Népsport, 1975. június (31. évfolyam, 128-153. szám)

1975-06-01 / 128. szám

­ Diósgyőr—Rába ETO 0:0 Diósgyőr, 4000 néző. Vezette: Győri (****), (dr. Demeter, Med­­veczky). Diósgyőr: Szabó 0 — Oláh 3, Salamon 6, Hajas 6, Tamás 4, — Szűcs 4, Tatár 4, Váradi 4 — Horváth E. 2, Káplár 3, Görgei 4. Edző: Szabó Géza. Rába ETO: Földes 6 — Varga 4, Pozsgai 5, Sebők 3, Izsáki 4 — Szabó O. 5, Somogyi 4, Mile 3 — Pénzes 4, Stolcz 3, Glázer R. 3. Edző: Farsang Ferenc. Csere: Stolcz helyett Horváth L., Izsáki helyett Szokolai a szü­netben, Horváth E. helyett Fülő a 70. percben, Káplár helyett Hor­váth A. a 77. percben. Szögletarány: 4:2 (3:1) a Diósgyőr javára. Már az első percben a győri kapu előtt Horváth B. jó hely­zetbe került, de a 16-os sarkáról leadott lövése gyengén sikerült, Földes védte a labdát. Az 5. percben Pénzes futott el a jobb oldalon, a beívelt labdát Szabó kivetődve szerezte meg. Változa­tos mezőnyjáték folyt egy ideig, de a kapuk ritkán kerültek ve­szélybe. A 14. percben Görgei 20 méteres bombalövését Földes csak öklözni tudta, közvetlen utána Káplár lövésére vetődött a győri kapus. A 20. percben Somogyi tört kapura, 30 méter­ről lövésre szánta el magát, Sza­bó szögletre nyomta a labdát. A 25. percben Pénzes lövése a kapufáról jutott a kapu mögé. A 31. percben Szűcs a 16-os vo­nalánál került jó helyzetbe, de lövését védte a győriek kapusa. A 35. percben Káplár fejesére jó ütemben futott ki Földes. Az első igazán parázs jelenet a 38. percben adódott a győri kapu előtt. Előbb Tamás 25 méteres bombalövése pattant a mezőny­be a lécről, majd Tatár lövését védte Földes. Az ellentámadás­nál a győri Szabó alig lőtt mellé. SZÜNET UTÁN az 50. percben Szabó O­­lesről indult el, a diósgyőri kapus a 16-oson kívülre futott, ott elve­tődve fogta meg Szabó lábát, így­­tisztázta a gól veszélyes helyze­tet. Az 55. percben Görgei jó el­futása után középre ívelte a lab­dát, Földes a 16-oson túlra futott ki és mellel továbbította a me­zőnybe a labdát. A 60. percben tűzijáték adódott a győri kapu előtt. Horváth E. lövését Földes a mezőnybe öklözte. Utána Gör­gei lőtt 5 méterről alig mellé, majd Váradi lövését szépen le­húzta Földes. Állandósult a diós­győriek mezőnyfölénye, a győri védelem azonban biztosan hárí­totta az erőtlen hazai rohamokat. A 73. percben Görgei átadását Fülő nagy erővel lőtte kapura, a labda a jobb kapufa tövénél szállt el. Átmenetileg felszaba­dult a győriek kapuja, majd el­lentámadásnál Glázer lövését védte a diósgyőriek kapusa. A 85. percben Mire hagyott ki nagy gólhelyzetet. ★ ★ Mindkét csapat bebiztosí­totta helyét az NB I-ben, így elsősorban arra összpon­tosítottak, hogy gólt ne kap­janak. Az első félidőben egyetlen igazán gólveszélyes helyzet adódott a győri ka­pu előtt, de ezt sem tudták kihasználni a hazaiak. A mérkőzés nagy részében a játék inkább a pálya közép­ső harmadában folyt, sok átadási hibával. A diósgyő­riek kezdeményeztek többet, de csatáraik az eredményes befejezéssel adósak marad­tak. A közönségnek nem sok üröme tellett a két csapat alacsony színvonalú játéká­ban. A diósgyőriek kapujában Szabónak alig akadt védenivalója. A védelem nyúj­totta a legjobb teljesítményt, eb­ben a sorban Salamon és Hajas játéka