Népsport, 1948. november (4. évfolyam, 209-230. szám)

1948-11-01 / 209. szám

A tíz emberrel játszó SzAC megérdemel­ten vett el egy pontot az MTK-tól MTK-SzAC 3:3 (3:2) Góllövő: Magyar, Höffling, Hideg­kúti, Höffling, Óvári, Bihari (11-es, 1­.). Újpest, 10.000 néző, V: Kőhalmi. Az MTK öltözőjében nagy izgalmat,kelt a hír: Sándor súlyos betegén, tü­osgyul­­ladással fekszik. — Bár Bodola se­m jött még rendbe — mondja Bukovi Martin — Sándor lete* séfje miatt azonban játszatnunk kell, még pedig a jobbszélen. Kardos lesz a balösz­­szekötő. Keszler­fi első be­mutatkozó játéka előtt ugyanis kerentelő tron épségét tar­tottatik a* kék-fehérek, a volt pécsi csatár Keszter III, Kaföó® nevet kapott. A lőrinciek öltözőjében tmigodtan­k.- Szülődinek a játékosok Urllamjaik edző lelkes játékot kér fiaitól. MTK: Tóth — Kovács II, Lantos — Bosaticzky, Börzei, Palotás — Bodola, HL délfftuti Höffling, Kardos, Horváth. SzAC:­T — Horváth. 7Capci03 -1Bieska, Villányi, Taffányi — Magyar, Bi­hari Szabó Hs, Kovács, óvári AZ I. FIlLIIH) A SzAC kezd. Utána Óvári érvénytelen leígélt lő, majd az 5. percben Magyar­­szökteti Biharit, utána, a labda újra Magyarhoz kerül, a lőrinci szélső A 16-osról arány­la­g gyen­g­e lövést küld a kapura, Tóth vetődik, úgy látszik, hogy megfogja a labdát, de a® a kezéből a jobb alsó sarokba repül, 1:0-ra vezet a SZAC.­­A 6. pereiben Kardos Horváthot szökteti, a labdát azonban a.. 16-os előtt a lőrinci Horváth kézzel üti le. A 16-os oldalvona­­láról Palotás íveli be a szabadrúgást s a labdát a 6­ oson álló Höffling fejjel a jobb a 13ó sarokba helyezi. 1:1. Elered az eső. A 18 percben a félvona­lon álló Kardos meredek labdával ragyo­góan szökteti Hidegkútit. Hidegkúti egy­ tané után cselezi ki a lőrinci védőket, le­rázza masáról Villányit is. A mintegy 10 méterről a kapu bal sar­kába vágja a labdát, 2:1.re vezet az MTK A 22. percben ragyogó támadást vezet­nek a kék,fehérek, lábról A brót száll a labda, végülis Kardos mintegy 8 méterről a hálóba vágja, lövés közben azonban a játékvezető sípja megszólal: lest jelzett , a gólt nem adta meg. A 26. percben Palotáé szabálytalanul szereli Biharit, a 25 métere szabadrú­gást Tóth szögletre védi. A 29. percben Viliska szökteti Óvárit, a labda azonban a befutó balszéléről Tóth kezébe pattan. Utána Bihari labdáját Magyar lövi ka­pura, Tóth védi a lövést. A 32. percben a jobbszélre húzódó Biharit szabálytala­­nul vezeti Palotát, a 20 métere szabad­­rúgást Ulicska küldi kapura­, a­ gyenge guruló labdát Tóth könnyen felszedi. A 35. percben Kardony elől a 16 poson Hor­váth kézzel üti el a labdát, Lantos sza­­badrúgása a sorfalban akad el. A 37 percben nagyszerű kék,fehér támadóé után Höffling lövése felró kapufáról pat­­ban vissza. Utána még ott pattog a labda a lőrinci kapu előtt- csak nehezen sza­badítanak fel a védők. A 42. percben kapuki­rújtá­s után Hideg,­kuti majdnem a­ félpályáról kiugratja Höfflinget. Höffling a­ 16.on veszi át a labdát, néhány lé­pét­t tesz ki , s jobbal félmagasan a háló közepébe küldi a meglepett Szabó­­ mellett v­an. A 44. percben Magyar küt­­rii a lab­dát a kapura, az elpattan Tóth ke­zéről és a kapu szájában álló óvári mellel a hálóba továbbítja, 3:2. Kapushiba. Szünetben