Népsport, 1978. május (34. évfolyam, 103-128. szám)

1978-05-02 / 103. szám

2 NÉPSPORT 2 NÉPSPORT LABDARÚGÁS NB I- NB 111 „NB I-es’ helyen a Kazincbarcika Az NB II állása Budafok-KKFSE 4-0 (3-0) Budafok, 1000 néző. V: Balázs. "Budafok: Lengyel — Rácz, Kapi­tány, Noskó (Stefanics a 68. perc­ben) , Vizi — Paizs, Tóth, Haran­gi — Zöldi (Tátrai a 68. perc­ben), Bleicher, Kacsányi. Edző: Dobesch Gyula. Kossuth KFSE: M­ajer (Katona a 28. percben) — Deákvári, Szegő, Újvári, Eger —­­Jeiger, Szikszai, Szíjgyártó — Horváth (Fürtös a 65. percben), Pető, Z. Nagy. Edző: Budai 4. perc: Bleicher, Tóth, Bleicher Adogatás végén a középcsatár 16 méteres, gyenge lövése a rossz ütemben kifutó Pájer mellett a jobb sarokba gurult. 1-0. 17. perc: Zöldi lövése Pájer ke­zét érintve a jobb kapufáról 31eicher elé perdült, ő vissza­ruért a kapu elé és Zöldi ügyesen a most is hibázó kapus mellett a bal sarokba csúsztatott. 2-0. 21. perc: Geiger­y 15 méterről nagy erővel lőtt, a Lengyelről ki­pattanó labdát Horváth 6 méter­ről vágta kapura, de másodszorra már bravúrral hárított a budafoki kapus. 42. perc: megismétlődött a má­sodik gól előtti jelenet, ezúttal Harangi bal oldali beadását, he­lyezte az ötösről a bal sarokba Zöldi. 3-0. 52. perc: Pető közeli fejesét Lengyel a felső kapufára ütötte, majd fél perc múlva Szegő 17 mé­teres bombaszabadrúgását tolta bravúrral a kapu fölé. 55. perc: Yzizi tört előre, kicse­lezte a keresztező Égert, majd 12 méterről a vetődő kapus mellett a kapu bal oldalába csavarta a labdát. 4-0. 66. perc: Kacsányi a bal oldal­ról, szinte az alapvonalról, beadás helyett, kapura lőtt, ez meglepte Katonát és a labda a kapu köze­pébe vágódott.. 5-0. 85. perc: Harangi indította Bleichert, és a középcsatár 12 méterről, Katonát kimozdítva, lőtt a kapuba. 6-0. A gyorsan kapott gól és Pájer kapus indiszponált teljesítménye viszonylag hamar eldöntötte a két, gól sorsát. A Budafok nyugodtan szőtte támadásait, és ezt a folya­matot­ csak ritkán szakította meg egy-egy Kossuth-ellenakció. A főiskolások kiábrándító teljesít­ményt nyújtottak. Kapusaik cső­döt mondtak, a csatárok nem tud­ták tartani a labdát, így időnként nagy nyomás nehezedett védel­mükre. A hazai csapat élt a le­hetőséggel, fergetegesen támadott, s szinte futószalagon rúgdosta a gólokat.. Jó: Lengyel, Noskó, Vizi, Tóth, Harangi, Zöldi, ill. Geiger. Sárosi István a hazaiak egyetlen hibája is el­döntheti a mérkőzést. A hiba tör­vényszerűen bekövetkezett és az első gólt követően összeroppant a zuglói védelem. A vendégek ez­után tetszetősen játszva, könnye­dén vehették be többször is Pá­linkás kapuját. Jó: Puskás, Potyók, Timár, Kiss I, Maczkó, ill. Pálinkás, Bod­nár, Janák László Salgótarjáni TC— Dorogi AC 2-0 (0-0) Dorog, 3500 néző. V: Rúzsa. STC: Szűcs — B. Kovács, Kegye, Varga, Ádám — Kardos, Földi, Répás — Szoó, Bíró, Kajdi. Edző: Lakat Károly dr. Dorog: Sch­nit­­zer — Engelbrecht, Csapó, Sán­dor, Kapitány — Peszeki I, Goschler, Péntek — Kékesi, Brú­der, Kiss (Merényi a 67. perc­ben). Edző: Ivanics Tibor. 12. perc: Kajditól Földihez ke­rült a labda, a középpályás jó helyzetből, 6 méterről mellé lőtt. 14. perc: Kékesi szabadrúgása a sorfalról Kiss L. elé pattant, a csatár az 5-ösön lyukat rúgott. 25. perc: Goschler lövését Szűcs bravúrosan ütötte szögletre. 27. perc: Bíró sakk-matt hely­zetben 5 lépésről az elvetődő Schnitzer lábának rúgta a labdát. 