Népsport, 1976. március (32. évfolyam, 52-77. szám)

1976-03-01 / 52. szám

2 NÉPSPORT LABDARÚGÁS A Dorog és a Volán nagyarányú győzelemmel rajtolt Az NB II állása Budafok—Oroszlány 1:0 (0:0) Budafok, 4500 néző. V: Palotai. Budafok: Fellegi — Horváth, Ka­pitány, Noskó, Vízi — Kisteleki (Kalmár II, a 68. percben), Haran­gi (Bulla, a 46. percben), Tóth K. — Zöldi, Jakab, Tátrai. Edző: Mészöly Kálmán. Oroszlány: Papp — Szabó­ — Németh, Víz­keleti, Kovács, Jelinek — Papp M., Kavalák — Rimbacher, Du­­kai (Szlobodics, a 21. percben), Horváth. Edző: Mészáros Imre. 29. perc: Tátrai az alapvonaltól visszagurított, Jakab nagy gólhely­zetben lyukat rúgott, a tovább­perdülő labdát Zöldi az 5-ös sar­kán elvétette. 33. perc: Kisteleki távolról lőtt, a nagy erejű labda meglepte Pappot, de kezéből szerencséjére kapu fölé perdült a labda. Egy perc múlva Tátrai találta el a felső kapufát. 46. perc: Noskő keresztlabdá­ját Tóth óriási helyzetben a ki­induló kapus mellett a jobb alsó Bárok mellé gurította. 63. perc: Rimbacher ment el a jobb oldalon, beadása után Ka­valák 5 méterről teljesen üresen állva fejelte fölé a labdát. 72. perc: Noskó szabadrúgását Jakab a felső kapufára fejelte, a lepattanó labdát Tátrai futtából lőtte kapu mellé. 75. perc: Papp M. fejese csat­tant a felső kapufán. 84. perc: Kalmár H. összecsa­pott az­ oroszlányi 16-osom Jeli­­nekkel, a továbbguruló labdát Szlobodics elvétette, Zöldi közép­re játszott és Jakab egy méter­ről lőtt a hálóba, 1:0. 86. perc: több durva belemenés végén Kovácsot palotai kiállította. Az első 20 perc nagy budafoki mezőnyfölényt hozott. Féloldalas támadójátékuk, rengeteg pontatlan átadásuk azonban időt adott az oroszlányi védelemnek a rombo­lásra. Fél óra elteltével a fővárosi csapat ritmust váltott, felgyorsí­totta a játékot, de gólhelyzeteit most is rendre kihagyta. Szünet után a bányászok teljesen meg­szállták kapujuk előterét, rajta­ütésszerű ellentámadásaik pedig rendre meleg pillanatokat okoztak Fellegi kapuja előtt. A hajrára eldurvult a mérkőzés, végül sze­rencsés körülmények­­között ugyan, de megérdemelt budafoki győze­lem született. Jó: Fellegi, Horváth, Kapitány, Vízi, Noskő, 111. Szabó, Vízkeleti, Papp M., Horváth. Dorog, 5000 néző, V: Mimez. Dorog: Schmitzer (Horváth H. a 75. percben) — Engelbrecht, Tóth, Gabala, Kiss R. — Hernádi, Szabó — Ecker (Rozgonyi, a szünetben), Peszeki H, Peszeki I, Izsó. Edző: Ivanics Tibor. Komló: Buús — Keller, Kovács (Jánosi, a 73. perc­ben), Kelemen, Bányász — Tresch (Steib, a 24. percben), Mód, Ladó, Róth — Radics, Havasi. Edző: Csaba Gábor. 5. perc: a felfutó Kiss R. az alapvonal közeléből belőtte a lab­dát és Peszeki I 8 méterről éle­sen fejelte a jobb alsó sarokba. 1:0. 8. perc: Peszeki II az alapvo­nalról látványos hátrahúzással rúgta be a labdát középre, Szabó 18 méterről, kapásból, óriási gólt rúgott a jobb felső sarokba. 2:0. 20 perc: Hernádi pörgette ügye­sen kapura a labdát, a komlói ka­pus nagy szerencsével hárított. 26. perc: Peszeki I nagy erejű lövése a bal felső sarok felett süvített el. 43. perc: Engelbrecht, majd Ecker volt a labda útja, a szél­sőtől ismét Engelbrecht kapta a labdát, az alapvonaltól középre adott és a berobbanó Peszeki I négy lépésről a hálóba továbbí­totta. 3:0. 48. perc: gyors hazai támadás során Peszeki II középre lőtte a labdát, Kovács és Buús egymást zavarták, a labda oldalra per­dült és a szemfüles Rozgonyi a léc alá lőtt. 4:0. 