Népsport, 1945. november (1. évfolyam, 107-122. szám)

1945-11-02 / 107. szám

2 A jobb kondíció döntött Békéscsaba-Törekvés 1:0 (0:0) Bihari­ út, 1000 néző — Vezette: Hertalia Törekvés: K­is Ts. — Lőrinczi, Milkó — Juhász, Boné, Déri — Si­rály, Krin­óti, Hegedűs, Kertész, Császár. Békéscsaba: Andó —­ Durst, Uida — Donát,. Fülöp, Marik — Kliment, Szilasi, Feri, Szák, Krajcsó, Sirály és Kristóf közösen kiha­gyott nagy gólhelyzete a mérkőzés első eseménye. A két csatár egy lépésre a kaputól „lyukat rúg". Kiss parádés védése kap tapsot. Felnyo­mulnak a pestiek, de a csatársor elidegesíti a legjobb helyzeteket Fülöp kézzel érinti a labdát a tizen­hatoson belül, a közönség tizen­egyest reklamál, nyomban utána Torda a hat­os sarkán elgáncsolja Sirályt, de Hertzka most sem adja meg a büntetőt. Durst a gólvonal,­ról rúgja ki Hegedűs bombáját. A túlsó kapunál Feri bombáz fölé.­ n. FÉLIDŐ A csabai csatársor ebben az ös­­­szetételben kezdi a IT félidőt: Kraj­­csó, Szilasi, Feith, Kliment, Szák. A csabaiak kondíciófölénye mind­jobban kidomborodik. A 22. percben Marik labdájával Kliment kitör, a 16-osról lő és a későn vetődő Kiss fölött a hálóba esik a labda. 1:0. Déri előrehúzódik és a kapu előtt hat lépésre a kifutó kapus fölött mellé emeli a labdát. Szögletarány 8:3 (5:1) a Törek­vés javára. NYILATKOZATOK: Köves János edző (Békéscsaba): Megérdemelten nyertünk. Szeder István edző (Törekvés): Az első félidőben gólokkal voltunk jobbak, de nem volt lövőcsatárunk. BIRALAT: Egyenlő képességű csapatok nagy küz­delme a jobb kondíciójú vidékiek győzel­mével. Az első félidőben a Törekvés hatalmas fölényben volt, de gólhelyzeteit nem tudta értékesíteni A szünet után a békéscsabaiak jobb kondíciója domboro­dott ki. A győztes csapat kapusa, Andó kitűnő formában védett Több gólhelyzetet tett ártalmatlanná. Durst és Urda pompásan romizált. A halfsorban Marik játszott nagyszerűen. Donáth és Fülön is pompás formában van. A csatársorból Kliment játéka emelkedett ki. A többiek ig igye­keztek A Törekvésben Kiss Ts a gólnál hibá­zott A hátvédek közül Iliiké tetszett. Turinczi nincs jó formában A haltsor­­ban Boné lelkesedése dicsérhető. Déri és Juhász átlagot nyújtott. A csatársor ezúttal is gólképtelen volt. Igyekeztek a csatárok, de a kemény csabai védelemmel nem tudtak megbirkózni. Hertzka Pál kisebb hibáktól eltekintve jól vezette a mérkőzést. A pihentebb csapat győzött DVSC-SalBTC 4:2 (1:2) Millenáris, 3500 néző — Venette­­ Tasi DVSC: Nagy I. — Orosz, Osz- Iroveczky — Szabó H., Zilahy, Ká­das — Komlósy, Nagy I­., Szabó I., Dobos Sidliik. SalBTC: Szabó — Kiss, Bányik — Marosi, Puskás, Berná­th — Ka­­nyó, Kovács, Hámori, Laczkó, Bárt­­falvi I. FÉLIDŐ Laczkó 20 méteren lövése az első esemény. A 7. percben a 16-os ol­dal vonaláról szabadrúgáshoz jut a SalBTC. Bemát fut a labdára és tíz méterről a jobb sarokba lő. 1:0 a SalBTC javára. A keskeny pályán nem alakul ki játék. A tarján­­ak­­támadnak, de cs­ak szögfüjtiket érnek el. A 25. percben egyenlíthetne a DVSC­ Komlósi leadását, Sidlík Do­bos elé fejeli, aki három méterről hibáz. A követ­kező percben Hámori tízméteres, gyenge lövése Nagy keféből pattan a hálóba. 