28. perc: Földi távoli lövése­­ a felső kapufáról pattant ki. 60. perc: Csapó könnyelműen cselezgetett 20 m-re kapujától, Szoó elvette tőle a labdát és a kivetődő Schnitzer mellett, laposan a jobb sarokba lőtt. 1-0. 80. perc: Bíró kilépett a tétová­zó védők közül, a 16-osról la­posan kapura lőtt, és a labda a jobb kapufa­ tövéről pattant ki. 18. perc: jobb oldali beívelésnél Schnitzer csak érinteni tudta a labdát, amely Engelbrecht lábá­ra esett, onnan Bíró elé pattant, és a középcsatár három lépésről az üres kapuba helyezett. 2-0. A salgótarjániak, átérezve a mér­kőzés fontosságát, nagy lendülettel kezdtek, de feltűnt, hogy roppant idegesen játszanak. Az első játék­részben egymás után alakították ki ugyan jobbnál jobb helyzetei­ket, de még az 5-ösről sem vol­tak képesek eltalálni a kaput! A dorogiak csatárjátéka ezúttal is nagyon gyámoltalan volt. Szünet után fokozódott a vendégek táma­dókedve, de döntésre csak az utolsó 30 percben tudták vinni a dolgot, összességében a mérkőzés nagy részében a listavezető irá­nyította a játékot, számos nagy helyzetet teremtett, góljait még­is súlyos védelmi hibákból sze­rezte. Jó: Szűcs, Földi Szoó, ill. En­gelbrecht, Sándor. Péntek: Göb Sándor tanul szerelte. A büntetőt Buti a kapu bal oldalába lőtte. 2-0. 83. perc: László jobb oldalról belőtt szabadrúgását a berobbanó Simon öt méterről csukafejessel küldte a jobb sarokba. 3-0. A nagyszerű időben sorra ke­rült mérkőzés közepes iramot és alacsony színvonalat hozott. A gyenge csatárteljesítményt nyújtó olajosoknak alaposan meg kellett küzdeni a győzelemért a mezőny­ben ügyesen játszó sereghajtó Várpalota ellen. Jó: Simon, Megyimorecz, Savá­­nyó, Kovácshegyi, ill. Kratoch­­wil, Csapó, Draskóczi, Balogh Antal 11. Vegyész—MÁV DAC 5-0 (2-0) Győr, 2000 néző. V: Marton. Kazincbarcika: Fülöp — Modhlár, Tóth, Fekete, Szanyó — Kendi, Kálmán, Simkó — Koleszárik, Fe­ledi, Mikula. Edző: Szentmarjay Tibor. MÁV DAC: Farkasdi — Kiss, Pálos, Kalmár, Kovács R. — Schillinger, Csizmazia, Molnár — Csiszér, Varga, Cs. Kovács. Edző: Bundzsák Dezső. 55. perc: a felezővonalról el­végzett szabadrúgásból előrerúgott labdára középen Szanyó nagy len­dülettel érkezett, s az állva ma­radt védők mellett átvette, majd a kapuba vágta a labdát. 1-0. 45. perc: Kálmán 18 méteres lövését a vetődő Farkasdi ki­ütötte Koleszárik ott termett és a kapuba továbbított. 2-0. 54. perc: Koleszárik a bal szé­len nagy lendülettel tört előre, az alapvonal közelében megállt, majd hátra gurított Feledinek, aki egy­ből a jobbösszekötő helyén ér­kező Kálmán elé ívelt, a közép­pályás 12 méterről félmagasan a kapu jobb oldalába bombázott. 3-0. 60. perc: Simkó tört előre a bal oldalon, majd hátrajátszott. Feledi egyből lőtt, a­­ labda Kalmája há­tán megpattanva a kapuba vágó­dott. 4-0. 69. perc: Koleszárik középen, a védők díszkísérete mellett, közel negyven méteres vágtát vágott ki, melynek végén 12 méterről kül­dött lövése a jobb oldali léc mel­lett­ jutott a győri kapuba. 5-0. Az első félórában az idegesen játszó, győri rohamokra váró Ve­gyész biztonsági játékra töreke­dett. A várt győri rohamok azon­ban elmaradtak, annak ellenére, hogy a hazaiak kezdeményeztek többet. Az első gól megnyugtatta a Kazincbarcikát, lényegesen kul­turáltabb, átgondoltabb, korsze­rűbb játékot nyújtott ellenfelénél. Szünet után már csak egy csa­pat volt a pályán és a Vegyész könnyed játékkal is szinte tetszés szerint érte el góljait. A MÁV DAC ezen a délutánon kiábrán­dítóan játszott. Valamennyi játé­kosa formán kívül van, erőnlét­ben, akaratban, lendületben egy­aránt alulmaradtak, elképesztő elemi hibákat vétettek. Az egész csapat demoralizált, szétesett együttes benyomását keltette. Jó: Kálmán, Koleszárik, Feledi, Szanyó. A MÁV DAC csapatából egy ellen játékos sem érte el, még a közepes teljesítményt sem. Havasréti Béla (Lamm a 60. percben), Kolesánsz­­ky, Gruborovits. Edző: Csaba Gábor. 