érdemel dicséretet. A kö­zéppályások mérsékelt teljesít­ményt nyújtottak, egyiküket sem lehet dicsérni. A támadósor szét­­esően játszott. Ebben a sorban Görgei igyekezete érdemel em­lítést. A győriek kapuját nagyszerűen védte Föl­des, több gólveszélyes helyzetet tisztázott bravúrral. A közvet­len védelem oszlopa Pozsgai volt. Gyakran lépett közbe jó időben és tisztázott veszélyes helyzeteket. A középpályások közül Szabó emelkedik ki, jól szervezte a támadásokat, nagy területen játszott. Elöl Pénzes néhány elfutása jelentett ve­szélyt a diósgyőri kapura. Szabó Géza: Nem tudtuk meg­ismételni a Pécs elleni teljesít­ményt. Idény végi játékkal igazságos döntetlen eredmény született. Farsang Ferenc: Pénzes az el­ső félidő végén eldönthette vol­na a mérkőzést. Nemes Péter NB I TARTALÉKCSOPORT Diósgyőr—Rába ETO 5:2 (2:0). Diósgyőr, 3000 néző. V: Lénárt. Diósgyőr: Veréb (Szőke) — Oder­­majszki, Hajdú, Martis, Makróczi, Szilágyi, Udvarev, Gál, Csányi (Madarász), Egri, Borostyán (Szim­­csák). Rába ETO: Csáki — Bau­mann, Brandisz, Horváth F., Ma­gyar, Füzi, Pásztor, Hegedűs (Hor­váth D.), Nagy (Baumgartner) Glázer Markovics. G: Udvarev (2), Makróczi. Egri, Füzi (öngól). Hl. Baumgartner, Markovics. Jó: Veréb, Martis. Makróczi, Udvarev, 111. Brandisz. Horváth F. Glázer 2 NÉPSPORT V. XXXI. 128. ♦ 1975. június 1. LABDARÚGÁS_________________________________________________________________________________________________________ NB 1 Tatabánya—Pécsi MSC 2:1 (2:0) Bp. Honvéd—Ú. Dózsa 1:1 (1:0) Tatabánya, 10 000 néző. Vezette: Halász (*****), (Dorozsmai, dr. Vincze). Tatabánya: Dombai 6 — Horváth L. 5, Kovács 6, Néder 5, Czakó 1 — Csapó 6, Arany 6, Knapik 6 — Szabó 5, Takács 8, Sallói 7. Edző: Monostori Tivadar.­­ Pécs: Katzirz 5 — Kincses 5, Kocsis 6, Engloner 5, Tóth 6 — Dárdai L. 6, Dárdai P. 8, Konrád 6 — Kardos 5, Bálint 5, Kiss 4. Edző: Dunai János dr. Csere: Kiss helyett Maurer (6) a szünetben. Góllövő: Takács a 19. percben, Takács a 28. percben, Dárdai P. a 64. percben. Szögletarány: 10:9 (5:5) a Tatabánya javára. Kiállítva: Czakó a 66. percben. Olyan csend volt a két csa­pat öltözőjében, hogy még a légy zümmögését is meg lehe­tett volna hallani. A pécsiek­nél Konrád János csapatkapi­tány csendesen megjegyezte: „11 éve játszom, a csapatbann, sok­szor álltunk már a­­szakadék szélén, de ilyen mélyre sohasem süllyedtünk. Borzalmas érzés erre a mérkőzésre készülődni...” A tatabányaiaknál Arany azt mondta, hogy a torkában érzi dobogni a szívét. Dombai, a kapus pedig maga elé meredt. Kimondhatatlanul nagy fele­lősség hárul rám.” Kovács Ti­bor, aki 12 éve játszik a tata­bányai színekben, sápadtan, iz­gatottan toporgott, s úgy mondta: „Az ellenségemnek kí­vánom az ilyen érzést.” A nézők lelkes tapssal fo­gadták a csapatokat. Feltűnt, hogy milyen sokan látogattak el . Pécsről is, erre a döntő fon­tosságú mérkőzésre. Zúgott a „hajrá, PMSC!” is. És a vendégek úgy kezdtek, hogy a hazai szurkolók erei­ben meghűlt a vér. Támadólag léptek fel. Mintegy negyed­óráig nyomasztó fölényben ját­szottak, de az első lövést Sza­bó küldte a kapura, Katzirz védte. A 19. percben magasra csa­pott az öröm, mert gólt ért el a bányászcsapat. A bal oldalról Sallói ívelt szögletet, Csapó belsővel az ötös sarkán helyez­kedő Takácshoz emelte, aki szorongatott helyzetben, esté­ben, ügyesen a kapu bal oldalá­ba fejelte a labdát.