51. perc: ismét egy villámgyors dorogi támadás: Hernádi indította Peszeki H-t, a szélső félmagasan belőtte a labdát és a berobbanó Peszeki I a bal sarokba vágta. 5:0. 69. perc: Kelemen és Kovács összeütköztek a komlói ötös sarká­nál, a középhátvédet levitték a pályáról, sántikálva visszatért ugyan, de aztán le kellet cserél­ni. 70. perc: ezúttal is Peszeki . Indult el a jobb szélen, beadását Peszeki I éles szögből lőtte a há­lóba. 6:0. • 80. perc: Izsó, látva, hogy Buús kiindult a kapujából, egyből át­emelte a kapus felett a labdát, Buús csak beleütni tudott, amely aztán az üresen hagyott kapuba hullott. 7:0. Jól sikerült a bajnoki rajt Do­rogon, jó talajú pályán, eszmé­nyi időben, nagy számú közönség előtt, kiválóan játszott a hazai csapat. Az első percek félelmetes rohamai már arra következtettek, hogy ezen a találkozón nem lehet megállítani a piros-feketéket. Pe­dig a Komló mindent a véde­kezésre tett fel, csak két csatár­ral próbálkozott. A hazaiak hatal­mas iramot diktáltak mindvégig, korszerű futballt játszottak és végül is nagy gólarányú, megér­demelt győzelmet arattak. A Dorogból valamennyi játé­kos kitűnő teljesítményt nyúj­tott, míg a Komlóból csak Keller és Ladó lelkesedése dicsérhető. Göb Sándor Vasas Izzó—Bábolna 2:0 (2:0) Tábor u., 1200 néző. V: Petri. Vasas Izzó: Horváth — Révész, Szántó, Által, Schuszter — Ko­vács B., Szilágyi (Majsai 75. perc) — Bozi, Varga, Szekeres, Bódis (Menczel az 56. percben). Edző: Kovács­­ József. Bábolna: Kóczián — Füredi, Kalmár, Her­nádi, Nyers — Filep, Szakol­­czai, Fehér — Révai, Tóth, Var­ga. Edző: Farsang Ferenc. 6. perc: Bozi egy jó csel után laposan középre adott, Varga cse­lesen, sarokkal továbbított ka­pura, de a hálóba tartó labdát Bódis a vonal előtt még „meg­pöckölte”, így ő lett a gólszerző. 1:0. 15. perc: Ismét Bozi adott jó labdát középre. Varga elvétette a beadást, de az elmélázó védők közül kilépő Szekeres az ötösről biztosan helyezett a bal sarokba. 2:0. 53. perc: Varga fejéről Kóczián Bozi elé ütötte a labdát, a szél­ső lövését Nyers a gólvonalról vágta szögletre. A beívelt sarok­rúgás után Varga fejese a jobb kapufa belső lapjáról pattant ki. 78. perc: Kovács B. remek át­adásával Varga egyedül törhetett kapura, de elhamarkodottan a léc fölé emelt. A vendégcsapat védelmének rö­vidzárlatai hamar eldöntötték a két pont sorsát. A két hazai gólt hozó első negyedóra után a bá­bolnaiak szemmel láthatóan bele­törődtek a vereségbe, s az Izzó kezdeti rohamai is veszítettek len­dületükből, így azután a mérkő­zés irama és színvonala is a közepes alatt maradt. Jó: Ko­vács B.­ Bozi, Varga 111. Szakol­­czai, Janák László Volán SC— Bp. Spartacus 4:0 (1:0) Rákoscsaba, 3200 néző. V: Há­mori. Volán: Papp — Vigh, Sze­pesi, Ebedli, Márkus — Hajdú (őze a 66. percben), Kű, Urbán — Földes (Gubek a 66. percben), Németh, Bartosik. Edző: Prei­ner Kálmán. Bp. Spartacus: Ra­dics — Idei, Trenkó, Török, Varga — Kaszás, Zöldi, Dorogi — Sárközi, Németh M., Budavá­ri (Temesi a 72. percben). Edző: Szimcsák István. 14. perc: Urbán jól vette le a labdát a 16-oson belül, de, aztán toronymagasan kapu fölé vágta. 34. perc: beadás után a fe­jelni készülő Ebedlit lerántot­ták a 16-oson belül! A 11-est Bartosik értékesítette. 1:0. A gól után a reklamáló Vargát a játékvezető kiállította. 43. perc: Volán-védők „jóvol­tából’* Németh M. került nagy helyzetbe, de a fekvő kapus mel­lett gyatrán mellé emelt. 