Népsport, 1974. július (30. évfolyam, 153-178. szám)

1974-07-01 / 153. szám

2 NÉPSPORT LABDARÚGÁS Most is akadt meglepetés NYÁRI TOTÓ KUPA északkeleti csoport 1. Leninváros 2 2---------5-2 4 2. Rudabánya 2 1 — 1 3-3 2 3. S.­újhely 2—113-41 4. Borsodi V. 2 — 11 3-5 1 Leninvárosi MTK — Rudabányai Ércbányász 2:1 (1:0). Rudabá­nya, 400 néző. V: Németh. A szerencsésebb csapat nyert. G: Halsz, Kiss, 111. Bajf­. Jó: Hom­ródi, Fekete, Kiss, ill. Bíró, Ma­­dalina- Völgyesi. Sátoraljaújhelyi Spartacus ME­­DOSZ MÁV—Borsodi Volán 2:2 (2:1). Miskolc, 300 néző. V: Brin­­ken. Mindkét félidőben a B. Vo­lán támadott többet, mégis csak a mérkőzés utolsó percében tudott egyenlíteni. G: Toronyi, Suller, ill. pálúr (2). Jó: Szakáll, Suller, Toronyi. 111. Tóth, Pálúr. KELETI CSOPORT Nyíregyházi Spartacus Petőfi — Debreceni MTE 1:1 (0:0). Debre­cen. V: Füzessy. A nyíregyházi csapat 80 percig enyhe fölényben játszott G: Bácskai, ill. Lakatos. Jók: Rácz." Lakatos, ill. Pilisuk, Bácskai. Kisvárdai SE —Hajdú Vasas (Téglás) 1:1 (1:1). Kisvárda, 300 néző. V: Tóth B. Jó iramú mér­kőzés. G: Seregi (11-esből), ill Kontor. .Jó- Darvas dr., Komáro­mi, Turtóczki, 111. Kiss A., Kiss B., Lukács. KÖZÉPCSOPORT Törekvés SE —Erzsébeti Spar­tacus MTK 0:0. Bihari út. V: Dri- Bán. Gazdagot, ill. Wébert a 38. percben a játékvezető kiállította. Április 4. Gépgyár—Mezőfi SE 1:0 (1:0). Kecskemét, 100 néző. V: Bacsa. A döntetlen lett volna igazságos.­­ Pataki. Jó: Szarka, Bognár, Mátrai, Pataki, ill. Sze­­lezdi. Nagyhegyesi. ÉSZAKKÖZÉPCSOPORT 9 1. Esztergom 2 1 — 1 6-4 2 2. III. ker. 2 1—1 5-5 2 3. KOMEP 2 1—1 4-4 2 4. Szív. MÁV 2 1 — 1 3-5 2 XII. ker. . TTVE — Esztergomi Vasas 3:2 (3:2). Esztergom, 200 néző. V: Simon J. Az esztergo­miak a II. félidőben több helyze­tet kihasználatlanul hagytak. G: Ágoston (2), Csaja. ill. Benke. Cserép. Jó: Guth. Lénával, Kiss R., Greff. ill. Dejcő. Szenczi. Székesfehérvári MÁV Előre — ROMEP (Tatabánya) 2:1 (110). Székesfehérvár, 100 néző. V: Ma­jor I. A fehérvári csapat akár nagyobb arányban is nyerhetett volna. G: Pemmer. Ur. ill. Gál. Jó: Paulusz. Budai. Reveland, ill. Gál. Izing. Csik. ÉSZAKI CSOPORT ÉPGÉP—Kisterenye­ Bányász 2:1 (1:1). Albertfalva, 100 néző. V: Petrovai Az I. félidőben a Kiste­­renye­ szünet után az ÉPGÉP tá­madott többet. G: Bleicher III. Mohácsik (II-esből) ill. Tarlósi. Jó­ Tímár. Mohácsik. Borsos, ill. Bozsik, Geiger. Horváth AUBAS SE —Váci Híradás 2:0 (1:0). Cinkota, 100 néző. V: Hart­­mann. G: Muharai, Háromsztt­­zes. Az utolsó negyedórában, 4:1 után vált szorossá a mérkőzés. G: Sass. Túri, Gulyás. Cserháti, ill. Berecz. Juhász I. Kakuszi. Jó: Fábián. Gulyás. Sass, Túri, ill. Kakuszi, Csömör. DÉLNYUGATI CSOPORT Pécsi VSK — Máza-Szászvári Bá­nyász 4:0 (2:0). Pécs, 100 néző. V: Végh. A pécsi