Népsport, 1986. április (42. évfolyam, 77-101. szám)

1986-04-01 / 77. szám

XL.il. 77. ♦ 1986. április 1 Labdarúgás AZ NB I ÁLLÁSA 1. Bp. Honvéd 24 157 2 49-23 37 2. Pécs 24 127 5 34-20 31 3. Rába ETO 249 114 44-33 29 4. Zalaegerszeg 249 105 38-27 28 5. Videoton 24 107 7 23-20 27 6. Ferencváros 249 8 7 20-26 26 7. MTK-VM 249 6 9 39-32 24 8. Tatabánya 247 107 29-24 24 9. O. Dózsa 248 8 8 29-30 24 10. Debrecen 247 8 9 23-39 22 11. Haladás 247 7 10 25-28 21 12. Vasas 247 7 10 30-36 21 13. Békéscsaba 246 8 10 23-36 20 14. Siófok 246 7 11 24-34 19 15. Bp. Volán 244 8 12 24-40 16 16. Csepel 246 3 15 20-37 15 AZ NB II ÁLLÁSA Megjegyzés: A korábban elmaradt Komló— Váci Izzó, Baja—Szekszárd és Veszprém—Keszt­hely találkozókat április 9-én rendezik meg. 1. SZEOL-Délép 24 154 5 49-23 34 2. Eger 24 11 121 40-18 34 3. Dunaújváros 24 137 4 45-21 33 4. Diósgyőr 24 117 6 42-31 29 5. Ganz-Mávag 24 9 8 7 36-29 26 6. Keszthely 239 8 6 26-23 26 7. Szekszárd 238 9 6 24-30 25 8. Komló 23 112 10 40-38 24 9. Nyíregyháza 249 6 9 28-27 24 10. Baja 239 5 9 31-46 23 11. Salgótarján 248 6 10 25-24 22 12. Szolnok 249 4 11 30-38 22 13. Metripond 247 7 10 33-36 21 14. Sopron 247 7 10 28-32 21 15. Debreceni Kinizsi 246 8 10 29-35 20 16. Veszprém 236 8 9 23-29 20 17. H. Szabó L. SE 248 4 12 29-37 20 18. Váci Izzó 237 5 11 21-32 19 19. Nagykanizsa 245 8 11 30-38 18 20. Kazincbarcika 244 5 15 24-46 13 A 24. forduló válogatottja Kiss 6 (Tatab.) Menyhárt 7 Pintér 6 Strausz 7 Virágh 7 (Rába ETO) (FTC) (FTC) (Siófok) Pásztor 7 Sikesdi 7 Kincses 8 (Békéscsaba (Bp. Honvéd) (FTC) Kiprich 8 Dajka 8 Páli 6 (Tatabánya) (Bp. Honvéd) (ZTE) A forduló játékvezetője: Győri(.......), Zalaegerszeg-Videoton A második csapat Zsiborás 6 (FTC) Farkas 7 Udvardi 6 Olajos 6 Bérczy 6 (Vasas) (Tatab.) (Siófok) (PMSC) Nagy T. 7 Kertész 7 Détári 6 (ZTE) (Bp. Volán) (Bp. Honvéd) Mörtel 7 Répási 7 Vincze 1. 6 (DMVSC) (FTC) (Tata­bánya) NB I -os utánipótlás­ bosszokság Tatabánya—Csepel 2-2 (2-1) Csepel, 200 néző. V: Pann. Tatabánya: Dombai — Fi­scher, Mészáros, Gugi (Ör­­dögh), Járfás — Horváth, Szabó II, Takács — Bujtor, Ignácz, Udvardi II. Edző: Nagy Győző. Csepel: Kom­­lódi (Móré) — Juhász, Éder, Pölcz, Gégény (Ivanics II) — Nagy J., Habos T., Pető — Marozsán, Ivanics I, Ké­noszt. Edző: Mednyánszki Rudolf. G: Takács, Szabó II, ill. Gégény (11-esből), Pető. Jó: Fischer, Szabó II, Ta­kács, ill. Pető, Ivanics I, Kénoszt. Három nagy kihagyott csepeli helyzet után az első két tatabányai támadás két gólt eredményezett. A ha­zaiak ezután nagy akarás­sal küzdöttek a szépítésért, s ez büntetőből sikerült is. Szünet után is a Csepel rohamozott többet, s végül a 87. percben egyenlíteni tudott. Zalaegerszegi TE—Videoton 2-1 (0-0) Zalaegerszeg, 100 néző. V: Segovits. ZTE: Huszár (Hor­váth Gy.) — Dobos, Tóth, Szabó (Belső) — Békefi, Sza­lai Cs., Kovács L., Szalai L. — Kovács J., Péter (Kovács L.), Vidos. Edző: Kovács Je­nő. Videoton: Koszta — Bre­­govits, Pál, Lovassi, Hegyi — Pecznyik, Csrepka (Takács), Czucza — Antal, Selyem, Németh. Edző: Szabó Károly. G: Kovács J., Kovács L., ill. Pál. Jó: Szabó, Kovács