a kék-fehéreknél Bukovi Márton edző arra figyelmezteti a játé­kosait, hogy ne könnyel Tüsköd­jenek, mert­ a 87.A0 komoly ellenfél. A SzAC­ nál Urba nénik Gábor edző határozottabb játékot kér. Egyenként ad tanácsot min­­den játékosnak. A II. FItLIDe kezdés után a­ lőrinciek támadhatnak. A 4. percbem KaPCsoe a 16-oson felvágja a­ kapura húzó Bedől át- Bodola szabad­rúgását a kapus kiöklözi. A 6. percben Bosányszky cselezget, majd összecsap Ulicskával. A játékvezető kiállítja Ulicskát. A 7. percben szögletet ér el a SzAC* A beívelt labda a földről Börzééi ke­­zéig pattan, a játékvezető 11.est ítél, amelyet Bihari érékesít, 3:3. Kovács hátra megy bal fedezetnek s Ta­­frányi lesz a jobbfedezet. A 14. percben P.Ilotya Hidegkútihoz ját­­sszik, Hidegkúti Höfflinget szökteti, ő azon­ban sokat forgolódik, s a lövés előtt fel­szabadítanak a lőrinciek. Rákapcsol az MTK,­a a 16. percben Kardos—Hidegkúti vészjá­ték után a behúzódó Hódoly lövése a felső kapufáról pattan vissza. Egy perc múlva a kapujából kifutó Szabó 1 lábbal szöglésre ment, a beívelt szögletrúgást Höffling alig fejeli a kapu mellé. Az MTKK támadások főleg a jobbszélen futnak. A 20. percben Lantos és S­a­bó össze­csap, Lantos elesik majd ölben viszik le a pad­yáró!* A 24. percben nagyszerűen tör ki Hidrighu­ti, azonban­­ollóba­­ fog­ják a lőrinci védők s a 16-os előtt is elnyomják. A szabadrigást a játékvezető kétszer vágatja, mindkét esetben a sor­­falban akad meg a labda. A 26 percben Hidegkúti labdáját kiejti Szabó I a a befutó Kardos a 6.o*ról mellé lövi A 27. percben Lantom visszatér majd után­a felforgatják a* MTK csatársorát amely mert iffy fest: Horváth, Hidegkúti, Huff­ Kinji Bodor*, Kardos, Bodo’a muri Bo-1­yánszky labdája * tömörülő védelemben akad meg. A 84. percben Óvári labdájáról a kitűnő helyzetben lévő Magyar a kapu előtt lekésik. A másik oldalon Palotás labdáját Hidegkúti fordulásból fölélövi Szorongat az MTK, de a lőrinciek tömörülnek és lelkesen védekez­nek a kapu előtt- A SzAC teljesen beszorul, kilenc emberrel védekezik Az MTK,csatá­­rok nem tudnak gólhelyzetbe kerülni. A 43. percben Kapcsos kézzel löki Horváthot, szabadrúgásból a labdát Rosánszky íveli a kapu elé­, Villányi a mezőnybe fejeli vissza. Szabó III révén kiszabadul a SzAC és a csatárt a 16-os és az alapvonal sarkán felvágják. Bihari íveli kapu elé a labdát az MTK védelme nehezen ment A befejezés előtt a SzAC kapuja előtt folyik a játék. Szögletarány: 5:1 (1:6) a SzAC javára. Nyilatkozatok: Urbancsik Gábor SzAC: Véleményem­ szerint az egyik pontot a játékvezető miatt vesztet­tük el. — Bukovi Márton MTK: A pontvesztésért nem a csapat okol­ható, hanem én és Tóth György. A múlt tapasztalatait nem szűrtem le... BÍRÁLAT: Váratlanul érdekes és izgalmas mérkőzés volt. Az esőtől csúszós, füves talajon mindenki az várta, hogy az MTK fölényesen legyőzi ellenfelét .A SzAC azonban egyenlő ellenfélnek bizonyult, sőt erőnlétben és lelkesedésben felülmúlta az MTK-t. Minden dicséretet­­ megérde­mel a SzAC, mert a­­játék nagy­részében­ 10 emberrel volt kénytelen játszani, mégis egyenrangú­ ellenfél tudott lenni. Az MTK-ban váratla­nul gyengén szerepelt a két fedezet és a két összekötő. A csatársor nem tud­t a labdát