3. perc: Kapcsos kicselezte Ko­vácsot, kapura tört, de lövése mel­lé szállt. 19. perc: Kapcsos jó ütemű be­adását Gubán kapta, már csak Biennel állt szemben, lövését a komlói kapus nagyszerű érzékkel hárította. 33. perc: Gruborovits labdájá­val Roth elhúzott a bal szélen, Gallai elé tálalt, aki középről 15 méterről megcélozta a kaput, de a gólvonalon álló védőkről szög­letre pattant a labda. 72. perc: szabadrúgáshoz jutot­tak a vendégek a komlói kaputól 28 méterre. Stockbauer a rosz­­szul felálló sorfal mellett a jobb sarokba nyeste a labdát. 1-0. A vendégek bátor támadójáté­kát több szögletrúgás jelezte. A komlóiak könnyelműsködtek és az emberfogás helyett csak a terület­­védekezésre fordítottak figyelmet. Támadásvezetésük szürke, veszély­telen volt. Szünet után a fővá­rosiak erősítettek. A kettős csere szemlátomást feljavította játéku­kat, összességében a lelkesebben és szervezettebben küzdő csapat győzelmét hozta az alacsony szín­vonalú találkozó. Jó: Gubán, Riehtsheid, Stock­bauer, ill. Franekl, Kovács, Vízhányó Imre l.Salgót. 31 18 8 5 55-24 44 2. K. Vegy. 31 18 7 6 57-28 43 3. V. Izzó 31 17 8 6 46-21 42 4. Debrecen 31 18 5 8 42-32 41 5. Eger 31 14 10 7 46-33 38 6. Dorog 31 13 8 10 30-27 34 6. Budafok 31 13 7 11 53-36 33 5. Szolnok 31 12 9 10 38-28 33 9. Vác 31 13 7 11 35-32 33 3.0. Volán 31 10 12 9 38-37 32 .1. BTASK 31 11 9 11 32-33 31­­­2. Komló 31 11 7 13 32-34 29 1­3. Fűzfő 31 10 9 12 43-54 29 14. BVSC 31 8 12 11 40-43 28 1 5. Kanizsa 31 10 7 14 38-40 27 6. KEF SE 31 5 15 11 40-57 25 1­7. BKV E. 31 7 9 15 28-43 23­­­8. Szekszárd 31 7 8 16 33-59 22 9. MÁV D. 31 6 6 19 32-62 18 IV. Várpalota 31 6 5 21 32-67 15 Debreceni VSC— BVSC 4-1 (0-0) Szőnyi út, 8000 néző. V: Pádár. Debrecen: Szabó — Kiss II, Halla, Lipők — Petyók, Puskás, Meny­hárt — Tímár Kiss I, Maczkó, Czikora. Edző: Teleki Gyula. .~BVSC: Pálinkás - Szigeti — Bodnár, Petró, B. Nagy (Lipcsei a 70. percben), Gara — Kőhalmi, ~Papp (Fekete a 74. percben), Ara­­iyosi — Kindornai, Kaszás. Edző: Ubrankovics Mihály. 28. pere: Maczkó gyors bal ol­­dali elfutás után keresztbe ívelt,­­ berobbanó Czikora az ötös sar­káról előrevetődve fejelt az oldal­as lóba. 44. perc: Kiss I csavart, 18 mé­teres szabadrúgását Pálinkás ,­enyhárt fejére öklözte, s az an­ján veszélyesen visszapattanó lab­da alig kerülte el a jobb felső sar­kot. 48. perc: Pálinkás előbb Polyók távoli, jobb felső sarokra tartó bombáját, aztán Kiss­é veszélyes, Farmra csavarodó szabadrúgását védte bravúrosan. 63. perc: Tímár a késlekedő vé­dők közül kiugrott, visszagurított Potvók elé de a középpályás meg­csúszott, s 8 méterből fölé lőtt. 68. perc: az előre v­onakodó pus­kás lövése a bal kapufáról ki­pattant, s Maczkó közelről a háló­ba helyezett. 1-0. 71. perc: Tím­'­r fejjel a kiugró Kiss f­elé csúsztatott, aki néhány lévés után a 11-es pontról a bal sarokba gurított. 2-0. 87. perc: egy jobb oldali be­adást sorra kivétetek­ a hazai vé­dők, s Maczkó öt méterről kime­­nvedén helyezett a bal sarokba. 