Népsport, 1966. december (22. évfolyam, 245-264. szám)

1966-12-19 / 258. szám

Vasárnapi jelentések Európa labdarúgásáról A kontinens légterében át­húzódó meleg légtömegek megmentették az újabb gon­doktól, problémáktól a lab­darúgó-szakembereket: ezen a héten Európa-szerte csak kevés mérkőzés maradt el köd, hóvihar stb. miatt. T­amping csúcsot döntött Arugsiáben a hét mérkőzése a londoni West Ham a Chelsea rangadó vo­lt. A játékosok Ang­liában is fehér hollónak számító gólözönn­el, tízgólos döntetlennel „kedveskedtek" a 47 ezer szur­kolónak. Egyes lapok­­at úgy is könyvelik el, mint kellemes a ka­rácsonyi ajándékot, és a leját­szott mérkőzés boncolga­tésával szeretnék megtalálni a lehetősé­gét annak, hogy a további össze­csapások is ennyire eredménye­sek, gólokban bővelkednek ,a *1*nek. A mérkőzés a West Ham fölé­nyével kezdődött, Brabrock és Peters révén 2:0 arányú vezetés­re tett szert, de a félidő végéig a Chelsea szépíteni tudott. A II. félidőnek az első húsz perce fer­geteges iramot és­­■ hat szenzá­ciós gólt hozott. A Chelsea elhú­zott­­3:2-re, majd a közönség ha­talmas biztatása közepette a West Ham fordított a játék ké­pén: 5:3-ra vezetett. A 80. percben Tarmboun­g 11- esből egy gólra csökkentette a hátrányt, majd a volt angol vá­logatott bal szélső az utolsó perc­ben szédületes lövéssel ki is egyenlített, és ezzel visssza­hozta a sírból az egyik pontot.­­Bambi­ng ezzel a 129. góljával csúcsot javított a Chelseán belül. Az első gólt 1959-ben­ szerezte­k szintén a West Ham ellen .. . A Chelsea pontszerzése kapó­ra jött a nagy formába lendült Manchesternek, ezen a héten is két pontot hozott el idegenből, a West Bromwich Albion ellen. Az I. félidőben hét gól esett, szünet után csak küzdelem folyt a pályán, így Herd mesterhár­masa és Dennis Law fejese biz­tosította a 4:3 arányú győzelmet. Angliában elé­keztek az idény közepéig. A legtöbb csapat 21 mérkő­zést játszott. Matt Bueby együt­­­­tese, a Manchester United két ponttal vezet a bajnoki listán, és egyes angol szakírók szerint most már nehéz lesz őket be­fogni. Továbbra is kritikus helyzet­ben van az Arisénál, mert bár kéthónapos szünet után végre győztek a saját közönségük előtt, de még mindig a kiesési zón­ában tart­óz­kodn­aik. Az utóbbi hetek viharos ösz­­szecsapásai után megelégedéssel vették tudomásul az angolok, hogy a heti forduló csendes volt. Senkit sem állítottak ki, csupán hét játékos neve került be a bírók noteszébe. A góllövőlistát Hurst (West Ham) vezeti 21 góllal, 2. Davies, (South­ampon) 19, 3. Lockhead (Burnley) 16 góllal. Tambling, Law-val és Doogann­al (Leicester City) a negyedik helyen van, va­lamennyien 15 gólt rúgtak.