tartani s az ellenfél kapuja előtt a helyzetek sorozatát hagyta ki. A SzAC védelme kitűnően állta meg a helyét és ennek a csa­­patrésznek tudható be, hogy a többet támadó MTK kénytelen volt pon­t osztozkodással megelégedni. A játék végig nagyiramú volt, a sportszerű­ség határát azonban nem lépte túl. A tartalékos MTK messze van leg­jobb formájától. A SzAC hétről­­hétre bizonyítja, hogy kitűnő együ­­tés­ és méltán áll a táblázaton elő­kelő helyen. Tóth az első két gólban erősen benne volt. Azonkívül komoly védenivalója alig akadt. A hátvédhármas legbiztosabb tagja újra Lantos volt. Kitűnően szerelt, rúgott, fejelt és helyezkedett. . Boriséi mintha fá­radt volna. Szünet után jobban mozgott, biztosabb volt. Kovács II-nek nem ízlett a csúszós talaj, nehezen fordult, bizonytala­nul állt a lábán Bosánszky nem tudott ki­elégíteni, pedig igyekezett. Labdái nem vol­tak pontosak. Palotás gyengén játszott, sem a védekezésben, sem a támadás előké­szítésében nem vált ki. Bodola sok táma­dást vezetett a neki szokatlan helyen, be­adásai is sikerültek, csak a gólképessége gyenge. Hidegkúti a gólján kívül nem só­ldat mutatott, erőtlen volt a játéka. Bodo­­lának alig adott labdát. Höffling roppant veszélyes a kapura, hibája, hogy nagy tét­ kell neki, mert a labda kezelése fogyatékos. Kardos jó technikájú, építőcsatár, de lassú és nehezen szánja magát a lövésre, kétség, télen, hogy lámpalázzal is küzdött. Hor­­váthon látszott, hogy sérült, semmi nem sikerült neki. Szabó I.nek rengeteg dolga akadt, kitűnően védett. A gólokért n­em hibáz­tatható. Villányi volt a hátvédhármas oszlopa. Höffling ritkán tudott elszaba­dulni tőle. Munkabírása elsőrangú, Horváth végig nagyszerűen látta el feladatát, rúgásai, szerelései rendre sikerültek. Kapcsos is csak dicséretet érdemel A helyezkedése "csitűnő, Ulicska amíg­ játszott, pompásan oldotta meg feladatát. Pontos labdákkal táplálta csatárait. Tagányi is átlagon felüli játékot mutatott. A védelemben haszno­sabb volt, mint a támadásban. Magyar­nak nehéz dolga volt Lantossal szemben, mégis megállta a helyét. Bihari a mezőnyben szépen játszott nagy techni­kájával érvényes­ült. A fürge Szabó III L* sikerrel állta meg a helyét Bölcseivel szemben. Kovács csak a védelemben segédkezett óvárinak nagyon ízlett a csúszós falat, jónéhányszor is a képnél nagyia ellenfelét. A játékvezető működésében csak az előnyszabály helytelen alkalmazását kifogásolhattuk. E­ffr­ékként­ kielégített. Ulipáka kiállítása túlszigor­i volt. 2 .r. Az összes ORION gyártmányok 6 — 9—12 havi részletre is javító IMfi'Ifne­ráHiflVl'.Hagymezfi­u,8 service!­fflidlIiliO ^ Olilll Iivorház. Tel: 420-790 RÁDIÓKÉSZÜLÉKE, HA A LEGYENGÜLT RÉGI CSÖVEKET KICSERÉLI ÚT TUNGSRAM RÁDIÓCSÖVEKRE m­­ii Wolfner—KDSE 3:3 (2:0). Debrecen, 1500 néző V: Körösi dr. WOSE: Havas —­ Dankó Ágoston — Messzi, Szibrov,­­Tormai — Patai. Avar. Holecz. Vasé. Sárközi* — HDSE: Biirtha — Tömösvári Sar­kadi — Beluch Elek. Kálmán — Takács. Reményi. G­ere. Stubinszki, Bé­res. Reményit a játékvezető a második félidő első perceiben kiállította. G: Avar Holecz és Masszi, illetve Gere , Stubinszki Jó: Ágoston, Szibrov (a me­­zőny legjobbja), Holecz, illetve Stu­binszki és Béres. FSE—Videósa­k:9 (1:?) Vágóhíd-a 