Népsport, 1986. április (42. évfolyam, 77-101. szám)

1986-04-01 / 77. szám

2 NÉPSPORT 13 Labdarúgás ) DUNA-CSOPORT Esztergomi Vasas—Buda­foki MTE 1-1 (1-0). Buda­fok, 500 néző. V: Kálmán P. Esztergom: Radics — Parragh, Fogarasi, Ormán­­di, Csapud­a (Meszes), Cse­rép, Hernádi, Tóth, Spáth, Bankó (Rosta), Pitini. Edző: Mezei József. Budafok: Lip­­ták — Tóth, Stefanits, Tyu­­kodi, Földházi, Wastl (Már­ton), Varga, Pozsár (Be­­ringer), Somogyi, Krisztin, Gyöngyösi. Edző: Megyeri Győző. Már a 6. percben vezetést szerzett az Esztergom. Ezt követően fokozatosan fölény­be került a Budafok, táma­dói azonban tehetetlenek voltak. Szünet után folyta­tódott a hazai fölény. Az egyenlítő gólt jól kiszámí­tott csere előzte meg. Be­­ringer egy perccel pályára­­lépte után gólt szerzett. Ez­után az esztergomiak hibáz­tak nagy helyzetben, majd a hazaiak próbálkoztak — si­kertelenül! A második já­tékrész alapján a Budafok közelebb állt a győzelemhez. G: Beringer, ill. Tóth. Jó: Tyukodi (a mezőny legjobb­ja): Somogyi, Beringer, Földházi, ill. Fogarasi, Or­­mándi, Tóth, Hernádi, Piti­ni. BKV Előre—III. ker. TTVE 0-0. Kispest, 200 néző. V: Kiss B. BKV: Jantsek — Tóth, Béres, Vári, Fejes, Arató, Gubán, Gergely, Suszter, Kóczián (Czető), Mátyás. Edző: Anda László. III. ker.: Furák — Major (Koritár), Gábor, Fábián, Márton, Sólyom, Zsóli, Tóth, Hegyi, Lukács, Mészáros (Virágh). Edző: Jaskó And­rás. Mindkét csapatból hiány­zott a kapu előtti határo­zottság, a helyzeteket nem tudták értékesíteni, az óbu­daiak még a 11-est is ki­hagyták , a 34. percben ugyanis Mészáros büntetőjét Jantsek bravúrosan védte. Az 55. percben Susztert megjegyzésért kiállították. Az Előre ezután nehéz hely­zetbe került, de a kék-sár­gák megfogyatkozva is oko­san védekeztek, s időnként még ellentámadásra is fu­totta erejükből. Jó: Jantsek, Béres, Fejes, ill. Furák, Gá­bor, Koritár. Építők SC—ESMTK 2-0 (1-0). Népliget, 200 néző. V: Wágner. Építők: Szekeres — Gregor J., Pócza, Bartik, Bogdán, Paksi (Czanka), Néder, Gregor B., Szávai, Tóth K., Márton. Edző: Bor­bély András. ESMTK: Cson­tos L. — Mészáros, Wéber, Benyei, Goschler, Drahos (Schaffer), Huszár, Makár, Kiss, Sebők (Kónya), Ba­logh. Edző: Harót János. Az I. félidő kiegyenlített erők küzdelmét hozta. Szünet után az Építők SC felülkereke­dett, és az 50. percben to­vább növelte előnyét. A so­rozatos szabálytalanságok miatt a 69. percben kettős kiállítással próbálta elejét venni a mérkőzés eldurvulá­sának a játékvezető. Kiál­lítva: Márton, ill. Kiss. G: Szávai (11-esből), Paksi. Jó: Gregor J., Bogdán, ill. Wé­ber, Benyei. Dorogi Bányász—Ácsi Ki­nizsi 2-1 (1-0). Dorog, 1000 néző. V: Windisch. Dorog: Csepecz — Csikós, Sutto­­vics, Harmat, Borsós, Sallai II (Marosvölgyi), Zilai, Kró­­mer