3-0. 89. perc: Potyók begurítását Tímár az ötösről helyezte a háló­ba. 4-0. 90. perc: Fekete a 11-es pontnál kapott labdát, és a kapust is ki­cselezve gurított a kanuba. 4-1. A hazaiak a n­apo­n megérin­tett védelemmel, a játék lassításá­val, széttördelésével próbálták megtalálni a debreceniek két kö­­zépcsatáros, veszélyes támadójá­tékénak ellenszerét. Ez csak egy félidőn keresztül vált be, úgy­­ahogy, de már ekkor látható volt. Volán SC— Szolnoki HírTE 0-0 Czabán Samu tér, 800 néző. V: Csányi. Volán SC: Benes — Hu­szár, Hatvanger, Ebedli, Márkus — Kiss, Schaffer — Földes, Né­meth (Durgonics a szünetben), Bartosik (Deák, a szünetben), Ste­­fán. Edző: Preiner Kálmán. Szol­noki MTE: Szendrei — Kántor, Sebők, Simon, Zielbauer — Kol­­láth (Porhanda a 6. percben), Ló­­di, Baran (Kábák az 55. percben) Szatmári, Dukay, Melis. Edző: Friedmanszky Zoltán. 6. perc: Kolláth egy összecsa­pás során megsérült, így cseré­re kényszerült a szolnoki együttes. 10. perc: Németh már csak a szolnoki kapussal állt szemben, de Szendrei jó időben futott ki és a lövést kiütötte. 25. perc: Huszár a fiatal Schaf­­fertől kapott remek labdát, de 8 méterről a kapu mellé gurított. 52. perc: Dakay nagy lövése el­suhant a jobb oldali kapufa mel­lett. 84. perc: Dukayt üggyel-bajjal szerelte a Volán-védelem a kapu­tól 16 méterre. Ebből a mérkőzésből sok min­den kimaradt, ami a labdarúgás sava-borsa- Mindenekelőtt a gól és a szép labdarúgás! A Szolnok egy pontért jött, a fővárosba­n azt haza is vitte. Az első játék­részben jobbára a két 16-os között folyt a kemény, de sportszerű küzdelem. Ez időben az apró ter­metű Volán-csatárok nagy harcot vívtak a szoros védőálást kiala­kító szolnoki védelemmel. A lá­tottak alánján elmondhatjuk, hogy eseményekben szűkölködő játékot láttunk! Jó: Huszár, Eb­dh. Hatvanger, Schaffer, ill. Sebők, Simon, Zielbauer, Dukay, Rónai Egon 0!Hlr*!iyn$z— Ikirpslsfa 3-0 (1-0) Nagykanizsa, 1500 néző. V: Ta­­polczay. Olajbányász: Megyimo­­recz — Söjtör (Balogh a 46. perc­ben), Kovácshegyi, Simon, Müller — Savanya, Simonetz — Kozma (Kádár a 70. percben), Buti, László, Kelemen. Edző: Kerekes Imre. Várpalota: Palotai — Czomnó, Szuna, Csapó (Bene a 68. nemben), Albu (­Iarmath a 60. percben) — Kratoccwil, Kis­­bei. B°r Kun: Druskóczi Hor­váth. Edző: Dósay István. 26. perc: Buti 12 méterről lőtt kenura. Palotai jó érzékkel hárí­tott. 34. perc: söjtör jobb oldalról belőtt labdáját a védők és a ka­nos is el­vétett­e és a résen lévő László három lenesről helyezett az üres kanuba. 1-0. 38. perc: Draskóczi kitűnő lab­dát tálalt a védők közül kilenő Kun elé, aki a kifutó kapus fö­lött ívelt az üres kanura, de a­­labda a felső kanufáról az alap­vonalon túlra pattant. 58. perc: László 10 méteres lö­vését Palotai bravúrral ütötte ki, az érkező Kozma 8 méterről bom­bázott kapura, de a kapus ezt is h*”'*ott... 7°. nerc: a k­apura törő Lászlót a 16-oson belül Kun szabályta­ Fr­zfő—Bp. V. Izzó 1-1 (1-0) Fűzfő, 4000 néző. V: Kuti. Fűzfő: Takács — Palanek, Gál I., Kovács, Mater — Gerstmár, Sze­gedi (Zaharovics a 83. percben), Csurgó — Molnár, Gál B., Farkas (Balatoni a 79. percben). Edző: Szőke Miklós. Bp. Vasas Izzó: Fe­kete — Révész, Szántó, Kovács, Schuszter — Antal (Rozsnyó a 78. percben), Valuch, Szűcs — Vág­­völgyi, Varga, Sipőcz. Edző: Ko­vács József. 14. perc: Csurgó távoli, jobb alsó sarokra tartó lövését Fekete nagy bravúrral tolta szögletre. 