csapat végig lendületesebben játszott. G: Kin­cses, Somogyvári, Nagy, Baum­­gartner. Jó: Hamar, Balázs I, Somogyvári, ill. Széles. Táncsics SE — Véménd­i TSZ SK 4:0 (1:0). Véménd, 300 néző. V: Polcz Csak az első félidőben volt egyenrangú a Véménd. G: Takács (2), Novák, Papp. Jó: Horváth, Gei­­ger, Takács, ill. Dárdai. DUNA-CSOPORT Dunaújvárosi Építők — XV. ker. Növényolaj 1:0 (0:0). Dunaújvá­ros, 100 néző. V: Jámbor. Küz­delmes mérkőzésen megérdemelt győzelem. G: Armai. Jó: Horváth, Kőszegi, Miklós, Armai, ill. Mo­hai, Nagy, Tanács. Sashalmi Elektronikus — Kiskun­halasi MEDOSZ 5:0 (3:0). Sas­halom, Piros rózsa u. V: Endes. Végig a sashalmi együttes irányí­totta a mérkőzést. G: Zselenyénsz­­ki (3), Egyházi, Hódos. DUNÁNTÚLI CSOPORT Körmendi Főiskola MTE — Bauxitbányász SE (Tapolca) 4:3 (3:2). Körmend, 500 néző V: Kocsis. Nagy körmendi fölény. G: Szakály, Vince, Tóth, Budai, ill. Kovács, Mészáros, Pétervári. Jó: Orbán, Nagy, Pál, Czvitkovics, ill. Kovács. Mészáros. Péti MTE—Ajkai Alumínium 1:0 (0:0). Pétfürdő, 300 néző. V: Ho­moki. G: Sevinger. Jó: Janácski (a mezőny legjobbja), Pető, Szabó I, ill. György, Nagy, Törő. ALFÖLDI CSOPORT Kiskőrösi Petőfi Spartacus — Gödöllői Vasas 2:1 (1:1). Gödöl­lő. V: Szendrő. Gamma —UFC 1:1 (1:0). Bécsi út. V: Feigl. G: Horváth, ill. Tokár­i MÁTRA-CSOPORT Trencsényi SE —Gyöngyösi ESE 4:0 (2:0). Mezőköved, 400 néző. V: Bodnár. Végig többet tá­madott a hazai csapat. G: Jónás (3), Murányi. Egercsehi Bányász—Papp J. SE 2:1 (1:1). Miskolc, 200 néző V: La­­dányi. Végig jó iramú, érdekes mérkőzés. G: Sulyok, Kozma, ill. Simkó. Jó: Sulyok, Kozma, ill. Tamás. 1. Hajdú V. 2 11-3-2 3 2. DMTE 2 — 2 — 2-2 2 Kisvárda 2 — 2 — 2-2 2 4. Ny.­egyh. 2 — 1 1 2-3 1­­. Törekvés 2 11 — 4-1 3 2. Erzsébeti Sp. 2 11 — 5-3 3 3. Április 4 2 1 — 1 2-4 2 4. Mezőfi SE 2-----------2 3-6 — 1. ÉPGÉP 2 2-------6-3 4 2. AURAS 2 1—14-42 3. Kisterenye 2 — 11 2-3 1 4. Vác 2—11 1-3 1 1. Táncsics SE 2 2-------6-1 4 2. PVSK 2 1—1 5-2 2 3. Máza-Sz. 2 1-13-52 4. Véménd 2-------2 1-7 — 1. Sashalom 2 11 — 7-2 3 2. Dunaújv. É. 2 1 1 — 3-2 3 3. Növényp. 2 — 11 1-2 1 4. Kiskunhalas 2 — 1 1 1­ 6 1 1. Körmend 2 11 — 5-4 3 2. Pét 2 1 1 — 2-1 3 3. Bauxitb. 2 1-18-42 4. Alumínium 2-------2 0-6 — Az I. fordulóban az Alumí­nium—Bauxitbányász eredmé­nye 0:5 volt. 1. UFC 2 11­ 2-13 2. Gamma 2 — 2 — 2-2 2 Kiskőrös 2 1 — 1 2-2 2 4. Gödöllő 2-112-31 1. Trencsényi SE 2 2---------7-4 4 2. Papp J. SE 2 1-15-42 3. Egercsehi 2 1 — 1 3-4 2 4. Gyöngy­ ESE 2-------2 2-8 — ÉSZAKNYUGATI CSOPORT Bakony Vegyész — Győri Dózsa 0:0. Veszprém. V: Győré. Az első félidőben a veszprémiek, szü­net után a győriek támadtak töb­bet. Jó: Hollós, Sós Mátyás, ül. Domonkos, Vígh, Gábor. Soproni Textiles—Bábolna 3:2 (2:0). Sopron. 