Népsport, 1985. szeptember (41. évfolyam, 210-235. szám)

1985-09-01 / 210. szám

2 NÉPSPORT Labdarúgás Haladás—Siófok 1-0 (0-0) Szombathely, 7000 néző. Vezette: Molnár L. (*****), (Kőrös, Vankó). Haladás: Hegedűs 7 — Horváth 6, Vörös Cs. 6, Pász­tor 5, Vörös I. 4 — Nagy­fi, Bognár 4, Marton 4, Gere 4 — Demján 3, Görög 3. Edző: Rátkai I László. Siófok: Kovács 5 — Brettner 5, Pardavi 6, Olajos 5 — Szajcz 4, Kiss 4, Zsadányi 4, Jankovics 6 — Buda 5, Hor­váth 6, Handel 5. Edző: Szőke Miklós. Csere: Gere helyett Papp (5) a szünetben, Pásztor he­lyett Schröter (—) a 61., Handel helyett Marozsán (—) a 71., Boda helyett Onhausz (—) a 86. percben. Gólszerző: Nagy a 83. percben. Sárga lap: Bognár a 35., Pardavi a 70. percben. Szögletarány: 7:4 (4:1) a Haladás javára. (A kezdés előtt Marton Károlyra, a Haladás egy napja elhunyt egykori lab­darúgójára emlékezett a közönség). Álmos játékkal teltek az első percek, valamivel többet támadott a Haladás. Időnként meglódultak az újonc csa­pat támadói is, de a kapuk nem forogtak veszélyben. A 20. percben Jankovics beadá­sát Handel gyengén kapu mellé fejelte. A másik olda­lon Görög beadása után Bog­nár kapáslövését remek ve­tődéssel nyomta ki Kovács. Most hangzott fel először vastaps, s élénkült is valamit a játék. Igaz, most is jobbára csupán a mezőnyben jeles­kedtek a csapatok. A 32. percben Handel megugrott a bal oldalon, de Vörös Cs. a 16-osnál szabálytalanul sze­relte. A szabadrúgásból azon­ban nem lett semmi. A 35. percben Bognár lerántotta Jankovicsot, ezért sárga la­pot kapott. A félidő utolsó perceiben fütyült a közönség, nem tetszett a hazai csapat halvány, tervszerűtlen játéka. SZÜNET UTÁN a csereként beállt Papp nagy lövése jelentette az első ese­ményt, a labda a bal oldali lécről vágódott kifelé. Vá­laszként Boda bombája az ol­dalhálóban kötött ki, Janko­vics váratlan labdáját pedig Hegedűs hárította. Az 50. percben Demján beadását a védők az utolsó pillanatban fejelték ki a berobbanó ha­zai támadók elől. Ismét jött a válasz, és Horváth lapos lövését Hegedűs elvetődve csípte el. A hazaiak újabb cserét határoztak el: Pásztor combja meghúzódott, s kér­te leváltását. A 62. percben Hegedűs alakításai jelentet­tek színfoltot, a hazai kapus kétszer is a Haladás térfelé­nek közepéig kifutva men­tett, lábbal. A 69. percben Horváth hatalmas bombája alig ment a szombathelyi ka­pu fölé. Az ellentámadásnál Pardavi fellökte Mártont, s előkerült a sárga lap. A 74. percben a kapura törő siu­­foki Horváthot Vörös Cs. szabálytalanul szerelte. A 20 méteres szabadrúgása megpattant a sorfalon, ezzel ugyan becsapta Hegedűst a labda, de mellé vánszorgott. A 82. percben Boda lerázta Vörös Csabát, ám lövését He­gedűs parádés vetődéssel há­rította. Az ellentámadásnál Bognár kapu elé ívelte a labdát, a vendégek védői megtorpantak. Nagy a bal­­összekötő helyén kibújt mö­­gülük, és 6 méterről a bal felső sarokba fejelt. 