Népsport, 1946. április (2. évfolyam, 45-61. szám)

1946-04-01 / 45. szám

. -4 második félidőben jobb volt a Szeged Szeged—Z. MaDISz 2:1 (1:0) Millenáris, 2000 néző. Vezette: Lázár. SE. MaDISz: Magyar — Molnári Zoltán — Koltay, Pintye, Hoffer *** Nagy, Toldi, Moór, Jakab, Csiszár. Szeged: Ludas — Szabó, Gyuris — Baróti, Kakuszi, Szőcs — Báló, Hernádi, Kolozsi, Vörös, Nagy. Baráti késése miatt a Szeged 10 emberrel kezd. A 2. percben azon­ban már beáll Baráti. Mezőnyjáték után a 8. percben Báló labdájával Vörös kiszökik és a 11-es jájékáról élesen lő a sarokba. Magyar hiába vetődött, 1:0 a Szeged javára. A 12. percben Nagy beadását Toldi jobblábbal kapura lövi, a labda a felső lécen csattan. Élénkül a játék. Csiszár keresztlabdáját Jakab fordulásból lövi, de Ludas véd. Most rákapcsol a Zugló, Moór tisztán áll, laposan lő, b­ár mindenki benn látja, de a labda a balkapuja éléről jobbra pattan és Ludas elcsípi. Nagy balszerencse! A 28. percben Csiszár Baráti kezére lövi a labdát és a játékvezető Asm is ítél 11-est. A 30. percben van az első szöglet, de Csiszár a kapu mögé csavarja. Sokat támad a 7. MaDISz, de a szegedi védelem jól tömörül. Hoffer megsérül, helyet cserél Csiszárral. Az utolsó 10 percben többnyire a Zuglót látjuk frontban. Moór előtt nyílik egyenlítési alka­lom, elhamarkodva hatalmasan fölé lő. Szünet után egyre keményebb lesz a játék. Háromszor egymásután akad el lesen a Szeged támadása. Vörös, majd Szőcs lövése foglalkoz­tatja Magyart. A 15. percben Ludas kifut a kapuból, Jakab lövése azonban Szabóba akad. Rákpcsol a Zugló, mégis gólt kap. A 20. percben Jragy labdájára Magyar vetődik, de hasa alól kicsúszik a Hatod*. Kolozsvárt rajt* van­ és öt méterről az üres kapuba vágja. 2:0. Zuglói előretörés során Moór lövése száll fölé. A 32. percben Vörös lövése a hálóba megy, de Nagy lesen áll. A 88. percben Jakab jó labdát ad Mocnnak, a középcsatár kitör és közelről nagy bombát zúdít a hálóba. 2:1. Kolozsi fejesét Zulián menti szögletre. Szegedi támadásokkal ér véget a játék. Szögletarány: 3:3 (félidőben 3:0 a Z. MaDISz javára). NYILATKOZATOK: Markovits Szilárd (Szeged): Szünet után nagyon feljavult a csapat. ’A győzelmet feltétlenül megérdemeltük. •Takács József (Z. MaDISz): Rosszul játszott a csapat. # BÍRÁLAT: ateas wesgest Tid­'ml magse •sf'voas­­tem S játék Kévé* átgondolt, tervsze-íi akciót láttánk. Igaz, hogy ebben része ‘van a pálya ro-«* talajon k­i». A* első félidőben Megyenlített Játék volt. A 7 MaDISz ekkor határozo­t­ta’d­ereestve' küzdött Színei után feljavult a Szeged 4* megerdetk­oltött rítt* haza n* tr*ék-s két noatwt A Zuglc (erőnlétei­;­ bajok ♦sítek, A védelem fdlíjw állt * lábéin. Stábé és Gyuris egyformán .lól harcolt. Eszéd­ egyenletesen küzdőét ixten volt * fedenetek közül » legjobb Pompási&n harcolt » mezőnyben és leadá­sa! is mindig emberbe* mentek. Elől Hernádi ügyes építő csatár, Kolozsi ke­mény harcos. Vörös főleg a mezőnyben jeleskedett "A kés szélső ti sok «*ép támadást vezetett. A % Maíns*J­»« Sí agyér b'zonyCal*'*,­­k„do't. Wtol-ír fe'ülznft't* fen-Unt. Ko'al lile; nem lehet gsám­asz. 