­­ Hosszú, kiegyenlített játék után jött a második gól is. Egy bal oldali támadás végén Sallói futtából középre adta a labdát. Úgy látszott, hogy Sza­bó fejezi be a támadást, de Takács helyezkedett jobban és 13 m-ről megcélozta a bal sar­kot. A labda Kocsist érintve, félmagasan a hálóba csapódott. 2:0 A pécsiek ritkán jutottak el az ellenfél kapujáig. Egy ilyen alkalommal Bálint elől Dombai bravúros előrevetődéssel tisztá­zott. A másik oldalon Csapó távoli lövését védte Katzirz. A félidő hajrájában inkább a hazaiak irányították a játékot. SZÜNET UTÁN érdekes cseréket hajtott végre a Pécs: Kocsis előrement közép­­csatárnak és helyét Maurer fog­lalta el. Majdnem gólt értek el a hazaiak. Takács a 16-oson be­lül kicselezte Englonert, Katzirz kifutott és verve volt már, ami­kor Takács estében jobbal kapu mellé csavarta a labdát. Az 56. percben Takács kapáslövését ve­tődve védte a pécsi kapus. A 64. percben Tóth a jobb oldalról szögletet ívelt középre, Dárdai P. nagy lendülettel érkezett, ma­gasan felugrott, és 4 m-ről erő­teljes fejessel a jobb sarokba küldte a labdát. 2:1 A 66. percben Kardos vezette a labdát, alig lépte át a felező­vonalat, amikor Czakó megrúgta a pécsi játékost. A szándékosság miatt Halász nyomban kiállította Czakót. A 70. percben a kifutó Katzirz fejjel hárított Knanik elől. A 73. percben Takács be­adása jó helyzetben találta Sal­iéit, de a balszélső lövésébe az utolsó pillanatban Maurer belé­pett. A 78. percben majdnem ki­egyenlített a PMSC. Kocsis, Dár­dai P. összjáték után a kitörő Kocsis nagy helyzetbe került, de 14 m-es lövését Dombai vetődve elcsípte. Az utolsó előtti percben Katzirz kifutva megszerezte a labdát a 16-oson kívül, felszaba­dító rúgásnak szánt labdája Sallóihoz került, de a balszélső 25 m-ről nem találta el a kaput. ★ ★ ★ A mérkőzés után felcsat­tanó taps bizonyára nemcsak a hazai csapatnak szólt, amely hatalmas küzdelemben kivívta a bentmaradás jogát, hanem a pécsieknek is, akik ezen a találkozón igazán de­rekasan, nagy akarással és rendkívül sportszerűen har­coltak. Sokáig úgy látszott, hogy a pécsieknek esélyük van a győzelemre. Nagy len­dülettel kezdtek, jó volt az összjátékuk, bátran, támadó szelemben küzdöttek, me­zőnyfölényben játszottak. A tatabányaiak gólja után na­gyot változott a játék képe, mert a hazaiak fellelkesül­tek, egyre többet kezdemé­nyeztek, és hamar elértek egy kfjabb gólt is. A 2:0 valósággal összerop­­pantotta a pécsieket, s már­­már úgy látszott, hogy köny­­nyen nyernek a hanziak, amikor a vendégek szépítet­tek és Czakó kiállítása után teljesen átvették a játék irá­nyítását. A tatabányaiak azonban higgadtan és okosan játszottak, ügyesen megsze­rezték a labdát, nem vágták el vaktában, hanem megpró­báltak gyors ellentámadáso­kat vezetni. A győzelem megérdemelt, de mindenki sajnálta a pécsieket, mert jó játékban, jó teljesítmény­nyel, becsületes küzdelem­ben maradtak alul. A tatabányaiak kapuját Dombai jól védte, a hátvédek közül Kovács akasz­totta meg a legtöbb támadást, a középpályán Arany volt a leg­higgadtabb, Csapó nehezen len­dült bele, de aztán harcos felfo­gásban küzdött, Knapik szünet után jól szervezte a játékot. Ta­kács bizonyult a csapat legjobb­jának, két gólján kívül is több gólveszélyes megmozdulása volt. Sallói főleg az első félidőben nagyszerű labdákat adott. A PMSC közvetlen védelméből Tóth tűnt ki azzal, hogy támadásokat is indított, Kocsis elöl is megállta a helyét. A középpályán találjuk az együttes erősségét, Dárdai P.