2:0. A 30. percben szépít Debrecen: jobboldali támadás után Dobos öt méterről a felső sarokba talál. Már csak 2:1 a Sal BTC javára... Kicsit élénkül a játék, bár iram nincs. S­ünpttT sillvótarjáni tá­madásokkal telik az idő II. FÉLIDŐ DVSC-rohamok vezetik be a játé­kot, die Sidlík mellé bombáz. A 14. percben egyenlít a DVSC. Zilahi labdáját Dobos jó húsz méterről vágja a bal felső sarokba. 2:2. Állan­dósulnak a debreceni rohamok,a f a Sel BTC csak szögleteket ér­t el. A 28 percben Hámori remek kanál lövése­ken tapítot. A 29. percben Sidlik be­­adását Szabó I hét méterről a jobb felső sarokba vágja. 3:2 a DVSC javára. A 35. percben Szabó tör ki a jobbszélen, beadásait Sidl­ik a jobb felső sarokba fejeli. Má­r 4:2. Feljön a SalBTC, de az eredmény m­ár n­em változik. Szögletarány 9:1 (3:1) a SalBTC imára. NYILATKOZATOK: Pájotos István (DVSC): A Sganett utáni játékunkkal győztünk. Tomecskó József (SalBTC): Te­hetetlen csatársor. BIRALAT: Az első félidőben a tarjáni csapat állandóan támadott de tehetetlen csatár­sora nem tudta kellőképpen kihasználni a debreceni védelem ingadozását. A szü­net után a DVSC volt a többet­ támadó fél. Ekkor nagyon kiütközött a tarjá­­niakon, hogy közvetlenül a mérkőzés előtt­­érkeztek meg. Dobos szerencsés egyenlítő gólja után a DVSC egyre, másra vezetné a támadásait és most már végig irányította a játékot. A szünet u­tán néha egész szép akciókat is láthat­nánk, bár a keskeny pálya­­ragyban be­folyásola a j játékot. A laza talajon a magas labdákat erőszakolták és így a játék vesztett gyorsaságából A DVSC játékában sok volt a hibás passz és csak a második félidőben gördült néhány szép támadás. A mérkőzést a kondíció dön­tötte el a DVSC javára A debreceniek szünet utáni lelkes játékukkal megérde­melték a győzelmet. A DVSC ben Nagy I mindkét gólnál hibázott. A hátvédek közül csak Zilahi elégített ki Szabó II és Kádas a táma­dásokról elfeledkezett A csatársorból Szabó I igyekezete dicsérhető, Komlóssy és Dobos elégített még ki. A Sal BTC-ben Szabó a gólokról nem tehet A hátvédek szünet után teljesen kifulladtak Itt Kiss, Puskás, Bányik a sorrend. A fedezet né­­csak az első félidőben játszott jól A csatársor rengeteg támadást vezetett, de a csatárok tudománya a kapu dőtt elfogyott Egyedül Laczkó egy,két lttzása dicsérhető Tasi nem követi a játékot és ezért a dánosok és kezelések megétélésénél sokat hibázó**. Biztos győzelem Vasas—Szeged 3:1 (3:1) Latorca­ utca, 2500 néző — Vezette : Molnár István A Vasas-öltözőben az az újság, hogy az Újpest elleni mérkőzésen sport­szerűtl­enül viselkedő Tóth La­jos fegyelmi okból nem játszik. A szegediek, kényelmes utazás után, nyugodtan készülődnek és bíz­nak abban, hogy legalább az egyik pontot hazaviszik. Íggy áll fel a két csapat: Vasas.­ Aknavölgyi — Nádas, Pósa — Kalocsai, Lóránt, Pápai — Hrad-zky, Hovszky, Szilágyi, Berzi, Vincze. Szeged: Alberti — Szabó, Gyu­rin - Kolozsi, Krd-tiszi, Szőcs — Báló, Harangozó, Vörös, Hernádi, Nagy, Szeded kezd, de a Vasas lendül támadásba és már a 4. percben Al­berti hálójába a labda. Pápai szabadrúgását Szilé­s­zi kapura fejeli, Alberti a labdát Fotóc West n­asira! SPIZ.MANN-FOTÓÜZLET Teréz kürtit 41 !Britannia melletti Tudják jó! Passén - Butlén hangszert ad-vesz Feller-Dubán Vili., József­ körút 38. Idejű­, az ismét Szilágyi elé ke­rül és a középcsatár élesen a hálóba vágja. 