50. perc: Urbán 12 méterről lőtt, Radics rajta volt a labdán, de ujja hegyével csak beljebb tudta segíteni. 2:0. 61. perc: Németh ügyesen el­húzott középen és 14 méterről a bal sarokba lőtt. 3:0. 66. perc: Zöldi elnyomta Föl­dest a 11-es pontnál. A játékve­zető ismét 11-est ítélt. Vigh lőtte a büntetőt, Radics vetődve ki­te­ny­erelte a labdát... 78. perc: öze—Kű volt a labda útja __ a védők sehol — Kű ké­nyelmesen lőtt a hálóba. 4:0. 82. perc: Németh M. húsz méterről lőtt, Papp bravúrral há­rított. Nehezen érett góllá a Volán­fölény, de annak ellenére, hogy egyenlítési lehetősége is volt a Spartacusnak, csak az volt a kérdés, milyen arányban nyernek végül a hazaiak. A kiállítás meg­bontotta a Spartacus védelmét, 3:0 után már akarati tényezők is befolyásolták a szorosabb ered­mény kialakulását. Jó: Kű, Urbán, Földes, Barto­sik, ill. Török, Zöldi. Pál László Debrecen—Szekszárd 2:0 (2:0) Debrecen, 4000 néző. V: Győ­ri. Debreceni VSC: Kun — Nagy, Vachter, Puskás, Lipők — Her­­czeg, Kiss, Waczlavik — Bodonyi I, Bodonyi II, Gottdiener. Edző: Makray Balázs. Szekszárdi Dózsa: Lipovszky — Zala­vári, Vágó, Kor­­ner (Tóth, a 67. percben), Lu­­bastyik — Micskó, Freppán, Laki (Márkus, a 67. percben) — So­modi, Szentes, Pusztai. Edző: Kor­mos Mihály. 6. perc: Bodonyi . Jobbról ér­kező beadását Lipovszky kapujá­ból kiugorva fölfelé öklözte és a visszahulló labdát Kiss az 5-ösről az üres kapu mellé fejelte. 7. perc: Hazai támadás futott a jobb oldalon, melynek végén Bodonyi II, 7 méterről fölé rúg­ta a labdát. 14. perc: Kiss labdájával Vacz­lavik kiugrott — a védők lest vélve leálltak — a debreceni kö­zéppályás átívelte a labdát a ki­futó kapuson, de az a bal kapu­fa külső oldaláról az alapvonalon túlra pattant. 33. perc: Vaczlavik jó helyzet­be hozta Bodonyi­n-t, akit Lu­­bastyik buktatott. A megítélt 11-est Nagy a jobb sarokba helyez­te, 1:0. 44. perc: Kiss labdájával Gott­­diener kiugrott és Lipovszky mel­lett az üres kapuba helyezett. 2:0. 66. perc: Bodonyi­n, egyéni játék végén 14 méterről éles lövést küldött kapura, Lipovszky­­nak bravúrra volt szüksége ah­hoz, hogy kiüsse a labdát. Az első játékrészben jó iramú volt a küzdelem, a debreceniek többet, jóval veszélyesebben is támadtak, jó néhány helyzetet kihagytak. Fordulás után csök­kent az iram, esett a színvonal. A DVSC mindenképpen rászol­gált a győzelemre, amely na­gyobb arányú is lehetett volna, a helyzetek alapján. A szekszárdi csapatra jellemző: egyszer sem tették próbára a debreceni ka­pust. .. Jó: Bodonyi­n, Vachter, Puskás, Waczlavik, HL Lipovsz­ky és Vágó. Fülep Kornél Szolnoki MTE— MÁV DAC 1:1 (1:0) Szolnok, 3000 néző. V: Jaczi­­na. Szolnoki MTE: Fekete — Ká­bák, Arany, Simon, Kovács — Árvai, Lócsi, Kolláth — Garics, Fürtös, Szolnoki. Edző: Gélei Jó­zsef. MÁV DAC: Krass — Kiss, Kovács, Kalmár, Szalai — Né­meth, Hamich, Csóka — Csollány (Csizmadia, a 70. perc), Pálos, Gyömörei. Edző: Kovács Imre. 5. perc: Csollány beadását Gyö­­mörei 6 méterről a bal kapufára perdítette. 6. perc: Garics közeli lövése a kapufát érintve jutott az alap­vonalon túlra. 42. perc: Szolnoki távoli lövé­sét Krass kiütötte. 43. perc: Krass feleslegesen ki­futott a kapuból, a labda Fürtös elé került s a csatár a 16-osról az üres kapuba ívelt, 1:0. 52. perc: Gyömörei lövését Fe­kete bravúrral ütötte szögletre. 70. perc: Árvai bombáját Krass kapu fölé öklözte. 