'pintje gyengéb­ben játseáll. A tám­adó sorban Moé, n*»a leírt K'ktasrivull. K­oldi*nak rossz nánja volt semmi sem sike-n­ít neki. Jakeb sokat dtócncolt kevés eredménnyel. Naerv és szürkén mozgott, lAzi* játékvese főnek néhány egészem rossz meglátása volt. ­ SalBTC többet lőtt­­kapura SalSTC—S­ispest 1:0 (0:0) Edtgátarján, 1200 néző. — Vezette: Dorolgi SalBTC: Heves — Budai, Kiss — Szabó H, Hámori, Bognár — Kanyó, Kovács, Szabó H., Laczkó, Bártfai. Kispest: Mindszenti — Ola­jkár I, Szalai — Semadovics, Olajkár II, Herédi — Breuer, Bozsik II, Nemes, Puskás, Váraljai. A Kispest mindjárt támad, de fiiskás lövését Heves védi. Tak­sént támadás végén nagy kavarodás tá­mad a kispesti karú előtt, de végül tisztázna­k a védők. Mezőnyjáték­­o­k, a Kispest csak szögleteket tud kiharcolni. Az utolsó percekben spuritás kétszer lő, de Heves véd. Szünet után a 3. percben Semado­­rics kezez. A 11-est La­czkó ta­pubaa helyezi és Mindszenti jó érzékk­el ki­­tolja, a libádt. Most már többet tá­mad a Sal BTC. A 20. Taréban Lacz­kó Szabó­­7-nek ad tőle Kovácshoz ,kerül a Hbds, és Kovács három lé­pésről a jobb sarokba lő. 1:0.­­A gól után megint a Sal BTC tá­mad, de Lac­atő három lövése el­kerüli a kaput. Bozsik­­ szép lövé­sét Heves még szebben vívi. A 40. percben Mindszenti kifutással tisz­táz a rárohanó tarjáni csatárok elől. Szögletarány 8:11 (6:0) a Kispest javára. NYILATKOZATOK? SzSes Nándor (Kispestit Nem rajtunk mű]­ott a vereséig’. Tomecszkó SalBTC: Az eiyfctfOos gtyc'izieilimn^t mieig/k­­lemel­tük. BÍRÁLAT: Az vUff félldShtn % Ki«pe«l fón*! UK he* támadott, da Fitakj5scm Jcfvel nem volt egyetlen kantíratörő csatár sem. Szünet ot&n s SalBTC rendü­­letes táma­­dápok­t vezet­ ott és ekkor egy kis sze­rencsével több író’t ia érhetett volna el.­­ A győzelem megérd­emelt, mert a ,IÁ'i cRa'ár®,’,'ban vol t a kajmratö'és F.Bryent’iej? Heves jól véd ott. A Mtve d r,k ■ özül Hámori a legjobb de Buda! és Kiss el! n sem lehet nínas* Swfcbó TI. a job- Mk fedezet Elöl 8»ab* Ili., Lfiezke és B&rtfa* *ets?ett. A jobbs^árny “b­irke. . A Klínestben M’ndsTient! 161 védett. OlivikAr II. és S*-!»| Jeleskedett a véd-1­ ,Ambe«. Semadovics .lél Jüiizdö+f. A csaTO ‘^••sorb^Ti ce»v Pn'k(4,B érd«rpel dícsér"­­Falta kívül néha Váraljiitől láttunk valamit A Já­tékvezető nem hibázott. Fée*t két g­ílbasn I»,bé«a*t Sehueesl a védelemben r**-- v&ainktt véfitett. A tedereteair »ejr.tett?ija Farka*. A ei*tír_ eerttél eaak Neisrear jaleatoíj vzsMyt ta afres/d­­nsrevent. XtwalGf jfi vacente u Smíbi koasytS rti*. Isfeáhí. Jól játszott a% Of­TE, annál gyengébb volt az ETO UMTE-ETO 3:0 (2:0) Áz kta­d., 2500 néző. Vezette: Bankó. XJMTE: Verseczi —■ Polgár, Dóra­­— Czu­ricota, Híres, Tóth — Németh, Vass, Dankó, Liszkai, Tuson. ETO: Pécsi — Selmeczi, Bányik — Kiás H, Kovács I, Farkas — Nerger, Burghardt, Nyiregyházky, Göcze, Kovács I. Srös széllel­ hátban kezd a győri csapat és az első percekben támad. A 3. percben Nyíregyházky szöglet u­tán nagy helyzetben fölé fejel. A 7. percben gólt ér el az UMTK. Egy hosszú előreadást Kovács I Németh elé fejel, a szélső hegyes szögből mintegy 8 méterről lapura lő, a labda az ellenkező kapujáról a sa­rokba vágódik. 