1:0 a Vasas ja­vára! A gól után is a Vasas marad tá­madásban, a kiugró Hradszki lábá­ról Alberti az utolsó pillanatban szedi le a labdát. A 17. percben Berzi jó labdával ugratja ki Szilágyit, a középcsatár a kapust is ki­cselezi és úgy vágja a hálóba a labdát. 2:0! Lassan feljön a Szeged és tetsze­tős baloldali támadás után Haran­gozó fölé lő. A játék irama fokozódik, sok a kemény „belépés". A 35. percben Berzi—Szilágyi adogatás után a balösszekötő pompás lapos lö­vése a hálóban akad meg. 8:0! Kezdés után a szegediek támadnak, de erőtlenül. A szegedi támadások után Szőcs 20 méteres szabadrúgása a védőkről Vörös elé kerül, akinek lapos lövése Aknavölgyi kezéről a gólvonalon túlra pattan, Aknavölgyi újra megszerzi a labdát, a játékvezető azonban gólt ítél. 8:1. Szeged-támadásokkal ér véget a játék. XI. FÉLIDŐ Szünet után a Vasasban I­lovsak! NSf if Utf T és Hradszki helyet cserélt. 20 per­ces meddő Vasas-támadás eredmé­nye néhány gyenge kapuralövés. Ezután lábra kapnak a vendégek, támadnak, Aknavölgyinek két ízben is nehéz dolga akad. Változatos, de eredménytelen játék után Berzi lö­vését védi Alberti, utána pedig Szi­lágyi lövi a kapusba a labdát. Erőt­len szegedi támadások után Her­nádi lő mellé, majd Vörös lövése megy a felső sarok fölé. A 43. percben Pápai megsérült és lement a pályáról. Szögletarány 5:2 (2:1) a Szeged javára. NYIL­­ATKOZ­ATOK: Hegyi Gyula (Vasas). A II. fél­időben mind a két csapat gyengén játszott. Kertes Mihály (Szeged): Mi tá­madtunk és a Vasas rúgta a gó­lokat. BÍRÁLAT: A. V­.fwst n­em t"rto 1^ s* séj?. Javulfi játékkal, kcnnvrd'n pyo”­­tek a piros k^ke*- a h­élvTvom-n f'v5 Szeged ellen. Erd^'t^ig nélkül p’ig’-a te­­re­n babér a fiszapartak szánára az «l°ő osztályban. E^yenHcr Aknav#1 évinek jnkba^ mint az TTipe** ell’n. A bá'v'd k­ék könnyű d^l^nk volt a pryenvre sr'l'nk ellen. Lérántnak Jobb n megy l^öTéTben. Pápa, tarfia kitűnő formáját. '•Olo^al s romáim a s. A csal Argonban Szilagy! a le-jobb, de is e j-való for­mát pin'a'ott. A ST^okn k nem ment. Ilovszky nem bei d c­atár. iMber*i az első jr'^Dá.1 l­.’t­á*o4t A kát vé^ek la^nok. Kak'*’*. í^ye’-o/e't. ^z^s vrlt a vé^eVm lobbii Kelő sí meg­felelt. A csitároo~bai­or«k V”rö«j n»"v. jé tékát dí«Fé b-fük TdVé t Ha­rangozó se­ rített neki. A főkbekek végze­­tes^n A jáék vezető nem vétett nagyobb hibát. Disputa... !— Mi a nagy helyzet, főfelügyelő úr — kérdeztem a kapuban pipáz­­gató Pavelkát. — Erü­löm a szép időnek és hogy annyi ezredes van a sportban. — Hogy, hogy — A legtöbb embernek csak min­­den ezredik szava igaz. Itt van ez a Wéber sporttárs Szolnokról. Azt mondták róla, hogy ő ilyen jó em­ber meg olyan jó ember és tegnap jártak nálam sporttársak ormán Szentlörincról, ezek meg azt mond­­ták, hogy a sporttárs nem is olyan jó ember és jobb ha hallgatja, amig nem csinálja nagymosás a saját ügy Szentlörincbe. — Talán úgy gondolja, hogy Te­her edző tús­ztázza a szentlőrinci Ügyeit — Te gondolatolvasó vagy. — Szóval csak ez a baj. — Van más is. — Nosza, nosza! — Itt van ez a zsembery nagy­ságos úr a