82. perc: szögletrúgás után az üresen hagyott Szalai elé került a labda, s a hátvéd a jobb sa­rokba továbbította, 1:1. Tipikus idényeleji játékot ho­zott a találkozó. A szolnoki csapat végig fölényben volt ugyan, de a jól védekező győriekkel szemben fölényét nem tudta gólokra vál­tani. Az átadásokba mindkét rész­ről sok hiba csúszott, a játéko­soknak csak a harci kedve, lel­kesedése dicsérhető. Jó: Simon, Árvát, Garics, Szol­noki, Ili, Kiss, Kovács, Gyömörei, Pataki István mellett elhúzta a labdát, lövése a bal kapufáról Klement elé per­dült, a balszélső közelről az üres kapuba lőtt. 1:0. 44. perc: Tóth 25 m-en nagy erejű lövését Kertész csak má­sodszorra tudta megkaparintani a jókor érkező Tatár elől. 48. perc: A kivetődő Németh vetődés közben a 16-oson belül elhúzta Stefán lábát, Somlai 11- est ítélt! Ezt Kanyó értékesí­tette. 1:1. 58. perc: Kerekes szabadrúgá­sát Tímár óriási gólhelyzetben keresztbe lőtte, a tömörülő vé­dőkről kipattant a labda. 74. perc: Fajkusz az 5-ösre ívelt, a védőkről leperdült labdát Klement a kapu torkából az üres kapu fölé emelte. 77. perc: Márkusról leperdü­lt labdát . Kántor a 16-os sarkán egyből, nagy erővel rálőtte, és a labda a bal kapufáról az ellen­kező sarokba vágódott. 2:1. A vártnál nehezebben győzött a Dunaújváros, bár mindvégig irányította a játékot. Jelentős mezőnyfölényt harcolt ki, de a csatárok több biztos gólhelyzetet nem tudtak értékesíteni. A Szál­lítók csapata meglepően frissen játszott és jól védekezett. Jó: Faji, Tóth, Klement, 111. Kertész (a mezőny legjobbja), Kanyó, Markó Lajos Sáros! István Dorog—Komló 7:0 (3:0) 1. Dunaújv. 21 14 5 2 51-18 33 2. Budafok 21 13 5 3 53-28 31 3. Dorog 21 11 6 4 36-18 28 4. BVSC 21 9 7 5 38-25 25 5. KKF SE 21 11 3 7 37-24 25 6. Volán 21 8 9 4 33-25 25 7. DVSC 21 9 5 7 26-30 23 8. PMSC 21 9 4 8 35-20 22 9. SZMTE 21 8 6 7 31-24 22 10. MÁV. D. 21 8 5 8 27-30 21 11. Várpalota 21 6 8 7 27-32 20 12. Oroszl. 21 6 7 8 29-32 19 13. Szekszárd 21 5 8 8 26-34 18 14. Komló 21 6 6 9 23-37 18 15. FŐSPED 21 6 5 10 30-37 17 16. Izzó 21 5 6 10 22-30 16 17. Nagykát. 21 6 4 11 22-35 16 18. Kanizsa 21 5 6 10 19-34 16 19. Bp. Sport­ 21 3 7 11 18-48 13 20. Bábolna 21 5 2 14 26-48 12 Pécsi MSC­­Nagybátonyi Bányász 2:0 (0:0) Pécs-Újmecsekalja, 5000 néző. V: Lauber. PMSC: Jankovics — Iványi, Schulteisz, Dárdai L., Kincses — Dárdai­­. Bálint, Lőrincz (Kiss a 73. percben) — Kardos, Hámori (Fábián a 73. percben), Jónás. Edző: Garami József. Nagybátony: Palczhuber — Balla, Pozsár I, Pozsár II, Nagykiske — Bertók (Szabó az 58. percben), Veress, Kovács­­F. — Nagy A. (Orosz a 74. perc­ben), Dóra, Loci. Edző: Horváth Mihály. 11. perc: Dárdai P. 17 méteres bomba szabadrúgását Palczhu­ber a kapufára tenyerelte. 37. perc: Bálint két védő kö­zött kapura tört, 15 méterről lőtt, a kifutó kapus a mezőnybe ütötte a labdát. 41. perc: Dárdai P. beadását Kardos kapásból a jobb oldali kapufára lőtte. 61. perc: Kardos a 16-osról lőtt, Palczhuber a jobb alsó sa­rok elől ütötte a szögletre a lab­dát. 69. perc: A nagybátonyi 16- osnál Dárdai P. a felfutó Bálint elé továbbított, aki óriási erővel lett a jobb alsó saroka. 1:0. 71. perc: Lőrincz ívelt be szögletet a jobb oldalról, a meg­torpanó nagybátonyi védők kö­zül kilépő Dárdai P. három mé­terről a hálóba továbbított. 2:0. 