Népsport, 1972. május (28. évfolyam, 103-127. szám)

1972-05-14 / 113. szám

<5 * *! f«iir-irnwi irama JELENTI ----------------------------------—----------------­ ■ Kubaiak a Margitszigeten.­­Akárcsak az elmúlt években annyiszor, ezúttal is Magyaror­szágot választotta a kubai vízi­labda-válogatott felkészülésének színhelyéül. Laky Károly és ta­nítványai , vasárnap érkeznek Budapestre, s előreláthatólag két hetet töltenek hazánkban.­­ Sportlövők Moszkvában. Három válogatott sportpisztolyos (Marosvári, Ratkó, Gyöngyösi) és két futóvadlövő (Szabó Gy., Jenei) V. Balogh Lajos edző ve­zetésével szombaton Moszkvába repült a jövő héten sorra kerülő nemzetközi versenyre. B Változás. A fővárosi ne­velőotthonok május 14-i sport­­rendezvénye a pálya használha­tatlansága és a kedvezőtlen idő­járás miatt elmarad. 53 Súlyos sérülés. A diósgyő­riek pénteki edzésének kellemet­len eseménye volt, hogy legjobb formában levő játékosuk, Gass harcképtelenné vált. Izomrost- szakadást szenvedett, játékára sokáig nem lehet számítani. Ki­újult Kovács sérülése is, így nem a legjobb hangulatban ké­szülnek a Csepel elleni találko­zóra.­­ Magasugrás is szerepel. A MASZ és az NSZK atlétikai szö­vetségének megállapodása sze­rint a mainzi válogatott dobó­viadal műsorát férfi és női ma­gasugrással bővítik. A dobók­hoz hasonlóan 3—3 ugró indul­hat országonként. 13 A természetjárók is emlé­keznek. A KPVDSZ kulturális és sportbizottsága, valamint a szé­kesfehérvári pénzintézetek Vö­rös Meteor SE természetbarát szakosztálya rendezésében két­napos Vörös Meteor természet­­barát találkozót tartanak Szé­kesfehérvárott. Május 13-án, szombaton Székesfehérvár 1000 éve címmel elméleti versenyt rendeztek. Május 14-én a szak­osztályvezetők együttesen elláto­gatnak Az 1000 éves Székesfe­hérvár című kiállításra.­­ Csavargás az Alpokban. A Vasas SC természetbarát szak­osztályának május 18-i klubest­jén Bíró László, a szakosztály tagja Csavargás az Alpokban címmel útiélmény-beszámolót tart, színes diaképek vetítésével egybekötve. Az előadást 17.30 órakor a vasasszakszervezet Bu­dapest VIII., Koltói Anna u. a.7. sz. alatti székházában ren­dezik. 1t­ezer fiatalt várnak. Meg­kezdődött az V. Külker.-olimpia előkészítése Nógrádverőcén. A külkereskedelmi vállalatok fia­tal dolgozóinak tömegsport se­regszemléjét ebben az évben a tavalyi pontversenyben győztes vállalat, a TRANSELEKTRO rendezi meg a KPVDSZ, a kül­kereskedelmi KISZ-bizottság és a KÜLKER SC segítségével. A szeptember 8-tól 10-ig sorra kerülő találkozón mintegy ezer fiatal méri össze tudását.­­ Szekszárdon is szeretnének gyeplabdázni. Legalábbis­ ilyen irányú kérelem jutott Szekszárd két iskolájának tanulóitól a szö­vetséghez. A Tollaslabdázás. A Medicina Könyvkiadó gondozásában a­­ jö­vő évben jelenik meg a Tollas­labdázás című könyv, melyet Fodor Endre, Kaplony Miklós és Rázsó Pál ír. A könyv célja a sportág további népszerűsíté­se, illetve szabályainak és tör­ténetének ismertetése. B Sérülés: Jónyer István fele­sége, Németh Mária NB I-es asztaliteniszező, a hét közben, barátságos