1-0 A Videoton elleni pará­dés győzelem, majd a jól sikerült spanyol túra meg­növelte a szurkolók önbi­zalmát, ráadásul újonc­csapat érkezett a Rokonai útra, s ilyenkor biztosnak látszik a győzelem. Erre az történt, hogy a Haladás árnyéka volt önmagának. Nem ment igazán a letá­madás sem, csupán az üres területre ívelt és onnan megjátszott labda után ala­kult ki néha gólveszély. A Siófok szervezetlen küzdött, felkészült a Haladás harc­modorára. Lassan játszotta át a középpályát, aztán az ellenfél térfelének közepe táján felgyorsultak akciói. A vendégek rugalmasan változtattak felállási rend­jükön is: a két előretolt, s gyengélkedő hazai emberre nem áldoztak négy védőt. Szünet után a hazaiak visszatértek megszokott felállási rendjükhöz. Pász­tor ismét középpályás lett, s tíz perc alatt többet lát­tak a nézők, mint az első félidőben összesen. És ez nem is annyira a Haladás­nak, hanem a vendég Sió­foknak volt köszönhető, mert észrevette, hogy fá­radtság érződik a hazaia­kon. Ettől kezdve nem is az egy pontra vigyázott a vendégcsapat, hanem kettő­re vágyott. S talán éppen ez lett a veszte, mert egy pillanatra kihagyott védel­me. Ritkai László: — Az idény leggyengébb játékával, és szerencsével tartottuk itthon a két pontot. Szőke Miklós: — Mai játé­kunkkal is igazoltuk, hogy fel tudunk nőn­i az NB I-es feladatokhoz. Sajnos a sze­rencse elpártolt tőlünk­. Bodor Ferenc PMSC—Videoton 2-0 (0 0) Pécs, 12 000 néző. Vezette: Nagy L. (*­**), (Maczkó J, Márton S.). PMSC: Bodnár 0 — Kónya 7, Torna 7, Róth 6, Brez­­niczky dr. 6 — Megyeri 6, Túri 6, Dárdai 5, Lőrincz­­i — Lovász 7, Mészáros 6. Edző: Garami József. Videoton: Disztl P. 6 — Végh 5, Disztl L. 6, Csuhay 6, Horváth G. 5 — Nováth 5, Szabó 5, Csongrádi 6, Vadász 7 — Májer 5, Kerekes 5. Edző: Kovács Ferenc. Csere: Kerekes helyett Gyenti (—) a 62., Szabó helyett Csucsánszky (—) a 65., Megyeri helyett Czérna (—) a 71., Róth helyett Réfi (—) a 79. percben. Gólszerző: Torna a 68., Lovász a 87. percben. Sárga lap: Réfi a 84. percben. Szögletarány: 7:2 (5:1) a PMSC javára.­ ­A találkozó előtt érke­zett meg a Videoton UEFA Kupa-beli ellenfelének, az FF Malműnek a mene­dzsere, Roy Hodgson. A szakvezető elmondta, hogy segítőjével látta már a fe­hérváriakat. Mindketten jó véleménnyel vannak a magyar csapatról, szíve­sen elkerülték volna a ku­pában. Azt is közölte, hogy az FF Malmö jelenleg há­rom ponttal vezet a svéd bajnokságban.­ A Videoton már az első percben szögletet harcolt ki, majd Szabó elől mentett a 16-oson kívül lábbal Bodnár. A 12. percben viszont köny­­nyen előnyt szerezhetett vol­na a PMSC: Mészáros ki­lépett a lest vitató és leálló Videoton-védők között. Nagy L. játékvezető nem sípolt, és Mészáros 10 méterről elgurí­­tott a kifutó Disztl P. mel­lett, a labda azonban elke­rülte az üres kaput. A má­sik oldalon Novath ügyet­­lenkedte el Májer beadását a 11-es pontnál. Valamivel többet támadott a PMSC. A 25. percben Dár­dai 20 méteres bombájánál csak másodszorra kaparin­totta meg a labdát a váloga­tott kapus. Három perccel később a fehérvári 16-os oldalvonalnál szerelte a cselezgető Mészárost Végh. A 35. percben Lovász két Védőt is átjátszott, a balösz­­szekötő helyén egyedül tör­hetett kapura, majd a ki­mozduló Disztl P. mellett középre gurított. A kapu torkába együtt érkezett Disztl L. és Mészáros, de a fehérvári hátvédnek sikerült előbb elérnie a labdát. A félidő hajrájában is­mét Mészáros előtt kínálkozott lehetőség, de a 11-es pont­ról a jól helyezkedő Disztl L.