1:0. Utána Nyiregyházky és Burghardt 16 fölé jó helyzetben, majd Dankó hagy ki nagy helyzetet. A győri csa­pat támad többet. A 25. percben Jreiger Labdájával Nyiregyházky ki­­kiugrik. A 29. percben Uszkár lövé­­­­sét Pécsi szögletre üti, Tuson beívelt­e­ labdáját a bejutó Czinkota nyolc lé­pésről a hálóba fejeli, 2.(Sl ) A gól után Neiger bombáját védi­­ VerLeczl. Szünet utÁfc a 3. percbe Kovács! JSSz&A vas óriási helyzetet áb Ver-J­seczl kezébe lövi a labdát. A 16. percben Liszkai vezet támadást a győri kapu ellen, Bányik azonban felvágja a 16-oson belül. Dankó 11-est ítélt. A büntetőt Polgár véd­­hetetlenül helyezi a jobb sarokba, 8:0. A gól u­tán az ETO felforgatja a csapatát, de ez sem használ. Szögletarány: 5:1 (2:1) az UMTE javára. NYILATKOZATOK ! T*k*M Géza UMTE: Ne?h& mérkőzés vollt. Azt­ hiszem, megérdemeltük a két pontot. Farka* Síi* ETOt A csatársorunk na­gyon ijesztje Kis és Brener hiányát. BIKALATs Ae CrBraE meszérdeme­ ita a jryffeelmet, mert mindenn részében jobb vert­e!'en„ idéztél. A* ICTO tó: nem láttuk azt a Tiazz lelkesedést, amelyet mir megszoktu­nk tőlük. A rySstes «nap»»ban Ver nemi kitűnő*­* védjen, nem 14t»*ott meg mjta . hrsain nihenő A hátvédek közt Hire*. FelgÉjr, Déirm a serrend A fedeeefel­ körül Cin-! ket« IdlVile d* T*fh ts t­erfel*’. \ esatSrsfk­ban JVsUkr StosrnSja felfelé Ivei. Szokat kitűnő van. Némath Is kérdi I eléírni r.'z: ferr'á!át I !ü .* új Pa­.; s-é'eő rrt-rrw kitűnően játszott. I NÉPSPORT I. Országos lippín­­tSikság 8. szelvény ________ Beérkezés! határidő! április 3-án délután 18 óra BMTE—PVSK Csepel—Haladás ETO—Ferencváros BG* e-PMTE Elektromos—Erii® Tijpeet—Dióisgyőr DVSC—7. MaDISI Salgótarján—Vágás Pótverseny. As alábbi szérkőzések a pontversenyben csak akkor számítanak, ha a fenti mérkőzések közül valamelyik elmarad Szolnok—SzAC EMIK—Dorog HAC—Törekvés Kispest—Békéscsaba V-1,w­_ _______________________ Név, lakcím­­ -- ______________ Minden szelvény mellé 19 tipposzlop küldhető be s minden tipposzlophez 8009 (nyolcezer) pengő nevelési díj mellékelendő Ragyogó hazai hajrá, OVSK - HAC,3:2 (0:2) Diósgyőr, 1000 néző. Vezette: Kallós DVTK: Károlyi — Somfai, Fel­földi — Móravárosi, Bohus, Krucsay — Mészáros, Pesti, Dobai, Pri­­belszky, Íjász. HAC: Horváth — Lukács, Bo­­zsur — Pázmándy, Kovács, Cserna — Verebes, Hidegkúti, Kassai, Lá­zár, Kalmár. Az első félidő elad ate utan­­ ha­zai csapat támad, d­e eredményt nem tud elérni. A 21. percben a HAC jut vezetéshez. Móravári és Bordog feleslegesen adogat egymás­nak, Kassai közbelép, Verebeshez­­ játszik és a szélső lövése Felföldin irányt változtatva Ivai a hálóim. IsO » HAO JAVferik A 44. percben Krucsay könnyezer­üs­­ködik. Lázár elveszi a labdát át­lövése a vetődő Károlyi felett a há­lóba kerül. ..