Népsport, 1972. május (28. évfolyam, 103-127. szám)

1972-05-14 / 113. szám

! Népsport. A MAGYAR TESTNEVELÉS!! ÉS SPORTSZÖVETSÉG LAPJA VASÁRNAP, 1972. MÁJUS 14. ♦ 11j! 1 forint ♦ XXVIII. ÉVFOLYAM, 113. SZÁM Vízilabdatorna, Pescara: Gólzápor az NSZK ellen Vasárnap gólkülönbség dönthet NAGY CSATA VÁRHATÓ BUKARESTBEN Románia— Magyarország EB-mérkőzés Bukarest, Augusztus 23 stadion, május 14, 16 óra ROMÁNIA Raducanu Satmareanu Lupescu Dinu Deleanu Dumitru Nunweiller VI Domide Dobrin Dembrovski Iordanescu e Zámbó Bene Szőke Szűcs Kocsis Juhász I. Juhász P. Bálint Páncsics Fábián Géczi MAGYARORSZÁG Játékvezető: Kurt Tschenscher; partjelzők: Heinz Aldinger és Peter Steigele (mindhárom NSZK). S­UL­YEMEL­O EB, KONSTANCA: Szűcs lökésben aranyérmet szerzett, összetettben harmadik Smalcerz (lengyel) győzött, szakításban világcsúcsot javított CSELGÁNCS EB, VOORBURG: Ipacs bronzérmes, Petrovszky kiesett Öt szovjet versenyző a dobogón ! Vasár­nap tízkor: 99Mjoras9 indulj!" Ez a kép akár a családi fotóalbumba is bekerülhetne: mosolygós arcok, felhőtlen tekintetek. A nyugatnémet Reder, az angol Jimmy Fox és a magyar Bak­ó Pál (balról jobbra) nemzetközi hármasának pillanatnyi vidámsága kiegyenlíti az időjárás „szomorú­ságát”. S hogy mi lesz vasárnap?... Negyvenöt külföldi, tizennyolc magyar öttusázó­­ nagy versenye. (Bíró János felvétele) Riportunk a lovaspálya bemutatójáról és a sorsolásról az I. oldalon.* m Pozsoney v­álogato­tt— Magyarország B-válogatott 3:2 (3:2) 0:2-ről egyenlített a magyar együttes, majd az leszteni valója van a B-válogatottnak a tavaszi első félidő hajrájában védelmi hibából újra a vén- gyenge szereplés után • A vendég együttesből ki­­dégek szerezték meg a vezetést • Fordulás után jobb Jonosén Levicky, Cervenak és Adamec, míg a mieink teljesítményt nyújtott a magyar együttes, ekkor a ka­ közül Török és Szuromi játéka érdemel említést, pára is többször jelentett veszélyt • Nagyon sok tör- (Tudósításunk a 2. oldalon.) Ez volt a magyar 11 -es előtti pillanat A képen is jól látható, hogy Hrusecky­­elvágja a kapura törő Woveket (záhonyi Iván (elv.) Könyörtelen kézilabdás vendéglátók Szombaton Budapesten nem maradtak szárazok a kézilabdás mezek az eső jóvoltából, de végül az e napra tervezett „mérkőzésnormát" sikerült teljesíteni. Egyetlen NB I-es mérkőzés sem maradt el az öt férfi és a három női találkozóból.­­ Az eredmények tanúsága szerint, ezúttal könyörtelennek bizonyultak a vendéglátók, idegenben egyetlen csapatnak sem sikerült győznie, a Bp. Spartacus férfiak és a csepeli nők is csak a döntetlenig jutottak el. No, persze, jogos volt a házigazdák könyörtelensége, hiszen jobban is ját­szottak, mint a vesztes vendégek. A kézilabda NB I szom­bati nyolc mérkőzéséről részletesen az 5. oldalon. Rázott bajnoki esélyek Az atlétikai ügyességi csapatbajnokság első napját megzavarta az eső és felborította a papírformát. Eláztatta két bajnokjelölt, a Bp. Honvéd magasugró- és az U. Dózsa gerelyhajító-csapatának győzelmi esélyeit. A Honvéd disz­koszvetői az esőben is csúcsátlaggal védték meg ugyan első­ségüket, de a kedvezőtlen körülmények, a nem egyenlő fel­tételek általában károsan befolyásolták az egyéni eredmé­nyeket Annál nagyobb örömöt okozott a CSB keretében rendezett futóversenyén Balogh Györgyi kitűnő 200-as be­mutatkozása 23.2 mp-es idővel ! (Tudósításunk a 7. oldalon.) A fiiavígo EB negyeddöntői Szombaton a labdarúgó EB negyeddöntőjében a visszavágókra került sor. A várakozásnak megfele­lően a Szovjetunió válo­gatottja — elsősorban a II. félidőben jó és ered­ményes játékával — biz­tosan győzte le Jugoszlá­viát. Nyugat-Berlinben a 80 ezernyi közönség csa­lódottan szemlélte a mérkőzést, amelyen­­ in­kább a játék küzdő jelle­ge­ domborodott ki. Az NSZK válogatottja meg­tartotta Londonban szer­zett kétgólos előnyét és biztosította a legjobb négy közé való jutást. Győzelem az UEF tornán­ Szombaton délután ün­nepélyes külsőségek kö­zött kezdődtek meg Va­lenciában az UEFA-torna B-csoportjának küzdel­mei. Alfonso Lacerda megnyitó beszéde után a magyar ifik léptek elő­ször pályára és kellemes meglepetésünkre, válto­zatos, jóiramú küzdelem­ben, értékes győzelmet arattak a skót fiatalok fö­lött. A skótok már 2:0-ra vezettek. Sárosi fiai a rossz kezdés után hamar magukra találtak, egyen­lítettek, végül remek haj­rában 4:3-ra győztek.