100 néző. V: Zsolt PSE: Tavi — Sparát I., Sibszki I — Sibszki II., Ullmann. Henn — Zagyva Sefcsik. Barát II.. Ladányi. V1800*n: Hédfi — Sárdi Hargitai — Ko­vács. Sütő. Kamelander — Forgács. Németh. Tömösi. Szilágyi. Nagy IV A már 2:0-ra vezető vendégcsapat ellen a nagy lelkesedés­sel küzdő hazai csapat megérdemelten nyert. Q: Sefcsik 12) és Bart II. (2) ill. For­gács és Nacz IV. m-esből­. Jó: Ullmann 1a mezőny legjobbjai. Henn Sevcsik, Ba­rát II., ill Hédii. Sütő és Nagy IV. Mátészalka—STK 5:3 (1:3). Sátorai 1a. itthely 1000 néző. V: Hinda MTK VSK: Sándor — Tölgyesi, Csüllögh — Molnár , Né­meth Molnár III — Molnár IT Varga, Gráf, Kanyar. Zsoldos, — MTK: Varga — Polényi Vá­hogyi — Goffa Bodvé« VéTV'árii — Vad I Palicskó Vad IT. Nyirkos. Csilleni, G: Ka­nyár Molnár ITT ill­eeből). Varga Z.Vol_ dns 111 Vnd I Vad IT Nyirk­os ni_cs­­h«T]). Jó. Csüllög, Molnár III ill Tr­ieskó. Csabai. RMTF—B*rr­ill (i :1. Bud-fok, 800 néző.. V: Br.it ár. BMTK: Garo^ völgyi — Wfri'rZ Tu rá n — fu­r-ri. Varga. J é p e ’ — H^^via Re­nze*. Pató Müll'Cr. — FTC: Ol­áh — Peres, . Gombkötő — Tergé­ly Mária.. Orhín — Sf^eicho”. Pálya. Kőmüves T. Kl a­mm Ber­kó. G: Boroz^s. illetve Str^tcher Csepel—Kistext 3:1 (2:1) Góllövő: Tóth II Pintért Szentesi, Keszthelyi II. Csepel, 1000 néző, V: Krémer. A Csepelben a Kistextt volt edzője Kalmár Jenő figyelmezteti játékosait a Kistext sebezhető pontjaira. A KUtext öltözőjé­ben Szalay, a volt csepeli játékos ad kitanításokat játékostársainak Csepel: Mészáros — Rédey, Kónya — Preiner, Nagy II. Iájkon­ — Szentesi Maró?vári, Havag, Keszthelyi II. Pintér. — Kistext: Fogara?»­ — Olajkár I. Lan­­ny — Papp, Molnár, Simon — Méder Kiss II. Tóth II. Válik. Tarján, Szemerkélő esetben a Kistext kezd A 3. percben Pintér beadását Marosvári — haziméterről — élesen rálövi, de Foga­­ra­ssy veri. A 6. percben Olajkár Lan­­da rúgás­a fölé száll. Valamivel többet támad a Csepel A 8. percben Tarján túl hosszan szökteti­­önmagát s­oda a helyzet.­­ 10 percben Pintér kiugrik öt, méterről lő, de Fo­­garassiy jó érzékkel szögletre öklöz. A 1­4. percben Marosvári kiszökik, tíz mé­terről rálő, a labda Fogarasssyról Havri elé pattan, aki mellé lő. Egy pec múlva Tóth II egyéni akcióba kezd körönön előre tör, Nagy II csak kíséri és Tóth II a kifutó Mészáros fölött a hálóba emel, 1:0 a Kistext javára A gól után a másik oldalon Havas közelről Fogara­sfiyba lő. Nincs nagy Iram A 18. percben Havas Pintér lab­dáját kapásból kapura lövi. Fogara­sr *1 vetődik és a la­bda — a lábában akad meg. A 2. percben egy Pintér—Havas helycserés támadás után Pintér be, húzódik középre s laposan gólt rújt a kapu bal alsó sarkába. 1:1. A 25. percben a csepeli csatársor tá­­mad. Három csepeli csatár is túlkerül a Kistext védelmi vonalán a partjelző lesz, int. A játékvezető azonban nem fütyül, bár a csepeli játékosok is reállnak Végül ír Szentesi ésszbekap és a hálóba lövi a labdát* 2:1. Molnár és Kiss II. helyet cserél a Kistext­­ben. A 33 percben Szentesi nagyszerűen el­fut, beadását azonban Havas közelről fölé vágja. Két perccel később Tóth 111. lesen kaplja a labdát, a partjelző int is, de a játékvezető sípja újra néma marad. Tóth először Mészárosba lövi a labdát, majd pe­dig — egész közelről — kapu fölé emeli. Támad a Kistext. A 39. percben remekül felépített csepeli támadást Olajkár partra szerel. A 41. percben Havas 15 méterről gyengén lő, Fogarassy véd. Középen ér­ véget a félidő Szünetben a csepeliek öltözőjében Kalmár edző lapos játékra biztatja fiait ..Ha­­ át­veszitek az ellenfél csapkodó játékmodorát, akkor nem győzhetünk“ — mondja az edző. A Kistextben a második gólra panasz­kodnak. „A partjelző intésére leállt a ré­­delmüünk“ — mondja Lutz Sándor szak­osztályvezető. A H. FÉLIDŐ Fordulás után a 3. percben Kistext­­támadás vé­zén Tarján középről lő, de gyengít labdája Mészáros zsákmánya lesz. Az 5. percben Keszthelyi II közel­ről Ferzarassyba lő. Kettő perc múlva Tóth II jó helyzetből kapu mellé vágja a labdát. Többet támad a Kistext. A 13. percben kapu előtti tömör­ség­ben Fogarassy Keszthelyi II fejéről ve­­szi le a labdát. Marcevári 20 méteres éles löv.:sdt f­ej ara,­:v­­­édi. férösit az Iramon a Csepel, de csatárai kétségbe,­ejtően csapkodnak a kapu előtt. Ezután s­avas kétezer is mellélő, majd Pintér—­­Havas helycserével igyekeznek javítani a csepeliek támadóaprukon. A 25. percben Marosvári kiverekedik a­ szélre, beadását Fogarassy merész vetődéssel szedi le Szentesi lábáról. A 37. percben Tarján jó labdát kap, kapura tör, a csepeli védőd, csak kísé­rik. Mészáros mersz lábravekődéssel tud mente­ni Szorongat a Kiét­ert. A 38. perc­ben a c­epesi kapu előtt pattog a labda, végü­l Molnár mellé lő. A 39. perceim Marosvárt félmagasan középre ad és Keszthelyi is szépen fejel a bal felső sarokba. 3:1. A 42. percben Mécher Molnár labdáját fölé lövi Egy perc múlva Szentesi 15 méteres lövését, Fogarassy védi.­ A Kie­­rett kapuja előtt, ér véget a játék. Szög­­letará­ny: 4:1 (félidőben 4:2 a Kistext javára). Nyilatkozatok: Kalmár Jenő, Cse­pel: Alacsony színvonalú mérkőzé­sen megérdemelten győztünk. Kö­rösi József, Kistext: A két gyenge csapat közül a szerencsésebb győzött. BIRALAT: Alacsony színvonalú mérkőzést láttunk. A Cserrel csak árnyéka önmagának és a Kistext ,,méltó" hozzá. Az egész mérkő­zést a tervszerűtlen, csapkodás jellemezte. Az I. félidőben különösen gyengén működött a csepeli gépezet. A Kistext ekkor semmivel sem volt rosszabb. Fordulás után némileg feljött a Csepel, de ekkor sem láttunk semmit a tavalyi bajnokiról. Győzelme mégis megérdemelt, mert a II. félidőben a csepeli támadá­sokban több volt az­ eredményesség. Mészáros a gólt nem védhette, egyéb­ként a Kistext-csatárok nem teték pró­bára Rédey Kónya sokat bizonytalankodott. Nagy II csak a sz­uper után javult fel, Preiner volt jobbik fedezet, eok jó lab­dát adott a csatároknak Rákosi megfe­lelt. Szentesi gyors, eok jó támadást ve­zetett, de a kapura nem veszélyes. Már roavári inkább a védekezésben tűnt­ ki Né­hány jó kiugrása dicsérhető. Havas sok labdát kapott és többször került góllövő helyzetbe, de nem tudta, helyzeteit ki­használni. Keszthelyi II lassú, lemarad a támadásokról. Pintér mozgékony, de Olaj­­kár I mellett nem volt szerencséje. — Fogarasev sok jó lövést tett ártalmat­lanná, de szerencséje is volt. Olajkár­a sokat dolgozott, jól rombolt. Szamao­s­gyors Szentesi mellett megállta a helyét. Kiss II volt az oszlopa a Kistext védel­mének. Nagyszerűen fogta, az ellenfél kö­­zépcsatárja Panp és­­Simon a védekezés­ben tűnt­ ki, mindkettő nagyon igyekezett. Méder szürkén mozgott. Molnár igyekezett, de nem sok sikerrel Tóth II-nek nem­­ volt szerencséje a lövéseivel. Válik inkább a Védelemben Volt jobb. Tarján kevés lab­­dát, kapott.