­tak, továbbá egy ízben megnyer­ték a kupát és háromszor szere­peltek a döntőben. Szorosan mögötte van. Arka­­gyev, az ismert vívóvezető iker­testvére, aki ugyancsak hat baj­nokságot nyert csapataival, négyszer volt helyezett, négy­szer védték a kupát és egyszer játszottak a döntőben. Az eredményes edzők sorába tartozik még Ma­szlov, az idén bajnokságot és kupát is nyert kijevieknek a mesteredzője is. Érdekes, hogy Maszlovn­a­k ugyanilyen bravúrja volt 1960- ban a Torpedó Mosztivával is. . . A fiatal edzők közül Szim­o­­nyan, a Moszkvai S­zpart­ak egy­kori válogatott középcsatára ke­rült a fényszórók kereszttűzébe­, ■aki együtteseivel, a Szpartakkal 1962-ben bajnokságot, 1963-ban és 1965-ben pedig kupát nyert. .Szi­monyan pillanatnyi­la­g Kacsa­imnál együtt a szovjet olimpiai válo­gatott felkészítési tervén dol­­­­gozik. A lap megemlíti, hogy a ki­mutatás nem lehet teljes, mert o­lyan kitűnő szakemberek, mint például Kacsalin, idejük nagy részét a Szovjetunió válogatottéi-­­­val való törődésre fordították. S Kacsalin nevéhez nem fűződik elnyert bajnoki cím, viszont az ő vezényletével hódították el . Melbourne-ben a szovjet labda-­­ rúgók az aranyérmet a vetély­­társak elől. Kacsalin volt az ed­zője annak a csapatnak, amely Franciaországban megnyerte a Nemzetek Kupáját stb. Egyébként a szovjet élvonal­beli csapatoknak a többsége pil­lanatnyilag külföldön szerepel, az olimpiai válogatottal, az uk­rán utánpót­­­ás-válogaot­tal együtt. Eredményeikkel odahaza általában elégedettek, mert mér­kőzéseik zömét megnyerik. A milánói szurkolók számára izgalmas rangadó van hátra de­cemberben: az­ év utolsó napján a San Siróban az Inter a Juven­­tussz­al mérkőzik! Olaszország. I. osztály, A- csoport: Bologna—Brescia 2:0, Fogigia—Roma 2:2, Lamerossi— Manitova 2:2, Baroo—Internazio­­Saante 1:0, Lecco—Spal 1:1, Milán —Atalanta 0:0, Napoli—Cagliari 1:0, Torino—Fiorentina 2:2, Ve­­nezia—Juventus 0:2. Elmaradt mérkőzések: Fioren­­tiima—Lamerossi (I. 4.), Spal—Mi­rem. Olaszország. I. osztály, B- c­soport: Guta­tiki—Alessamd­ria 1:0, Catanzaro—AS Reggolma (Reggio Can­aibria) 1:1, Genoa— Vedrese 2:0, Livorno—Novara 0:0, Messima—Potenza 4:1, Modena— Pisa 2:2, Palermo—Sampdoria 0:1, AC Reggiana (Reggio Emi­­lia)—Salernitania 3:1, Savonia—­ Arezzo 3:2 (a jelentés szerint ez volt az eredmény 3 perccel a befejezés előtt), Verona—Padova 0:0. 1. Juventus 12 8 3 1 17: 4 19 2. Inter. 12 9 1 2 23 : 6 19 3. Cagláari 12 6 4 2 14: 2 16 4. JSTnoold 12 7 2 3 12: 6 16 5. Bologna 12 7 2 3 20:12 16 6. Roma 12 6 3 3 12:10 15 7. Fiorent. 11 5 4 2 21:10 14 8. Torino 12 2 7 3 12:11 11 9. Mamtova 12 1 9 2 9:11 11 10. Milán 11 2 6 3 12:13 10 11. Spal 11 3 4 4 9:10 10 12. Brescia 12 2 6 4 7:10 10 13. Atafenta 12 3 4 5 12:23 10 14. Lamerossi 11 2 5 4 9:11 9 15. Lazio 12 2 5 5 8:15 9 16. Lecco 12 1 4 7 6:16 6 17. Foggia 12 2 2 8 10:27 6 18. Venezia 12 — 5 7 8:24 5 1. Sampd. 14 6 8 — 17: 6 20 2. Varese 14 8 3 3 16: 6 19 3. Modena 14 6 6 2 17:15 18 4. Catanz. 14 7 3 4 19:16 17 5. Potenza 14 6 4 4 15:13 16 6. Catania 14 6 3 5 14:12 15 Pisa 14 3 9 2 7: 6 15 8. Messina 13 4 6 3 14:10 14 9. Reggina 14 4 6 4 10:10 14 10. Salem. 