200. V: Gyi­mesi. G: Németh (2), Pánczél, ill. Neusinger, Burján. DÉLKELETI CSOPORT Gyulai SE — Szegedi Dózsa 4:3 (1:0). Gyula, 50 néző. V: MU- VASUTAS TOTÓ KUPA Ceglédi VSE — Szegedi VSE 2:1 (0:1). Szeged, 100 néző. V: Al­­m­ási. Mindkét félidőben a Cegléd irányította a játékot G: Zátonyi, Zsemlye, ill. Kovács Z. Jó: Zsem­lye, Oláh, Halmi, ill. Petrovics, süvegn. Kovács . Szolnoki MÁV—Miskolci VSC 2:0 (0:0). Miskolc, 200 néző V: Ka­tona. Szünet utáni erőteljesebb játékával nyert a szolnoki együt­tes. G: Varga, Pagonyi. Jó: Var­ga, Nagy, Pagonyi, ül. Kun, Lip­­ták, Márton. 1. Győri D. 2 11 — 3-13 2. Sopron 2 11 — 7-6 3 3. Bakony 2 — 2 — 4-4 2 4. Bábolna 2----------2 3-6 — 1. Gyula 2 2-------6-4 4 2. BVTSK 2 1—13-12 3. Szegedi D. 2 1-14-4 2 1. Szabó L. SE 2-----2 1-5 — 1. Szevi MÁV 2 2-------8-2 4 2. Cegléd 2 2------4-1 4 3. MVSC 2-------2 0-4­­4. SZVSE 2-------2 2-8 — XXX. 153. ♦ 1974. július 1 i@Engyelország-Juf£&Szlám­­ci 2:1 (1:1) Frankfurt, Wald-stadion, 60 000 néző. Vezette: Glöckner (NDK- beli), (Marques, brazil, Winsen­­mann, kanadai). Lengyelország: Tomaszewski — Szymanowski, Gorgon, Zmu­­da, Musial — Kasperczak, Dey­­na, Maszczyk — Lato, Szarmáérz, Gadocha. Jugoszlávia: Marics — Buljan, Bogicsevics, Katalinszki, Had­­zsiabdics — Obiak, Karászi, Acsimovics — Petkovics, Baje­­vics, Surjak. Csere: Obiak helyett Jerko­­vics a 18. percben. Szarmach he­lyett Cmikiewicz az 57. percben. Petkovics helyett Petrovics a 81. percben, Devna helyett Domars­­ki a 82. percben. Góllövő: Deyna (11-esből) a 27. percben, Karászi a 44. perc­ben, Lato a 64. percben. Szögletarány: 10:3 (4:4) Len­gyelország javára. Az első negyedóra jugoszláv fölény jegyében telt el, nagy gólhelyzet nélkül. A 18. percben Latóval szemben Obiak szabály­talankodott, de közben ő sérült meg úgy, hogy nem tudta foly­tatni a játékot. A 27. percben érdekes körülmények között ju­tottak vezetéshez a lengyelek. Egy kapu előtti kavarodás után, amikor a labda már nem is volt közelében, Acsimovics belerú­gott a mellette futó Szarmachba. Glöckner nagyon helyesen a­ll­es pontra mutatott. A büntetőt Deyna a jobbra vetődő Marics mellett a kapu bal oldalába rúgta. 1:0 A félidő befejezése előtt egy perccel egyenlítettek a jugoszlá­­vok. Acsimovics ívelt a lengyel kapu elé, Karászi lefordult vé­dőjéről, majd 8 :­-ről a tehe­tetlen Tomaszewski mellett, a jobb felső sarokba lőtt. 1:1 SZÜNET UTÁN nagy lendülettel kezdtek a jugo­­szlávok, mezőnyfölényük mint­egy 20 percen át nyomasztó volt. A 64. percben mégis eldőlt a mérkőzés sorsa , a lengyelek javára . . . Gadocha a bal oldal­ról ívelt be szögletet. Lato re­mek ütemben mozdult a védők között a labdára, és a balössze­kötő helyéről a későn vetődő Marics mellett a jobb alsó sa­rokba fejelt. 