­­ A játékvezető nem állt feladata magaslatán, különösen a lesett megítélésénél hibázott nagyot. Soroksár—Szombathelyi VSE 3:2 (1:2) Soroksár, 1500 néző. Vez.: Barna* A mérkőzés élén, az SzVSE ötlözőjében a játékosok csendesen készülődnek. Sós edző mondja: ,,Pió és Hegedűs sérült, így tartam­­ékosan állunk ki 2 mérkőzésre". A Sorok­sárban Antoni, Zsikla és Szamosi a sérült s így a soroksáriak k erősen tartalékos csapattal állnak fel. Soroksári Derda — Visth. Lugosi — Solti, Kontha. Rudas — Pusztai, Rákozdi, Túrai, Hort­vári, Junász. — S­omlc. VSE: Büki — Kovács III., Tóth - Kulcsár, Tölgyesi, Rám­bai — Papp, Varga. Kovács IV, Dombai, Zámbó. A Soroksár kezd­és mindjárt támadásba lendül a csapat. A 3. percben Junász előtt nyílik jó helyzet, de a szélső a kifutó Büki mellett kapu mellé 16. Kiegyensúlyozottá válik a játék. Varga 20 m-es lövését Derila fogja. Az 5. percben Junász beadása után Túrái 18 m­-ről küldött lövését Büki szépen védi. Két perc múlva Varga kiugratja a fe­dezetlenül hagyott Kovács IV.et a közép­ csatár a balösszekötő helyéről, mintegy nyolc mét­erről a kufutó Derda fölött a kapu köze­pén a hálóba küldi a labdát. 1:0 az SzVSE javára. A 10. percben Hontvári Junász elől Tóth hísza nadással ment. Erő* szombat, helyi fölény alakul ki. A 12 percben Zámbó elől Vigh nehezen ment* perccel később Lugosi a F­orván metrsá­ról, de tovább játszik. A 14 percben Túrái elől Kovács III szöszletre ment A Szöglet után Pákozdi 10 méterről lap­onsan lő­, a labdába a G-oson álló Túrái beteszi a lábát , labda a bal alsó sarokban köt ki. i:­ A gól felrázza a soroksáriakat és he­­vesen roham­zanak. Hont vári 20 m­.ea bombája a felső kapufáról pattan visz­­eza . A soroksári kapu előtt Lugosi haza­­adással tisztáz a veszélyes Kovács TV elől. A 24. percben a kaputól mi­n­te ff g .10 m.re, szabadrúgáshoz jut az SzVSE, Dombai a sorfal mellett Zámbó elé gurít, a menteni akaró Vígh éles hazaadása a bal felső sarokba jut, 2:1-re vezet az SzVSE. A 30. percben Vigh bizonytalankodása miatt Kovács IV jó helyzetbe kerül, de­­10 m-ről küldött lövését, Derda védi. A 38. percben Buszai lövéssze­rű­ beadását Büki előbb kiejti, de a ráfutó Junász elöl még meg tudja szerezni a­ labdat A 41. percben Kontha dancea miatt ez a­­badrúgás a Soroksár ellen. Az alapvonal­­ról Zámbó íveli középre a labdát, Varga fejese azonban fölészáll Szünetben a szombath­elyiek öltöző­jében Sós edző további lelkes já­tékra buzdítja a fiúkat. A soroksá­riak bezárkóznak, de így is kihal­­latszik Jávor edző korholása. A­­. FÉLHM5 A 3. percben a kapuratörő Zámbó elől Derda csak az utolsó pillanatban tudja felszedni a labdát. Pusztai szabadrúgása után kavarodás támad a szombathelyi kapu előtt Túrai, majd Solti lövése pattan vissza a tömörülő­ SzVSE védők­ről A 6. percben Pák­ozdi és Pusztai helyet cserél. A 8. percben Rudas—Pusz­­tai adogatás után a balösszekötő helyére húzódó Pusztai kapu el ível. Hontvári a 6-oron állva előiktatott fejessel a kapu bal sarkába küldi a labdát. 