14 5 4 5 13:14 14 11. Padova 14 3 8 3 12:13 14 12. Genoa 14 4 5 5 13:12 13 13. Livorno 14 4 5 5 13:14 13 14. Palermo 14 4 5 5 8:10 13 15. Reggiana 13 3 6 4 10:13 12 16. Novara 14 3 5 6 9:13 11 17. Verona 14 2 7 5 6:14 11 18. Arezzo 14 4 2 8 18:18 10 19. Savona 14 3 4 7 9:17 10 20. Alessand. 14 2 5 7 14:22 9 Elmaradt mérkőzés: AC Reg­giana—Messina. Portugália. Benfica— Setubal 1:0, San Joamemse— Betemenses 0:0. FC Porto—Beira-Mar 4:1, Quimaraes—Braga 3:2. Acade­­mica — Leixoes 2:1, AtJetico— Verzim 4:1. Sporting—CUF 3:1. 1. Benfica 19 pont, 2. Academtca 17 p. Belgium. A 14. fordulóban a Standard Liege 1:1 arányban döntetlenül mérkőzött az Ant­werpen csapatával, és jelenleg» táblázat 5. helyén á,ll. R z NDK-htsn várgák n BonSicát Az NDK labdarúgópályái csen­desek. Karbantartási mun­kálatok folynak, a játékosoknak egy része szabadságra ment. Február közepéig szünetel a baj­nokság, és egyik csapat sem m­egy portyára. De azért­ a szín­falak mögött náluk is pezseg az élet. A berlini „Rozmaringban és Brazilban", a német szakembe­reknek és törzsszurkolóknak a kedvenc találkozóhely­,­in még ma is órákig vitatkoznak a nagy szenzációt keltő ed­zőtanfolyam­­nak egyes előadásairól, Ramsey­­nek, a világbajnok angol váloga­tott edzőjének egy-egy megálla­pításáról. Divatos téma lett most a fejlődés irányának a boncolga­tása, anna­k találgatása, hogy merre halad a labdarúgás? Ter­mészetesen különböző nézeteket valló csoportok alakultak ki. Vannak akik amellett kardos­kodnak, hogy előbb utóbb meg kell változtatni a szabályokat, még többen azok, akik­­ el­lentmondanak nekik! Sokan han­goztatják, hogy újra a technikai fejlesztés felé kell fordítani a fi­gyelmet stb. És természetesen állandóan napirenden van a nagy esemény: a Benfica szerdai vendégszerep­lései Lipcsében, a 100 000 nézőt befogadó stadionba várják a portugál bajnokcsapatot, ahol a VVK-ban első mérkőzésüket játsszák majd a Lokomotival. Nagybetűs plakátok toborozzák mindenfelé a közönséget, s talán érdekes lehet, hogy a világbaj­nokság tapasztalata alapján Eusebiót többre értékelik, mint a brazilok fekete csillagát, Pe­­lét. . . . S­zovjet edzők a mérlegen A kb. kétmillió példányban megjelenő Futbol című szovjet hetilap érdekes összeá­llít­ást ké­szített azokról az edzőkről, akik elsőos­ztályú csapatoknál működ­tek és működnek 1936, az első szovjet bajnokság, és az első kupadöntő óta. Ebből az összeállításból kide­rül, hogy a legeredményesebb szovjet edző Jakusev (a Dinamó Moszkva, a Dinamo Tbiliszi é© jelenleg a Pahtako­r szakvezető­je), akinek a csapatai hat baj­nokságot nyertek, hatszor máso­dikak, kétszer harmadikak vol­ Az Egri Dózsa, labdarú­gó-csapatának dicsőség­táblája megalakulása óta. 1961. Egri Dózsa néven először szerepelnek a leg­jobb egri labdarúgók. 1961—62. NB II. Észak­keleti csoport, 1. helyezés. 1862—63. NB II. Keleti csoport, 9. helyezés (a 2—8. helyezettek az NB I B-be jutottak). 1963. Egyidényes baj­nokság. NB II. Keleti csoport, 1. helyezés. 1964. NB II. Keleti cso­port, 2. helyezés. 1965. NB II. Keleti cso­port, 1. helyezés. 