Népsport, 1983. szeptember (39. évfolyam, 207-232. szám)

1983-09-01 / 207. szám

2 NÉPSPORT Labdarúgás MÁR CSAK A GANZ-MÁVAG NYERETLEN Keszthely—Ganz-Mávag 3-0 (1-0) Keszthely, 2200 néző. Vezette: Vukmann (Lovassy, Karáth). Keszthelyi Haladás: Németh Gy. — Kovács L., Kanász, Németh I— Nikitscher — Faizs, Major, Rácz, Bagó — Kiss, Kovács L. Edző: Kiss László, Ganz-Mávag, Erdélyi — Aranyosi, Kovács T., Zimonyi, Farkas — Keresztesi, Kovács B., Kisteleki, Gyimesi — Boda, Földes. Edző: Megyeri Győző. Csere: Keresztesi helyett Veiland a 46. percben, Bagó helyett Halász az 50. percben, Kiss helyett Horváth Z. a 63. percben. Gólszerző: Kovács L. a 2. percben, Halász a 60. perc­ben, Kovács L. a 62. percben. Sárga lap: Nikitscher a 38. percben, Földes az 50. percben, Farkas a 79. percben. Szögletarány: 9:1 (6:1) a Keszthely javára. A második percben Kovács L. remek labdával indította Paizsot, aki az alapvonalnál a tétovázó kapuson átemelt és Kovács S. egy méterről könnyedén szerzett gólt. 1-0 A 28. percben Major 30 méteres remek átadását Ko­vács S. Kiss elé tolta, aki­nek 15 méteres erős lövését vetődve fogta Erdélyi, majd a következő percben Kovács S. nagy bombáját tolta szög­letre a léc alól. A 30. perc­ben a Mávag-kapus is tehe­tetlen volt, amikor Rácz lab­dáját Kovács L. az üres ka­pu mellé küldte 3 méterről, öt perccel a félidő vége előtt Kovács L. három védőt is ki­cselezett, aztán tiszta ziccer­ben közelről a kapus kezébe emelt. SZÜNET UTÁN az 56. percben Kovács L. fe­jelt egy szöglet után kapura 7 méterről, Erdélyi azonban bravúrral hárított. Négy perccel később Halász indult a balösszekötő helyén és mintegy 15 méterről a jobb felső sarokba zúdított. 2-0 Két perccel később is­mét Halász villant, lefutotta a Ganz-Mávag teljes­ védelmét, aztán átengedte a gólszerzés örömét Kovács L.-nek, aki 3 méterről guríthatott az üres kapuba. 3-0 ★ ★ ★ A mintegy féltucat mér­kőzés megnyerésére való helyzetet kidolgozó hazai­aknak nagyobb különbség­gel kellett volna nyerniük. Jó: Rácz, Nikitsehe, Paizs, Halász, ill. Erdélyi, Kovács T. Iglódi Endre Hősigép Metripend­­ül— Salgótarján 1-0 (1-0) Salgótarján, 4000 néző. Vezette: Eőry (Bognár, Varga). HMSE: Hubert — Szenti, Riczu, Petrók, Talapa — Varga, Olasz, Fehér — Tassi, Stark, Fodor. Edző: Bánkuti László. Salgótarjáni TC: László — Mákos, Juhász, Kovács I, Kalmár — Zsidó, Berindán, Tóth — Jászik, Kovács II, Gyöngyösi. Edző: Borbély András. Csere: Jászik helyett Földi a szünetben, Fehér helyett Fitala a 49. percben, Gyöngyösi helyett Tolnai a 69. percben, Fodor helyett Maján a 87. percben. Gólszerző: Varga a 43. percben. Sárga lap: Fehér a 35. percben, Kovács II a 40. perc­ben, Talapa az 53. percben. Kiállítva: Varga és Kalmár, mindkettő a 92. percben. Szögletarány: 12:4 (4:3) az STC javára. A 10. percben Kalmár ját­szotta magát tisztára a lesre játszó védőkkel szemben, a kimozduló kapus fölött, negyven méterről ívelt lövé­se alig valamivel a léc fö­lött hagyta el a játékteret. A 28. percben Olasz húsz méterről a felső kapufát ta­lálta el. A 43. percben meg­szerezte a vezetést a ven­dégcsapat, a tizenhatoson belül pattogott a labda, ami­kor Vargához került és a vásárhelyi játékos nyolc mé­terről a léc alá vágta. 