mérkőzésen térdsérü­lést szenvedett. Az orvosi véle­mény szerint játékára hosszú ideig nem számíthat klubja, az FTC. !H Kedden rendezik! A Bp. Honvéd szerda helyett kedden, május 16-án rendezi a Népsta­dionban 14 számból álló nemzet­közi atlétikai versenyét, amelyen a szlovákiai Dukla Banska Byst­­rica atlétái is indulnak. B Gejzírek és hőforrások. Fi­­scher Oszkár Gejzírek és hőfor­rások címmel vetített képekkel kísért előadást tart május 18-án, csütörtökön 20 órakor a Ruha­ipari Spartacus Gyopár termé­szetbarát szakosztály helyiségé­ben, Budapest, VIII., Leonardo da Vinci u. 54. sz. alatt. • SPORT A RÁDIÓBAN. Kos­­suth-adó. 25.50: Közvetítés a Ro­mánia—M­agy­arország labdarúgó EB-mérkőzésről, Bukarestből. 19.10: Öt perc sport. 22.10: Sport­hírek. fotó.­SPORT A TELEVÍZIÓBAN. 11.00: Salakmotor-világbajnok­ság. 15.55: Telesport. közvetítés a Románia-Magyarország labda­rúgó EB-mérkőzésről. Bukarest­ből. 20.00: Hírek, sporthírek. 22.00: Hírek, sporthírek. IDŐJÁRÁS. A Meteorológiai In­tézet jelenti szombaton este, az év­szakhoz képest hűvös idő. Vár­ható időjárás vasárnap estig: időn­ként kissé felszakadozó felhőzet, többfelé újabb eső, mérsékelt déli, délkeleti szél. Várható leg-­­­magasabb nappali hőmérséklet va­sárnap 13 — 18 fok között. (MTI) ML Vasárnap, 1972. május 14. 2 I LABDARÚGÁS ♦ LABDARÚGÁS ♦ LABDARÚGÁS ♦ LABDARÚGÁS ♦ LABDARÚGÁS ♦ LABDARÚGÁS ♦­­ • Idegenben nyert a SZEOL és az SZMSE Volán SC—­Oroszlány 4:0 (0:0) Rákoscsaba, 3000 néző. V: Zá­­vodszky. Volán: Szegedi — Mol­nár, Szepesi, Mángó, Jónás, Ratt­­mann, Török, Földes, Kiss, Hajdú, Bernáth. Edző: Kiss Jenő. Orosz­lány: Fiedler — Kiss, Máthé, Sá­­rosi (Czakler, a 63. percben), Né­meth, Aradi, Egyed, Papp, Sar­­lói, Holánszky, Stein. Edző: Pal­­lagi Róbert. 3. perc: Földes megugrott, 6 méterről a kifutó kapus lábának rúgta a labdát. 6. perc: Papp közeli fejese alig szállt fölé. 46. perc: Kisst felvágták, a 11- est Mángó a sarokba lőtte, 1 :0. 48. perc: Török szögletét Föl­­­­des sarokkal perdítette a hálóba, 2:0. 51. perc: Földes labdáját Kiss a léc alá ,,pofozta”, 3:0. 59. perc: 12 méterről Kiss ta­lált a hálóba, 4:0. Nagy helyzetek maradtak ki az első félidőben, különösen a Volán részéről. A három gyors gól meg­nyugtatta a hazaiakat, utána vé­gig uralták a mezőnyt. Jó: Sze­pesi (a mezőny legjobbja), Sze­gedi, Földes, Kiss, 111. Máthé, Ho­lánszky. Pál László gála után Takács fejese csúszott ki a­ jobb oldali léc mellett. 73. perc: Gyömörei szabadrú­gás után a sorfal mögé ívelt, Pá­los kiugrott, de óriási helyzetben a szögletzászlóhoz küldte a lab­dát. 78. perc: Bartalos beadása után Rátvai ügyesen hátra gurított és a felfutó Takács 10 méterről a kapu bal oldalába bombázott, 1:0. 79. perc: Németh előre tört, és átadását Tóth S. 10 méterről a léc alá vágta, 1:1. Alacsony színvonalú, gyenge mérkőzés. A MÁV DAC enyhe mezőnyfölényben játszott, de tá­madói szinte képtelenek voltak eltalálni a kaput. Jó: Aspirány, Takács, Ladó, ill. Kiss, Kovács, Havasréti Béla Szolnoki MIS—Ózd 3:2 (2:2) Ózd, 600 néző. V: Nagy B. SZINTE: Nagy P. — Papp II, Heidrich, Kovács, Sebők, Árvai, Szatmári (Tóth, a 85. percben), Czimák, Mile, Nagy F. Garics. Edző: Szollár Lajos. Ózd: Katona — Abuczki, Murányi, Rási, Eg­ri, Kovács Z., Dolezsár, Parajdi (Barna, a 79. percben), Csuhány, Fükő, Tóth. Edző: Zalai László. 