-t találta el, majd a lefú­jás előtt a másik oldalon Májért szerelte Róth a pécsi kapu előterében. SZÜNET UTÁN a Videoton hagyott ki nagy helyzetet: Novath beadását Kerekes az ötösről fölé fe­jelte. Az 54. percben Va­dász beadását vétette el Szabó és Nováth is. A 61. percben ismét Kerekes ke­rült gólhelyzetbe, de hat méterről fölé fejelt. Ese­ménytelenné vált a mérkő­zés, majd a 68. percben vá­ratlanul vezetést szerzett a PMSC. Túri indította a fel­futó Tornát, a középhátvéd kilépett a tömörülő fehér­vári védők között és 12 m­­ről a bal felső sarokba bom­bázott. 1-0 Feljött a PMSC. A 74. percben Lovász ala­xosan megkeverte a fehérvári vé­delmet, de középre gurított labdáját Túri 10 m-ről fölé vágta. Néhány perc eltelté­vel viszont nagyobb sebes­ségre kapcsolt a Videoton. A 78. percben az alapvonal közelében Róth becsúszva szerelte Csuhayt, a pécsi hátvéd megsérült és az öl­tözőbe támogatták.­­A PMSC csapatkapitá­nya a következőket mond­ta a találkozó után: — A bal combom sérült meg, szúró fájdalmat éreztem, ezért nem tudtam tovább­játszani. Vagy meghúzó­ TOMA A középhátvéd létére bom­bagóllal szerzett vezetést lott, vagy megszakadt. Hogy végül is mi van ve­le, az orvosi vizsgálat után derül ki.­ Szorongattak a fehérvá­riak, a PMSC viszont ma­gabiztosan védekezett. A 84. percben Réfi kézzel vissza­húzta a felezővonal közelé­ben Gyentit, a játékvezető felmutatta a sárga lapot a pécsi játékosnak. A 87. perc­ben bebiztosította győzelmét a PMSC. Túri indította a félpályánál Lovászt — a saj­­tóhelyről úgy tűnt, hogy a csatár lesen kapta a lab­dát, a Videoton-játékosok is leálltak —, a­ki egyedül in­dulhatott kapura, elhúzott a kifutó Disztl P. mellett, és 14 m-ről a bal alsó sarokba gurított. 2-0 (Nagy László játékveze­tőtől megtudtuk, hogy azért nem ítélt lesz, mert Lovász még a pécsi tér­félen vette át a labdát, így nem volt szó lesről. A találkozót követően ígéretéhez híven az FF Malmö menedzsere is vé­leményt alkotott: — Tetszett a mérkőzés, élveztem a játékot. Szerin­tem a pécsi csapat megér­demelte a győzelmet. A Videoton ugyan jól véde­kezett, de támadásai el­maradtak a várttól. Gon­dolom, ellenünk bátrabban rohamoznak. Veresége el­lenére jó benyomást tett rám kupaellenfelünk, to­vábbra is az a vélemé­nyem,­­hogy nem lesz könnyű dolgunk.) ★ ★ ★ A találkozónak ugyan voltak üresjáratai, azért összességében elégedetten távozni­ a zsúfolásig meg­telt pécsi nézőtérről a kö­zönség. A Videoton bát­rabban kezdett, és a mér­kőzés első szakasza egyér­telműen a vendégek fölé­nyét hozta. Ezután foko­zatosan átvette a játék irányítását a PMSC, s úgy tűnt, hogy a fehérváriak kiegyeznének döntetlenben Szabó is visszahúzódott a középpályára, elöl csak Má­­jer és Kerekes tartózko­dott Májer néha feladta a leckét a pécsi védőknek, Kerekes viszont nem bírt Kónyával. A Pécs élt a kezdeményezés lehetőségé­vel, s egyre nyomasztóbb lett a fölénye. A második félidőre fel­hagyott védekező taktiká­jával a Videoton, elkez­­dett támadni, de rendkívül körülményesen. A mezőny­ben volt egy-két ügyes megoldásuk a fehérváriak­nak, a kapu előtt azon­ban elfogyott a tudomá­nyuk, rendre pontatlanul céloztak. A PMSC ekkor árnyéka volt első félidő­beli önmagának, így ella­posodott a mérkőzés. A váratlan hazai gól felráz­ta a csapatokat, s az utol­só húsz percben ismét tűz­be jött a közönség. A Vi­deoton valamivel többet, a Pécs viszont veszélyeseb­ben támadott, és ennek újabb gól lett az eredmé­nye. Garami József: — Nagyon