2:1 Ezután a mérkőzés végéig el­keseredetten harcoltak a jugo­­szlávok az egyenlítő gólért­ , de az eredmény már nem válto­zott. A nehéz, csúszós talajon végig változatos, nagy küz­delmet vívott egymással a két együttes. Szinte az utolsó pillanatig heves volt az iram. Az első 20 perc el­teltével a lengyelek kap­tak lábra. A középpályán ügyesen szervezték az ak­ciókat, s veszélyes támadá­sokat vezettek. Egy ilyen akció utáni mozzanat hozta meg a vezetést: 11-eshez ju­tottak, amelyet Deyna érté­kesített. Ebben a játékrész­ben többet kezdeményeztek a lengyelek, de a félidő haj­rájában sikerült a jugoszlá­­voknak az egyenlítés. Szünet után déli szomszé­daink óriási iramot diktál­tak, a levegőben lógott újabb góljuk, de egy szögletrúgás után Marics kapujába ke­rült a labda. A gól megtörte a kék mezesek harci ked­vét, a lengyelek ezt azon­nal észrevették. Rengeteget futottak, gyors egymásután­ban vezették veszélyes tá­madásaikat. Úgy tűnt, jobb erőben vannak, mint ellen­felük. Ila kellett, ügyesen lelassították a játékot, s ha szükséges volt, jól tartották a labdát. A lengyel válogatott meg­érdemelten nyert, mert a találkozó jelentős részében bátran kezdeményezett, több helyzete is volt, s a döntő pillanatokban ellenfelük fö­lé tudtak kerekedni. Górs­­ki csapata ezen a VB-n egyedülálló sikersorozatot ért el eddig: öt mérkőzést játszott, s valamennyin győ­zött. A lengyel válogatott kapuját Tomaszewsz­­ki jól őrizte. A közvetlen véde­lemből Gorgon és Szymanowsz­­ki tett ki magáért. Deyna az első félidőben, Kasperczak pedig végig nagy területen épített, ügyesen indított. Elöl Gadocha rengeteget volt játékban. Rajta kívül Lato érdemel dicséretet. Góljával eldöntötte a találkozó sorsát! A jugoszláv kapuban Marics a második gólt gyorsabb vetődéssel háríthatta volna. A hátvédek közül Vad­­zsiabdics és Buljan több táma­dást akadályozott meg. A közép­pályán Oblak korai kiválása döntőnek bizonyult. Karászit szép gólja dicséri. Elöl Surjak az első 45 percben nyújtott el­fogadhatót. Bajevics nem vállal­kozott kitörésekre. NSZK-Svédország 4:2 (0:1) Hannover, 68 000 néző. Vezet­te: Kazakov (szovjet). NSZK: Maier — Vogts, Be­ckenbauer, Sch­warzenbeck, Breitner — Hoeness, Bonhof, Overath — Hölzenbein, Müller, Herzog. Svédország: Hellström — Ols­­son, Augustsson, Nordquist, Karlsson — Grahn, Tapper, Bo Larsson — Torstensson, Edst­­röm, Sandberg. Csere: Bo Larsson helyett El­­derstedt a 34. percben, Herzog helyett Grabowski a 65. percben, Hölzenbein helyett Flohe a 82. percben. Góllövő: Edström a 26. perc­ben, Overath az 50. percben, Bonhof az 51. percben, Sandberg az 54. percben, Grabowski a 78. percben, Hoeness (II-esből) a 90. percben. Szögletarány: 13:0 (4:0) az NSZK javára. Zuhogó esőben, nagyon mély talajon, nagy lendülettel kezdtek a nyugatnémetek. Bonhot, Mül­ler és Hoeness hagyott ki­ nagy helyzetet. A másik oldalon pedig Grahn távoli szabadrúgását véd­te nehezen Maier. A 25. perc­ben Müller 5 m-ről küldött erős lövését bravúrral védte Hellst­röm. Egy perccel később Bo Larsson a bal oldalról ívelt a 16-oson belülre egy szabadrú­gást. Schwarzenbeck kétszer fel­­fejelte a labdát, majd 16 m-ről Edström ballal, kapásból óriási lövést zúdított a kapu jobb ol­daliba. 