1-0 SZÜNET UTÁN a 48. percben Földit lerán­tották a tizenhatoson belül, de a síp néma maradt. Az 53. percben Zsidó ütközött Huberttel, a kapus megsé­rült, ápolni kellett, ezért hosszabbítást mutatott a játékvezető. A 67. percben Berindán került nagy hely­zetbe, de tizenkét méterről a kapus kezébe emelt. Aztán Tóth huszonöt méteres sza­badrúgását tenyerelte ki a kapus. Egy ellentámadásnál Tassi az ötös sarkáról a kapufát találta el, majd az újabb rálövést László a bal felső sarok elől ütötte szög­letre. A 92. percben Kalmár és Varga összeszólalkozott, majd rugdosni kezdték egy­mást, ezért a játékvezető mindkettőjüket kiállította. ★ ★ ★ Csak a számszerű ered­ményt illetően igazolta jó hírét a vásárhelyi vendég­csapat. A módszert, amely­­lyel az idegenbeli győzel­met elérték, ugyan nem pontozzák, de jól jellemzi a játék képét, különösen a második félideji szöglet­arány. A tarjániak képte­lenek voltak boldogulni, a játékot széttördelő és fi­zikailag fölébük kerekedő ellenféllel szemben. Jó: Albert, Petrók, Talapa, Varga, ill. Mákos, Kovács 1. Várkonyi Ferenc DMVSC—Kazincbarcika 2-2 (2-0} Debrecen, 5000 néző. Vezette: Köböl (Bubori, Veres). Debreceni MVSC: Szűcs I. — Paróczai, Szigeti, Deák­vári — Menyhárt, Szűcs J., Selyem — Magyar Zs., Kerekes Gy. Magyar B., Jankovics. Edző: dr. Lakat Károly. Kazincbarcikai Vegyész: Májer — Kerekes — Babus, Leskó, Helgert, Fodor — Petrovics, Koleszárik, Kádár — Fister, Szép. Edző: Frenkó László. Csere: Szűcs J. helyett Somogyi a 38. percben, Somogyi helyett Tóth a 76. percben, Petrovics helyett Bukovics a 83. percben, Kádár helyett Kálmán a 87. percben. Gólszerző: Fodor (öngól) a 6. percben, Kerekes Gy. a 32. percben, Petrovics az 51. percben, Petrovics (1I-esből) az 58. percben. Sárga lap: Fister az 56. percben. Szögletarány: 9:2 (3:2) a DMVSC javára. A 6. percben Szűcs J. Pa­­róczait küldte támadásba, aki jobbról beadott, a lab­da Fodoron felpattant, Má­­jer csak érinteni tudta, és az a jobb kapufa belső lap­járól pattant a hálóba. 1-0 A 32. percben Magyar B. Paróczainak adott, ő Kere­keshez játszott, aki közelről a hálóba pofozta a labdát. 2-0 SZÜNET UTÁN a 48. percben Magyar Zs. beadott, Kerekes Gy. leke­zelte a labdát, de közvetlen közelről Máj­erbe rúgta, aki­ről a labda szögletre vágó­dott. Az 51. percben fister, Pet­rovics­nak adott, aki hét mé­terről a már üres kapuba helyezett. 2-1 Az 56. percben Fister sza­bálytalankodott a debreceni kapussal szemben, amiért sárgalapos figyelmeztetést kapott. Az 58. percben Fodor vitte a labdát, még a tizen­hat és feles előtt átjátszott­­ta Szigetit, majd elesett. A játékvezető sípolt és a 11-es pontra mutatott. (Köböl já­tékvezető szerint Szigeti fél méterrel a büntető területen belül kezezett.) A büntetőt Petrovics véd­­hetetlenül, vágta a háló bal oldalába. 2-2 A 66. percben Fister a ki­futó Szűcs I. mellett nem tudott az üres kapuba talál­ni. A 72. percben Szűcs Ist­ván a nála levő labdát úgy hozta játékba, hogy Szép tes­tét találta el, és a kazincbar­cikai támadó közelről — meg­lepetésében — gyengén gurí­tott az üres kapura, a labdát Szigeti elcsípte a gólvonal előtt. A másik oldalon Ma­gyar Zs. enyhe szögből hét méterről Majer ölébe talált. ★ ★ ★ Már a kezdés után lát­szott, a Kazincbarcika a fősúlyt a biztonságos véde­kezésre fektette, és csak szórványos elfutásokkal kí­sérletezett. A debreceniek lendületesen vezették tá­madásaikat, a játékidő na­gyobb részében fölényben voltak, játékosai bírták erő­vel. Jó: Paróczai, Szigeti, Ma­gyar Zs­., ill. Kerekes, Fodor, Petrovics, Kádár, Fülöp Kornél XXXIX. 