L., Szalai L., Kovács J., ill. Pál, Lovassi, Hegyi, Selyem. Meglepetést keltett a ZTE összeállítása: a nem­régiben operált, válogatott Péter Zoltán volt az eger­­szegiek középcsatára egy félidőn át. Nagy fölényben játszott a hazai együttes az első félidőben, de ez szá­mára semmi eredményt sem hozott. Szünet után két szép góllal vezetést szerzett a hazai csapat, de ezután érthetetlenül kapkodni kezdtek az eger­­szegiek, s a Videoton szépíteni tudott. Több al­kalommal egyenlítési le­hetősége is volt a vendé­geknek, ám ezzel nem tud­tak élni. Az állás 1. Bp. Honv. 24 1 7 2 5 54-25 36 2. FTC 24 13 8 3 44-22 34 3. Haladás 24 14 5 5 41-27 33 4. PMSC 24 12 7 5 53-37 31 5. B. ETO 24 11 7 6 38-32 29 6. Videoton 23 11 5 7 53-39 27 7. Vasas 24 10 4 10 48-39 24 8. ZTE 24 10 4 10 49-45 24 9. MTK-VM 24 8 5 11 53-68 21 10. V. Dózsa 24 7 6 11 36-50 20 11. Csepel 24 8 4 10 44-51 20 12. DMVSC 24 6 7 11 37-43 19 13. Bp. Volán 24 6 7 11 42-56 19 14. Békéscs. 23 7 5 11 32-50 19 15. Tatab. 24 5 8 11 29-37 18 16. Siófok 24 3 3 18 21-53 9 NÉPSPORT 3 Tatabánya—Csepel 3-0 (1-0) Csepel, 2000 néző. Vezette: Kőrös (*****), (Maczkó, Szőke). Tatabánya: Kiss 6 — Vincze J. 6, Udvardi 6, Szabó 5, Szalma 6 — Schmidt 6, Emmer 5, Hermann 5 — Kiprich 8, Plotár 6, Vincze J. 6. Edző: Temesvári Miklós. Csepel: Gelei 5 — Szabó 5, Elekes 5, Krasnyánszky 6, Gálhidi 4 — Kincses 5, Szebegyinszky 6, Vági 5 — Stefa­­nov 4, Kelemen 4, Kovács F. 4. Edző: Gélei József. Csere: Vági helyett Kovács I (5) a szünetben, Schmidt helyett Barabás (—) a 75., Plotár helyett Zircher (—) a 84. percben. Gólszerző: Kiprich a 3., Kiprich a 49., Vincze I. az 38. percben. Sárga lap: Hermann a 18., Vincze J. a 24., Gálhidi az 57., Stefanov a 66. percben. Szögletarány: 8:1 (3:0) a Csepel javára. (Ezen a vasárnapi dél­utánon bizonyára keve­sen szerettek volna a csepeli játékosok és veze­tők helyében lenni, hiszen ugyancsak rosszul érezhet­ték magukat. Ez már a mérkőzés előtt is tapasz­talható volt. Tele voltak szorongással, idegességgel, ami érthető is volt, hiszen az utolsó szalmaszálba va­ló megkapaszkodás remé­nyét jelentette volna, ha legyőzik a Tatabányát. Sápadtságot és kevés ön­bizalmat tükröztek az ar­cok, s hogy a lábak is re­megtek, az később bizo­nyosodott be, miként az is, hogy a szíve azért min­denkinek a helyén volt!) Már a 3. percben meg­rezzent a csepeliek hálója. Kiprich bal oldalról beját­­szotta a labdát, amelyet az­tán Vincze I. röviden visz­­szagurított, a lendülettel ér­kező Kiprich 17 méterről erőteljesen megsuhintotta a labdát, amely a bal kapufa tövénél vágódott a sarokba. 1-0 (Ez a nagyon gyors gól olyan volt a csepeliek szá­mára, mint egy villámcsa­pás de ugyan nem terí­tett senkit sem, de a sokk­hatás a következő percek­ben már érezhető volt. És ez kapkodóvá tette a já­tékot, sarkallt ugyan, de károsan siettette a kombi­nációs játékot.