0:1 A hátralévő percekben nagy lendülettel küzdött az NSZK az egyenlítő gólért, a svédek azon­ban ügyesen védekeztek. A 44. percben Grahn sárga lapos fi­gyelmeztetést kapott. SZÜNET UTÁN az 50. percig nem történt semmi említésre méltó. Ezután viszont négy perc alatt három gólt láthattak a nézők. Az 50. perc­ben Hoeness, Müller volt a lab­da útja, a középcsatár elvesztet­te, de az egyik védőről Overath elé pattant, s a középpályás 11 m-ről a bal sarokba továbbítot­ta. 1:1 Egy perccel később Hoeness és Müller lekopírozta előbbi je­lenetét, most viszont Bonhof elé került a labda, s ő 16 m-ről nagy erővel a jobb kapufára vágta, s onnan az ellenkező, a bal sarokba pattant a labda. 2:1 az NSZK javára. Nem sokáig örülhettek a veze­tésnek a hazaiak, mert az 54. percben egy jobb oldali átadás Schwarzenbeck fején megcsú­szott, Vogts lehúzta a fejét, Sandberg elé került a labda, a szélső nehéz szögből, 8 m-ről, laposan a kapu bal oldalába bombázott. 2:2 Nagy küzdelemmel teltek a percek. A 78. percben Müller, Overath, Grabowski támadás vé­gén a szélső úgy bombázott a kapuba, hogy a labda a bal ka­pufát érintette. 3:2 Nem sokkal utána Grabowski nagy erővel a bal kapufára vágta a labdát. A 90. percben Karlsson a 16- oson belül szabálytalanul szerel­te Müllert. ll­es­ Hoeness nagy nyugalommal a bal alsó sarok­ba helyezte a labdát. 4:2 Ez a mérkőzés aztán iga­zán minden tekintetben mél­tó volt a világbajnokság kö­zépdöntőjéhez. A közönség a zuhogó esőben is végig ki­tartott, s úgyszólván végig­tombolta a két csapat ver­sengését. Óriási volt a küz­delem, pokoli az iram, s nagyon látványos a mérkő­zés. És hogy ez így történt, nem is annyira a világba­j­­nokjelölt, hanem a kitűnő svéd csapat érdeme. A svéd válogatott nemcsak csodála­tos küzdőképességét, nagy­szerű állóképességét vonul­tatta fel, hanem taktikai érettségét is. Mesterien tö­mörültek, ügyesen helyez­kedtek, nem adtak területet futásra, s főleg a befejezé­sek elől zárták el sokszor a lehetőségeket. Sokáig 1:0- ra vezettek, s ahhoz is volt erejük, hogy 1:2 után újra kiegyenlítsenek, ettől kezd­ve már nem elégedtek meg a döntetlennel, hanem győ­zelemre játszottak. A haj­rá azonban az NSZK válo­gatottjának sikerült job­ban, sorozatos rohamok, nagyszerű lendületük, gyor­saságuk végül is megtörte a svédek ellenállását. Az NSZK válogatottjában Meier, Becken­­bauer, Breitner, Overath, Bon­hof és Müller érdemel különösen elismerést. A svéd válogatottban pedig Hellström, Nordquist, Grahn, Tapper és Edström játéka emelkedett ki. A szerdai műsor: Jugoszlávia —Svédország (Düsseldorf, 19.30) és NSZK—Lengyelország (Frank­furt, 16). A B-csoport állása 1. NSZK . 