2. perc: Tóth beadásából Csu­hány gólt szerzett, 0:1. 5. perc: egy előrevágott lab­dával Garics elfutott, és egyen­lített, 1:1. 8. perc: Csuhány kicselezte Heidrichet, és a bal alsó sarokba lőtt, 1:2. 28. perc: Csuhány öt méterről kapu fölé lőtt. 35. perc: Abuczki hibájéból Mile jó helyzetbe került, és azt értéke­sítette is. 2:2. 54. perc: Mile testcsellel be­csapta Murányit, és a kiinduló kapus mellett a bal alsó sarokba helyezett. 3:2. 58. perc: Parajdi elöl Heidrich az utolsó pillanatban mentett. Rendkívül alacsony színvonalú mérkőzésen a labdát kevesebbszer birtokló együttes győzött. A gó­­lok mindkét oldalon nagy védelmi hibákból estek. Az eredmény igazságos. ■ A két csapatból senkit sem le­het kiemelni. Vincze Zoltán Bp. Spartacus— FOSPED Szállítók 3:0 (2:0) Kőér u., 200 néző, V: Sabácz. Bp. Spartacus: Takásc — Idei, Egervári, Horváth, Nagy (Olasz, a 63. percben), Czakó, Gábor, Stre­­nitzer, Siklósi (Sándor, a szünet­ben), Zöldi, Végh. Edző: Szim­­csák István. Szállítók: Soltész — Sima (Bud­ai, a szünetben), Szi­­micska, Pagella, Kanyó, Bocsák, Vágási, Bakk, Túrái, Alapi, Ste­­fán (Szabó, az 55. percben). Edző: Buzánszky Jenő. 39. perc: Nagy lövése a védők­ről Végh elé pattant, aki egyből a hálóba bombázott, 1:0. 44. perc: Gábor átadását Végh élesen rálőtte és a labda — Sol­tész kezét érintve — a hálóban kötött ki, 2:0. 55. perc: Turai közelről a ka­pusba lőtt. 60. perc: Sándor kitűnő labdát ívelt át a bal oldalon álló Végh elé, akinek kapáslövése a hálóba vágódott, 3:0. 52. perc: Gábort a 16-oson be­lül felvágták, de a játékvezető sípja néma maradt. 85. perc: Turai közeli lövését Takács remekül védte.­­ A lényegesen gyorsabb és pon­tosabban adogató Bp. Spartacus nagy fölénye jellemezte a talál­kozót. Különösen középpályásai játszottak remekül, jobbnál jobb labdákkal tömték mozgékony és gólratörően játszó csatáraikat. A FOSPED Szállítók gyenge telje­sítményt nyújtott. Jó: Takács, Egervári, Nagy, Czakó, Gábor, Sándor, ill. Soltész, Pagella, Tú­rár. Szeged—Kecskemét 2:1 (0:0) Kecskemét, 3000 néző. V: Sze­kén. SZEOL: Bencze — Vásárhe­lyi, Emődi, Virágh, Bánfalvi, Ma­gyar, Vörös, Varga, Dávid, Vass, Berkes. Edző: Szűcs György. Kecskemét: Gór — Tatár, Lantos, Kreidli, Diószegi, Lutz, Padlás, Gyiffkó dr., Makay, Pasek (Oláh, a 67. percben), Molnár. Edző: Szigeti Ferenc. 15 perc: Makay, a kapunak hát­tal, ollózva a léc fölé lőtt. 20. perc: Molnár beadását Ben­cze kiütötte, Pasek újból közép­re ívelt és Padlás négy lépésről előrevetődve mellé fejelt. 48. perc: Molnár lövésébe Ben­cze belevetődött, a labda Padlás­hoz került, aki az üres kapuba lőtt. 0:1. 52. perc: Tatár elvétette a lab­dát és Vass a hálóba talált, 1:1. 73. perc: A játékvezető Diószegi szabálytalansága miatt (előzőleg Berkes visszarántotta a kecskeméti játékost­, 11-est ítélt. A büntetőt Vass értékesítette. 