18. perc: jobb oldali szöglethez leállított labdát Farkas a bal ol­dalon felfutó Csurgóhoz ívelte, aki 20 méterről a kapujából ki­mozduló Fekete felett a bal felső sarokba lőtt. 1 -0. 63. perc: Szűcs távoli lövését Takács kitűnő reflexszel hárítot­ta. 64. perc: Farkas a jobb szélről indulva remek cselekkel hozta magát gólhelyzetbe, de a hátra­futó Szűcs az utolsó­ pillanatban az oldalhálóba rúgta a labdát a csa­tár elől. 71. perc: Szűcs a fűzfői 16-os előtt vezette a labdát, majd irányt változtatva betört a védők között és 13 méterről kapura lőtt. A lab­da Takács kezét érintve vágódott a h­álóba. 1-1. 85. perc: Molnár bal szélről ka­pu elé gurított labdája a védők lába között Gál T. elé került, aki egy csel után nagy gólhelyzetben a kapu fölé lőtt! Az első félidő kezdeti tanoga­­tódzó játéka után a többet moz­gó Fűzfő került fölénybe. Széle­ken vezetett támadásaik, szöglet­­rúgásaik vészél­yt jelentettek a vendégek kamujára. A második félidőben a Fűzfő a vezetés tuda­tában kevésbé kezdeményezett, a vendégek többet birtokolták a lab­dát és a köz/n-'­M’'áról indulva be­törésekkel próbálták bevenni a ha­zaiak kamrát. A játék öeszkéje alánján a hazaiak közelebb áll­tak a Jő: Palanek, Curgó, Gerstmár, Molnár, ill. Kovács, Varga, Si­­pőcz. Piros Jenő BKV Elfre-dCo­"!"! Bányász 1-9 (0-9) Komló, 600 néző. V: Somlai. BKV Előre: Gőgös — Vári, Gu­­lácsi, Légrádi, Nagy — Varga, Boruzs, Gubán Riehtscheid — Füsi (Csukás a 64. percben), Kancsos (Stockbauar a 64. percbem. Edző: Borbély András. Komló: Bien — Fronell, Kovács, Gallai, Kopacz (Gran­a a 28. percben) — Tresch, Roth, Szabó — Gáli BTSK-Váci Híradás 2-0 (1-0) Békéscsaba, 2000 néző. V: Ma­kó­ Békéscsaba: Kovács — Hajdú, Dobó, Nemes, Lukovitzki — Zaho­­rán, Soós, Schneider — Rózsa, Lipták, Kuti (Vozár az 50. perc­ben). Edző: Ondrik István. Vác: Hegedűs —­ Szun­yogh, Varga, Bánfalvi dr., Szádeczki (Durgo­nics a 46. percben) — Pálinkás (Garaba a 60. percben), Bodor, Bednarik — Balogh, Répási, Tóth. Edző: Jeszenszky István. 35. perc: Lipták remek fejes­sel indította Rózsát, aki két csel után a jobb oldalról, az alap­vonal közeléből, a másik oldalra emelt. A nagy lendülettel érkező Kuti csukafejessel juttatta a háló­ba a labdát, 1-0. 40. perc: Soós keresztlabdáját Rózsa a jobbösszekötő helyéről, kapásból a kapufára bombázta. 50. perc: Zahorán jobb oldali szögletrúgását követően Soós lö­vése kivágódott a kapu torkában álló Bánfalvi dr.-ról, Schneider csapott le a labdára és a lábak között, higgadtan a hálóba helye­zett. 2-0. 77. perc: Lukovitzki lendülete­sen cselezte be magát a váci ka­pu előterébe, az 5-ösön már lőni készült, amikor az utána iramodó Szunyogh a lábát, a keresztező Varga pedig a labdát rúgta el. Makó a nyilvánvaló 11-es helyett szögletrúgást ítélt. Végig színvonalas, lüktető ira­mú, kemény küzdelem! A mér­kőzés első szakaszában heves ro­hamokat vezetett a Vác, de a for­más akciók megtörtek a TASK jól záró védőfalán. Fél óra eltel­tével a hazaiak kiismerték a ven­dégek harcmodorát. Bátran vál­lalták a test test elleni küzdel­met, fokozták az iramot és a to­vábbiakban már nem engedték ki kezükből a játék irányítását. A minden részében jobb hazai csa­pat akár nagyobb különbséggel is nyerhetett volna. Jó: Rózsa, Dobó, Kuti, Luko­vitzki, Soós ill. Bánfalvi dr., Bed­narik, Répási, Mach­alek István Eger—Szekszárd 1-1 (1-0) Eger, 2000 néző. V: Lauber. Eger: Kakas­­— Antal, Zsidai, Lengyel, Csathó — Csuhay, Pat­­varos, Galántai, Zágonyi (Fitala a 81. percben) — Bartha (Méhes­ a 82. percben), Dudás. Edző: Bán­­kuti László. Szekszárd: Lipovszky — Szlovák, Vágó, Somodi, Bonnyai — Tóth, Szőcs, Laki, Orosz — Boross, Házi. Edző: Ma­gasházi József. 