1966. NB I B, 1. helye­zés. Amikor az év elején Szent­marj­a­y Tibor edző vezetésével az újonc Egri Dózsa Dobogó­kőn megkezdte az alapozást, a legtöbb hazai szurkoló így sum­mázta az egri óhajt: „Ha sikerül megkapaszkodnia az NB I B- ben együttesünknek, akkor na­gyon elégedettek lehetünk.” Az egyesületi vezetőség álláspont­ja hasonló volt. Az új edző ke­mény munkára fogta a játékoso­kat, folyton ezt hajtogatta: „En­nek a munkának még hasznát veszítek majd . ..” Közel negy­ven edzés után az egriek el­hagyták Dobogókőt, s erőben, jó hangulatban gyarapodva foly­tatták otthon az edzéseket. Aztán megkezdődött az eddigi Hétfő. 1966. december 19.2 M­ekSoudi öt napja hölyiön — de gát ját­szik... A francia bajnokság első „ta­vaszi" fordulójában a­­következő eredmények születtek: St. Éti­enne— Toul­ou­se 3:0, Lyon —Nantes 1:2, ACP Sedan — Lens 3:0, Lillé — Reims 1:1, Mo­naco—Strasbourg 1:1, Nimrs— Angers 1:4, Valenciennes—Mar­seille 2:1, Rennes—Bordeaux 0:1, Stad© de Paris—Rouen 1:2, So­­chaux—Nice 4:0. Néhány szó a fordulóról: A­­St Etienne biztosan győ­zött, annak ellenére, hogy egyik legjobb csatára — öt napja böj­tök azaz csak egyszer eszik nap­jában. Mekloufi hithű mohame­dán, tizenharmadika óta vallá­sának rendelkezései szerint, ön­megtartóztató életet, él. Ennek csak egyik pontja, hogy egyszer, este vehet magához könnyű éte­leket, de­­ a csatáron ez egyál­talán nem látszik meg. Most, a Toulouse ellen is igen jó for­mában játszott. A Nantes győzelmével kap­csolatban el kell mondani, hogy De Miichele újra elfoglalta a csa­patban a helyét. Meg­gyógyult a többi sérült — köztük Gondét — is, de Arribas úgy döntött, hogy egyelőre nem szerepelteti őket, neh­ogy vissza­essenek . .. A Len­s veresége teljesen, meg­érdemelt. Georges Lech mellett most játszott testvére, B. Lech is, de a két fiú nem értette meg egymást. A forduló meglepetése a nizzaiak súlyos veresége volt. Tartalékosan álltak ki: Rodzik helyén egy amatőr játékost , Albertét próbálták ki, aki nem váltotta be a szerepléséhez fű­zött reményeket. Az élmezőny: 1. sz. Etienne 28 2. Nantes 27, 3. Len® 24, 4. Lillé 23 (31:24) és Strassbou­rg 26 02:30). A­z Enter második veresége A Herrerák harca tehát to­vább folyik, s úgy látszik, most Heribertónak kedvez a szeren­cse: a 12 forduló után az olasz bajnokságban a Juventus feltor­názta magát az élre! Azonos pontszáma van az idei bajnok­ságban most második vereségét elszenvedő Interrel. Megismét­lődött tehát a négy évvel ez­­előtti eset. Karácsony táján ak­kor is éppen ilyen körülmények között talált magára a torinói csapat és vette át a milánói fe­kete-kékektől az elsőséget a baj­noki táblázaton. A Ver­ezia ellen 2:0-ra győzel­met aratott Juventus most is iga­zolt a felfelé ívelő formáját. A mérkőzés sportszerűtlen jelene­teikben­ is bővelkedett, a játék három percig szünetelt. A velen­ceiek ugyanis vitat­ták Salvadore góljának jogosságát és az I. fél­idő végén a játékvezető le is küldte a pályáról a hazai csapat jobbfed­ezetét. De még utána sem higgadtak le a kedélyeik: néhány perccel később a Juventus 11-es­­hez jutott, és beállította a vég­eredményt . .. Az Inter Rómában, a Lazio ellen, most már valóban fáradt csapat benyomásét köttette, étter vállán játszottak H. H. fiai. Maz­sola ugyan most is jól kezdett, mindjárt az elején nagy kapufát is rúgott, mégis a 35. percben D'Amato góljával a római csa­pat szerezte meg a vezetést. A második félidőben pedig erősen védekező játékkal tartani tudta az eredményt... A­­ táblázaton a Napoli beérte a Cagliariit (otthon Orlando gól­jával győzte le vetélytársát). Nagy örömmámor fogadta a sta­dionban az Argentínábó­ vissza­tért Sivorit, aki a csapat leg­jobbja volt. Alt­fini ezúttal két hatalmas erejű bombával találta el a kapufát. A Vasas Kupában első a Vasas birkózócsapata A vasasszakszervezet által minden, évben megrendezett bir­kózó kupaversenyen a ,,hazai csapat” magas pontfölénnyel győzött. A legérdekesebb küzde­lem pehelysúlyban, alakult ki, ahol Szabó és Baracsi között még a mérlegelés sem tudott dönteni, s így holtversenyben végeztek az első helyen. Eredmények: Felnőttek. Lepke­­súly: 1. Pepp (Csepel), 2. Major (Vasas), 3. Banai (Sárvári Vasas). Légsúly: 1. Gor­da (DVTK), 2. Gyesike (Ganz-MÁVAG), 3. Szabó (Esztergom). Pehelysúly: 1. Sza­bó (Vasas) és Baracsi (Csepel). 3. Rácz (DVTK). Könnyűsúly: 1. Wágner (Vasas), 2. Seres (Kis­kunfélegyháza), 3. Hermann (Du­naújváros). Váltósúly: 1. Deli (Vasas), 2. Ti­szeklker (Vasas), 3. Molnár (Vasas). Középsúly:­ 1. Bajkó (Vasas) 2. Agócs (Csepel), 3. Riheczky (Csepel). Félnehéz­súly: 1. Hajdú (DVTK), 2. Zsótér (Csepel), 3. Porók (Esztergom). Nehézsúly: 1. Kozma (Vasas), 2. Pállay (Vasas). Serdülök. Lepkesúlytól felfelé. Berecz (Törökszentmiklósi, Dan­­czi (Vasas), Bodor (Vasas), Cseh (Kiskunfélegyháza), Baráth (Va­sas), Seres (Erskánfélegyháza), Körösi (Vasas), Juhász (Diós­győr), Porteleki (Diósgyőr), Zagy­va (Ózd). A pontverseny végeredménye: 1. Vasas 74 pont, 2. Csepel 26 p, 3. Diósgyőr 22 p. Váratlan, sőt páratlan bravúr­­is Egri Bassa Az Ebe Játékja — talán a legérdekesebb, leg­furcsább magyar bajnokság. A 11. helyen kezdett az egri Bla-fehér gárda, de a harmadik forduló után már mindössze háromszor volt az 5. helyen (lejjebb sohasem!). Az ötödik forduló után a 3. a 15. után a 4. a 20. után az 5. a 25. után (5 héten át) az első. És csak a 30.-ban előzte meg a Szeged, a bajnok (az egriek viszont az­zal vigasztalódhattak, hogy Eger­ben is, Szegeden is kétvállra fektették a SZEAC-ot!) A baj­nokság befejeztével Szentmar­­jay edző elsősorban azokat em­lékeztette a dobogókői szavaira, akik néha kissé fanyalogva „gyúrták” a km-eket, gimnasz­tikai gyakorlatokat, a sok-sok rövid vágtát stb.,__stb. — Akkor tudtunk erősíteni, amikor arra a legnagyobb szük­ség volt, a hajrában — emléke­zik vissza az edző. — A 21—28. fordulóban (tehát a csapat fel­jutásáig), 8 mérkőzésen 13 pon­tot szereztünk, 5 győzelem és 3 döntetlen volt ennek az időszak­nak az eredménye... A 29. és 30. fordulóban, amikor feljutá­sunk már biztossá vált , két­szer vereséget szenvedtünk. Hat­szor volt úgy, hogy a mérkőzés után elsők lehettünk volna. Nem sikerült! Hetedszerre — sikerült! A legjobbkor! Akkor, amikor a csapat nem győzött, viszont a riválisok kikaptak. De hát miért éppen ez lett volna „szabályos”, s amikor az NB I B-ben legtöbb-­­ször minden a feje tetejére állt?