207. ♦ 1983. szeptember 1. NB. . Szabó L. SE—Sopron 2-0 (0.0) Sopron, 2500 néző. Vezette: Gergácz (Szemes, Lang). H. Szabó L. SE: Piel — Szilágyi, Dávid, Nagy, Mis­­kovicz — Katona, Boda, Marosvölgyi — Tabár, Szirják, Csanálosi. Edző: Bencsik Gyula. Soproni SE: Eller — Fehér, Kocsis, Benkő, Horváth I — Czibula, Füzi, Wunder — Horváth II, Németh II, Gosz­­tola. Edző: Galbács Pál. Csere: Németh II helyett Dercsár a 46. percben, Wun­der helyett Szalai a 71. percben, Tabár helyett Dzurják a 77. percben, Marosvölgyi helyett Bognár a 85. percben. Gólszerző: Tabár az 53. percben, Dzurják a 89. perc­ben. Sárga lap: Miskovicz a 36. percben, Dzirják a 79. percben. Szögletarány: 8:4 (3:1) a Soproni SE javára. A 13. percben Katona sza­badrúgása után a labda a soproni kapufát is érintve hagyta el a játékteret. SZÜNET UTÁN az 53. percben Szirják át­adása után Tabár bal oldal­ról, nyolc méterről, éles szög­ből fej­magasságban bombá­zott a bal sarokba. 1-0 A 89. percben Dzurják ki­tört és 14 m-ről a jobb sa­rokba lőtt. 2-0 A találkozó utolsó percé­ben Horváth II egy jó csel után a bal oldali kapufára lőtte a labdát. ★ ★ ★ Kilencven percen keresz­tül a soproni csapat nem tudta feltörni a vendégek kitűnően záró védelmét. A mozgékony, frissen és gyor­san játszó vendégcsapat sok ellentámadást vezetett és teljesen megérdemelten jutott a két bajnoki pont­hoz. Jó: Szilágyi, Miskovicz, Katona, Szirják, Boda. A hazai-­­csapatból senkit sem lehet kiemelni. Weisz Ferenc Szolnok—Ó­zd 1-1 fi-0­ Ózd, 5000 néző. Vezette: Kovács II L. (Márton, Gás­pár). Szolnoki MÁV MTE: Boros — Porhanda, Csontos, Rep­­ka, Baran — Sugár, Feleki, László — Kántor, Hegedűs, Szabó. Megbízott edző: Lódi László. Ózdi Kohász: Fekete — Orlóczki, Szilágyi, Sípos, Pri­bék — Vágó, Osváth, Madarász — Homonnai, Mohácsi, Dudás. Edző: Szendrei Béla. Csere: Vágó helyett Baghy a 33. percben, Madarász helyett Utassy a szünetben, Sugár helyett Zavaczki a 63 percben, László helyett Rostás a 73. percben. Gólszerző: Repka a 35. percben, Osváth a 67. percben. Sárga lap: Repka a 42. percben, Orlóczki a 64. perc­ben. Szögletarány: 8:4 (1:1) az Ózd javára. A 35. percben Repka szer­zett labdát az ózdi térfél kö­zepén, rávezette a kapura, majd a 16-osról a jobb sa­rokba lőtt. SZÜNET UTÁN a 46. percben Baghi lövését öklözte Boros, a labda Ho­rnomnál elé került, aki jól látta meg, hogy a szolnoki kapus kinn áll kapujából, 1-0 ívelt labdáját Repka a gól­vonalról vágta a mezőnybe. A 67. percben egyenlített az Ózd: Baghi keresztlabdá­ját Dudás emelte középre, Osváth 8 m-ről fejelt a ka­puba. 1-1 A 70. percben Dudást a 16-oson belül Porhanda és Csontos közösen felvágta. 11-es! A büntetőt Mohácsi a vetődő Borosba lőtte. ★ ★ ★ Hősiesen védekezett a vendégcsapat és sikerként könyvelheti el a szerzett pontot. Jó: Boros, Feleki, Repka, Szabó, ill. Fekete, Orlóczki, Szilágyi, Homonnai, Hanyiszkó István 22. sz. Volán—Nagykanizsa 4-3 (1-0) Rákoscsaba, 1500 néző. Vezette: Segovits (Ágoston, Mészáros). 