turistáktól. Már ez is szabadlábon túrázgatja, pedig tavaly ilyenkor nagykanállal ette a marxis­­tákat — Papa, ne felejtse el, hogy egy­szer mindenkit elkap a gépszij. — A Keszler Hubert nagyságos árt ig az aggteleki csepkebarl­ing. bast — Hát azzal mi vont — Csinálta egy.két stikli és aztán ő is elpucorálta a nácikkal és most szivárogta vissza, mintha semmi se történte volna. — Faterkám, beszéljünk másról, nyakunkon a tél, van tüzrevalója. __A volt náci és nyilas csibésze­ken kívül semmi más — mondta az öreg és szokásához híven egy hatal­masat köpött, amivel jelezte, hogy a magi színvonalú disputa részéről befejezést nyert. Petőfi Szikra—VII. kér MaDISZ 7:1 (1:0) Bajnoki, Ganzpálya. Vezette: Korpics. Gyenge ellenflél­e ellen a második félidőben könnyen győzött a Petőfi Szikra A bíró a VTI. kér. MaDISz­­bó­l Szűcsöt és Liliket kiállította feleselés miatt, egy meg önként elhagyta a pályát A gíttokat Suták (5. jegyet tSzen­­e,G­yesiböll, Lő­winger, Kesszler, illetve Kovács Jó- Nagy (a mezőny legjobbja), Suták I. Suták II. Lux egy tizenegyest kihagyott. Váradi (Wechser) Bélát, a Csepel, majd a Gamma volt válogatott csa­tárát ez év január első napjaiban a Hengermalom­ u. 2. alatti ház óvó­helyéről elvitték. Azóta nyoma ve­szett. Májusban állítólag Szegeden volt gyűjtőtáborban és innen Romá­nia felé irányították. Aggódó édes­anyja, özv. Welser Gyuláné kéri, ha valaki tud Váradi Béláról valami biztosat, közölje vele XIII., For­­gách­ u. 73/a szám alatti lakásán. A VI. ker. Barátság megóvta a Pliebus elleni mérkőzést mert szerintük Mada­ras­ jogosulatlanul szerepelt a Firebus­­ban. Hírek a Szentlőrinc­ FC­ből. Kocsis István, a kitűnő kapus amerikai fog­­ságból hazatért és újra a­z egyesülte­kemdelkezésére élt. Az intézői tisztet to­vábbra is Lipos Ferenc vállalta el. Irányát, Sir veszek, eladok, jegygyűrűt, ékszert készítek, javítások megvárhatók. Sf* H Uf H B 7 aranyműves. ti 11 n H 5­­, Dohány­ u. 22. t. 4. 3:0 után megtorpant a SEAC SzAC Barátság—Dózsa 6:2 (3:2) Keglevich-utca, 2000 néma — Vezette­­ Buda* SIAC: Ging — Kovács II, Hor­váth — Végh, Kovács I, Marku­­sovszky — Ramos, Bircsák, Deák, Ulicska, Sitreliczki. Dózsa: Kamarás — Stöckler, Mik­­lósi — Kalmár II, Nagy II, Topfer — Vindics, Almási, Pataki, Nagy I, Tarján. A 8. percben Deák hatalmas bom­báját Kamarás ragyogó vetődéssel csak lécre tudja tolni. A visszapattanó labdát Ramos a jobb sarokba fejeli. 1:0. A 14. percben pompás lapos össz­­já­ték után Deák ugrik ki, Ulicska a nyakán van, az összekötőnek mégis sikerül a labdát a hálóba nyomni. 2:0. Almási a 27. percben ordító hely­zetben föléemel. A SzAC támadásai most is veszélyesebbek A 29. percben Bircsák beadá­sát Deák a bal sarokba fejeli 8:0. A 37. percben Vindics beadását Almási egy két csel után a léc alá bombázza. 3:1. A 39. percben Topfer remek lab­dával futtatja Tarjánt, a szélső vil­lámgyors lefutás után futtából óriási gólt ragaszt a bal felső sarokba. 3:2. A második félidő eseményei: A 16. percben Deák kiugratja Bircsá­­kot és ez a kifutó Kamarás mellett a jobb sarokba gurít. 