«. a HAC javára. Szünet után nagy erővel kezd a DVTK. Az 1. percben Mészáros Pestihez játszik. Pesti a 16-osról véd­­hetetlenül lő a bal felső sarokba. Már csak 2:1. A 4. percben. Mészáros elfut, beadá­sát a befutó Pribelszky élesen be­­fejeli, 1:2. A DVTK tovább támad, de a győztes gólt csak­ a 40. percben éri el. Ekkor egymásután három­ szög­­letet érnek el a diósgyőriek. A har­­mad­ik után kavarodás támad és Dobai éles lövése a hálóba vágódik. 8:2 Az utolsó percekben tumultuózus jelenetek történnek a pályán, de a játékvezető erélyesen rendet teremt. Szögletarány 12 :­­­4-­Sj a DVTK javára. BIKALAT : A játék első részében unalmas, lélektelen já­ék folyt. A HAC meg­érdemelten tett szert kétgólos veze­tésre. Szünet után a DVTK nagy lendüle­tet támadott és a győzelmet vitán felül megérdemelte. Egyénileg Károlyi jól védett. | Felföldi a hátvédhármas legjobbja, | Krucsay a Jobbik fedelez. Elől | Pesti a legjobb, de Pribelszky és Mészáros is jól játszott. A HAC-ban Horvá­t a gólokról­­ nem tehet. Bozsár a legjobb hát­­­véd. Pázmándy kitűnően játszott Elől Hidegkúti és Lázár tetszett. Kallós jól vezette a mérkőzést.­­ ! Összeállí­térc­­ Sátorava vehet a­lán BUSz válogatotat Fu­nyik András, a BLASz kapi­tánya tegnap összeállította a Sá­toraljaújhelyen játszó BLASz­­együttest: Havas (Wolfner Mag­­vasi (BRE), Gulács (Phöbus) —■ Straub (Hl. ker.), Feréig (KPSE), Titkos 11. (Phöbus) — Béki (Phö­­bus), Kormos (BR­E), Ponftráció (TTC), Horváth (III -Ker.), Szabó III. (Előre). Tartalék: Flandera (Drasche), Keibl (M. Textil), Bre­ft­­­ner (W. KASE). A csapat szerdán délután a ber­­lini utcai pályán a Chinoin csapatá­val játszik. A játékosok délután S­ órára telje® felszeereléssel tartoznak a vígjeleknk is 1946 ÁPRILIS L —m- Sétamérkőzés: *F­üteest—Budai MS3 1©:­ (4:0) Latorca­ utca, 4000 néző. Vezette: Hertzka. Újpest: Tóth — Balogh N­., Tamás — Siklósi, Szűcs, Laborcz -Z­várnai, Szusza, Zsengellér, Nagy, Nyers. EMSE: Nádori — Nótás, Barcs — Horváth, Rigó, Siklósi — Rósa, Zsolnai, Zakariás, Fürjes, Fodor. Az Újpest rögtön nagy lendülettel támad. A 4. percben Nyers szögletét Szusza fordulásból lövi, a labda a jobboldali kapufáról pat­tan be. Nádori csak belülről tudja kihalászni. 1:0. Két remek húzással Nyers tisztára játssza Zsengellért, de Ábel Nádoriba lő. Alig-alig láz­adgatnak a budaiak. A 18. percben Szusza szépen tálal Zsengellér elé, a középcsatár Nádori mellett nyugodtan lő a hálóba. 2:0. Nincs megállás. A 16. percben Várnai elfut, a 16-os sarkáról lő, Nádori rajta van a labdán, de Szusza beteszi a lábát és onnan védhetetlenül vágó­dik az ellenkező sarokba. 3:0. Szusza közeli fejesét Nádori tenyérrel üti ki. Az erőtlen BMSE-próbálkozások sorra megtörnek az újpesti védőfalon. A 40. perc Szűcs nagy gólját hozza. A saját térfeléről indul el a labdával, öt emberen verekszi át magát és mintegy tíz méterről a kapus mellett a hálóba lő. 4:0. Szünet után a 3. percben Nyers puhán íveli be a labdát, Szusza fejesét Nádori kiüti Zsengellér elé. A középcsatárt akadályozzák, de még így is be tudja kotorni a labdát. 