Népsport, 1973. március (29. évfolyam, 50-76. szám)

1973-03-22 / 68. szám

Népsport. V­­­V. \ •­­ A MAGYAR TESTNEVELÉS­ ÉS SPORTSZÖVETSÉG LAPJA CSÜTÖRTÖK, 1973. MÁRCIUS 22. + 1 3. 1 forint ♦ XXIX. ÉVFOLYAM, 68. SZÁM Búcsú a BEK-től — 2:0 után ÚJPESTI DÓZSA-JUVENTUS 2:2 (2:1) Kovács Imre: Úgy érzem, egyenlő ellenfelek voltunk, csak belőlünk hiányzott az a plusz, amellyel a legjobb négy közé juthattunk volna. A Juventusnak gratulálok ... Cesimir Vycpalek: Kimondhatatlanul boldog vagyok­ Nemcsak azért, mert továbbjutottunk, hanem­ jó jósnak is bizonyultam: 2:2-re számítottam ... Ez volt az Újpesti Dózsa második gólja. Tóth lövése után a labda a bal felső sarokba vágó­dik. Zoff hiába nyújtózkodik (Záhonyi Iván felvétele) Nagyszerű tíz perc és győzelem Férfi kézilabdában: Magyarország—Dánia 26:21 (17:10) Játékcsarnok, 500 néző. V: T­ibner, Mittendorf (mindkettő NDK-beli.) Magyarország: Horváth J. — Dobó 2, Simó 2, VINCZE 7, Szilágyi, GUBÁNYI 4, Sárközi. Jps: Bartalos, Pelikán 2, Stiller 3, Szórádi 1, FÜZES 6. Edző: Albrecht Miklós és Joósz Attila. Dánia: Lausitzen — K. An­dersen 4, A. ANDERSeN 3, K. E. Balleby 1, V. Olsen, H. SÖ­­RENSEN 6, T. Lund. Cs. K. Jörgensen, A. D. Nielsen 2, Ols­­sen 1, F. Larsen, M. Nielsen 4. Edző: Jörgen, Gaardsjaer. Mondjuk úgy, hogy fél gőz­zel kezdett a két megfiatalított csapat. Az mindenesetre már az elején látszott, hogy mind a két oldalon nagy jelentőséget tulajdonítottak a védekezésnek. Az első percek alapján úgy lát­szott, hogy ezúttal nem lesz gó­lokban túltengés a játékcsar­nokban. Mindenekelőtt Vincze lövése csattant a dánok kapufáján, majd Simó lőtt élesen mellé, aztán Horváth védett egy erős lövést. A mérkőzés első gólját Gubányi érte el, de H. Sören­­sen azonnal válaszolt (1:1). Egyszer az egyik, másszor a másik kapu forgott veszélyben. 3:3 után Vincze kihagyott egy hatméterest, Balleby viszont nem hibázott (3:4). Idegesen játszott mindkét együttes, bár látszott, hogy a magyar csapat technikailag több­re képes. Albrecht Füzest ál­lította a bal szélre, s ez igen jó húzásnak bizonyult. 7:7 után a félidő végéig tisztes előnyt szerzett a magyar csapat, s különösen az első játékrész utolsó tíz percében nagyszerűen játszott együttesünk, így adó­dott, hogy a 12:9-es magyar ve­zetés a félidő végéig 17:10-re nőtt. A MÁSODIK JÁTÉKRÉSZBEN fokozódott az iram, de a szín­vonal egy kissé visszaesett. Több esetben a m­agyar kapu előteré­ben csak hétméteres áron tud­tak szerelni a mieink, elöl pe­dig egyre több helyzetet hagy­tak kihasználatlanul. Már kö­zel sem játszott olyan jól csa­patunk, mint az első félidő vé­gén, s a dánok ezt ki is hasz­nálták. 