2:1. 88. perc: jobb oldali kecske­méti támadás végén a SZEOL vé­delme hibázott. Tatár az 5-ösön kapta a labdát, de amikor kapu felé fordult vele, hátulról elkaszál­ták. A játékvezető továbbot intett. A csúszós talajon nagy iramú játék folyt, sok szabálytalansággal. A SZEOL győztes gólja játékveze­tői tévedésből megadott 11-esből esett, amit később a bíró azzal te­tézett, hogy a másik oldalon sok­kal nagyobb szabálytalanságért nem adott 11-est. Jó: Bencze, Vár­helyi, Vörös, Dávid, Vass, ill. Gór, Padlós, Makay, Diószegi, Szabó Zoltán Dorogi Át­író DAC 1:1 (0:0) Győr, 2000 néző. V: Mohácsi. Dorog: Pilcz — Aspirány, Tóth, Cseri, Takács, Kiss, Rátvai, Pe­­szeki (Soós, a 82. percben), La­­l­ó, Horváth, Bartalos. Edző: Hári László. MÁV DAC: Tóth L. — Kiss, Kovács, Nagy, Németh, Máté, Pálos, Gyömörei, Tóth L., Lénárt (Tóth K., a 77. percben), Szekeres. Edző: Kovács Imre. 21. perc: a lesre játszó győri védők mellett Ladó kitört, lövése a kifutó Tóth L. mellett a kapu mellé jutott. 44. perc: Rátvai közeli lövését Tóth L. lábbal hárította. 51. perc: Szekeres 6 méter­ről, senkitől sem zavartatva, a léc fölé emelte a labdát. 54. perc: bal oldali szögletre­ Békéscsaba— Pénzügyőr 1:0 (0:0) Békéscsaba, 5000 néző. V: Víz­hányó. Békéscsaba:­­ Tóth — Kvasz, Dobó, Szűcs (Rácz, a szü­netben), Lengyel, Ambrus, Kris­­kó, Moós, Láza (Kovács, a 31. percben), Németh, Schneider. Ed­ző: Pillér Sándor. Pénzügyőr: Springenszeisz — Murát, Kisházi, Mózes, Fonyódi (Oláh, a szünet­ben), Jaskó, Hegyesi (Schumer, a 72. percben), Straub, Kuhajda, Sashegyi, Sülé. Edző: Miksovszky Zoltán. 5. perc: Láza és Sülé a felező­vonal környékén összefejelt, a csabai játékost ölben vitték le a pályáról. 21. perc: Straub, 5 méterről, senkitől sem zavartatva kapura fejelt, Tóth nagy bravúrral vé­dett. 27. perc: Sashegyi 25 méterről ívelt az üres kapura, Dobó, visz­­szafutva, a gólvonalról fejelt szög­letre. 49. perc: Murát kezezett a bün­tető területen belül, a 11-est Dobó biztosan rúgta a kapu jobb olda­lába, 1 :0. 71. perc: Németh fordulásból a felső lécet találta el. 90. perc: Kriskó egyedül tört kapura. Murát a 16-oson belül dancsolta, a játékvezető azonban nem adta meg a nyilvánvaló 11- est. Sokáig érdektelen, unalmas já­ték folyt. Az első félidőben mind­két csatársor 4—5 biztos helyze­tet dolgozott ki , és ügyetlen­kedett el. Fordulás után jobb lett a ■ mérkőzés, de a támadók to­vábbra is nagy hibaszázalékkal játszottak. Jó: Tóth, Dobó, Moós, Kovács, ill. Springenszeisz, Mó­zes, Straub, Fábián István Pozsony válogatott—Magyarország B válogatott 3:2 (3:2) Hungária körút, 1000 néző. Ve­zette: Szilvási (Dér, Tátrai). Pozsony: Svajlen — Husnak, Staskovan, Hagara, Zsorka dr. — Sikora, Hrusecky, Pandel — Le­­vicky, Adamec, Kábát. Magyarország B: Rapp — Tö­rök J., Maurer, Noskó — Dunai III, Básti, Karsai — Wollek, Al­bert, Szuromi, Tóth K. Csere: Rapp helyett Varga, Karsai helyett Répás (mindkettő a szünetben), Dunai III helyett Takács (a 60. percben), ill Svaj­len helyett Cervenak