79. perc: Kiss két csel után betört a 16-osra, de nagy hely­zetben a kifutó kapusba lőtte a labdát. A Nagybátony már a kezdéskor megszállta saját kapujának előte­rét, eleve lemondva a gólszerzési lehetőségről, így végig mezőny­­fölényben játszhattak a pécsiek, de az első félidőben körülmé­­nyeskedő támadói nem bírtak a jól záró bányászvédőkkel. Szü­net után viszont többször meg­ingott a nagybátonyi védelmi fal és a PMSC-nek gólhelyzeteiből sikerült kettőt kihasználni. Jó: Dárdai L. Kincses, Bálint, ill. Palczhuber, Pozsár I, Pozsár II, Lázár Lajos Dunaújvárosi Kohász— FOSPED Szállítók 2:1 (1:0) Dunaújváros, 5000 néző. V: Somlai. Dunaújváros: Németh — Formaggini, Faji, Tóth, Kerekes — Szepesi, Mártha, Fajkusz — Tímár, Tatár (Kántor a 46. perc­ben), Klement. Edző: Palicskó Tibor. FOSPÉD: Kertész — Már­kus, Kárpáti (Köböl a 76. perc­ben), Vaszilev (Hirbeck a 30. percben), Aspirány — Kiss, Ka­­nyó, Bakos — Stefán, Alapi, Tóth. Edző: Bundzsák Dezső. 12. perc: Fajkusz szögletét Szepesi nagy erővel kapura fe­jelte, de a gólvonalon Kertész el­­csípte a labdát. 20. perc: Szepesi jó ütemben szöktette a leshatárról induló Tatárt, aki a kifutó Kertész Kossuth KFSE— Nagykanizsai Olajbányász 1:0 (0:0) Szentendre, 1400 néző. V: Ba­­na. Kossuth KFSE: Szendrei­ — Szőke, Zentai, Stier, Gálhidi — Répási, Gálvölgyi — Pogány, Né­meth (Sipőcz, a 65. percben), Barta, Fodor. Edző: Budai László. Nagykanizsai Olajbányász: Vla­szák — Kovácshegyi, Doszpoth, Simon, Savalyó — Keszei, Hor­váth, Füle dr. — Pávlicz, Derdák, Sulyok. Edző: Lantos Mihály. 1. perc: Doszpod hazagurított egy labdát, Vlaszák kifutott érte, de elcsúszott, a labda arasznyira vánszorgott el a bal oldali léc mellett. 9. perc: Sulyok lőtt be jobb oldalról szögletet. Pávlicz csúszta­tott fejese alig csúszott el a jobb felső sarok fölött. 33. perc: Sulyok kitűnő labdát kapott Füle­di­tól, rálőtte és a labda a vetődő Szendrei kezéről szögletre pattant. 34. perc: Derdák egy méterről fejelt kapura, Szendrei kezéből ki­perdült a labda és Répási szöglet­re vágta. 60. perc: Szendrei merészen ki­futva csípett el egy labdát, a ki­törő Derdák elől. 63. perc: Gálhidi nagy partdo­bása után a kapu előterében tel­jesen tisztán álló Répási rálőtte a labdát, Vlaszák bravúrosan ki­ütötte, Pogány ismételt, de Vla­szák újra védett. 75. perc: Zentai, Fodor, Sipőcz volt a labda útja, Sipőcz visszagu­rította Fodornak, aki 16 m-ről a hálóba lőtt. 1:0. 76. perc:" Füle dr. nagy helyzet­ben centiméterekkel fejelt a kapu mellé. Az első 45 perc gyenge színvo­nalú, sok hibával tarkított, kap­kodó, de kiegyenlített játékkal telt el. Ekkor a vendégeknek 2 — 3 nagy gólszerzési lehetőségük is akadt. Szünet után valamit javult az iram, a hazaiak kaptak jobban lábra. A gól után a vendégeik kis­sé „feltámadtak”, de egyenlítési kísérleteik sorra csődöt mondtak és szerencséjük sem volt. Jó: Szendrei, Stier, Pogány, Fo­dor, ill. Vlaszák, Doszpoth, Simon, Sulyok. Kun István Várpalotai Bányász— BVSC 0:0 Várpalota, 3000 néző. V: Ha­lász. Várpalotai Bányász: Palotai — Lukács, Kisbej, Csapó, Rizmayer ■— Szőllősd, Czompó, Kun — Ber­talan, László (Bene, a szünetben), Nyitrai. Edző: Palovecz Béla. BVSC: Pálinkás — Bodnár, Var­ga, Hosszú, B. Nagy — Nagy I, Turtóczky, Aranyosi — Pető, Papp, Kaszás (Gara, a 66. perc­ben). Edző: Mezey György. 6. perc: Kun beadását Szőllősi kapura lőtte, Pálinkás a mezőny­be öklözte a labdát. 9. perc: Nyitrai 25 méteres bombáját ujjheggyel, nyomta léc fölé Pálinkás. 25. perc: Aranyosi bal oldalon elfutott, beadásszerű lövését Pa­lotai a felső sarok elől nyomta szögletre. 32. perc: Pető ugrott ki, de Czompó az utolsó pillanatban mentett előle szögletre. 