__Mert, ha nem így lett volna, hogyan kerülhetett volna például egy csapat passzív gól­aránnyal az NB I B-be? És le­hetne tovább sorolni... Azt mondják az egriek: min­den mérkőzésük „sorsdöntő” volt, a legérdekesebb mégis a 30, az utolsó volt. A nagymúltú MVSC-nek a bentmaradása, az első helyezett Egernek a bajnoksága függött a találkozótól. És győzött az­­ utolsó (miért éppen ez a mér­kőzés végződött volna a bajnoki táblázat „törvényeinek” meg­felelően?). Amikor ugyanis már szinte mondjanki biztosra vette a k­ettős bravúrt (NB I-be jutás és bajnokság), a csapat kicsit „meg­botlott”. Ezt a botlást azonban közvetlen a 29. mérkőzés előtt bármelyik NB I B-s együttes szívesen vállalta volna. Hiszen akkor már az egri újoncnak si­került az, ami a hét, NB I-et is megjárt NB I B-snek nem sike­rült. A jelenlegi együttes jó né­hány játékosát még az NB III-as csapattól örökölte. Ennek az év­nek az elején az edző négy új játékost épített csapatába , si­kerrel. Vannak, akik a szeren­csét is emlegetik az egriek be­jutásával kapcsolatban. Hogy is néz ki ez a „szerencse”? Leg­nagyobb ellenfelei közül a Deb­­­recent, a BVSC-t, a Ganz- MÁVAG-ot idegenben győzte le, a hajósok Szegedet tavasszal és ősszel egyedül az egrieknek sikerült legyőzniök. A MÁV-DAC ellen ősszel Egerben 2:0-ra vezettek,, az utolsó 10 percben vesztették el az egyik pontot. A Komló elleni egri mérkőzésen óriási gólhelyzetek kihagyása után a 77. percben az egri Ataxad (?!) szerezte meg a komlóiak győz­tes gólját__ Ha nincs ez az öngól, akkor az Eger a bajnok! Hát így fest az a bizonyos egri szerencse... A legtöbbször szerepelt játé­kosok csapata (zárójelben: ki hányszor játszott): Papp (18) — Mészáros (30), Kiss (23), Wink­­ler (39), Szász (22), Alaxai (27), Nagy Károly (15), Sárközi (27), Zilahi (25), Varga (26), Csizma­dia (24). Rajtuk kívül játszott még Faliszek (15), Harus (14), Kovács (12), Prommer (10), Sza­bó L. (3), Üsztöke (2), Szabó B. (1). Nagy Károly tavasszal tör­tént eltávozása után Prommer, illetve Faliszek játszott jobb szélen. A csapat 42 gólja közül a legtöbbet Sárközi (12) és Var­ga (11) szerezte. A védelem osz­lopa a kitűnő alakú, kemény Kiss (28 éves), a csatársor „kar­mestere” pedig az egykori del- s­zereni Zilahi (30) volt. Alaxai­­nak (26) a feje. Sárközinek és Vargának a lába ért „aranyat”, de legtöbbször a többiek is mind­­­dent megtettek, amire erejükből és tudásukból futotta. Az egri átlagéletkor nem magas, 25 év (hatan 26-on felüliek). A két 19 éves (Sárközi és Kovács) a leg­fiatalabb, a 30 éves Zilahi a leg­öregebb, ő a hátravont kö­zépcsatár szerepében szinte egész