és Sikora helyett Krnac (mindkettő a szü­netben). Góllövő: Levicky (12. percben), Adamec (11-esből a 22. p.), Szu­romi (11-esből a 30. p.), Szuro­mi (35. p.), Levicky (42. p.). Szögletarány: 6:2 (2:1) a ma­gyar B-csapat javára. Meglepetésre a szlovák fővá­ros válogatottja játszott jobban az első negyedórában. A 12. percben Adamec ragyogóan ment el a b­al oldalon, átívelt jobbra, és a jókor érkező Le­vicky hét méterről senkitől sem zavartatva a bal sarokba fejelt. 1:0 Pozsony javára. Mindjárt utána Hrusecky lö­vését hárította Rapp. A másik oldalon Karsai lövése foglalkoz­tatta a kapust. A 22. percben ismét nagyot hibázott a magyar védelem. Levicky teljesen egye­dül húzhatott kapura, Rapp ki­futott, elhúzta a csatár lá­bát s a játékvezető — jogo­san — 11-est ítélt. Adamec nagy erővel, félmagasan a kapu jobb oldalába küldte a labdát. 2:0 Ezután a magyar csapat is vezetett néhány támadást. A 28., percben Wollek 25 méteres sza­badrúgása elakadt a sorfalban. A 30. percben Wollek nagy len­dülettel húzott kapura, a 16-oson belül járt, amikor Hrusecky fel­vágta. 11-es! Szuromi a bal sa­rokba küldte a labdát. 2:1 Ezután Sikora kapott sárga lapot. A 35. percben Albert, Karsai, Szuromi volt a labda útja, a balösszekötő nehéz szög­ből, 10 méterről, az alapvonal közeléből laposan a kapu köze­pébe gurított. 2:2 A 42. percben Rusnak hozta fel a labdát a jobb oldalon, sen­ki nem zavarta, a hátvéd átível­te a labdát a másik oldalra, Rapp csak nézte, hogy az a jobb kapufára vágódjon, és ki­pattanjon és a berobbanó Le­vicky öt méterről a jobb sarok­ba fejeljen. 3:2 Pozsony javára. FORDULÁS UTÁN nagy erővel támadott a magyar csapat. A 48. percben Tóth fordulásból, estében, a jobb sarok mellé lőtt 14 méter­ről. Nem sokkal később Básti labdája szállt el a kapu fölött. Az 56. percben Dunai III—Tóth adogatás végén a balszélső nagy lövését Cervenak szépen hárí­totta. Az 59. percben a pozso­nyiak kapusa kapujából kifutva Albert elöl szedte fel a labdát. A 65. percben Takács mintegy 18 méterről kapura lőtt, Cervenak a 11-es ponton állva megfogta a labdát. Támadott csapatunk, s gyors egymásutánban három szögletet ért el, de azokat há­rították a védők. A 80. percben Szuromi 17 méteres, nagyerejű lövését fogta a kapus, majd Ta­kács futtából lőtt, ezt a labdát is hárította a vendégek kapusa. A hajrában nagy erőfeszítéseket tett a magyar B-válogatott az egyenlítésért, de hiába. A mérkőzés után Lakat dr. elmondta, hogy a nagyon erős csapattal szemben a bal­­szerencse ütötte el a magyar B-válogatottat attól, hogy legalább döntetlent érjen el. A tények azonban makacs dolgok. Pozsony válogatottja két vállra fektette a magyar B-csapatot! Az első félidő­ben gyorsan kétgólos előny­re tettek szert a vendégek, ezt Szuromi még kiegyenlí­tette, majd újabb védelmi hi­bából ismét vezetéshez jutot­tak a vendégek. Fordulás után a magyar B-válogatott megpróbált egyenlíteni, most már jobban játszott, mint az első félidőben, de a támadá­sok befejezése nem sikerült. A második 45 percben már láttunk néhány biztató je­let, de nagyon­­sokat