örülök a győzelemnek, már azért is, mert régen volt Pécsett ilyen jó iramú mér­kőzés. Kovács Ferenc: — A Pécs győzelme megérdemelt, mert a hazaiak jobb teljesítményt nyújtottak, mint mi, bár az egyik gólt védelmi hiba, a másikat pedig nyilvánvaló leshelyzet előzte meg. Lázár Lajos XLI. 210. ♦ 1985. szeptember 1 Tatabánya—ZT­E1-111-1­ Tatabánya, 50­10 néző. Vezette: Fekete M. (***), (Ha­mar, Kovács II .). Tatabánya: Dom­bai 6 — P. Nagy­fi, Lakatos 7, Szabó 6, Vincze J. 4 — Hermaim 3, Emmer 5, Simon 4 — Kiprich 6, Schmidt 5, Udvardi II 5. Edző: Temesvári Miklós. ZTE: Balázs fi — Molnár 5, Csepregi II fi, Pecsics 6, Péter 6 — Sípos 5, Czigány 6, Galántai 6 — Nagy I. 7, Gass 5, Páli 5. Edző: Gellei Imre. Csere: Gass helyett Farkas (—) a 67., Czigány helyett Soós (—) a 68., Simon helyett Nagy T. (—) a 71. percben. Gólszerző: Jiiprich (11-esből) a 36., Nagy I. a 66. percben. Sárga lap: Molnár a 13., Vincze J. a 31., Szabó a 84., Pecsics a 85. percben. Szögletarány: 5:5 (3:1) a ZTE javára.­ ­A 35. bányásznapon a hangosbeszélő köszöntötte a bányászszurkolókat és a já­tékosokat. A mérkőzés előtt a nyugatnémet am­­bergi bányászzenekar pat­togó indulókkal szórakoz­tatta a közönséget, megad­va az alaphangot a talál­kozónak. A ZTE az előre megadott összeállításban készülődött, a hazaiaknál a húzódással bajlódó Plotár helyett Si­mon kezdett.­ Az első percekben jobbára a hazaiak térfelén folyt a já­ték, de a zalaegerszegi tá­madók nem jutottak lövő­helyzetbe. A 13. percben a bányászok vezettek gyors tá­madást a bal oldalon. Ud­­vardi II vitte fel a labdát, Molnár kíméletlenül felvág­ta a balszélsőt, s ezért sárga­lapos figyelmeztetésben ré­szesült. Negyedóra elteltével ma­gához ragadta a bányászcsa­pat a játék irányítását. A 20. percben Hermann­ Kiprich adogatás után a válogatott jobbszélső nagyszerűen ívelt a jobb oldalról a kapu elé, Schmidt 7 méterről a háló jobb oldalát célozta meg fej­jel, de Balázs nagyszerű ve­tődés után kapufára ütötte a labdát. A 30. percben Emmer és Schmidt gyors adogatás­sal közelítette meg a vendé­gek kapuját, a középcsatár a balösszekötő helyén, ügye­sen ugrott ki a védők közül, de Balázs bátor vetődéssel leszedte a labdát Schmidt lá­báról. A következő percben Vin­­cze J. Nagy J.-t vágta fel, ezért a tatabányai védő is „megkapta" a sárga kártyát! A 30 méteres szabadrúgásból Péter a bal alsó sarkot cé­lozta meg, de a labda centi­méterekkel a kapufa mellett hagyta el a játékteret. A 36. percben Schmidt fe­jese után Hermann a jobb oldalon futott el, nagysze­rűen adott a középcsatár he­lyén, a kaputól 14 méterre álló Kiprichhez, aki ügyesen lekezelte a labdát, de mielőtt lőhetett volna, Péter buktat­ta a jobbszélsőt. A játékve­zető határozottan a büntető­pontra mutatott. A büntetőből Kiprich a balra mozduló Balázst be­csapva a jobb alsó sarokba helyezett. 