39. perc: Nagy I. átjátszotta a­­védelmet, 7 méterről laposan lőtt, a labda a jobb alsó kapufáról pattant a mezőnybe, végül Csapó szabadított fel. 67. perc: Nagy I 17 méteres szabadrúgása a jobb oldali kapu­fáról vágódott mellé. 73. perc: Benne szöktette a ki­tűnő helyzetben levő Szöllősit, aki elhamarkodottan mellé lőtt. 77. perc: gyors hazai akció után veszélyes helyzet támadt a BVSC kapuja előtt, de Beme és Kun egy­mást zavarták . . . Jó iramú, változatos mérkőzés. Az első 25 percben a Várpalota támadott többet, ezután a vendé­gek lendültek játékba, kapufát is rúgtak. Szünet után a Várpalota harcolt ki fölényt, de túl körül­ményesen szőtték a csatárok tá­madásaikat, és a jól tömörülő védelem mellett képtelenek vol­tak gólt lőni. A BVSC tervsze­rűbb játékával egy pécesebb csa­pat benyomását keltette! Jó: Lukács, Szőllősi, Nyitrai, ill. Nagy I, Varga, Papp, Csiby Iván XXXII. 52. ♦ 1976. március 1 NB II, NB III Nehéz napjuk volt a listavezetőknek Északnyugat AURAL SE —Váci Híradás 4:2 (1:2). Vác, 1500 néző. V: Tátrai, AURAS SE: Szekeres — Simo­­netz, Mező, Varga, Horváth, Goschler, Michna, Ragályi (Né­meth), Palatits, Fischli, Lendvai. Edző: Sinkovics Ferenc. Vác: Hornyák — Szunyogh, Varga, Bí­ró (Bera), Misnyovszki, Pálinkás, Pásztor (Strausz), Bednarik, Ba­logh, Tóth, Ondrik. Edző: Je­szenszky István. Végig kemény küzdelem, a sokkal lelkesebben játszó vendégek 0:2-ről — meg­érdemelten — nyertek. Kiállítva: Lendvai, (56. perc), ill. Varga (89. perc).G: Simonetz, Goschler (11- esből), Fischli, Michna, ill. Balogh, Pálinkás (11-esből). Jó: Michna (a mezőny legjobbja), Simonetz, Goschler, Fischli, ill. Szunyogh, Balogh. MOTIM TE —Ajkai Bányász 2:1 (0:0). Mosonmagyaróvár, 1000 néző. V: Hontvári. MOTIM TE: Horváth I — Bors, Papp, Kál­mán, Juhász, Angyal, Rácz, Tu­­rány, Horváth II, Schlitt, Visz­­terczill. Edző: Németh Kálmán. Ajka: Zelenák — Havasaljai, Fischli, Pados, Szalai, Király, Schner, Lukács, Weisz, Szemán, Tóth. Edző: Németh István. Küz­delmes mérkőzés. G: Angyal, Juhász, ill. Weisz. Jó: Kálmán, Bors, Papp, Rácz, ill. Fischli, Ki­rály, Lukács, Tóth. Dunakeszi VSE — Rákóczi SE 1:0 (0:0). Tata, 500 néző. V: Rúzsa. Dunakeszi: Viktorik — Kári, Szabadi, Hönsch, Razsonyi, Mudri, Kiss, Koós, Hegedűs (Só­lyom), Pollák, Nazádi. Edző: Virág István. Rákóczi SE: Far­­kasdi — Bánfi, Horváth J., Klá­­ris, Lak­os (Morecz), Barabás, Ré­­mai, Józan, Háklár, Zigó, Pflu­­ger (Nagy*G.). Edző : Lakos Lász­ló. A dunakesziek szerencsés ön­góllal szerezték meg a győzel­met! A látottak alapján a dön­tetlen igazságosabb lett volna. G: Kláris (öngól). Jó: Viktorik, Sza­badi, Hegedűs, ill. Horváth J., Rémai. Soproni KSE — Körmendi FMTE 2:1 (1:0). Sopron, 1700 néző. V: Márton. SKSE: Babos — Gön­­döcs, Druzsnyák, Egresits, Li­­póth, Németh, Huber (Jáger H), Princzes, Kovács, Bencze, Áb­­rahám. Edző: Kummer Ernő. Körmend: Fata — Nádori (Somo­gyi), Czvitkovits, Horváth Gy., Gáncs, Nagy, Hegedűs, Sza­­kály, Tóth, Sebestyén, Pál (Hor­váth Z.). Edző: Papp István. Az SVSE — helyzetei alapján — na­gyobb arányban is nyerhetett volna. Somogyit, a 78. percben, durvaságért kiállították. G: Né­meth, Bencze, ill. Pál. Jó: Drozs­nyák, Németh, Princzes, ül. Czvit­­kovits, Horváth Gy., Sebestyén. Bauxitbányász SE—Péti MTE 1:1 (1:0). Tapolca, 1200 néző, V: Tapolcai. Bauxitbányász: Pet­­rovics — Ughy, Lovász, Szalai, Németh E., Für, Magyar (Fran­­tal), Kutasi, Gőcze, Németh L., Németh T.. (Marton). Edző: Szarvas László. Pét: Daróczi — Tóth I, Tolnai, Mészáros,. Pávits, Szedlák, Takács, Sevinger, Szi­lágyi, Simai, Kustos (Heinczin­­ger). Edző: Vékony Bálint. Ala­csony színvonalú mérkőzés, a ki­hagyott helyzetek alapján a ven­dégek közelebb álltak a győze­lemhez. G: Németh L., ill. Tóth (11-esből). Jó: Kutasi, Für, ill. Daróczi, Simai. Ajkai Alumínium — Répcelaki Bányász 1 :0 (1 :0). Ajka, 1500 néző. V: Farkas. Ajka: Németh Z. — Dragodán, Törő, Csikhon, Molnár, György dr., Haraszti, Né­meth I., Vajda. Zsidó II (Bre­­zánszki), Túri. Edző: Csabai La­jos. Répcelak: Németh H , Fe­hér, Németh I, Csorba I, Ká­naán, Csorba­­ (Kovács B.), Hor­váth, Gáspár, Prystupa, Molnár, Kovács L. Edző: Lengyel Antal. Alacsony színvonalú, csapkodó já­ték. A döntetlen jobban megfe­lelt volna a látottaknak. G: Né­meth I. Jó: Dragodán, Törő, Csikhon, ül. Németh H, Németh I, Horváth. Soproni Textiles — Pápai Texti­les 1:0 (0:0). Pápa, 1200 néző. V: Grubits. S. Textiles: Mészáros — Tremmel, Ancsin, Turner, Pe­te, Áldozó, Bogács (Kristály), Né­meth, Oláh, Molnár (Fendrik), Pánczél. Edző: Poór Lajos. P. Textiles: Dekovics — Horváth Z., Horváth B., Nagy, Polgár, Lass­u (Tóth), Gulyás, Szűcs, Simon, Farkas, Gáspár. Edző: Kuti Herbert. Az átütőerő nél­kül küzdő pápaiak nagy fölény­ben játszottak. A lelkesen játszó és jól védekező soproniak a rit­ka elfutásaik egyikéből elért góllal döntötték el a két pont sorsát. G: Oláh. Jó: Ancsin, Brenner, Oláh, ill. Polgár, Hor­váth Z., Farkas. NIKE Fűzfői AK —Sabaria 1:0 (0:0). Fűzfőgyártelep, 2200 néző. V: Kőrös. MIKE Fűzfői AK: Ta­kács — Gál, Balatoni, Fehér, Za­harovics, Kovács, Weisz, Gerstmár, Glázer, Markovics (Csurgó), Gél­lel. Edző: Vasas Mihály. Sabaria: Varga — Sümeghy, Stiefper, Hor­váth S., Bencsics, Molnár, Tóth, Schweitzer, Szenye, Horváth I, Potzmann. Edző: Velekei Ferenc. Változatos küzdelemben nehezen győzött a FÁK. A sok kihagyott helyzet után végül is Balatoni tá­voli bombája döntötte el a két pont sorsát. G: Balatoni. Jó: Gerstmár, Balatoni, Fehér, Ta­kács, ill. Schweitzer, Potzmann, Horváth L. Zalaegerszegi Dózsa—Győri Tex­tiles 1:0 (0:0). Győr, 500 néző. V: Horváth Gy. Z. Dózsa: Cse­resznyés — Torma, Preisinger, Pallér, Filagics, Orbán, Molnár I, Molnár II, Szíva, Gács, Szőke (Bá­­torfi). Edző: Czotter Béla. Gy. Textiles: Ram — Szarvas, Fekete T., Fekete F., Weibl, Frick, Tóth J., Winkler, Tóth D., Sági (Angyal), Segovits (Márkus). Edző: Schillinger Rudolf. Alacsony szín­vonalú, csapkodó játék. A kemé­nyen küzdő Z. Dózsa harcosság­­ban, akaratban, küzdőképesség­ben egyaránt felülmúlta a hazaia­kat. G: Weibl (öngól). Jó: Preisin­ger, Torma, Molnár I, ill. Fekete T. Északkelet Egri Dózsa — Salgótarjáni Ko­hász SE 2:1 (1 :1). Salgótarján, 1500 néző. V: Tompa. E. Dózsa: Csank — Fodor, Zsidai, Csathó, Csuhaj, Horváth, Bartha, Galán­­tai (Molnár), Mártha, Vigh, Pó­­csik. Edző: Bánkuti László. S. Kohász: Rádi — Nagy, Kiss, Gulyka, Nyéki, Szőke, Szolnoki, Lisztóczki (Zsidai), Romhányi (Kasza), Bábel, Bencsok. Edző: Varga Károly. Végig jó iramú mérkőzés. Az egriek 1:1-es állás­nál 11-est hibáztak, és csak a mérkőzés hajrájában harcolták ki a győzelmet. G: Vigh, Pócsik, ill. Szőke. Jo: Zsidai, Vigh, Pó­csik, ill. Nyéki, Szőke, Bencsek. Egri Vasas —Leninvárosi MTK 1:0 (1:0). Eger, 000 néző. V: Boros. Eger: Tóth — Zay, Ráss, Mondruczó, Mezei, Pázmándi, Pat­­varos, Cseh, Sulyok (Zajácz), Nagy, Hevér (Balogh). Edző: Váradlyay