13. perc: Szőcs lapos lövését Csuhay mentette szögletre a bal alsó saroknál. 14. perc: Orosz éles bombája a jobb sarok mellett zúgott el. 16. perc: Bartha bal oldali szögletét Somodi kis híján saját kapujába rúgta. 18. perc: Házi ügyesen tört elő­re a bal oldalon, lövését Kakas bravúrosan mentette szögletre. 29. perc: Bartha szögletrúgása a gólvonal előtt álló Csuhay lába között csúszott ki az alapvonalon túlra. 35. perc: Bartha 20 m­-es sza­badrúgását Lipovszky remek ref­lexszel ütötte szögletre a bal felső sarok elől. 41. perc: Galántai jobb oldali szabadrúgását Bartha 14 m-ről rá­ztatta a kapu jobb oldalába. 1-0. 61. perc: Szőcs nagy helyzet­ben a léc fölé fejelt. 67. perc: Tóth Galántai után rúgott, a játékvezető kiállította a szekszárdi játékost. 72. perc: Somodi majdnem ön­gólt vétett, nem sokkal fejelt sa­ját kapuja jobb sarka mellé. 81. perc: Szlovák egyéni játék­kal végigment a pálya közepén, majd Kakast is elfektetve közel 1'"’ az üres kapuba gurította a labdát 1-1. Nagy meglepetésre az első fél­óra nem a hazaiak, hanem a ven­dégek gólveszélyes támadásaivá’ telt el. Az egriek csak ezután ébredtek ,,álmukból”, s vezettek néhány támadást. Vezetésük bir­tokában ismét lemondtak a táma­dásszövésről, a vendégek viszom nem, mert amikor 10 főre eivá­tt, létszámuk, teljesen átvették a já­ték irányítását, s nemcsak egyen­lítettek, de közelebb is álltak a győzelemhez, mint a minden el­gondolás nélkül, hetek óta ener­­válan mozgó egriek Jó: Kakas, Csatád, Bartha, ill Lipovszky, Szőcs, Házi, Fazekas István XXXIV. 103. ♦ 1978. május 2. Szarvas-Szegedi VSE 2-2 (2-1), Szegedi Dózsa—Honvéd Szabó Lajos SE 1-2 Keleti csoport Kisvárdai SE — J­ODGÉP Metri­­pond SE 1-1 (0-0). Kisvárda, 1600 néző. V: Tóth Js. Kisvárda: Nagy Cs. — YVeigl, Kulcsár, Ko­vács, Komáromi, Bori, Boros (Kó­sa), Király, Gólyán, Tóth J., Daj­ka. Edző: Baksa Gyula. Hódme­zővásárhely: Kelemen ■— Nagy F., Lancsa, Patócs, Mészáros (Tö­rök), Bálint dr., Kovács F., Nádasdi, Bunda. Antal, Nagy­ L. Edző: Mészáros Inne. Küzdelmes, jó iramú, érdekes mérkőzés,,igaz­ságos eredmény. G: Gólyán, ill. Mészáros. Jó: Kulcsár, Gulyán, Kovács M., Tóth J., ül. Lancsa, Kovács, Nádasdi. Miskolci VSC—Hajdúszoboszlói Bocskai 3-0 (1-0). Miskolc, 1500 néző. V: Demeter. MVSC: Kun — Szabó Z., Kovács, Varga M., Leiszt (Zsámba), Locher, Lipták, Egri, Czerva (Szél), Kiss, Török. Edző: Krompaszki Gyula. Hajdú­szoboszló: Szőllősi — Kuki, Ki­rály, Jenei, Kántor (Farkas), Nagy L., Siket, Ács, Bodonyi, Mezei L. (Kálmán), Mezei A. Edző: Sóvágó Lajos. A végig többet támadó és helyzeteit is jobban kihasználó csapat akár nagyobb arányban is győzhetett volna. G: Kiss (2) Eg­ri. Jó: Kun, Szabó Z., Egri, Kiss, ill. Király, Kántor, Ács. Szarvasi Főiskola Spartacus— Szegedi VSE 2-2 (2-1). Szarvas, 2000 néző. V: Pál Tibor. Szarvas: Széplaki — Kerekes, Gajdos, Plas­­tyik, Szerce, Kajtár, Brakszató­­risz, Lakatos, Jakab, Molnár, Oro­­vecz (Rozsán II.). Edző: Pallagi Róbert. SZVSE: Simai — Hajdú, Czibere, Tihanyi B., Kovács, Nagy, Tóth M., Róth, Kovács S. (Pel­­sőczy), Molnár (dr. V­ass), Ge­­recz. Edző: Farkas Imre. A ro­sz­­szul játszó