II, Kárpáti, Magos, Szanyi (Szabó). Edző: Pa­­licskó Tibor. Ács: Höröm­­pöli — Blahó, Jankovics, Szalontai, Sebestyén, Fischli, Balogh, Heilmann, Iski, La­katos, Szabados. Edző: Kuti Herbert. A sokat támadó, de rengeteg helyzetet kihagyó dorogiakkal szemben a lel­kes vendégek a mérkőzés végén csaknem meglepetést okoztak. G: Kárpáti (2), ill. Balogh. Jó: Csikós, Harmat, Magos, Kárpáti, ill. Höröm­­pösi, Szalontai, Iski. Dömsöd—Pénzügyőr SC 2-1 (0-0). Dömsöd, 300 néző. V: Debreceni. A nagy fölény­ben játszó Dömsöd megér­demelten győzött. G: Tóbisz, Kovács, ill. Bozsik. Oroszlány—Ikarus 2-2 (1-0). Oroszlány, 100 néző. V: Já­nosi. G: Tamás (2), ill. Nyá­ri, Nagy. A 42. percben a vendégek büntetőt hibáztak. Ráckeve—Érd 1-0 (1-0). Érd, 600 néző. G: Vajda. Dunai Kőolaj (Százhalom­batta)— XVII. ker. Rákos­­menti TE 2-1 (1-1). Rákos­csaba, 200 néző. V: Buda­ Budafok—Esztergom 1-1, H. Asztalos SE—Debreceni VSE 1-0 Szemerédi (Kovács). Edző Gáspár Géza. Az első tíz percben két nagy helyzetet hagyott ki a MÁV DAC. Ettől kezdve szinte végigtámadta az egész mérkőzést, az összjátékban azonban sok volt a hiba, így a kék-fehérek nem boldo­gultak a kapujuk elé való­ságos élőfalat húzó katona­csapat ellen. A honvédjáté­­kosok szorosan fedeztek em­bert, gyorsak, határozottak voltak és legtöbbször jó üte­mű váltásokkal rombolták szét a győri próbálkozásokat. Az idő múlásával egyre ide­gesebbé, kapkodóvá vált a MÁV DAC játéka, de dicsé­retükre szolgál, hogy határ­talan lelkesedéssel küzdöt­tek. Ezt az akaratot a 82. percben siker koronázta, jobb oldali beadás után Do­manyik fejelt a hálóba. A 86. percben Németh István kiállítva. Jó: Domanyik, Fü­zi, Varga, ill. Polonkai, Ivá­nyi és Nyúl. Sárvári Kinizsi—MÁV NTE 1-0 (1-0). Nagykanizsa, 200 néző. V: Kuntner. Sárvár: Németh — Csejtei, Brecska, Pártli, Takács, Tendli, Haj­ba, Máthé, Tar, Gaál, Hor­váth Z. Edző: Bíró László. MÁV NTE: Szalai — Szabó, Kepe, Csányi (Mózsi), Mar­kán, Liviczky, Rada, Visno­­vics (Jakabfi), Kér, Szerda­helyi, Bélák. Edző: Németh Lajos. Szünet után végig a MÁV NTE támadott, de a kapu előtt elfogyott a ha­zaiak tudománya. Végered­ményben a rutinos vendégek megérdemelten nyertek. G: Tar. Jó: Brecska, Tendli, Horváth Z., Tar, ill. Kepe. Bauxitbányász SE—Sabaria SE 1-0 (0-0). Tapolca, 300 néző. V: Budai. Bauxit: Zanka — Berki, Bencze, Jámbor, Wágner, Kovács Gy. (Kánya), Ormai, Koronczi, Magos­, Tihanyi, Kárpáti (Kozma F.). Edző: Für Mi­hály. Sabaria: Venczel — Mészáros, Szarka, Rácz, Kiss, Borsi (S­éfer), Horváth R., Veres, Horváth G., Hol­­dosi, Balhási (Szilvása). Ed­ző: Molnár Kálmán. A vé­gig többet támadó tapolcaiak Bencze 88. percben szerzett szabadrúgás-góljával szerez­ték meg a győzelmet. Jó: Berki, Bencze, Ormai, ill. Horváth