Népsport, 1988. május (44. évfolyam, 103-128. szám)

1988-05-01 / 103. szám

2 NÉPSPORT 0 Labdarúgás ­­b // Szolnoki MÁV MTE-Bp. Volán 1-0 (0-0) Szolnok, 2500 néző. V: Horváth Gy. (Mester I., Ko­máromi). Szolnok: Gyémánt — Rózsavölgyi, Sugár, Varga I., Kiss A. — Kanyári, László, Szabó J. — Tóth, Vadicska, Hegedűs. Edző: Szatmári János. Bp. Volán: Berecz — Kertész, Hegedűs B., Kras­­nyánszky, Huszár — Batári, Szabó S., Farkas — Bácsi, Orovecz, Nagy. Edző: Sárosi László. Csere: Szabó J. helyett Varga J. a 60., Batári helyett Harasztin a 61., Bácsi helyett Kóczián a 81. percben. Gólszerző: Vadicska az 56. percben. Sárga lap: Batári a 25., Huszár a 45., Szabó J. az 50., Vadicska az 53., Bácsi a 76. percben. Kiállítva: Kóczián a 86. percben. Szögletarány: 6:3 (3:1) a Szolnok javára. 20. perc: Kanyári a tizenha­toson belül Szabó Sándorral ütközött és a férdre került, mire a játékvezető határozot­tan a büntetőpontra mutatott. A 11-esből Sugár a bal alsó sarkot célozta meg, de Berecz bravúros vetődéssel szögletre hárított. 56. perc: kapu előtti kavaro­dás nyomán Vadicska elé ke­rült a labda, aki lehetetlen szögből a kapura emelte és Berecz fölött a bal sarokba hullott a labda. 1-0 86. perc: Kóczián rövid ápo­lás után engedély nélkül jött vissza a játéktérre az alap­vonalon túlról, és szabálytala­nul támadta a szolnoki ka­pust, ezért a játékvezető ki­állította a cserejátékost. ★ Két olyan csapat rendkí­vül küzdelmes és jó iramú találkozóját láthatta a szombati találkozó közönsé­ge, amelyek esélyesek a feljutásra. Az összecsapás színvonala nem dobogtatta meg a szurkolószíveket. El­sősorban a küzdőjelleg do­minált. Nem volt könnyű dolga Horváth játékvezető­nek, ezt az is igazolja, hogy az általa felmutatott öt sár­ga és egy piros lappal ő volt a mezőny „legszíne­sebb” egyénisége. Mégis si­került kézben tartania a mérkőzést, amely a kiha­gyott büntető után is meg­érdemelt hazai győzelmet hozott. Jó: Gyémánt, Sugár, Va­dicska, Kis, ill. Berecz, Kras­­nyánszky, Farkas. Szatmári János: — Helyen­ként jó játékkal sikerült to­vább éltetnünk a reményt. Sárosi László: — Nagysze­rűen küzdött a csapat, de ezen a mérkőzésen nem nyer­hettünk!!!! Várkonyi Ferenc Ózd—Nagykanizsa 2-1 (1-1) Ózd, 2500 néző. V: Kiss B. (Stamler, Tiller). Ózdi Kohász: Fekete — Tokár, Tiba, Fodor, Stanev — Kovács, Utassy, Osváth, Paulovits — Munkácsi, Farkas S. Edző: Bánkuti László. Nagykanizsai Olajbányász: Csáki — Miklós, Hobár, Szőke, Iványi — Martinkovics, László, Horváth — Takács, Skublics, Fuisz. Edző: Madár Gábor. Csere: Horváth helyett Mózsi a 74., Utassy helyett Simkó, Paulovics helyett Pribék A., mindkettő a 82. percben. Gólszerző: Fuisz a 3., Kovács a 10., Farkas S. (11-es­ből) a 89. percben. Sárga lap: Martinkovics a 36., Takács a 47., Hobár a 79. percben. Kiállítva: Kovács a 36. percben. Szögletarány: 6:6 (3:3). 3. perc: Tiba kezezett az ózdi kaputól 20 méterre, a szabadrúgáshoz leállított lab­dát László Fuisz elé gurítot­ta, aki a sorfal mellett a bal sarokba bombázott. 0-1 10. perc: Jobb oldalról rú­gott szögletet az Ózd, a be­adott labdát visszafejelték a védők Farkas S.-nek, aki­nek ismételt beadását Ko­vács nyolc méterről védhe­tetlenül fejelte a bal alsó sa­rokba. 