éven át igen jól játszott. Középen a 190 cm magas Aja­­xas, hátul pedig a nagyszerű adottságokkal rendelkező Kiss János emelkedett ki. Ami érdekes, figyelemre mél­tó és a csapat jó szereplését illetően feltétlenül megemlítés­re kívánkozik: a 11 játékos kö­zül 9 nős, heten tanulnak, iskolába járnak. Faliszek 4:2-del végezte a gim­názium I. osztályát. Egerben sem ritka az idegenbeli mér­kőzésre tankönyvvel utazó lab­darúgó ... S ami szintén fel­tűnő: úgyszólván évenként (né­ha évente kétszer is) váltakoz­tak a szakosztályban az edzők. Molnár Péter, Juhász Attila, Kemény Tibor után jött a csa­pat volt játékosa, Szentmarjay Tibor. Az NB I-ben szintén ő irányítja majd a csapatot. Egerben nagyon szeretik a sportot. Elültették a sport sze­­retetét már a régebbi időit ki­váló úszói, vízilabdázói. Hason­lóan az előbbiekhez, nagyon szeretik a labdarúgást is, amit a 15 egri NB I B-s mérkőzés 76 000-es nézőszáma is bizonyít. Ami viszont meglepő: a sokkal izgalmasabb őszi idény 7 mérkő­zését úgyszólván fele annyian (28 000) látták, mint a tavaszi nyolcat (48 000). A BVSC elleni (1:3) mérkőzésen 10 000 egri szo­­morkodott, az őszi fővárosi visz­­szavágó (2:0) 5000-es nézőserege közül viszont 1500-nál is több egri örvendezett (ennyien kísér­ték a fővárosba a csapatot). Kü­lönben az egriek 30 mérkőzését 128 000-en látták. Legkeveseb­ben (500) Győrött, legtöbben Debrecenben (15 000) voltak rá­juk kíváncsiak. De a győrieknek és a debrecenieknek nem sok örömük tellett a mérkőzésben (pontosabban saját csapatukban), mindkét helyen az egriek győz­tek. Győrött az NB I B leg­furcsább (5:4) eredményével (9 gól egyedül ezen a mérkőzésen esett, sőt nyolcra, ill. hétre sem futotta egy mérkőzésen az NB I B-s csapatok erejéből. A váratlan, sőt páratlan egri sikerben nagy része volt a lel­kesedésnek — de természetesen nemcsak ennek! A nagyszerűen sikerült felkészülésnek, a jó taktikának, a taktikai fegyelme­zettségnek, s nem utolsósorban a tudásnak is jelentős szerepe volt a mérkőzések eldöntésében. Arról nem is beszélve, hogy egy-egy nehezebb feladat a kitű­nő kiiektívát maximális erőkifejtésre kész­tette ... Az ünnepek az előző vasárnap a jól megérdemelt ezüstérmek és az ajándékok átadásával­­ vécét értek. Rövidesen elkez­dődnek ismét a dolgos hétköz­­napok, s ha a rokonszenves egri labdarúgók úgy készülnek majd mint az előző években, bizonyá­ra tovább erősödik majd a vá­ros labdarúgása és sok örömük ♦élik a város 'aktinak az Egri Dózsa labda'"’ cé'ben . .. Nagy József Szen­tmik­lósi második lett Moszkvában A moszkvai nemzetközi műkor­csolyázó-versenyen a nők szaba­don választott gyakorlata után a német Klausner megelőzte Szent­­miklósi Zsuzsát. Végeredmény: 1. Klausner (NDK) 975,3 pont,­­ 6 hsz... 2. Szentmiklósi (magyar) 960, 11 hsz........ 9. Wágner (ma­gyar) 648.9. 43 hsz. 10. Sarkadi (magyar) 822.4 . 50 hsz. I !ISZA^|V­^RLET^HFZ»|AZ UTAZÁSI BÉRLETEK HAVI ÉRTÉKSZELVÉNYEI 1 AZ^ÉRTÉKSZELVÉNYT ^IT AZ ELŐZŐ HÓ-25 TŐL MÁR MEGVÁLTHATÓK !