-t, aki megállás nélkül har­colt, ügyesen cselezett, jó labdá­kat adott, és gólt is fejelt. Hasz­nos tagja volt a csapatnak a má­sik Dárdai és Konrád is. Elöl viszont senki sem jelentett gól­veszélyt. Monostori Tivadar: Mit mond­hatnék? Nagyon boldog vagyok, hogy bent maradtunk. Dr. Dunai János: Czakó kiál­lítása után még volt lehetősé­günk arra, hogy megfordítsuk a vesztésre álló mérkőzést, de ké­sőbb kiderült, hogy ehhez már nincs a játékosoknak megfelelő lelkierejük. Németh Gyula NB I TARTALÉK CSOPORT Tatabánya—Pécsi MSC 8:0 (3:0). Tatabánya, 1000 néző. V: Gábor­­falvi. Tatabánya: Brünyi (Kiss) — Müller, Horváth J., Sípos, Nagy, Bánfi, Zöldi, Dor­ai, Kőműves, Ra­­dics, Halász. Pécs: Jankovics (Kiss) — Kardos, Cserneczky, Ta­pasztó, Ergenröder, Herbszt, Lutz, Iványi, Schulteisz (Kenderesi), Ha­vasi, Bencsik. G: Kőműves (3), Müller, Nagy, Földi, Radics, Ha­lász. Jó: Müller, Halász Radics. FTC—Vasas 3:1 (1:0). Gyáli út, 300 néző. V: Forster. FTC: Dem­ján (Hajdú) — Harót, Viczkó, Csi­­der, Staller, Ebedli, Eipel, Pataki dr., Engelbrecht, Szabó, Csaja. Va­sas: Szűcs — Deákvári, Bodoki, Parásó, Habuda (Megyesi), Vida, Vidáts A., Boross, Timár, Benei (Turcsány), Becsei. G: Szabó (2), Engelbrecht. Eipel, Ebedli, 111. Tí­már. Jó: Eipel, Szabó, Csider, 111. Bodoki. Népstadion, 18 000 néző. Vezette: Marton (*),­­Szabák, Egervári. Bp. Honvéd: Gujdár 7 — Kelemen 6, Egervári 6, Szűcs 7, Lu­kács 6 — Pál 6, Kocsis 7, Pintér 8 — Bartos 4, Kozma 5, Weim­­per 5. Edző: Lakat Károly dr. II. Dózsa: Szigethi 5 — Kolár 6, Juhász 7, Horváth 1, Noskó 0 — Harsányi 5, Kellner 7, Zámbó 7 , Fekete 6, Bene 5, Nagy 5. Edző: Várhidi Pál. Csere: Noskó helyett Törőcsik (6) a 28. percben, Lukács helyett Virágh (6) a szünetben, Bartos helyett Fehérvári (5) a 60. percben. Góllövő: Kocsis a 12. percben, Fekete az 54. percben. Szögletarány: 14:6 (8:3) a Bp. Honvéd javára. Kiállítva: Horváth a 35. percben.­ ­Az öltözőkben a rang­adókhoz illő volt a hangulat. Bár különösebb tétje nem volt a találkozónak, mindkét csapat játékosai idegesen ké­szülődtek. A kispestiek min­denáron le akarták győzni a lila-fehéreket, a bajnokcsa­pat játékosai viszont fogad­­koztak, hogy öt pont előny­nyel nyerik a bajnokságot, azaz­­ győznek. Lakat dr.-nak nem voltak összeállítási gondjai, Várhidi Pálnak viszont bőven, hiszen, mint mondta: Tóth, Dunai III és Fazekas is harcképte­len. Ez pedig azt jelentette, hogy megszakadt egy nagy sorozat: Dunai III kétszáz­huszonhét NB I-es mérkő­zés után először hiányzott!) Kezdés előtt Kozma virágcso­korral köszöntötte a bajnokcsa­pat kapitányát, Benét. A lila-fe­hérek kezdtek. Percekig alig tör­tént említésre méltó esemény, taktikai harc jellemezte a ta­lálkozót. Az első esemény: Ko­lár előretört, beadott, Egervári és Kelemen is elvétette a lab­dát, Fekete 10 