kell még javulnia a B-válogatott­­nak, hogy lerója azt a sok tartozást, amelyet idei­­mér­kőzésein szedett össze! A vendégek igazolták az előze­tes híreket, nagyon jól ját­szottak 60 percen át, kemé­nyen, határozottan küzdöttek és dicséretükre szolgál, hogy minden esetben kihasználták a magyar védelem súlyos hibáit. Pozsony válogatottjának kapuját a máso­dik félidőben beállt Cervenak kitűnően őrizte. Több gólnak látszó lövést is hárított. A véde­lemben nagyon jó benyomást keltett Rusnak, továbbá a beállós Hagara, a közép­pályán az első félidőben Sikora, a másodikban pe­dig Fandel nyújtott elfogad­hatót. Elöl­ Levicky két gólt fe­jelt, végig ügyesen játszott. Ada­mec az első félidőben nyújtott többet, ugyanez vonatkozik Ka­bátra is. A magyar B-válogatott kapuját a fordulás után beállt Varga jól őrizte. A védelem kö­zepe nagyon lyukas volt, Török végig igen lelkesen játszott. A középpályások szünet után nyúj­tottak elfogadhatót. Elsősorban Básti és Répás. Elöl Szuromit két gólja, több jó lövése dicsé­ri. Szünet után javult fel Tóth is. Varga Béla Nagyjából­­ papírforma a labdarúgó NB II-ben NYUGATI CSOPORT Pápai Textiles —Bauxitbányász SE 1:0 (0:0). Pápa, 800 néző V: Kocsis. Pápa: Szilágyi — Nyá­ri, Áldozó, Varga, Zsenák, Hor­váth B., Horváth A., Krasnyánsz­­ky, Vámos (Tihanyi), Keresztes, Szűcs. Edző: Simon Miklós. Bauxitb: Pétervári — Frantal, Dalnoki, Csábi, Katona, Für, Lie­­ber, László, Hegedűs, Kolesánszky, Mészáros. Edző: Zámbó Emil. Mindvégig kitűnő mérkőzés. G: Keresztes. Jó: Szilágyi, Varga, Horváth B., Keresztes, Szűcs, ill. Csábi, Kolesánszky. Ajkai Bányász —Pécsi Ércbá­nyász 0:0. Székesfehérvár, 200 néző. V: Tapolczai. Ajka: Lukács — Máthé, Varró, Szalai, Geren­csér (Németh), Fischl, Haász, Weisz, Király, Cseh, Sulyok (Tér). Edző: Gyenese József. Pécs: Doszpod — Strassz, Péhl, Gyür­ke, Bíró (Kövi), Várbíró, Szabó, Csőre, Borovácz, Lubastyik, Tóth. Edző: Dunai János dr. A pályá­ja betiltása miatt idegenben játszó Ajka lelkesen küzdött és jól vé­dekezett. A pécsiek közelebb áll­tak a győzelemhez. Jó: Lukács, Varró, Cseh, Király, ill. Várbíró, Csőre, Péhl. Szekszárdi Dózsa — Székesfe­hérvári MÁV Előre 1:0 (0:0). Szekszárd, 1200 néző. V: Jaczi­­na. Szekszárd: Lipovszky — Szántó, Simon, Korner, Csordás, Hegedűs, Zielbauer (Kálmán), Ka­lász, Micskó (Vábró), Freppán, Török. Edző: Kormos Mihály. Sz.­fehérvár: Paulusz — Jelinek, Bátor, Lechner, Mester, Karsai, Monoki, Lipnitzky, Pataki (Ber­náth), Horváth, Bőke. Edző: Neu­­bauer István. Változatos, izgal­mas mérkőzés. A határtalan lel­kesedéssel küzdő fehérváriak 50 percig kitűnően védekeztek. A gól után bátran kitámadtak és szorossá tették a listavezető győ­zelmét. G: Korner. Jó: Korner (a mezőny legjobbja), Csordás, Lipovszky, Kalász, ill. Monoki, Horváth, Karsai. Savaria Cipőgyár (Szombathely) — Zalaegerszegi Dósza 3:2 (2:1). Szombathely, 400 néző.,. V: Gyi­­mesi. Savaria: Varga F. — Vi­rág, Gál, Janzsó, Gerencsér, Mol­nár (Grabarics), Gangli, Koczor, Jankó, Kecskés, Nagy. Edző: Töl­gyesi József. Z. Dózsa: Szűcs (Stöckler) — Németh