de a Postás sike­resen tartja az eredményt. Kitűnt: Gombos, Bene és Keszthelyi, illetve Valóczky és Németh. Jelen Gyula (Postás): Csak tel­jes erőbedobással győzhettünk. Búza Lajos (Pamutipar): Ha csatáraink nyugodtabbak, gólokkal nyerünk. A MÁSODIK FÉLIDŐBEN FELJÖTT A BVSC BVSC—URAK 2:1 (0:1). Szőnyi­ út, Vezette: Orosz II. B. BVSC: Sánc — Lőrinczi, Sallay — Csetneki, Monostori, Sulkó — Rogács, Haraszti, Gyarmatin, Tunyogi, Bod­nár. URAK: Dombóvári — Vajda I— Orosz — Szabó, Chalmi, Vízvári — 9 Női és férfi NYÁRI s­portfel­szere­lé­se fr Teniszhez: Tenisz-ütő P 15 80, 10.80, 7.80 Tenisznadrág 11.90, P 8.90, 6.90 Tenisz-ing röv. ujjal P 5.50, 3.90,2em Evezéshez: Evezősnadrág 8.80, P 6.50, 4.50 Tréningruha Il-VI-ig p 10.80 Evezőscipő :NÉRO- P 4.10 3.80 Strandoló­hoz: Fürdőtrikó P 9.80 4.70 3.90 Strandtáska P 6 50 4.20 2.90 Strand-short P 7.90, 3.90 „Rozsdamentes kopalack" P 1.88-tól Gutmann 1. és Társa­r­á­k­ó­cz­i - ú­t 12 Gutmann sarok éZA kéJ ZECO­K­­­TEN fZléECITEJEIé DEICHJEL vilhoj ci.ut n. d­lno-d­íj