2:2 Kezdés után ism­ét a soroksári á­rok rohannak le. Jobboldali szögf­elet har­­­colna­k ki. Pusztai a szombathelyi védő Tí lába fő­zött 14 m-ről lövi kapura a labdát. Büki jó ütemben vetődik a lövésre, de mielőtt elérné a labdát, Rábai közbeugrik és a labda ellenkező sarokba pattan, öngól 3,2 % Soroksár javára. Fel­tám­ad a Soroksár és veszélye® tám­a*­dárokat vezet. Lugoai 30 m-es szabadrú­gását Büki csak másodszorra tudja meg*­fogni A 20. percben Junász Szöglete el­száll a kifutó Büki felett. Tóth csak újabb szögl­et árán tud tisztázni. A 25. percben Junász—Hontvári—Pá­­kozdi a labda útja, de mielőtt Pákozdi kapura lőhetne, Tóth közbelép. Állandóan a hazai csapat támad és a szombathelyi védelem óriási munkát végez. A 28. perc­ben Hontvári fejese alig száll mellé. Zámbó­­ti Kovács IV helyet cserél. A 33 percben Túrai magas labdáját Hontvári egyből vágja kapura, a labda éppen hogy elkerüli a kapu felső sarkát. A 38. percben Pákozdi szögletét Pusztai remek kapáslövéséét küldi kapura, de a lövés a kapufán akad meg. A 41. percben Lu­­gosi az utolsó pillanatban ment a jó helyzetből lőni készülő Papp elől. Szög­­letarány: 6:1 (1:1) a Soroksár javára. Nyilatkozatok: Jávor Pál (Sorok­­sár): Úgy érzem, megérdemeltük a győzelmet. Nagy Lajos, SzVSE: Két ellentétes félidő. A szokásos balsze­rencse ... BTORLAT: Az első félidőben a csúszós fala­ jön a technikásabb szombathelyiek jobban érvényesültek. Valamivel töb­bet is t­ám­adtak és a helyzetek alap­ján az egygólos vezetés is meg­­érdemelt volt. A második félidő első negyedórájában a Soroksár halai, más iramban játszott és ekkor a meglepett szombathelyiek ellen sike­­rü­lt a hazaiaknak a mérkőzés sor­sát megfordítaniuk. A Soroksár ek­kor sokkal lelkesebb volt és ezzel a mérkőzés végső sorsát is eldöntötte. Derda sok nehéz labdát védett, az első gólnál azonban hibázott. A hátvédhármasban Kontha óriási munkát végzett, nemcsak a csapatának, hanem a mezőnynek is a leg­jobbja volt. Lugosi kitűnően oldotta­­ meg feladatát. Vigh bizonytalanul játszott. Solti volt a jobbik fedezet, védelemben is és tá­­madásban is jó teljesítményt nyújtott. Ru­das csak a védelemben mutatott valamit. Pusztai volt a csatársor lendítőkereke, a második félidőben különösen remekelt. Pá­­kozdi sokat mozgott s amikor jobbszélre került, kitűnő beadásokat láttunk tőle. Túrái a nehéz, csúszós talajon nem érvényesült, e­z a pár lövése azonban dicséretet érdemel Hontvári a mezőnyben jeleskedett. Jónász­­nak voltak jó megmozdulásai. Büki néha bizonytalankodott. A hátvéd, hármasban Tölgyesi volt a legjobb, bár gyakran cselezett az egyszerű megoldás he­lyett. A szélsőhátvédek közül Tóth tetszett a legjobban. Kovács III csak az első fél­időben játszott jól Kulcsár és Rábai az első félidőben jó leadásokkal tűnt ki, szü­­net után azonban ele is visszaestek. A csa­­társor legjobbja Zámbó volt. Gyors, jól cse­lez és jó beadásai vannak. Kovács IV ve­­szélyes a kapura, de Sokat használja a ke­­zét. A két összekötő csak a mezőnyben tűnt­ ki, a lövésekt­ől adósak maradtak Papp non őrt'*'-''-'k Lugosival Szemben. A ját­' ~ a kif géstalanul vezette • * ’v' 'st.