méterről lőtt, a vetődő Gujdár lábáról szögletre került a labda. A Honvéd ját­szott enyhe mezőnyfölényben, s a 12. percben megszerezte a ve­zetést. Horváth szerelte szabály­talanul Szigethi kapujától 30 mé­terre Kozmát, Kocsis állt a labda mögé, lövése után a pettyes a sorfal között utat talált, Szigethi jobbra mozdult, majd visszafelé vetődött, bele tudott ütni a lab­dába, amely azonban a bal kapu­fa tövénél az oldalhálóban kötött ki. 1:0 (Kocsis: „El akartam csa­varni a labdát a sorfal mel­lett, de az irányzék egy kis­sé rosszul sikerült, szeren­csére a sorfal tagjai között utat talált, úgy, hogy az egyik védőn megpattant.” Szigethi: „A lövésre rámoz­­dultam, közben azonban a labda irányt változtatott, s már hiába vetődtem vissza­felé.” A 15. percben Kozma már a 16-oson belül járt, amikor Ju­hász és Horváth is buktatta, Marton azonban nagy meglepe­tésre továbbot intett. Hasonlóan cselekedett akkor is, amikor Lukács, ugyancsak a büntetőte­rületen belül, Feketét buktatta. Mezőnyjátékkal teltek a percek, néhány szabálytalanság tarkítot­ta a játékot. Előbb Lukácsot buktatták, majd Kocsis rúgta meg Horváthot. Mindkét védőt két-két percig ápolták. Ezután Kellner hosszú indításával Nagy elfutott, Gujdár a 16-oson kívül vetődve megfogta a labdát. A szabadrúgásból nem lett semmi A 34. percben Pintér balról visz­­szagurította a labdát Weimper elé, a szélső távoli lövése csak centiméterekkel kerülte el a ka­pu jobb alsó sarkát. Egy perc­cel később Horváth törlesztett Kocsissal szemben, s az újpesti játékost kiállították. (Várhidi edző villámgyor­san átszervezte csapatát, Harsányi vonult vissza a kö­zéppályáról a védelmi sorba.) Az első játékrész utolsó ese­ménye: Harsányi hibájából Koz­ma a felezővonaltól eliramodott, Juhász üldözte, szorongatta, a csatár a kaputól 14 méterre visz­­szagurította a labdát Bartos elé, aki még cselezni is tudott, az­tán jó helyzetből 14 méterrről a kapu mellé lőtt. SZÜNET UTÁN az Újpesti Dózsa a védekezés­ből gyors ellentámadásokat ve­zetett. Az 50. percben Zámbó ügyes cselekkel már a 16-oson belül járt, lőtt, a labda Vi­­rághról szögletre pattant. Pál szerelte a jó helyzetben levő Benét. Az 54. percben egyenlí­tett a bajnokcsapat: Zámbó meredek átadással indította a bal oldalon Törőcsiket, aki el­futott, Fekete elé játszott, s a csatár a vetődő Gujdár fö­lött 10 méterről a kapuba emel­te a labdát. 1:1 A mezőnyjátékot csak egy­­egy lövés törte meg, Kellner, Weimper, Pintér labdái azon­ban a kapu fölött zúgtak el. A 72. percben Kelemen vezette fel a labdát, távolról lőtt, Szigethi kiejtette, Weimper az alapvo­nal közeléből balról megcéloz­ta a kaput, de Szigethiről szög­letre vágódott a labda. Mind­két oldalon az előretörő hát­védek — Virágh és Kellner — próbálták bevenni a kaput, si­kertelenül. A 87. percben Weim­per a 16-oson belül járt, ami­kor Harsányi szabálytalanul sze­relte, Marton most is továbbot intett. K­ ★ ★ Inkább taktikai harcot ho­zott az arany- és ezüstér­mes csapat rangadója. A két gólkirály jelölt, Kozma és Bene testőrt kapott Ju­hász és Szűcs személyében, akik mindenhová elkísér­ték a két csatárt. A Bp. Honvéd játékmesterét, Ko­csist pedig Nagy követte árnyékként. Nem volt nagy­iramú ez a