5:0. A másik oldalon Fürjes jó helyzetben fölé bombáz. Most Horváth és Rigó helyet cserél. A 15. percben Szusza labdáját Nyers pompásan veszi át és nehéz szögből a túlsó sarokba íveli. 6:0. Nyerset Nótás elvágja. Balogh II. túlságosan lassan helyezi a 11-est és Nádori kivédi. A 23. percben Barcs kezez. Szusza íveli be a szabadrúgást és Zsengellér előrevetődve fejeli be a hálóba, 7:0. Várnai partdobása után Zsengellér Szusza elé tálal. Szusza a balösszekötő helyéről pofozza be a labdát. 8:0. Utána Nyers szöglet­rúgása Zsengellér hátáról pattan be. 9:0. Az Újpest mintha már meg­elégelte volna a góllövést. Zsolnai labdája a túlsó sarok mellett suhan el. A közönség követeli a tizediket és a 42. percben Várnai beadását Nagy élesen a sarokba vágja. 10:0. Szögletarány: 6:2 (3:0) az Újpest javára. NYILATKOZATOK: Dicker Mihály (Újpest): Úgy hiszem, kikerültünk a hullámvölgyből. Király Tivadar (BMSE): Az Újpest minden tekintetben nagy­ fölényben volt. BIRÁLAT: Az Újpest még tartaik­onosam !a könnyen minősén megerőltetés rsáru­l verte a vá­ratlanul gyamgie­ro,rimát mutató budafs­­kait. Mindikét félidőben a liláik irányítot­ták a já­télkot. Tóthnak volt egy -két szép védése. Ko­moly dolga nem akadt. Balogh IT-n ne­hezen lehetett átmenni, bé­r HAiSzott rajta, hog­ a uram telj'aen figiteszséges Tamds is meválttá a helyist. Sráca vérHolad­aiml tárdl* nagy termáját ,Mosi halványab­bal játsacrt* Laboré* mini fedezet is jó.l Hiai Várnai szükségmegoldás. Emira­­ nagy kedvvel játszott, ment­se ne­ki.J Zsengellér a mradnyibem és a kapu előtt is kisletit magáért. Szaurvával volt mdf.lány jelentet©. Nagy szépen jön fel. Nyers ez kinél'kihajtatlan votó. Nádori kevés gólnál Tehetttéginte kapus. A védelem nem nagyon bí­ta a nagy újpesti nyomást. Zsengellér hal meg elfogyasztotta Rigót. Horváth X. állta meg legjobban a sarat. A máskor oly az éépen játszó csatársor ezvúttal csődöt mohijait Zakariás nem középcsatár. A többiek csak néha vétették észre imagen kiát. Herceton Játékvezető kétül örom tevééi**. itétetten eltekintve jól bír­atodott.. 70 percig a Törekvésnek állt a mérkőzés. Elektromos—Törekvés 4:0 (0:0) Bihork­út, 506 néző, Vesette, Gold­­mann. Elektromos: Mezőlaki —­ Pál­in­káé, Kucsera — Gajdos, Rózsa, Tö­rök — Fényi, Majtényi, Kerte­si, Barna, Túrós. Törekvés: Újhelyi — Tömör, Sí­pos — Halász, Boné, Juhász — Szabó, Kovács, Tóth, Kertész, He­gedűs. Az első negyedórában meglehető­sen álmos játék folyt. Az egyetlen komoly lövést Hegedűs küldte M­ező­­la­ki kapujára. Továbbra is a Törek­vés támad többet. A játék élénkül. A 28. percben pompás támadás után Tóth lábáról a hatosom lecsúszik a labda. Ezután egy bravúros Újhelyi­­védés következik. A félidő hátra­lévő részében némi Törekvés-fölény mellett két óriási Törekvés- és egy Elektromos-gólhelyzet marad ki. Szünet után az Elektromosban Majtényi és Tőröa helyet cserél. Egyelőre ez sem segít a most már többet támadó „Tromoson”. A 25. percben hajmeresztően Súlyos védel­mi hibából Fényi szerzi meg a lab­dát és a hálóba gurítja. 