II, Miha­­lecz, Braun, Földvári, Orosz, Pe­tő, Topor (Németh I), Minárcsik, Feledi, Szakonyi. Edző: Varga Miklós. Eseményekben gazdag, változatos, jóiramú mérkőzés. G: Nagy (2), Kecskés, ill. Feledi, Orosz. Jó: Virág, Koczor, Jankó, Nagy, ill. Mihalecz, Orosz, Mí­­nárcsik, Feledi. Táncsics SE—Pécsi VSK 1 :0 (1:0). Kaposvár, 300 néző. V: Oláh. Táncsics SE: György — Németh, Szebeni, Kauffmann, Pál, Vágó, Kelemen (Lipták), An­gyal, Hangai, Korom, Ur. Edző: Tóth József. PVSK: Ábrahám — Fodor (Kanyar), Szabó, Hamar, Balázs, Grünwald (Szabics), Nagy, Viola, Mihály, Somogyvári, Varr­ga. Edző: Horváth László. Szűk­méretű, salakos edzőpályán ját­szottak a csapatok. Szünet után, a sokat rohamozó pécsi csapat több egyenlítési alkalmat elsza­lasztott. G: Korom. Jó: Kauff­mann, Szebeni, Pál, Hangai,­ ill. Szabó, Balázs, Nagy.­­ Bakony Vegyész (Veszprém) — KOMÉP (Tatabánya) 3:2 (3:1). Veszprém, 300 néző. V: Teuschler. Bakony: Zsirai (Mikolasek) — Novák,­­Németh, Búza, Nagy, Zwicker, Kecskeméti, Bogáti, Ba­log (Varga Z.), Kováts, Tuczai F edző: Bartalfi Károly. KOMÉP: Fazekas — Farkas, Luigits, Sze­keres, Szován, György, Klausz, Rácz II, Pápa (Locker), Sárfi, Hiszékeny (Rácz I). Edző: Lahos László. Az első félidőben sokkal jobban játszó veszprémiek szünet után visszaestek. G: Bogáti, Nagy, Tuczai, ill. Sárfi, Szekeres. Jó: Né­meth, Nagy, Zwicker, Bogáti, ill. Szekeres, Szován, Rácz II. KELETI CSOPORT Debreceni EAC — Szegedi Dózsa 1:0 (0:0). Szeged,­ 200 néző, V: Mac­zkó. DEAC: Varga — Puskás, Szulyovszky, Csapó, Molnár, Ben­cze, Kiss L., Tóth, Gottdiener, Kiss L., Szabó. Edző: Bodor Lajos dr. Sz. Dózsa: Jáger — Havasi, Várhelyi, Csanádi, Portörő, Göcze, Búzás (Pócsik) Magyar, Thékes dr. (Bozó), Bóka, Héger dr. Edző: Nyári Tibor. A jóval kulturáltab­ban játszó DEAC mindkét félidő­ben mezőnyfölényben volt, s hely­zetei alapján akár nagyobb arány­ban is győzhetett volna. G: Gott­diener. Jó: Kiss L., Gottdiener, Szabó, ill. Várhelyi, Csanádi. Szolnoki M.4V—Vasas Láng 3:0 (2:0). Szolnok. 800 néző. V: Vö­rös. Sz. MÁV: Fehér — Tóth, Abo­­nyi, Kucser, Makai, Csibrán, Cso­rna (Holler), Kalmár, Földesi, Szabó Gy., Koródi. Edző: Dombó­vári József. Láng: Hurák — Rozs­­nyai, Paskó, Szili, Balogh (Ri­­hács), Varga, Keul (Csiszár), Gab­­nai, Prandóczki, Garamvári, Sár­vári. Edző: Gulyás Géza. Meggyő­zőbben játszott az Sz. MÁV, a kapu előtt határozottabbak voltak csatárai. Jól használták ki a Láng­védők megingásait. G: Szabó Gy. (2), Földesi. Jó: Tóth T., Kucser, Kalmár, Szabó Gy., ill. Paskó, Va­rga, Garamvári. BKV Előre —Postás SE 1:0 (1:0). Knapp u. 200 néző. V: Sándor. BKV: Rothermel — Pa­­licskó, Reif, Martonosi, Gulácsi, Tordai, Kékesi (Varga), Csukás, Kisutzky (Kalocsay dr.), Tuba, Bácskai dr. Edző: Povázsai Lász­ló. Postás: Söléd — Dénes, Kal­­tenecker, Frank, Galbács, Eck­­mann, Szitás, Vass, Vigh, Iglói, Tóth (Iliás). Edző: Katona Gyula. A nagy iramú mérkőzés mindkét félidejében többet támadott az Előre. G: Kisutzky, Jó, Palicskó, Reif, Martonosi, Tuba, Bácskai dr., ill. Seréd, Dénes, Kaltenecker, Iglói. ÉSZAKI