Miklós. Leninváros: Dohány — Homródi, Szabó, Szanyó, Lázár, Haisz, Varga, Vajda, Vanczó (Ré­pás), Kiss, Nagy. Edző: Nagy György. Küzdelmes mérkőzésen nyert a hazai gárda. G: Nagy. Jó: Tóth, Pázmándi, Nagy, il: Dohány, Homródi, Szanyó. Debreceni MTE — Miskolci VSC 1:1 (1:0). Miskolc, 2500 néző. V: Mohácsi. DMTE: Magyar G. — Németi, Pál, Patai, Gergely, Sza­bolcsi, Szabó, Kiss, Ambrus (Mé­száros), Magyar A., Kovács. Ed­ző: Szentmarjay Tibor. MVSC: Serfőző — Szabó Z., Locher, Ist­ván, Szűcs (Kerecsényi), Leiszt, Rozgonyi, Szabó Gy., Vodicska, Galló, Madarász. Edző: Tóth Jó­zsef Nagy iramú, kemény mér­kőzés. A DMTK elsősorban jó for­mában levő középpályásai révén veszélyeztetett, az MVSC viszont a széleken próbálkozott legtöbbször eredményes lenni. Sok kihagyott helyzet, jó játékvezetés. G: Amb­rus, ill. Vodicska. Jő: Szabolcsi, Kiss, Ambrus, ill. Locher, Leiszt. Nyíregyházi Spartacus Petőfi — Borsodi Bányász 1:0 (0:0). Nyíregyháza, 2500 néző. V: Ma­kó. Nyíregyháza: Kálimánczhe­lyi — Sárossy, Ambrusz, Szik­­szai (Percze), Juhász, Kemecsei, Nagy, Deák, Farkas, Kozma, Ku­­bik (Major). Edző: Bakos Béla. B. Bányász: Soltész — Bódis, Burger, Balogh, Csipke, Tomesz, Fazekas (Novek), Földesi, Grol­­musz, Kovács, Horák. Edző: Nyí­ri Zoltán Küzdelmes mérkőzésen a vendégcsapat végig egyenrangú ellenfélnek bizonyult. A győztes gólt, a 83. percben, a balhátvéd Juhász szerezte. Jó: Ambrusz, Ju­hász, Deák, Major, ill. Burger, Tomesz, Grolmusz. Balassagyarmati SE—Rudabá­nyai Ércbányász 2:2 (1:1). Balas­sagyarmat, 1500 néző. V: Eőri. BSE: Treso — Pribeli, Szebeni, Lajkó, Hornyák, Hugyecz, Sza­lai, Trubin, Ferencsik (Osztro­­vics), Nagy, Szedlák. Edző: To­mányi Pál. Rudabánya: Birkás — Békés, Sütő, Völgyesi (Nagy), Kiss, Tóth, Karcagi, Hajdú, Rutt­­kai dr., Baffi, Sarkadi. Edző: Olaj György. A mély talajon egy ideig a BSE játszott lendülete­sebben, de a vendégek mind job­ban belelendültek. Végül is igaz­ságos pontosztozkodás történt. G: Ferencsik, Szalai, ill. Lajkó (öngól), Baffi. Jó: Szedlák, Sza­lai, Trubin, Ferencsik, ill. Baffi, Ruttkai dr., Sarkadi, Karcagi. Rakamazi Spartacus—Borsodi Volán 1:0 (1:0). Rakamaz, 800 néző. V: Tóth B.. Rakamaz, Sár­közi — Müller, Erdős, Galambo­­si, Lengyel, Ferenczi, Tóth. (Folytatás a 4. oldalon.) 1. Fűzfő 20 13 4 3 34-12 30 2. Ajkai A. 20 12 5 3 35-15 29 3. Körmend 20 13 1 6 40-19 27 4. Vác. 20 12 3 5 38-23 27 5. AU­RAL 20 11 3 6 41-25 25 6. Ajkai B. 20 11 2 7 37-37 24 7. Bauxitb. 20 9 3 8 35-22 21 8. Rákóczi 20 8 4 8 33-27 20 9. MOTIM 20 7 6 7 31-32 20 10. SKSE 19 7 6 6 17-20 20 11. Győri T. 20 6 7 7 22-30 19 12. Bakony 19 5 7 7 29-25 17 13. Répcelak 20 7 3 10 20-30 17 14. Pét 20 7 3 10 20-32 17 15. Dé­keszi 20 6 4 10 17-24 16 16. Pápa 20 5 5 10 22-32 15 17. Sabaria 20 5 4 11 26-37 14 18. Sopr. T. 20 3 4 13 12-34 10 19. Z. Dózsa 20 4 2 14 22-55 10 1. Egri D. 21 14 5 2 59-20 30 2. Ózd 21 12 6 3 39-13 30 3. DMTE 21 9 9 3 47-17 27 4. Gyöngyös 21 10 6 5 38-24 26 5. S.­újhely 21 9 6 6 31-29 24 6. Leninv. 21 8 7 6 35-33 23 7. Nyíregyh. 21 8 6 7 40-28 22 8. Rakamaz 21 8 6 7 29-29 22 9. S. Kohász 21 6 9 6 42-35 21 10. MVSC 21 8 5 8 32-27 21 11. B.-gyarm. 21 8 5 8 37-34 21 12. Budab. 21 8 5 8 31-35 21 13. Egri V. 21 9 2 10 34-35 20 14. Bors. B. 21 7 6 8 28-36 20 15. Záhony 21 9 2 10 28-44 20 16. K.-barc. 21 7 5 9 49-38 19 17. Hajdú V. 21 8 2 11 31-38 18 18. Hejőcs. 21 7 3 11 27-46 17 19. Bors. V. 21 3 6 12 24-49 12 20. B.-újv. 21 8 3 18 16-87 3