1:0, az Elektromos javára. Egy perc múlva Tőröa ugrik ki és márig ti®. Alig Stefn­ének­, Fénffi bimbolsz a hálóban 8:0. Változatos játék után a befejezés előtt négy perccel Fényi lapos lö­vése jut a­ hálóba, 4:0. Szögletarány: 6:3 (6:6) gy Elef­m­tromos javára. NYILATKOZATOK: Lenhardt Gusztáv (Elektromos) : Szerencs’­mnk volt. Lantos Gusztáv (Törekvés): A mutatott játék alapján győznünk kel­­lett volna. BIRÁLAT: A 2. félid* 25. perce'* &W­MM e mérkőzés, hogy a csipa lelken fiatalból álló törekvés meglepetést okoz. Egy tragikus védelmi útoa azonban m idegeve­kedo Elelkík­omoknak visszaadta a Ryasal* mát és ez eldöntötte & mérkőzés sorság Egyénileg: Mezőlaki jól védettr a­ hiú­védek megbízhatóan játszltak. Baie& a védelemben is feni&láit& magit. Török volt & jobbik fedezet. A cwláb­or rendí­­tője Fényi. A többiek csi­tk­a utolsó 7V. percben jöttek bel®. Erhelyi gólokról nem tehet. A véde^,­lem két legjobbja Sípos és Borié, de se többiekre sem lehet panasz. A csupa fejű» Réginkből éllő centArikor nagyKBerős® küzdött csak a befejezéshez hiányzott fi rutin Cordmannak nem volt nehéz . Gáli BMSE töredelmes vallomása a HAC—BMSE vesztegetési botrányban Az elmúlt szombaton, a HAC—Budai MSE mérkőzés előtt a budaiak már arról suttogtak, hogy valami történt a játékosok között. — Majd még visszatérünk a dologra — mondotta Kemény Tibor. — Olyan jelenségekről van tudomásunk, amelyeket a legszigorúbban ki kell vizsgálni. Ez az elmúlt napokban megtörtént. Werner Károly, a BMSE ügy­­vezető elnöke erről így nyilatkozott: — Néhány játékos egybehangzóan vallotta, hogy Kosztondi András, a HAC volt vezetője és Lengyel Nándor „megbeszélésre" hívta össze őket. ,,Ugy is ki fogtok esni, ne játszatok teljes erőbedobással. Mi majd elhelyezünk akkor titeket más egy,­ * .................... ..... ...... „ »nte sületeknél — mondogatták. Az ősz van­, min­tvyfk­ szekölö kapocs Gáli volt. Neki külö­nidéki ere»M*NTEK jutalmat ígértek. Bútort, lakást é­ n*tx$S) TM A egy -cet­­,y MaDdSz 1O­.O (5-0), GyAC' II —G’m-A botrányfilm továbbipere.g. Míifaim 3:3 (2:1) — Gyulai MaDISs— — Elkövetkezett a JIAC ellen) Mérkfí íiak II 2-2 (2-0) “‘£1®**“, t ,^L®Z,empí't- i Mohíd­ Komlóéi’ 8B-Stofc4»» TB 2:8 Jib^svbrtik, ^ 'l-u. KTE II— SilktóB 2 0 (1:0) a­kartik rábírni a játékosokat h«*' Klstel­k. KTTE-Si MÁV OtO^ lazsáljak I© ezt a mérkőzése — mo­ndj- MLCsőtűr1 M MÁV TurtWn 11*5 ^ Werner O^ető - Szeretoék, ha ex. a ^^^4^ S*£S?Z .TV-i? (1:0X” UJJlé,^KTK álHtottok be * csapatba. ’ ’* — Nekem nsáLi hetek óta feltaM ©S' - 1 111 furcsa viselkedése — jegyei meg Ewibf fi mi |g . M JIOSBI. — Eleket a benőket Gáli min,' I i"II?W3|ij f88*®eCVON­/ tórejtelmesen bevallotta — folytatja W«r­ || I SlfiUSOSi IS? n*r elsők. — Ellene fegyelmit indítunk i ... . ,, , , , »y ítéletet majd kSzöl­jük a szövetséggel |j­ósAyagból pircs-láhír, ték-fehést A-j. esetei be jelentjük a pxívetségnek’ ■ róasasora-fehér. Illa stb. »im­akb«i: feljelentjük lengyel Nándort »j ed tó | testiig. A teMAM prfl, Megóvj Sfr«|jk töd-:* wrt • aySteíiiKcat, A Myiaíisí ^ou t sa ISL&zéam itm, Ú £5?. v. Simtí Attföteiuoh 14 SW,