G., Holdosi, Balhá­si. Ajkai Bány­ász—Győrszent­­iván 5-0 (3-0). Ajka, 300 né­ző). V: László. G: Mixtai (2), Brezniczky, Biri O., Rosta. Szentgotthárd—Fűzfő 2 0 (1-0). Fűzfő, 200 néző. V: Janeka. G: Leitner, Ko­vács P. Ajkai Alumínium—V. Bá­nyász 1-0 (1-0). Várpalota, házi. G: Fülöp, Palotai, ill. Rácz. H: Toldi SE—Magyar Vis­cosa SE (Százhalombatta) 1-1 (1-1). Ercsi, 100 néző, V: Pálfi. A Toldi SE végigtá­madta az I. félidőt, de szá­mos — jobbnál-jobb — helyzetet kihagyott. G: Gel­­lért, ill. Csábi.­­ 1. Építők SC 14 6 2 53-20­­34 2. Budafok 13 7 2 46-19 33 3. Dorog 12 6 3 31-11 30 4. III. K. TTVE 10 6 6 43-39 26 5. Esztergom 11 3 8 51-30 25 6. BKV Előre 8 9 5 31-25 25­­00 néző. V: Piros. Szeren­csés győzelem. G: Cserna. Répcelak—Kapuvár 2-2 (1-0). Kapuvár, 899 néző. V: Kéri. G: Horváth E. Szif­­fer, ill. Licskai, Dudás. Soproni Postás—Motim TE 3-0 (1-0). Sopron, 300 néző. V: Kara. G: Gazdag, Hor­váth G., Csontos. Péti MTE—Bábolna 2-0 (1-0). Bábolna, 200 néző. V: Páder. G: Gáspár, Somogyi. Hét közben: Várpalota— Bábolna 2-0 (0-0). Várpalo­ta, 500 néző. V: Páder. G: Milosevics, Kuti. 1 MÁV DAC 2. Ajkai Alu. 3. Pét 4. Ajkai B. 5. Sárvár 6. Motim TE „Barátságos” jelenet a BVSC—Bélapátfalva (0-0) bajnoki mérkőzésen. A fehérben küzdő vasutasjátékos már „győzött”, egyik lába azonban még szabálytalankodik . . . (Záhonyi Iván felvétele) 13 5 4 44-20 31 12 6 4 41-23 30 12 5 4 32-18 20 11 6 4 43-17 28 12 4 6 41-27 23 11 6 5 23-15 28 1.Kaposvár 153 255-1333 2.Mohács 133 333-1129 3.Pécsi VSK 13­ 655-1­928 4.Táncsics SE 85723-2421 5.Szigetvár 69419-1721 6.Bonyhád 93823-3521 „Nem félni.. A BKV Előre évek óta barátságban van az FC Mosbach, együttesével. Az NSZK-beliek egyik tekin­télyes ügyvezetője, Niko­laus Heidrich minden esz­tendőben szabadságának néhány napját magyar földön tölti. Ilyenkor ter­mészetesen kimegy az Előre mérkőzésére is. En­nek a közlekedésiek azon­ban nem nagyon örülnek, mert ha Heidrich úr jön, vele párosul a csapat bal­sikere is, az Előre rendre kikap. Nos, Heidrich úr az idén is megérkezett, ép­pen a III. kerület elleni mérkőzésre. Ajándékba hozott egy remek citrom­sárga labdát, amilyen­nel a Mundialon játsza­nak majd. Látva, hogy az Előre-játékosok így sem lelkesednek, a magyart törve megszólalt: „Nem félni, menni restaurant­ba . . Szóval elment egy közeli étterembe, nehogy jelenlétével „bajt” okoz­zon. Amikor a Lehel úton a bíró lefújta­ a találkozót, újra megjelent a vendég. Amikor megtudta, hogy az Előre döntetlenül végzett, nagyon örült, mondván: ez már mégiscsak „valami”, jobb mint a kudarc! Azt persze nem tudta, hogy az óbudaiak ellen m­íyon nagy veszély fenyegette a BKV Előre tíz (!) mérkő­zés óta tartó veretlensé­gét. BAKONY-CSOPORT MÁV DAC—H. Katona SE 1-0 (0-0). Győr, 300 néző. V.: Kovács V. MÁV DAC: Eller — Varga, Domanyik, Füzi, Molnár, Sípos, Kun, Fajkusz (Wunder), Csollány, Szekér (Jámbor), Papp. Ed­ző: Kovács Lajo­s. Katona SE: Lipskai — Németh I., Szabó, Pelánkei, Iványi, Nyúl, Balogh (Dohány), Bar­­talos, Németh I, Szántó. DRÁVA-CSOPORT Kaposvári Rákóczi—Siklós 2-0 (1-0). Siklós, 1290 néző. V: Dravecz. Kaposvár: Hor­váth — Deákvári, Riczu, Petrók, Kraft, Bruckner, Ba­logh (Fém), Meksz, Murai, Bíró, Czabula (Hanusz). Ed­ző: Madár Gábor. Siklós: Pál — Molnár, Ferenczi, Ko­vács, Mim, Szabó, Petrétei (Bagoly), Bíró, Varga (Bu­rai), Sztojka, Kolompár. Ed­ző: Csaba Gábor. A kaposváriak taktikája bevált, védelmük jól zárt, gyors szélsőik pedig rendre zavart keltettek a hazaiak kapuja előtt. A közepes ira­mú találkozón a K. Rákóczi megérdemelten jutott a szá­mára fontos két bajnoki ponthoz. Jó: Petrók, Bíró, Murai, ill. Ferenczi, Kovács. PVSK—Boglárlelle 7-0 (3-0). Pécs, 230 néző. V: Al­bert. G: Ábrahám (2), Mik­lós, Kaszás, Freppán, Fábi­án, Pál. Mohács—Somberek 2-0 (0-0). Mohács, 2100 néző. V: Pálfy. G: Óbort (II-esből), Lőrincz. Nagyatád—Boly 3-0 (0-0). Boly, 330 néző. V: László. G: Kakas (11-esből), Kádár, Mohácsi. Szigetvár—Kisdorog 1-0 (1-0). Szigetvár, 733 néző. V: Szabó L. G: Bodó (11-esből). N­. Táncsics SE—Dombó­vári VMSE 3-2 (0-1). Ka­posvár, 403 néző. V: Tóth. A vendégek közül a 62. perc­ben Barkát kiállították. A Táncsics 3 (!) perccel a lefú­jás előtt szerezte meg a győ­zelmet jelentő gólt. G: Szán­tai ( 11-esből), Juhász, Gyu­­rics, ill. Hosszú F., Érsei (ön­gól). Paks—Nagykanizsa 1-0 (0-0). Paks, 530 néző. V: Horváth. G: Blatt (11-esből). Bonyhád—Mázaszászvár 1-0 (1-0). Bonyhád, 803 néző. V: Szentgyörgyi, G: Bulla. XLII. 77. ♦ 1986. április 1 TERÜLETI BAJNOKSÁGOK 1/iiníto 11 C J­­­n ^ KÖRÖS-CSOPORT Szarvasi Vasas—SZVSE 3-0 (2-0). Szeged, 300 néző. V: Farkas J. Szarvas: Hanyecz — Paulik, Plastyik, Filyó, Boda, Dulucskó, Vigh, Dem­­jén, Váczi (Lipták), Somo­gyi (Petykó), Alberti. Edző: Szűcs Mihály. SZVSE: Újhe­lyi (Pozsár) — Balogh, Kiss, Hágelman T., Deák, Ménesi, Földeák, Szrenka, Simai, Há­gelman É. (Riba), Nagy I. Te­kintélyt parancsoló rohamok­kal kezdett és félóra eltelté­vel térdre is kényszerítette el­lenfelét a Szarvas. 2-0 után is a listavezető fölénye je­gyében teltek a percek, a szárnyaszegett szegediek jó­szerivel csak az újabb gólok elhárítására törekedtek. For­dulás után mit sem változott a játék köre. A 62. percben növelték előnyüket a vendé­gek, s a hátralévő közel fél órában csupán az volt a kérdés, megelégednek-e a háromgólos győzelemmel. Megelégedtek! G: Somogyi, Paulik, Vigh. Jó: Plastyik, Boda, Vigh, ill. Balogh. Tápéi ESK—Lajosmizse 2-1 (1-1). Szeged, 200 néző. V: Búzás. G: Magyar (2), ill. Kocsis. Kecskeméti