­ Az első félidőben kétszer is egyenlíthetett volna a Csepel. Szabó szabadrúgása után Vági hat m-ről fölé fejelt (igaz, hogy szoronga­tott helyzetben, lökés köz­ben tette ezt), később Ko­vács F. 10 m-ről sem találta el a kaput. Hermann azért kapott sár­ga lapot, mert késleltette egy szabadrúgás elvégzését, Vincze J. pedig azért, mert becsúszó szerelés közben, Kovács F. bokáját találta el. SZÜNET UTÁN is jött egy gyors gól, s ezt ismét Kiprich lőtte. A 49. percben Elekes el­fejelte a labdát, amely a csepeli térfél közepén he­lyezkedő Gálhidihez hullt. A szőke balhátvéd ügyetlenke­dett, a szemfüles Plotár rá­csapott, elvette tőle a lab­dát, gyorsan kapu felé tört, s mielőtt elérte volna a 16- ost ügyesen keresztbe per­­dített a támadást követő Kiprichnek, aki a középcsa­tár helyéről, 11 m-ről maga­biztosan a hálóba talált. 2-0­­Néhányan feltehetően arra gondoltak, hogy Ge­lei edző lehívja Gálhidit a pályáról, hiszen hibájából megpecsételődött a csapat sorsa, de a csepeli edző másként vélekedett - nem cserélt. Az eset egyébként dicséri Plotárt, hiszen nemcsak megszerezte a labdát, hanem okos hely­zetfelismeréssel, s önzet­lenséggel teremtett gól­szerzési lehetőséget Kip­richnek, aki, alighogy a labda hálóba ért, tárt ka­rokkal rohant Plotár felé.­ Az 58. percben Emmer az oldalvonal közeléből beemel­te a labdát, amely Plotárról lepattant, Vincze I. a jobb­­összekötő helyén megkapa­rintotta, gyorsan befelé ve­zette, kibújt két csepeli kö­zül, aztán tíz m-ről, belső­vel a kapu jobb oldalába helyezett. 3-0 Ebben a félidőben is volt két sárga lap. Gálhidi és Stefanov kapta, Kiprich­hel, illetve Szalmával szem­ben elkövetett szabályta­lanságért. ★ ★ Kevesen nézték végig a csepeliek vergődését, a 0-3-as kudarcot, amely minden bentmaradási re­ménytől megfosztotta a hazaiakat! Bármennyire is akartak, bármily lelkesen küzdöttek, nem tudtak kimenekülni a tatabá­nyaiak vasmarka szorítá­sából. A korai gól látha­tóan sokkolta ami így is igénybe vett idegeiket, s ezt a csapatjátékuk meg­sínylette. Az a kevés ön­bizalmuk is elillant, ami addig volt. Az első félidő­ben még reménykedhettek a kiegyenlítésben, hiszen elég sokat támadtak, hely­zeteik is adódtak, de a második gól teljesen meg­hiúsította a pontszerzést, noha továbbra is mezőny­fölényben voltak, amit bi­zonyít a szögletarány is. A Tatabánya meglepte ellenfelét, s a gyors gól után nagy önbizalommal, magabiztosan játszott, egy­séges, érett csapatjátékkal, masszív védekezéssel tűnt ki. És felvillant valami a Kiprich által vezérelt gyors, korszerű támadójá­tékból is. Szépek voltak a gólok, s néhány akció is. Például az, amelyet a má­sodik félidő elején a gyors Vincze J. felfutással, jó keresztlabdával indított, Kiprich fejessel továbbí­tott, s Plotár remek ka­páslövéssel fejezett be, melyet a léc­es Gélei együttes erővel hárított. Úgy látszik, a Tatabánya eddigi mérsékelt szereplé­se után jó hajrára lesz képes. Temesvári Miklós: — őszintén szólva nem számí­tottam ilyen magabiztos, nagy különbségű győzelem­re, hiszen a csepelieknek a mérkőzés előtt még reális esélyük volt a bentmara­­dásra. A nagy tét, s a korai gólunk azonban bénította őket, nem bírták el a nagy idegfeszültséget. A második gól végleg demoralizálta csapatukat, de sportszerűen viselték el a vereséget, amely miatt alighanem vég­leg két vállra kerültek. A mi csapatunk most idegen­ben is