1-0 A gól után a vendégek kez­­deményeztek többet, de Dombai kapuja nem került igazán veszélybe. SZÜNET UTÁN nagy lendülettel kezdtek a vendégek. Az 50. percben Pecsics belépője után Kip­rich néhány perces ápolásra szorult. Két perccel később nagy derültséget váltott ki a nézőtéren, hogy Emmer a mezénél fogva Czigányt úgy forgatta meg, hogy az a ta­tabányai játékos mögé ke­rült. A „produkciót” a já­tékvezető nem vette észre. A következő percben a fele­zővonalnál Peter csúnyán felvágta Kiprichet. A védő megúszta a dolgot szóbeli figyelmeztetéssel, pedig az esetért sárga lap járt vol­na ! Hosszú perceken keresztül a hazaiak térfelén folyt a játék, majd az 53. percben gyors, pontos adogatással vezetett támadást a Tatabá­nya. Kiprich a jobb oldalról élesen kapu elé lőtt, Schmidt azonban centiméterekkel le­maradt a beadásról. A má­sik kapunál Czigány került jó helyzetbe a jobbösszekötő helyén, 14 méterről azonban a jobb kapufa mellé lőtt. A 64. percben Emmer jól el­talált 20 méteres lövése Balázs hasa alatt ugyan el­csúszott, de a kapus a labda után kapott és sikerült meg­szereznie. (Az esetnél a játékveze­tő a partjelzőjétől várt döntést, aki nem jelzett gólt, ezért aztán hagyta, hogy a kapus kirúgja a labdát.) A 66. percben egyenlítet­tek a vendégek. A jobb ol­dalról Sípos­től adott közép­re. Czigány mellel levette a labdát, közben elesett, de estében lakatos mögött le­sen álló Nagy elé továbbí­tott, aki 7 méterről nagy nyugalommal, senkitől sem zavartatva a jobb alsó sa­rokba helyezett. 1-1 A 84. percben Szabó a fe­lezővonal tájékán szabály­talanul állította meg az elő­retörő Csepregi I­­t, ezért sárga lapot kapott, csakúgy, mint Pecsics, aki egy perc­cel később Schmidttel szem­ben szabálytalankodott. Ro­hamozott a Tatabánya, de a támadók nem tudták beven­ni Balázs kapuját. it ★ ★ Tatabányán a bányász­napot ünneplő szurkolók látványos, heves összecsa­pást vártak a két együt­testől. Nem is csalódtak, mert mindkét csapat tag­jai nagy becsvággyal, vé­gig nagy iramú, heves küzdelmet vívtak. A hazai nézők csupán azért bosz­­szankodhattak, mert csa­patuk rég várt győzelme ezúttal is elmaradt. Nagy taktikai csata folyt a pá­lyán. Külön csemegét je­lentett a Péter—Kiprich párharc, amelyet csupán az árnyékolt be, hogy a védő néhányszor kímélet­len belépővel állította meg válogatottbeli társát. A hazaiak alaposan megváltozott összeállítás­ban vették fel a küzdel­met, és ez nem használt csapatjátékuknak. Külö­nösen a középpál­yássor teljesítménye maradt el a várakozástól. A vendé­gek hasonló csapatrésze lényegesen jobban ját­szott, ezért a zalaegersze­giek csapatjátéka gyor­sabb, folyamatosabb volt. Igaz, a kaput ők sem sok­szor veszélyeztették. A Ta­tabánya nem használta ki a szünet utáni nagy lehe­tőségeit, pedig a vendégek az egyenlítés érdekében kitámadtak. A bányászok mérsékeltebb játékuk elle­nére több gólhelyzetet te­remtve közelebb álltak a győzelemhez. Mindez nem befolyásolja azt a tényt, hogy fegyelmezett, lelkes játékukkal a vendégek megérdemelték az egyik pontot. Temesvári Miklós: — Já­tékunk ezúttal nem volt meggyőző. Véleményem sze­rint a zalaegerszegi gólt les­­álláss előzte meg. Gellei Imre: — Nagyon örülök, hogy a bányászna­pon értékes pontot tudtunk szerezni Tatabányán. Janka Lajos NB­­D A totó 35. heti eredménye 1. Eremen—Hamburg 2-0 1 2. Leverkusen—1. FC Köln 1-1 x 3. Dortmund—Nüraberg 1-4 2 1. Kaiserslautern—-Düsseldorf 2-0 1 5. Frankfurt—Manóimim 0-0 x 6. Bochum—Uerdingen 1-2 2 7. VIB Stuttgart—Shalke 04 0-1 2 S. Mönchengiadbach—Saarbrücken 2-0 1 9. Blau-Weiss 90—Duisburg 0-0 x 10. Bielefeld—Hertlia BSC 2-2 x 11. Braunschweig—Stuttgarter Kickers 2-0 1 12. Oberhausen—Aachen 0-0 x 13. Fortuna Köln—Freiburg 3-2 1 +1 Karlsruhe—Wattenscheid 1-1 x