TE—Békés 0-0. Kecskemét, 300 néző. V: Zsemberi. Az I. félidőben még iramos, kemény mérkő­zés folyt, a KTE-nek akadt helyzete is, de sokat hibáz­tak a másik oldalon is. Szü­net után teljesen elszürkült a játék. Jó: Egyed, Hegyi, Pe­tő, ill. Győrfi, Süli, Vágási S. Soltvadkert—Gyula 2-0 (1-0). Soltvadkert, 600 néző. V: Veres. G: Szabó, Sörös. Kiállítva: Csorba (Gyula). Miske—Makó 2-0 (1-0). Miske, 1000 néző. V: Len­­hardt. G: Kákonyi (2). Kecskeméti SC—H: Kun Béla SE 2-1 (1-1). Kiskunfél­egyháza, 500 néző.V: Uhrin. Már a 2. percben egy rosz­­szul sikerült hazaadásból ve­zetést szerzett a honvédcsa­pat, s a KSC csak nehezen egyenlített. Amikor pedig már biztosan vezetett, egy kiállítás miatt került nehéz helyzetbe a bajnokesélyes ti­zenegy. G: Czéh, Hajor, ill. Soós. Kiállítva: Mátrai (KSC). Szentesi Vízmű—Szegedi Dózsa 1-0 (0-0). Szentes, 500 néző. V: Dobos. Nagyon ke­mény küzdelemben, megér­demelten győzött a hazai csapat. Bite (Szegedi D.) a 73. percben reklamálásért ki­állítva. G: Kéri (11-esből). Orosházi MTK—Határőr Dózsa (Orosháza) 2-0 (1-0). Orosháza, 800 néző. V: Fran­­ciskovics. G: Papp (2). Az orosházi rangadón az MTK- sok megérdemelten győztek. Jó: Bugyik, Csilek, Papp, ill. Lippai, Losonczki, Fodor. 1. Szarvas 2. Ke­méti SC 3. Orosháza 4. Gyula 5. K.-méti TE 6. Békés 15 3 13 5 11 5 10 5 9 6 7 7 2 45-13 33 2 35-16 31 4 34-11 27 5 28-20 25 5 30-19 24 6 33-27 21 MÁTRA-CSOPORT BVSC—Bélapátfalva 0-0. Szőnyi út, 100 néző. V: Zvolenszky. BVSC: Flak — Kerék, Kardos, Kriszt, Ko­pácsi, Cseke, Andorka (Zeidl), Dutka, Németh, Kölln, Galambos (Czernócz­­ky). Edző: Farkas József. Bélapátfalva: Erdős — Be­­racz E., Berecz I. (Csaná­di), Cseh, Torbavecz, Be­­recz Zs., Józsa, Zsólyom, Barta, Horváth Tö Jegesi (Bóta). Edző: Kiss Tibor. A mérkőzésen, amely Előd Jó­zsefnek, a BVSC 97 éves ko­rában elhunyt alapító tag­jának emlékére egy perces gyászszünettel kezdődött, a sok hibával játszó hazaiak ellen megérdemelten szerzett pontot a tartalékosan is na­gyon lelkesen játszó vendég­csapat. Jó: Kardos, Cseke, Kopácsi, ill. Berecz I., Torba­vecz, Barta. Ózdi Kohász—Borsodná­­dasd 8-0 (2-0). Ózd, 2000 néző. V: Lója I. G: Tokár (2), Kanyók (2), Osváth, Ka­talin, Fegyverneki, Kovács. Edelény—Borsodi Bányász 2-0 (1-0). Sajószentpéter, 1500 néző. V: Ridegh. G: Klei­ber (2). Sírok—Sajóbábony 0-0. Sírok, 400 néző. V: Maros­­vári. V . : Gyöngyös—St. Síküveggyár 5-2 (2-1). Gyöngyös, 500 né­ző. V: Morgó. G: Nagy G. (2, egyet 11-esből), Vajda (2), Ferenc, ill. Kálik, Bo­dor. Hat­van—Balassagyarmat 0- 0. Hatvan, 400 néző. V: Szabó. Göd—Recsk 5-1 (1-1). Göd, 300 néző. Romhány—Nagybátony 2-0 (0-0). Romhány, 1100 néző. V: Piler. G: Sághi, Hodur. Hét közben: Nagybátony— Göd 3-2 (3-0). Bátonytere­­nye, 300 néző. V: Zahorecz. A bajnokság második fordu­lójából — a pálya használ­hatatlansága miatt — elma­radt találkozón mindkét csa­pat remekül küzdött. A né­zők két ellentétes félidőt láthattak. G: Szőke (2), Bar­ta, ill. Nagy, Petró. 