bizonyította, hogy többre képes. Egységes, tá­madó szellemű játékunkkal, Kiprich vezérletével tudatos­ságban, játékban felülmúl­tuk ellenfelünket. Jobb ké­pességű játékosainktól ezt el is vártuk, miként a folyta­tást is, amely lehetővé te­heti eredeti célkitűzésünk elérését, az ötödik-hetedik hely megszerzését. Gélei József: — Nem bír­tuk el a mérkőzés idegi ter­heit, a korai gól valósággal összetörte a játékosainkat, akik nagyon igyekeztek ugyan, de ez kevés volt az üdvösséghez A Tatabánya jobb teljesítménnyel, meg­érdemelten nyert. Most már reményünk sem lehet! Igaz, hogy a Siófok háromszor egymásután idegenbe megy, s aligha szerez pontot, de erre nekünk is kevés lehe­tőségünk lesz a Vasas, az MTK-VM és a Pécs ellen. Matematikai okoskodásnak nincs értelme. Elbuktunk, de az élet megy tovább. Be­csületesen készülünk a be­csületes búcsúra. Németh Gyula NB I Zalaegerszeg—Videoton 1-0 (1-0) Zalaegerszeg, 10 000 néző. Vezette: Győri (*****). (Bo­gyó, Aczél) ZTE: Balázs 6 — Varga 6, Csepregi 6, Szigeti 6, Pe­­csics 6 — Nagy T. 7, Rózsa 5, Soós 6, Sipos 5 — Nagy I. 5, Páli 6. Edző: Gellei Imre. Videoton: Disztl P. 6 — Végh 6, Nováth 6, Csuhay 6, Horváth 6 — Sallói 5, Vaszil 5, Wittmann 5, Vadász 5 — Simon 4, Májer 5. Edző: Kovács Ferenc. Csere: Soós helyett Farkas (5) a 63., Sallói helyett Csucsánszky (—) a 66., Simon helyett Gömöri (—) a 63., Nagy T. helyett Galántai (—) a 83. percben. Gólszerző: Pali a 10. percben. Szögletarány: 5:4 (2:0) a ZTE javára.­ ­A mérkőzés kezdete előtt két órán át esett az eső, nehéz, csúszós, mély volt a játéktér talaja. A rossz idő ellenére megle­pően sokan voltak kíván­csiak a táblázat előkelő helyén álló két csapat összecsapására. A mérkő­zés előtt Kovács Ferenc, a vendégek szakvezetője ar­ról beszélt, hogy szoros küzdelemre van kilátás és elképzelhetően egyetlen gól eldöntheti a 90 perc sorsát. Gellei Imre is ha­sonlóképpen vélekedett, hozzátéve azt a reményét,­­hogy csapata otthon tart­ja a két pontot.­ Sorozatos ZTE-támadások után a 10. percben megszü­letett a mérkőzés egyetlen gólja. Varga a felezővonal­tól keresztbe indult el, Soóshoz játszott, aki a 16- osig vezette a labdát, lát­ványos csel után Páli elé tálalt, s a balszélső elég erős szögből, nyolc m-ről a bal sarokba gurított. 1-0 (Páli Attila, aki egy hét­tel korábban Újpesten is győztes gólt szerzett, meg­növekedett önbizalommal készült a találkozóra, s mint mondta, nem zavar­ják a neves ellenfelek. Ezt bizonyította is, mert lát­hatóan nagy nyugalom­mal, minden kapkodás nélkül vette be a váloga­tott Disztl Péter kapuját.­ A 19. percben Vaszil tört kapura, 14 m-es lövését biz­tosan hárította Balázs. A 32. percig kellett várni a kö­vetkező eseményre, ekkor Nagy T. ment el a bal ol­dalon, jól adott középre, de Rózsa és Páli is lekésett a labdáról. Jellemző a nagy küzdelemre, hogy Csuhay és Nagy I. összecsapása után előbbi a földön maradt, utóbbi pedig lesántikált a pályáról, ahol ápolásra szo­rult. Még a szünet előtt Disztl P. a 16-oson kívülre futva volt kénytelen tisz­tázni Páli elől. SZÜNET UTÁN átcsoportosított a Videoton, Novath előrement a csatár­sorba, Vaszil húzódott hát­ra. A 72. percben Nagy T. remekül kígyózott át a vé­dőkön, Disztl kifutva jól zárta a szöget, lábáról ki­perdült a labda, Nagy I. emelése azonban az üres ka­pu mellé szállt. A hajrában a Videoton mindent meg­próbált, egy alkalommal Májer jó csel után fél mé­terrel lőtt kapu mellé, a le­fújás előtt pedig Vadász éles belövését Balázs vetőd­ve csípte el Gömöri és No­váth elől.