2 2-------6-2 4 2. Lengyelo. 2 2-------3-1 4 3. Svédország 2-------2 2-5 — 4. Jugoszlávia 2-------2 1-4 — Brazília—Argentína 2:1 (1:1) Hannover, 38 000 néző. V: Loraux (belga). Brazília: Leao — Ze Maria, Pereira, M. Marinho, F. Ma­­rinho — C. Paulo Cesar, Riveri­­no, L. Paulo Cesar — Valdomi­­ro, Jairzinho, Dirceu. Argentína: Carnevali — Gla­­ria, Heredia, Bargas, Sa — Brin­­disi, Squeo. Babington — Bal­­buena, Ayala, Kempes. Csere: Kempes helyett House­­man, Sa helyett Carrascosa (mindkettő a 46. percben). A legjobb nyolc között szerep­lő két dél-amerikai együttes nagy érdeklődéssel várt hanno­veri összecsapásán az argenti­nok szolgáltak meglepetéssel. Csapatukat erősen megváltoztat­ták, olyan nevek nem játszot­tak, mint Wolff, Perfumo, Hou­seman és Yazalde. Különösen Perfumo kispadra ültetése meg­lepetés, mivel a találkozó előtt élénk eszmecsere folyt arról, hogy a brazil klubban szereplő híres védőt azért kell játszatni, mert jól ismeri a brazil játé­kosokat. .Miután Argentínának győzelem­re van szüksége, hogy verseny­ben maradhasson, meglepő, hogy Yazalde sem került az együt­tesbe. A brazilok ezen a világ­­bajnokságon először nem vál­toztatták meg az előző mér­kőzésen szerepelt együttest. Az argentinok valamivel ak­tívabbak voltak. A 21. perc­ben Balbuena lövését Leao csak nehezen tolta szögletre. A bra­zilok szabadrúgásokkal veszé­lyeztettek. A 30. percben vezetéshez ju­tott a világbajnok együttes. Szé­len vezetett támadás után Rive­­linóhoz került a labda, a 16- osnál egy csel után lőtt, s a rosszul helyezkedő, későn vető­dő Carnevali fölött került a há­lóba a brazil sztár bombája, 1:0. Három perccel később egyenlí­tettek az argentinok. Szabadrú­gásból Brindisi talált Leao ka­pujába, 1:1. A brazil csapat hálójába elő­ször került labda az 1974-es vi­lágbajnokságon! A 11. FÉLIDŐ első negyedórájában fölénybe került a világbajnok együttes és a 62. percben újabb gólt szer­zett: F. Marinho beadását Jair­zinho fejelte Carnevali kapujába. 2:1 Továbbra is a világbajnok együt­tes irányított. F. Marinho sza­badrúgása szállt mellé, s a las­san, sok húzással támadó ar­gentinok nem tudtak helyzetet, teremteni Leao kapuja előtt. Igaz, a brazilok időnként teljes csapatukkal megszállták 16-osuk előterét. Rivelino újabb szabad­rúgása tette próbára az argentin kapus reflexeit 14 perccel a le­fújás előtt, majd elkeseredett ar­gentin rohamok következtek, egészen a találkozó lefújásáig. A 83. percben történt az egyet­len említésre méltó esemény: Babington Szabadrúgását kifejel­ték a védők. Hollandia-N­DK 2:0 (1:0) Gelsenkirchen, 72 000 néző. Vezette: Scheurer (svájci). Hollandia: Jongbloed — Suur­­bier, Haan, Rijsbergen, Krol — Jansen, Neeskens, Van Hanc­­eem — Rep, Cruyff, Rensen­­brink. NDK: Croy — Kische, Weise, Branseh, Kurbjuweit — Lauck, Sparwasser, Pommerenko. Schnupphase — Löwe, Hoff­­mann. Csere: Löwe helyett P. Ducke az 55. percben. Lauck helyett Kreische a 63. percben. Hollandia a várakozásnak meg­felelően nem változtatott a Bulgária és Argentína ellen fö­lényesen győztes együttesen. Georg Buschner, az NDK-válo­­gatott szakvezetője több helyen cserélt. Watzlich sérülése miatt nem szerepelhetett. Buschner Kurbjuweitet vitte hátra a he­lyére. Behozta az együttesbe Schnupphasét, aki először ka­pott szerepet ezen a világbaj­nokságon. Zuhogó esőben, igen mély, csúszós talajon kezdődött a mér­kőzés. A hollandok hatalmas iramban kezdtek, s már az első három percben több meleg hely­zetet kellett az NDK védőinek tisztázniuk. A 9 percben azon­ban tehetetlen volt a német vé­delem. Pommerenke előbb ugyan még a gólvonal közelében­­ tisz­tázott, de ép­pen Neeskens elé került a labda, aki estében lőtt a hálóba. 1:0 A hollandok maradtak továbbra is támadásban. Szokásos, sok mozgásos, hosszú átadásokra épí­tett, nagyszerűen improvizált játékuk eredményeként azon­ban most nem születtek gólok, csak helyzetek, pedig az NDK- védelem ismét sokat bizonyta­lankodott. A félidő közepétől fokozatosan kiegyenlítettebb lett a játék. Az addig mindössze két csatárral operáló NDK támadás­ba lendült és Jongbleednek is akadt dolga. Például a félidő le­fújása előtt 4 perccel, amikor egy távoli lövést kiejtett és a befutó Hoffmann elől csak ne­hezen tudta másodszorra meg­kaparintani a labdát. A MÁSODIK JÁTÉKRÉSZ is holland rohamokkal kezdő­dött. Az NDK néha-néha kísér­letet tett, hogy megközelítse a holland kaput, azonban a nagy­szerű formában levő ,,tulipános” védők könnyen romboltak. Az 59. percben növelte előnyét a holland együttes: a 16-oson belül Cruyff elé került a lab­da, kicselezett egy védőt, kö­zépre gurított és a nagyszerű ütemben érkező Rensenbrink 15 m-ről bal belsővel a német ka­pu bal alsó sarkába lőtt. 2:0 Továbbra is a hollandok ma­radtak támadásban, biztosan áll­tak csatáraik és középpályásaik a csúszós talajon, míg a német védelem ismét többször zavar­ba jött. A hollandok Cruyff és Neeskens irányításával fölény­ben voltak és az NDK-soknak a selejtezőkön megcsodált táma­dójátékának most híre-hamva sem volt. Az A-csoport állása 1. Hollandia 2 2--------6-0 4 2. Brazília 2 2--------3-1 4 3. NDK 2--------2 0-3 — 4. Argentína 2 -------2 1-6 — Szerdán Brazília Hollandiával mérkőzik (Dortmund, 19.30), az NDK pedig Argentína ellen lép pályára (Gelsenkirchen, 19.30).