találkozó, pozí­cióharc folyt, elég sok sza­bálytalansággal. A Bp. Honvéd szerzett vezetést, de ez sem a kispestieket, sem az újpestieket nem papri­kázta fel. A Dózsa Horváth kiállítása után „felébredt”. Lelkesebben, szervezetteb­ben játszott és egyáltalán nem látszott meg, hogy emberhátrányban van. Per­sze, ebben szerepet ját­szott a piros-fehérek já­tékfelfogása is: mindent középen erőltettek, kísérle­teiket azonban Juhász ve­zérletével jól verték visz­­sza a lila-fehérek. A rang­adó nem döntötte el a gólkirályi cím sorsát, és ugyanúgy megérdemelten osztozik Bene és Kozma a „trónon”, mint ahogy a két csapat osztozott a két pon­ton. A Bp. Honvéd kapuját Gujdár jól őrizte, bát­ran futott ki, a magas és a lapos labdákat is biztosan há­rította. A védelem legjobbja Szűcs volt, aki jól semlegesí­tette Benét, még arra is futot­ta erejéből, hogy a támadások­ból kivegye részét. A középpá­lyás sor és a csapat legjobbja Pintér volt. Nagy területen játszott, szervezett, védekezett­­indított, kapura lőtt­­ jól. Ko­csis a szervező játékával és góljával tűnt ki. A csatároknak alig-alig sikerült valami. Az Újpest védelmét szinte csak Juhász jelentette. Egymaga verte visz­­sza a Honvéd-támadásokat. Kozmát kikapcsolta, Kellner is helytállt. Jó teljesítményt nyúj­tott a középpályán Zámbó, aki a védőmunka mellett a csapat mozgató embere, szellemi vezé­re volt. Elöl Fekete góljáért érdemel említést. Lakat Károly dr.: Végre egy­szer bennünket biztatott a Nép­stadion közönsége, sajnos, ez nem lelkesítette játékosaimat. Várhidi Pál: A második fél­időben sikerült lelassítani a Honvéd rohamait, sőt tíz em­berrel is egyenlíteni tudtunk. Rászolgáltunk a döntetlenre. Lantos Gábor ­­t Békéscsaba—Haladás WSU 0:0 Békéscsaba, 20 000 néző. Vezette: Bana (****), (Pádár, Macz­­kó II). Békéscsaba: Tóth 0 ,­ Dobó 6, Kerekes 6, Vágási 5, Schneider 5 — Láza 5, Pásztor 5, Paróczai 4 — Király­vári 4, Németh 5, Bá­náti 4. Megbízott edző: Szita László. Haladás VSE: Szarka 6 — Fischer 5, Horváth Á. 6, Kereki 5, Ko­vács 5 — Halmosi 5, Bokor 5, Kulcsár 4 — Horváth Z. 5, Farkas 4, Hauzer 4. Edző: Sárosi László. Csere: Király­vári helyett Zielbauer (—) a 65. percben, Paróczai helyett Moós (—) a 80. percben. Szögletarány: 9:1 (4:1) a Békéscsaba javára. Békéscsabán óriási volt az ér­deklődés a mérkőzés iránt. Csu­pán a Ferencváros elleni talál­kozón jelent meg ennyi néző. A csapatok az első játékrészben nem szolgáltak rá a megkülön­böztetett figyelemre. Az első eseményt a 13. percben jegyez­tük fel, ekkor Kerekes 15 méter­ről kapu fölé lőtt. A másik olda­lon ugyanezt ismételte meg a középpályás Bokor. A 16. perc­ben Királyvári játszotta magát tisztára, de aztán 16 méterről ügyetlenül kapu mellé gurított. A 18. percben már a harmadik szögletet végezték el eredmény­telenül a hazaiak, a Haladás­védők könnyen hárították a be­íveléseket. A 20. percben Né­meth tíz méterről gyatrán kapu mellé lőtt. A 23. percben Bana játékvezető magához kérette a két csapat kapitányát, Halmosit és Schneidert, rövid megbeszé­lést tartott velük, majd játékve­zetői labdával folytatódott a mérkőzés. A 29. percben Paró­czai 15 méterről küldött lövését hárította Szarka. A 34. percben Horváth Z. labdáját könnyedén védte