21:12-es magyar veze­tés után eredményesen hajráz­tak a vendégek, s A. Andersen, Sörensen és M. Nielsen vezér­letével 26:21-re dolgozták le a hátrányukat. A találkozó sportszerűségére jellemző, hogy mindössze 7 hétméterest ítéltek meg a já­tékvezetők, s csak egy kisebb dán és egy magyar szabályta­lanságot kellett kétperces bün­tetéssel sújtaniuk. A megfiatalított magyar vá­logatott megérdemelten győ­zött. Egyes szakaszokban kö­zepesen, tíz percen keresztül viszont nagyszerűen játszott, s tulajdonképpen ekkor sze­rezte meg a győzelmet. Az is igaz, hogy a második fél­idő végén kiengedett, s emiatt elesett legalább hat góltól. Füzes Gyula bemutatkozott. Hivatalosan szerdán játszott először a magyar kézilabda-válogatottban, s hat góllal segítette csapatát a 26:21-es győzelemhez. A Bp. Honvéd nagyszerű játékosa éppen hatodik gólját juttatja a dán kapus, Lauritzen hálójába. Balról jobbra: 9-es számmal a dán Olsen látható, mellette (kissé ta­karva) Szilágyi, a levegőben Füzes, tőle jobbra a dán Balleby és M. Nielsen (Geleta Pál felvétele) Ketten a pehelysúly jegyében Rendkívüli hét végét éltek át cselgáncso­­zóink a múlt héten. Szabó Ferenc meg­nyerte a Hungária Ku­pát, az év legnagyobb szabású hazai viada­lát, Tuncsik József - ugyancsak a 63 kg-osok táborából - viszont Moszkvában kis különbséggel a második helyre szo­rult. A fejlődés újabb állomása című írásunk a magyar cselgáncs­­­­sport e jelentős ered­ményeit foglalja össze az 5. oldalon. Sok gól a nemzetközi kupa­mérkőzéseken A labdarúgó Bajnokcsa­patok EK, a Kupagyőzte­sek EK és az UEFA Kupa negyeddöntőjének vissza­vágóit játszották szerdán. Európa-szerte nagy figye­lem kísérte a találkozókat. A nézők sok gólt láthattak. Ez érthető, hiszen a tét nagy volt, a csapatok job­ban igyekeztek. (Tudósítá­saink a nemzetközi kupa­­mérkőzésekről a 8. olda­lon.) Képünkön a Milán két já­tékosa, Rivera (10-es szám­mal) és Sogliano boldogan ölelkezik. Szocsiban az első találkozón legyőzték a Szpartak­ Moszkva együtte­sét a KEK-ben Teljes üzem a hazai labdarúgásban Most már játszanak a csapatok az NB I-ben, az NB I B-ben, az NB II-ben, az NB III-ban, a megyei és a BLSZ-bajnokságban. Az NB I B-ben legutóbb is meglepőbbnél meglepőbb eredmé­nyek születtek. A meglepetések élén az egriek kecskeméti győzelme áll. Újra kikapott a Bp. Spartacus és a Dunaújváros, a kohászcsapat a tavaszi három mérkőzés 270 perce alatt egyszer sem tudta bevenni ellenfelei hálóját. Alapos leckét kaptak az NB II élcsapatai: a há­rom csoportvezető közül csak a Vác szerzett nehezen egy pontot. Még eredménytelenebbek voltak az NB III-as csoportvezetők. A forduló leg­nagyobb szenzációja: az utolsó helyen kullogó kanizsai Sáska Petőfi (ősszel az NB egyedüli pont nélküli csapata volt) legyőzte a Nyugati cso­port legesélyesebb bajnokjelöltjét, a most is ve­zető Szombathelyi SE Dózsát! (Visszapillantásunk a 3. oldalon.) 1 Arany és ezüst Nagy sikert ért el a női röplabda BEK döntőjében a NIM. Mindhárom ellenfelét legyőzte , aranyérmet szerzett. Az idei BEK-ben a NIM 19 játszmát nyert és csak nyolcat vesz­tett! A világ egyik legjobb klubegyüttesévé lépett elő. A Cse­pel férficsapata az Athénben rendezett KEK-döntőn remekelt, Buzek nagyvonalú játékával ezüstérmet nyert (Cikkünk a 7. oldalon.)