­­A mérkőzést a sérült Csongrádival néztük vé­gig. A Videoton csapatka­pitánya szomorúan mond­ta a lefújás után, hogy csatárok nélkül nagyon nehéz sikeresen játszani. Hiányzott Kerekes és Disztl László is, és saj­nálja, hogy ő maga sem léphetett pályára.) ★ ★ ★ Nagy érdeklődés előzte meg a két kitűnő vidéki együttes találkozóját. Hi­szen nem kevesebbről volt szó, mint arról, hogy melyik csapat kerül köze­lebb a dobogóhoz. Ez most a hazaiaknak sikerült. Az első félidőben a Videoton játszott mezőnyfölényben, de ez nem volt meggyő­ző, a kapura szinte telje­sen veszélytelenek voltak a fehérváriak. Fordulás után Kovács Ferenc bizo­nyos fokig átszervezte csa­patát, Novathot előre­­kü­ldte, aztán kettős cse­rét hajtott végre. Ez sem segített, mert hiába ját­szott jól a közvetlen vé­delem, amikor a labda előrekerült, megtört a lendület, az akciók köny­­nyen kiismerhetővé vál­tak. A ZTE rászolgált a győzelemre, mert védelme végig magabiztos volt, hi­ba nélkül játszott, a kö­zéppályások is sokat vál­laltak magukra, elöl főleg a gyors Pali révén több­ször is­­ veszélyeztettek. Gellei Imre: — Nagy ira­mú, végig sportszerű mér­kőzésen arattunk rendkívül értékes győzelmet. Úgy ér­zem, csapatunk idegileg jobb állapotban volt, s ami dön­tő, védelmünk szinte hiba nélkül játszott. Fontos mo­mentum volt, hogy mind­járt a mérkőzés elején si­került vezetést szereznünk. Az első játékrészben a Vi­deoton volt mezőnyfölény­­­ben, de a második félidő­ben nekünk akadtak nagy helyzeteink. Küzdeni tudás­ból csapatunk minden tag­ja jelesre vizsgázott. Győ­zelmünk további reményt adhat a folytatáshoz. Kovács Ferenc: — Védel­münk mindent megtett azért, hogy ezen a mérkő­zésen helytálljunk. Támadó­sorunkat szinte észre sem lehetett venni, és ha mér­kőzés közben lebontották volna a kaput, talán még akkor sem kapcsoltak vol­na. Szomorú, hogy helyze­tet sem tudtunk kialakíta­ni, rossz érzés úgy pályá­ra lépni, hogy arra kell kí­nosan ügyelni, a védelem ne kövessen el hibát. Szerdán újabb nagy feladat vár ránk, a Honvéd látogat Fehérvár­ra. Megpróbálunk mindent, hogy végre forduljon a koc­ka. Varga Béla Gondi Béla A 25. forduló (április 2., szerda) műsora: V. Dózsa—Siófok, Vasas— Csepel, Bp. Volán—Pécs, MTK-VM—ZTE, Haladás— FTC, Tatabánya—Debrecen (valamennyi 16.30 órakor), Videoton—Bp. Honvéd és Rába ETO—Békéscsaba, 18.30. Az m1­ó góllövő lstájának élmezőnye 23 gólos: Détári (Bp. Hon­véd), 14 gólos: Hannich és Melis (mindkettő Rába ETO), 12 gólos: Boda (MTK-VM) és Nagy I. (ZTE), 11 gólos: Kiprich (Tatabánya), 10 gó­los: Borostyán (Vasas) és Szeibert (MTK-VM), 9 gólos: Plotár (Tatabánya), 8 gólos: Benyó (DMVSC), Kovács F. (Csepel), Nagy J. (Haladás), Páli (ZTE) és Túri (PMSC).