1-1 36. perc: a kiugró Ková­csot tévesen állította meg le­sen Tiller partjelző beintése, közben Martinkovics a tizen­hatoson belül lerántotta és arcul könyökölte az ózdi já­tékost, aki erre megütötte Martinkovicsot. Kiss B. já­tékvezető az ózdi játékos­nak azonnal felmutatta a pi­ros lapot, míg Martinkovics. SÍPSZÓ előtt NB II • A listavezető Veszprémi SE újabb nagy jelen­tőségű rangadót játszik vasárnap délután otthoná­ban a roppant rapszodiikus Diósgyőri VTK-val. A hazaiaknál a legutóbbi két idegenbeli vereség sem okozott pánikot, továbbra is fennen hangoztatja minden illetékes, hogy a cél változatlan: a feljutás­ Glázer Róbert vezetőedző fellélegezhet, miután az eltiltott Horváth, Rugovics és Kelemen büntetése le­járt, így ismét a legerősebb összetételben indulhat harcba csapata a diósgyőriekkel szemben. A szak­vezető magától értetődő módon győzelmet vár. . . Diósgyőrött nagy örömet okozott a legutóbbi, Ózd elleni győzelem és a mutatott biztató játék. Száger György vezetőedző szerint a borsodi piros-fehérek a tavaszi idény legnehezebb mérkőzésére számíthat­nak Veszprémben. A cél ennek ellenére a pontszer­zés! Leskó büntetése letelt, így visszakerül a véde­lem tengelyébe, Huszák pedig egy sorral előrébb hú­zódik. ÍGY KEZDENEK VESZPRÉMI SE—DIÓSGYŐR Veszprém, 17. V: Segovits (Márton, Karáth). Veszprémi SE: Andorka — Bognár, Baranyi, Csík, Szécsi — Csornai, Onhausz, Kelemen — Rugovics, Gáspár, Horváth L. Diósgyőri VTK: Veréb — Kuttor, Leskó, Szűcs, Takács — Farkas, Kiss, Brez­­nai, Huszák — Kvaszta, Lengyel. aki hosszú ideig nem mert felállni, megúszta sárga lap­pal ! 89. perc: Simkó vitte el a labdát a jobb oldalon, Mun­­kácsyhoz játszott, aki meg­próbálta magát tisztára ját­szani, amikor az ötösön Miklós elgáncsolta. Tizen­egyes. A büntetőből Farkas S. lőtte a labdát nagy erő­vel a bal sarokba. 2-1 ★ ★ ★ Meglepte a Nagykanizsa a hazaiakat, az első adó­dó lehetőségből gólt szer­zett, amelyet azután a ko­hászok gyorsan kiegyenlí­tettek. Ezután a mezőny­ben folyt túlnyomóan a játék, a vendégek inkább védekeztek, a hazaiak tá­madtak többet. Ezeket a támadásokat azonban a les­taktikát alkalmazó vendé­gek rendre megállították, igaz, több esetben az in­­diszponáltan működő Tiller partjelző tévesen intette be a leshelyzetet. A Nagy­kanizsa is próbálkozott el­szórtan ellentámadásokkal. Az egyre nagyobb fölény­be kerülő ózdiak mindent megpróbáltak a vezetés megszerzése érdekében, amikor tíz főre fogyatkoz­tak, néhány percnyi rövid­zárlat keletkezett a kohá­szok gépezetében, de to­vábbra is sokkal többet kezdeményeztek. A szünet után a tíz em­berrel játszó Ózd teljesen a kapuja elé szorította az egyre jobban védekező Olajbányászt. Állandóan a vendégek térfelén patto­gott a labda, a kanizsaiak elég sokat szabálytalankod­tak is. Céljuk láthatóan az egy pont megszerzése volt. Már-már úgy nézett ki, si­kerül is nekik, de a nagy akarással küzdő Kohász az utolsó előtti percben meg tudta szerezni a megérde­melt győzelmet. Jó: Tokár, Fodor, Paulo­­vics, Farkas S., ill. Fuisz, László, Hóbár, Csáki. Bánkuti László: — Hősie­sen küzdő csapatunk a sok gátló körülmény ellenére is megérdemelten nyert, ame­lyet a szív diadalának tudok nevezni. Madár Gábor: — Miklós egyetlen könnyelműsége ele­gendő volt ahhoz, hogy a csapat kitűnő teljesítményét romba döntse. Hanyiszkó István Kazincbarcikai—Szeged S€ 1-1 (1-1) Kazincbarcika, 1200 néző. V: Varga S. (Csáki, Vida). Kazincbarcikai Vegyész: Májer — Babus, Sztahon, Ke­rekes, Budai — Szamosi, Orlóczki, Asszony, Búza — Zsiga, Bartuska. Edző: Balázs András. Szeged SC: Leboniczky — Radakovics, Bogdán, Szabó, Kántor — Fábián, Varga, Takó, Takács — Maries, dr. Ko­vács. Edző: Pataki Tamás. Csere: Orlóczki helyett Csipke az 54., Maries helyett Deák az 56., Asszony helyett Balogh a 69. percben. Gólszerző: Varga a 17., Kerekes a 29. percben. Sárga lap: Radakovics a 76., Kerekes a 78. percben. Szögletarány: 4:1 (1:0) a Szeged SC javára. 