22. sz. Volán SE: Kollár — Nagy, Dunai, Bartosik, Huszár — Ebedli, Németh, Aranyosi — Goschler, Vad, Szakál. Edző: Nagy János. Nagykanizsai Olajbányász: Fuller — Fodor, Martinko­­vics, Zalai, Bántó — Zsotbor, Lukács — Balogh, Kelemen, László, Fuisz. Edző: Szőcs János. Csere: László helyett Varga II a szünetben, Aranyosi helyett Pribéli a 48. percben, Ebedli helyett Meszes az 55. percben, Martinkovics helyett Varga I a 63. percben. Gólszerző: Szakál a 31. percben, Pribéli az 52. perc­ben, Vad a 60. percben, Varga II a 64. percben, Vad a 68. percben, Hozbor a 85. percben, Hozbor a 88. percben. Szögletarány: 11:3 (6:1) a 22. sz. Volán javára. A 31. percben Szakái 17 méterről rálőtte a labdát és az beakadt a jobb alsó sa­rokba. 1-0 SZÜNET UTÁN egy cseles szabadrúgás után egyenlítási alkalmat hagyott ki Fuisz. Az 52. percben Vad vissza­fejelte a labdát Pribélinek, akinek ballábas lövése a ka­pus kezét is érintve vágódott a bal sarokba. 2-0 A 60. percben Goschler lab­dájával Vad tisztán törhetett kapura és 10 méterről nem hibázott. 3-0 Négy perccel később Varga II fejelt kapura, Kollár nem mozdult, és a labda a bal felső sarokban kötött ki. 3- 1 A 68. percben Pribéli be­adását Vad juttatta a hálóba. 4- 1 A 83. percben Pribéli rosz­­szul adott haza, Horbor le­csapott, és a kifutó kapus mellett lőtt a hálóba. 4-2 Három perccel később is­mét Herbor volt a főszerep­lő, ezúttal egy jobb oldali beadást bombázott a léc alá. 4-3 ★ ★ ★ 4-1 után a 22-es Volán biztos győztesnek látszott, de arra ami az utolsó 10 percben történt, senki nem számított. A Volán-véde­lem rövidzárlatát az Olaj­bányászok maradéktalanul kihasználták. Jó: Nagy, Vad, Szakál, ill. Fullér, Horbor, Kelemen. Pál László Kecskemét—Siófok 1-0 (0-0) Kecskemét, 2000 néző. Vezette: Divinyi (Lázin, Inges). Kecskeméti SC: Erdei — Hoffmeister, Gugyerás, Nagy, Beles — Mohovics, Somogyi, Goják — Ravasz, Supka, Do­mokos. Edző: Szentannai József. Siófoki Bányász: Málics — Brettner, Pardavi, Olajos, Virágh — Nikolics, Bódi, Szabó — Károlyi, Tieber, Szajcz.­­* Edző: Szőke Miklós. Csere: Gugyerás helyett Alberti a 7. helyett Geiger a 65. percben. Gólszerző: Somogyi a 83. percben. Sárga lap: Mohovics az 55. percben^ Szögletarány: 9:8 (3:3) a Siófok­­javára.­ ­ A 35. percben a kaputól­­ mintegy 25 méterre szabad­rúgáshoz jutott a Siófojsz Szabó felperdített labdáját Bódi kapásból zúdította a J­a­­para, Erdei a felső­­lécre tolta a labdát. M SZÜNET *1­­­AN a 64. percben Ravasz Katal­n Orias szabadrúgását a kapus vetődve ütötte ki a jobb sa­rok elől. A 83. percben Domokos be­adását Somogyi fejelte-"m­int­­egy 10 m-ről kaptrra. Nem jól találta el, lecsúszott a fejéről a labda, s úgy lát­szott, hogy a kapus biztos zsákmánya lesz. A pergő labda végül J-rácsúszott Málics kezéből és* a hálóba gurult. / 1-0 ★ ★ ★ A kecskemétiek a vasár­napi súlyos vereség után elszántan léptek pályára, s nagy erővel rohamoztak. A Siófok a képzett középpá­lyás sora révén a megszer­zett labdákat ügyesen ado­gatta, tartogatta Végül csak Málics nagy hibája segítette a KSC-t az egyéb­ként megérdemelt két ponthoz. Jó: Beles, Nagy, Mohovics, Domokos, ill.­­ Pardavi, Bódi, Szabó, Szabó Zoltán perched, Goják