listavezető otthonából teljesen megérdemelten vitte el az egyik pontot a 19. helyezett SZVSE. G: Jakab, Kajtár, ill. Nagy, Gerecz. Jó: Széplaki, Gaj­dos, Plastyik, ill. Czibere, Gerecz. Borsodi Bányász — Recski Érc­bányász 4-1 (2-0). Sajószentpéter, 1000 néző. V: Csönge. Borsodi B., Soltész — Kovács IT (Csipke), Ruttkay dr., Krémer, Kovács I, Kvaszta. Kopa, Pincsák, Kovács III (Fazekas), Kasza I. Hoder­­marszki. Edző: Deák István. Recsk: Magyar — Bálák, Megyesi, Horváth, Tóth, Nagy,* Szabó, Ja­kab, Pencze, Bódi, Bencsok. Edző: Péczely Szabolcs. A lelkesen ját­szó sajószentpéteri csapat biztosan győzött. G: Kvaszta, Kovács I, Pin­­csák, Kasza I, ill. Ruttkay dr. (öngól). Jó: Ruttkay, dr. Pincsák, Kopa, ill Horváth, Bencsok. Honvéd Szabó Lajos SE—Szegedi Dózsa 2-1 (0-1). Szeged, 1500 néző. V: Tátrai. Szabó L. SE: Hegedűs — Takács P., Sólyom, Dávid, Ta­kács B., Kovács, Tihanyi, Magyar (Bánfi), Simai, Batári, László. Ed­ző: Bencsik Gyula. Sz. Dózsa: Tóth P. — Zödi, Bíró, Kakus­.i, Nagy, Pócsik, Magyar, Csömör (Frányi), Mohácsi (Ménesi), Pi­­picz, Kanász. Edző: Reményik László dr. A győztes gól a 86. percben, büntetőből esett. G: Ba­tári, Dávid (11-esből), ill. Magyar. Jó: Hegedűs, Dávid, László, ill. Zödi, Bíró. Gyulai SE—Szolnoki MÁV 3-3 (1-0). Szolnok, Iüon néző. V: Tompa. Gyula, Szabó — Szűcs, Molnár, Novák, Ozott, Cseh, Dá­vid, Tóth­­, Tóth IX, Kuti, Ottla­­kán. Edző: Szilágyi János. Szol­nok: Donka — Juhász, Árvai, Tóth Gy., Debreczeni, Szabó Z., Varga (Takács), Habentusz, Sza­bó I. N. Szabó, Nász (Németh). Megbízott edző: Föld­esi János. Különösen a második félidőben volt változatos, fordulatokban bő­velkedő, eseménydús a mérkőzés. A Gyula, a 46. percben, már 2-0-ra vezetett. G: Kuti (2), Ott­­lakán, ill. Németh (2. egyet 11- esből), Árvai. Jó: Szűcs, Kuti, Tóth I, ill. Donka, Takács, Né­meth. Ózdi Kohász—Salgótarjáni Sík­üveggyár 3-2 (1-2). Salgótarján, 800 néző. V: Endes. Ózd: Szabi* — Pribék, Szilágyi, Fükő I, Tú­rás, Fűkő II, Bácskai II, Konyha (Bíró), Bácskai I, Csukány, Mun­kácsi. Edző: Frenkó László. Sal­gótarján: Smida — Kasza, Fe­hérvári, Gulyka, Kaszanyi, Sza­bó, Angyal, Krivanek II (Czene), Ungvári (Kaikás), Krivanek I, Czékmány. Edző: Vertig József. Szünet után elsősorban a jobb erőnlét és a szervezettebb csapat­játék döntött az Ózd javára. G: Csukány (2), Bácskai II (11-es­ből), ill. Krivanek I, Gulyka. Jó: Túrás, Füke I, Bácskai II, Csu­kány, ill. Fehérvári, Gulyka. Nyíregyházi Vasutas Spartacus— Sátoraljaújhelyi Spartacus ME­­DOSZ MÁV 3-1 (0-0). Nyíregyháza, 3500 néző. V: Koroknai. Nyíregy­háza: Kálmánczhelyi — Neumann, Ambrusz, Szekrényes, Juhász, Moldván, Kléninger, Teschmayer (Kányán), Kozma II. Kiss, Bozsi­k (Borbély). Megbízott edző: Aranyi László. S.­újhely: Vakles — Csongrádi (Kállai), Forgács, Sütő, Lisovszki, Perecsi, Tóth, Suller, Dut­kievicz (Machalek), Sztankó, Szepesi. Edző: Cserépy László. Csak a hajrában tudott felülkere­­ke­dni a Nyíregyháza, a mérkőzés góljai ugyanis az utolsó negyed­órában estek. G: Szekrényes, Bor­bély, Kanyári, ill. Suller (11-es­ből). Jó: Neumann (a mezőny legjobbja), Kléninger, Kanyári, ill. Forgács, Sütő, Suller. Bernivárosi MTK — Lehel SC (Jászberény) 4-0. Leninváros, 1000 néző. V: Király. Jó iramú sportszerű mérkőzés, biztos győ­zelem. G: Kiss, Petrók, Répási, Győri. (Folytatás a 3. oldalon) 1. Szarvas 31 19 6 6 74-35 44 2. Ózd 31 17 9 5 60-25 43 3. MVSC 31 18 5 8 70-34 41 4. Sz. Dózsa 31 15 9 7 54-37 39 5. DMTE 31 15 7 9 53-35 37 6. Leninv. 