4:2. Most tám­a­dásban marad a SzAC. A 26. perc­ben kapu előtti kavarodás után Bircsák szaporítja a gólok számát. A 31. percben Deák nagy lövését Kamarás szögletre üti. Ramos be­­rúgását Ulicska csúsztatott fejessel küldi a jobb sarokba. Az utolsó per­cekben a hazai csapat támad, de az eredmény nem változik. Szögletarány: 9:3 (3:2) a SzAC javára. NYILATKOZATOK: Árki Nándor SzAC: Ilyen arány­ban is megérdemeltük a győzelmet. Bekker Károly (Dózsa): Csatár­sor nélkül nem lehet győzni. BIRÁLAT: úgy indult a a mérkőzés, hogy a SzAC gólözönnel győz. 5:0 után azonban néhány perces megtorpanás jött és ez elég volt a jól küzdő Dózsának hogy a három gólos előnyt egy gólra csökkentse Szünet után végleg felülkerekedtek a hazaiak. Egyénileg Ging nem védett hibát. Kovács II és Horváth jól játszott. Kovács I a védelem oszlopa volt Markusovs­ki tartja jó formáját Végh passzai értéke­sek. A csatársorban Deák nagy kedvvel játszott Ezúttal az előkészítésből vette ki a részét jobban, a végrehajtás a kitűnő Bircsákra maradt Hornos meg­felelt, Streliczki kezd belejönni. Ulicska a leggyengébb tagja ennek a sornak A Dózsában Kamarás a sok gól elenére sem hibázott A két hátvéd gyenge napot fogott ki Nagy II-t látnuk már jobbnak is, pedig ezúttal is csapatának legjobbja volt. Topfer volt a jobbik fedezet, Kal­már II tehetséges. A csatársorból csak Almási és Tarján nyújtott elfogadhatót, a többi állagon alul játszott. Rudas játékvezető kitűnően bíráskodott. és lelkesedés diadala SrSo MaDISz-Kispest 5:3 (1:1) Soroksár, 1500 néző — Vezette: Polgári Kispest: Mindszenti — Olajkár I., Szalai — Bozsik II., Patyi, Olajkár II. — Kincses, Nemes, Mészáros, Herédi. Erso MaDISz: Derda — Somogyi, Lugosi — Solti, Siklósi, Karácsonyi — Pusztai, Borbély II., Antoni, Hontvári, Pálmai. I. FÉLIDŐ Az 5. percben Borbély II. egyedül megy a labdával, két védőjátékost is kicselez és közelről laposan a há­lóba lő. 1:0. Mezőnyjáték alakul ki. A 22. percben Kispest-támadás fut a pá­lyán. Somogyi felszabadító lövése Mészárosról Nemes elé pattan, aki habozás nélkül lő és máris gól. 1:1. A következő percben Pálmai üres kapura lő, azonban kapufát talál. Balszerencse! A hátralévő időben az eredmény nem változik. 1. FÉLIDŐ Az első tíz perc izgalmas, válto­zatos játékot hoz. Az izgalmakat a bíró gyakori tévedései tetézik. A 13. percben kapu előtti kavarodás után Olajkár II erős lövése a sok láb kö­­zött a hálóba talál. 2:1 a Kispest ja­vára. Két perc múlva Pusztai szög­­letét Mindszenti elnézi és Pálmai a kapuba fejeli. 2:2. Nagy az iram, változatos a játék. A 20. percben Bozsik II labdájá­val Kincses elfut, átmegy Lugosin, Somogyin és ballal félmagasan gólt lő. 3:2-re vezet a Kispest, öt perc múlva a kispesti védelem könnyelmű­­ség­e folytán Pusztai tisztán kap egy keresztlabdát és lövése hálót talál. 3:3. A 30. percben Borbély­­ ki­dobja Pálmait, akinek lövése a belső kapufáról a hálóba pattan. 