CSOPORT BVSC — Kisterenyei Bányász Építők 2:0 (1:0). Szőnyi út,­­■00 néző. V: Nagy G. BVSC: Szarka — Herczeg, Bodonczi, B. Nagy, Kovács, Hosszú, Papp, Ba­­zsánt, Matulai, Kontha, Kaszás. Edző: Marosvári Béla. Kistere­nye: Horváth — Tőre, Bibók, Orosz, Gaiger, Márton, Tar­lósi, Szűcs (Ubrankovics), Toldi (Králik), Kapás, Dudás. Edző: Dávid Róbert. A Kisterenye szer­vezetten védekezett, s így elke­rülte a nagyobb vereséget. G: Papp, Kontha. Jó: Herczeg, Ko­vács, Papp, Kontha, ill. Márton, Tarlósi, Dudás. Esztergomi Vasas—Salgótarjáni Kohász 2:1 (1:1). Esztergom, 1000 néző. V: Palotai. Esztergom: Vajó — Fiedler, Szenczi, Csapó, György II, György I, Markó, Lacz­­kó, Czibik, Engelbrecht Z., Szen­­di. Edző: Kertes László. SKSE: Márton — Kojnok, Gáspár, Pál­mai, Bábel, Krivanek II, Tat­i, Földi, Bartha (Szolnoki), Szebe­­rényi, Antal. Edző: Szojka Fe­renc. Mély talajú pálya, küzdel­mes, jó mérkőzés. 2:1-es állásnál az Esztergom 11-est hagyott ki­. G: Szendi, Engelbrecht Z. (11- esből), 111. Krivanek II. Jó: Szen­czi, György I, Laczkó, Czibik, Szendi, ill. Pálmai, Krivanek II, Szeberényi. Miskolci VSC—Rakamazi Spar­tacus 4:2 (2:1). Miskolc, 1500 né­ző. V: Jurinkovics. MVSC: Kun — Buczkó, Herr, István, Krom­­paszky, Locker, Marosi, Krisztián, Molnár, Kiss (Kunfalvi), Karcagi. Edző: Szentmarjai Tibor. Rakamazi Szilvási — Erdős, Borbély, Kul­csár, Migróczi, Guth, Takács (Len­gyel), Halász, Kádas, Tóth, Szoj­ka (Csécsi). Edző: Vaszil Zoltán. A Rakamaz szünet után vissza­esett. G: Kiss, Molnár, Marosi, Buczkó (11-esből), ill. Halász (2). Jó: Kromnaszky, Marosi, ill. Kul­csár, Halász. LABDARÚGÓ-MÉRKŐZÉSEK Nemzetközi Magyar öregfiúk válogatott — Udinese öregfiúk válogatott 6:1 (3:0). Udine, 12 000 néző. V: Masagore. Magyar öregfiúk: Gel­­lér — Buzánszky, Mátrai, Várhi­­di, Sípos, Berendi, Budai (Ra­­duly 60. perc), Bozsik (Szimcsák I 10. perc), S­zojka (Pál 70. perc), Tichy, Fenyvesi (Tóth M. 75. p.). A kitűnően játszó magyar öreg­fiúk válogatott látványos játéká­val nagy közönségsikert aratott. Különösen Tichy két bravúros gólja ment élményszámba. Barátságos VM Egyetértés —Újpesti Dózsa 4:1 (2:1). Megyeri út. V: dr. Neuber. G: Halápi (2), Szepesi, Vágvölgyi, ill. Kollár. SBTC I —SBTC I 6:2 (2:0). Salgótarján. V: Vincze. G: Jeck­ (4), Kajdi, Barta, ill. Magyar (2). Videoton — Tatabánya 3:2 (2:1). Tatabánya. V: Frisch. G: Szal­másy (2), Burka (11-esből), ill. Szabó, Arany. DVTK I — DVTK­­ 6:1 (2:1). Diósgyőr. V: Tóth. G: Tábori (2), Kolláth (2), Horváth, Druzsin, ill. Újvárosi. Komló I — Komló II 7:0 (2:0). Komló. V:­Szám. G: Juhász (2), Egri (2), Bencsik, Solymosi, Kel­ler­. Csepel I —Csepel II 6:4 (3:1). Csepel. V: Klejbán A. G: Bartos (2), Varga (2), Gulyás, Takács, ill. Kalmár (2, egyet 11-esből), Major, Losonczi. MTK —FTC 6:2 (3:0). Hungária körút, 1000 néző. V: Kristóf. G: Kiss (4, egyet 11-esből), Becsei, Kermanidisz, ill. Németh (2). Egri Dózsa I—Egri Dózsa II 10:2 (3:1). Eger. V: Kovács. G: Czecze­­li (3), Vigh (2), Kovács F. (2), Kárpáti, Bánkuti, Ambrus, in Kendur, Berán.