1. Ózdi Kohász 15 3 1 58-11 33 2. Köteles SE 12 5 3 45-16 29 3. Salg. Síküv. 13 2 6 38-27 28 4. BVSC 19 5 5 31-23 25 5. Hatvan 8 7 6 25-27 23 G. Recsk 8 6 7 35-32 22 TISZA-CSOPORT H. Asztalos SE—Debreceni Universitas 1-0 (0-0). Nyírte­lek, 400 néző. V: Molnár. Asztalos SE: Pék — Lénárt, Hegedűs, Oláh, Szondi, Mi­­kula, Vonyigás, Kolozsi, Szurkos, Papp (Kaszás), Farkas (Zsákai). Edző: Siska László. DVSE: Lukács — Vajda, Ludánszki, Novák, Kiss L., Pistár, Szabó, Vé­kony (Buglyó), Varga, Lip­csei, Kiss I (Sterczel). Edző: Szána Sándor. Fegyelmezett, jól szervezett játékával megérdemelten nyert a hon­védcsapat a listavezető el­len. A gól mellett a hazaiak két biztos helyzetet is elhibáz­tak. Novák a 89. percben sportszerűtlen viselkedés miatt kiállítva. G: Szurkos, a 75. percben. Jó: Lénárt, Hegedűs, Oláh, Szondi, ill. Pistár, Ludánszki. Hajdúszoboszlói Bocskai— Olefin SC 1-1 (1-0). Lenin­­város, 600 néző. V: Sándor. Hajdúszoboszló: Kun — Tor­­dai, Nyilas, Fekete, Tóth, Szabó, Csisztu, Magyar, Jó­zsa (Szondi), Bangó, Lipo­­váczi. Edző: Magyar György. Olefin SC: Dohány — Szilá­­gyi, Balogh, Paulovics, Csi­­zi (Korhut), Bodolai, Szép, Szeledi, Fodor (Czerva), Ka­pus, Répási 1. Edző: Toper­­czer Tibor. A hazai együt­tes a találkozó jelentős ré­szében nagy fölényt harcolt ki, de tudománya csak a 16- osig tartott. A vendégek szí­vósan védekeztek és ellen­­támadásaik, rendre gólveszé­lyesnek bizonyultak. G: Czerva, ill. Lipováczi. Jó: Bodolai, ill. Kun, Nyilas, Bankó. Hajdúböszörmény—H. Papp J. SE 4-1 (2-0). Hajdúböször­mény, 400 néző. V: Kozsla. G: Csatári, Kebelei, Papp, Sütő, ill. Horváth. Balmazújváros—Mátészal­ka 3-0 (2-0). Balmazújváros, 800 néző. V: Tombor. G:Va­­szilkó (2), Tar. Szolnoki Vegyiművek—P. MÁV Egyetértés 1-0 (0-0). Püspökladány, 400 néző. V: Nagy F. A 37. percben Szabó (P.) 11-est hibázott. G: Busi (48. p.). J. Lehel—Tiszavasvári 6-1 (1-0). Jászberény, 500 néző. V: Nyilas. G: Fényes (2), Mosonyi (2), Petró, Bukhár, ill. Horváth (11-esből). Rakamaz—Volán Rákóczi 1- 1 (1-0). Rákóczifalva, 400 néző. V: Szabó. G: Kiss M., ill. Menyhárt, Tubák (Rákó­czi) a 29. percben kiállítva. KSE—Karcag 1-1 (1-1). Kisvárda, 809 néző. V: Veres. G: Antal, ill. Simon. Ideges, kapkodó, rengeteg szabályta­lansággal tarkított, alacsony színvonalú mérkőzés, mind­két oldalon sok kihagyott helyzettel 1. Debr. USE 12 5 2 45-17 29 2. H.­Köszörm. 11 5 4 40-22 27 3. Rakamaz 10 7 3 33-23 27 4. Olefin SC 11 5 4 31-15 27 5. Papp J. SE 9 6 5 31-23 24 6. Rákóczifalva 9 6 5 29-21 24