4:3 az Erso javára. Gól után többen be­szaladnak a pályára, parázs tüleke­dés támad. Pár percig áll a játék. A 42. percben Pálmai beadását Antóni Borbély II.höz játssza, aki két csel után élesen a hálóba lő. 5:3. NYILATKOZATOK: Szigeti L. (Erso): Megérdemeltük a győzelmet. Délczeg (Kispest): Ilyen játékveze­t­­és mellett nem lehet futballozni. BIRÁLAT: Végig nagyiramú. Izgalmas küzdelem­ben végül is a hazai csapat hallatlan lelkesedése felülkerekedett. Egyénileg Borda megfelelt Somogyi sokat kap­kod, de azért jó volt. Lugosi lelke sem játszott. A fedezetsor és a csapat leg­jobb embere Siklósi. Utána Sol­t és Ka­rácsonyi egyformán következek. A­­ta­társorban a két szélső jó napot fogott ki. Borbély II. kitűnően épített, Hontvári az előkészítésben jeleskedett, Antoni javul. A Kispestben Mindszenti két gólban „benne volt’­. Szagai első félidőben nagyszerű volt, később Olajkár I -gyel visszaesett. A f­­ezetsorban l’oz­ik II. sokat dolgozott, Patyi­szonytal­ankodott, Olajkár II. nem fogta eléggé Borbély II.-t. A csatársorból Kincses dicsérhető. A bíró példátlan rosszul vezette a mérkőzést! 1945 NOVEMBER 2. Az első félidő a DVTK-é, a második az Elektromosé volt Diósgyőr—Elektromos 4:3 (4:1) Diósgyőr, 2000 néző — Vezette : Szigeti György DVTK: Károlyi , — Rózsavölgyi, Felföldi — Keszthelyi, Bohus, Kru­­csai — Kispataki, Pesti, Dobai, Pribelszky, Ijjász. Elektromos: Mezőlak­ — Pálinkás, Kucsera — Gajdos, Rózsa, Török — Fényi, Marosi, Kertesi, Barna, Tőrös. Az 5. percben Tőrös félpályás lö­vése Kertesihez jut. A pesti közép­csatárt hárman is támadják, a diósgyőri védők között azonban mégis a hálóba vánszorog. 0:1. Lassan magához tér a DVTK. A 16. percben Kispataki jó beadását Dobai Pesti elé továbbítja és Pesti a tizenhatosról a bal alsó sarokba talál. 1:1. Két perc sem telik, máris vezet a DVTK. Keszthelyi Ijiászt szökteti, a szélső rá­lő, a befutó Dobai be­teszi a lábát és a labda egy méter­ről az ellenkező sarokba vágódik. 2:1. A DVTK óriási lendítettel ját­szik. A 23. percben Krucsai a 16-osról a boli felső sarokba, ló. 3:1. Az Elektormos átcsoportosít, de hiába. A 34. percben Kesdhelyi sza­badrúgását Dobai fejjel Probelsky­­hez játszik és , Probelszky az ötös­ről a háló közepébe talál. 4:1. a. félidő Elektromos-támadásokkal indul a játék. A 10. percben Bohus köny­­nyelmüsködik, Rózsa elfut és be­adását Kertesi belövi. 4:2. Most állandóan az Elektromos van frontban. A 34 percben Ker­tesit többszöri figyelmeztetés után kiállítják. A 43. percben Fényi Szabadrúgása a sorfal között utat talál a bal alsó sarokba. 4:3. Az utolsó percben majdnem egyen­lít az Elektromos. Szögletarány: 3:1 (1:1) a DVTK javára. NYILATKOZATOK: Móré János edző (DVTK): A II. félidőben leállt a csapat. Szabó Pál edző (Elektromos): Dön­tetlent érdemeltünk volna. BÍRÁLAT: Az I. félidőben az első percektől eltekintve a DVTK ellenállhatatlan volt. Szünet után ellenben végig az Elektromos uralta a mezőnyt. Kis szerencsével az egyik pontot elhoz­hatták volna a pestiek. A DVTK védelmében Károlyi és Felföldi nem hibázott. Bohus a II. félidőben eltűnt. Rózsavölgyi csak szükségmegoldás. A két fedezet egyformán hasznos volt. A csatár­sor a II. félidőben jóformán sem­mit sem csinált. Az első félidőben Dobai, Pribelszky és Pesti jeles­kedett. Az Elektromos kapujában Mező­laki jól állt a lábán. A gólokért nem hibáztatható. A hátvédek közül Pá­linkás, a fedezetek közül Török tet­szett. A csatársorban Barna helyen­­kén régi lendületével harcolt, ker­tesi tisztátalanul futballozik. A töb­biek szürkén mozogtak. Szigeti játékvezető kifogástala­nul működött.