Tóth. Mindjárt utána Bo­kor megsérült és kétperces ápo­lásra szorult. A 38. percben a Haladás szögletrúgása után Hor­váth Z. emelt kapu fölé. A mér­kőzés első félidejének utolsó eseménye: a 40. percben Halmosi húsz méterről küldött lövését Tóth védte. SZÜNET UTÁN is a hazaiak kezdeményeztek többet, de ezekben a támadá­sokban sem volt elég átütőerő. Az 50. percben Bánáti nyolc méterről, jó helyzetben kapu fölé lőtt. Mindjárt utána lá­za 15 méterről küldött lövését fogta szépen Szarka. A másik oldalon Bokor 17 méterről kül­dött szabadrúgása kerülte el a kaput. Négy percre rá Németh elől Szarka a kapu torkában csípte el a labdát. A 63. perc­ben szögletrúgás után Szarka az egész békéscsabai csatársor elől mentett az ötösön. Egy percre rá Horváth Z. emelt kapu fölé jó helyzetből. A 72. percben adódott a mérkőzés legnagyobb helyzete, Németh át­adását Bánáti nyolc méterről fejelte a bal sarok irányába, Szarka nagy bravúrral ütötte kapu fölé a labdát. Végül a 85. percben Dobó húsz méterről rálőtt labdáját védte szépen Szarka. A mérkőzés végén mind­két csapat játékosai — ter­mészetesen külön-külön — boldogan ölelkeztek össze a pálya közepén. A 0:0-ás eredmény azt jelentette szá­mukra, hogy a következő idényben is az első osztály­ban szerepelhetnek. A há­lás közönség elégedett volt a gól nélküli mérkőzéssel is, mi annál kevésbé ... Mindkét csapat arra tö­rekedett — és ez már az első percek után kitűnt —, hogy biztosítsa kapuját, le­hetőleg ne kapjon gólt. Ép­pen ezért a két 16-os kö­zött folyt a játék, a kapu előtt határozatlanok vol­tak a csatárok, hagyták magukat kikapcsolni, így a védők minden esetben hárí­tani tudták az akciókat. Szünet után valamelyest élénkült a játék, többet kezdeményeztek a hazaiak, ekkor Szarkának néhány alkalommal minden tudásá­ra szüksége volt, hogy há­rítson. összességében azt kell megállapítani, hogy nagyon mérsékelt színvonalú és iramú mérkőzésen csu­pán a két csapat tagjai lehettek elégedettek az eredménnyel. A Békéscsaba kapujában Tóthnak semmi dol­ga nem volt. A védelemből Do­bó és Kerekes játéka emelhető ki, mindketten könnyedén szerel­ték a szombathelyi támadásokat és megfelelően indítottak. A középpályások nem sokat mu­tattak. A csatárok közül Né­meth néhány lövéséért és elfu­tásáért említhető meg. A Haladás kapujában Szarkának szünet után volt több jó védése. A hátvédsorban Horváth A. akadályozta meg a legtöbb tá­madást, de megfeleltek a töb­biek is. Igaz, nem volt túlsá­gosan sok dolguk. A középpá­lyások és a csatárok is csak a mezőnyben vétették magukat észre, a kapura szinte semmi veszélyt nem jelentettek. Szita László: A védekezésre fektettük a hangsúlyt, hiszen a bentmaradás volt a célunk. Sárosi László: Ideges légkör­ben igazságos döntetlen szüle­tett. Varga Béla NB I TARTALÉKCSOPORT Haladás VSE—Békéscsaba 4:1 (2:0). Békéscsaba, 5000 néző. V: Uhrin. Haladás: Mursits — Szántai, Pék, Stieber, Kecskés, Németh, Tendl (Vörös), Biró (Varga), Do­hány, Derda, Sebstyén. Békés­csaba: Tasnádi (Bugyi) — Szűcs, Zsömbörgi, Dinya (Szlávik), Erőss (Jegyinák), Alberti, Gulyás, Po­­gács, Jakab, Csepregi, Kovács. G: Dobány (2), Sebestyén, Zsömbörgi (öngól), ill. Gulyás. Jó: Pék, Stie­ber, Németh, Dobány, 111. Zsöm­börgi, Gulyás.