31 15 6 10 57-39 36 7. Nyíregyh. 31 11 14 6 32-21 36 8. Papp SE 31 11 13­­53-35 35 9. HMSE 31 12 11 8 48-40 35 10. Szabó SE 31 13 7 11 45-37 33 11. Gyula 31 12 9 10 43-46 33 12. Bors. B. 31 12 6 13 49-61 30 13. Lehel SC 31 11 8 12 38-52 30 14. Sz. MÁV 31 7 13­­ 53-64 27 15. Kisvárda 31 7 11 13 36-52 25 16. Recsk 31 8 8 15 37-56 24 17. H.-szob. 31 4 12 15 30-52 20 18. S.­újhely 31 5 9 17 31-05 19 19. SZVSE 31 3 11 17 23-58 17 20. S. Stk. 31 4 8 19 26-68 16 A HÉT SPORTESEMÉNYEI EGÉSZ HÉTEN Kosárlabda Felszabadulási Kupa. I. osztályú tenisz CSB. Griffmadár nemzetközi ököl­vívótorna Szczecinben. Nem­zetközi öttusa verseny Waren­­dorfban. TÖBB NAPOS Szerda — szombat: a Bp. Honvéd labdarúgócsapata Szí­riában vendégszerepel. Csütörtök — vasárnap: Cse­pel Kupa nemzetközi kerékpá­ros országúti verseny Buda­pesten. Helikon Kupa ökölvívó­verseny Keszthelyen. Cselgáncs Európa-bajnokság Helsinkiben. Péntek — vasárnap: ifjúsági és junior fiú-leány Budapest- és vidékbajnokság Buda­pesten tornában. Szombat — vasárnap: teljes forduló a férfi és női röp­labda NB I-ben a 7 — 14. he­lyért. Teljes forduló a gyep­labda NB I-ben. Szlovén nem­zetközi tollaslabda-bajnokság Ljubljanában. Újabb forduló a kézilabda NB I B-ben és NB II-ben. Felnőtt és ifjúsági teke páros OB Nagykanizsán, Deb­recenben, Szombathelyen és Oroszlányban. A Csepel orszá­gos felnőtt és­­ifjúsági atlétikai többpróbaversenye Újpesten. Budapest Kupa úszóverseny Budapesten. SZERDA ZTE— Murska Sobota. Ro­mán olimpiai válogatott — Vi­deoton nemzetközi labdarúgó­­mérkőzés Bukarestben. Befe­jeződik a legjobb hat NB I-es férfi röplabdacsapat má­sodik ötnapos bajnoki torná­ja. CSÜTÖRTÖK Teljes forduló a férfi röp­labda NB I-ben a 7—14. he­lyért. PÉNTEK Rajt az UEFA-tornán: Ma­gyarország— Izland, Görbéc­ben. Hét mérkőzés a kézilabda NB 1-ben. SZOMBAT MTK-VM — Bayern München, Csepel Lokomotiva Kosice, Kaposvár — LKS Lódz, Tatabá­nya—Slask nemzetközi lab­darúgó-mérkőzések. Egy mér­kőzés a kézilabda NB I-ben. Forduló a vízilabda OB I-ben, II. Dózsa — Vasas rangadóval. A GEAC országos atlétikai verse­nye Gödöllőn. VASÁRNAP Forduló a labdarúgó NB II- ben és NB III-ban. Magyaror­szág— Jugoszlávia az UEFA- tornán, Novy Saczban. Hala­dás—Grazer AK és Rába ETO — Sturm Graz, Szombathelyen. PMSC — Banska Bystrica, Vi­deoton — Louviere, ZTE —Ma­ribor nemzetközi labdarúgó­­találkozók. Tíz NB I-es kézi­labda-mérkőzés. Forduló a ví­zilabda OB I-ben. Vasas — OSC és FTC — II. Dózsa rangadó­val. A Canz-MÁVAG gyalogló­­versenye a Nén­igetben. Nem­­zetközi gyaloglóverseny Trna­­vában. IJEDŐ ATLÉTIKA. A MAFC serdülő A-korcsoportos versenyének első napja. MAFC-pálya, 15. KOSÁRLABDA. Felszabadulási Kupa. Nők. MTK-VM—BSE. Hun­gária krt., 17.15. RÖPLABDA. NB I. Férfiak, az 1—6. helyért. Csepel — Vasas. Cse­peli Sportcsarbok. 16. Zsillé. Bé­kési. Bp. V. Izzó — Bp. Spartacus Megyeri út, 16. dr. Vaszil.v. Ba­lázs. Bp. Honvéd — Kecskeméti SC. Fáy u., 16.30, ifj. Kiss, Rádi. SAKK. Elekes Dezső emlékver­seny, megnyitó és 1 forduló. Za­­márdi, Damjanich u. 3. (KSH üdülője), 8.15. TENISZ. I o. CSB-mérktőzések. Kehrling csoport: Újpesti Dózsa— Bp. Spartacus. Margitszigeti te­niszstadion. Vasas—MTK-VM. Pa­saréti út. Frigyesi csoport: Rába ETO—M­M. Győr. Kálóczy tér. Bp. Honvéd—BSE. Margitsziget. Hon­véd-pályák (valamennyi mérkőzés 13.30-kor kezdődik.)