17. perc: A barcikai kapu­tól 24 méterre Takót buk­tatták. A szabadrúgást Var­ga végezte el, és a nyesett labda a későn vetődő Májer mellett a jobb alsó sarok­ban „landolt". 0-1 29. perc: Kerekes 25 mé­terről végezhetett el szabad­rúgást, nagy erővel, félma­­gasan lőtte meg a labdát, amely a sorfalon irányt vál­toztatott, és a jobbra moz­duló Leboniczkyt megté­vesztve a kapu bal oldalá­ban kötött ki. 1-1 ★ ★ ★ A kezdeti tapogatózás után a vendégek vették kézbe az irányítást, folya­matosabb volt az összjáté­­kuk, és pontos adogatások­kal igyekeztek kapu kö­zelbe jutni. Ez nem veze­tett eredményre, mert a Vegyész védelme biztosan rombolt, de Varga szabad­rúgásánál Májer „segített” a szegedieknek. A potyagól nem törte le a kék-sárgá­kat, akik huszáros ellen­támadásokkal jelezték: igencsak komolyak pont­szerzési szándékaik. Sike­rült egyenlíteniük, igaz, Kerekes lövésénél a sorfal bal oldala is „besegített”. Fél óra után leült a mér­kőzés, mintha a küzdő fe­lekből túl sokat kivett volna a kezdeti intézke­dés. A második félidőben a Szeged visszahúzódott, átadta a kezdeményezést, de a hazaiak sem rohantak fejjel a falnak. A játék irama lelassult, komótossá vált a tempó, és ebben az időszakban már nem na­gyon forogtak veszélyben a kapuk. Jó: Sztahon, Kerekes, ill. Szabó, Varga. Balázs András: — Végig derekasan küzdöttünk, ez­úttal ennyire futotta. Pataki Tamás: — Kitűnő játékvezetés mellett igazsá­gos a döntetlen. Doros László A Csepel nyerte a Hegyi Gyula Kupát Szombaton délelőtt a hely­osztókkal befejeződtek a 10. Hegyi Gyula nemzetközi if­júsági torna küzdelmei. A 3. helyért Vasas—Slavia Praha 4-1 (1-0). Fáy u., 200 néző. V: Selmeczy. Vasas: Vígh — Garai, Földvári, Wohl, Bá­nyai — Bozsér, Szabó (Ké­­cza), Héjjas — Baranyi, Vi­da (Andrejka), Lajtos (Szil­veszter). Edző: Ihász Antal. Slavia Praha: Dudrám — Beck, Novak, Baumann, Re­­zábek — Kondolik, Czak, Kurucz — Kopeczky, Urbán, Caiol. Edző: Vlasztimir Prejsz. G: Szabó, Szilvesz­ter, Bozsér, Bányai (11-es­ből) , ill. Urbán. Az 1. helyért Csepel—MTK-VM 3-0 (0-0). V: Pillér. Csepel: Vámos — Kovács I, Tyukodi, Balogh, Szabari — Versics (Nova­­kov), Hara, Szabó M., Ungi — Jezsek (Hamar), Kovács I. Edző: Schmél László. MTK-VM: Á­rvai — Wend­­ler, Baranyai (Májer), Feke­te — Szöllősi, Zámbó (Ba­logh), Kórodi, Pál — Szent­andrásy (Jezsek), Honti (Al­bert), Csintalan. Edző: Ke­nyeres Imre. G: Kovács I (2), Flóra. Az első félidőben egyenlő erők küzdelmét láttuk. A második játékrészben jobb középpályásai és csatáraik révén a piros-kékek megér­demelten győztek. A tizedik alkalommal kiírt Hegyi Gyula torna végered­ménye: 1. Csepel, 2. MTK­­VM, 3. Vasas, 4. Slavia Praha. A döntő után adták át a szervezők a különdíjakat. A torna legjobb játékosa Zám­bó Imre (MTK­ VM), kapusa Gabriel Campini (GS Falk) lett. A legsportszerűbb csa­pat a Lingerode (NSZK), a gólkirály Kovács I László (Csepel) hét góllal. Bozsér György a Vasas baráti kör ajándékát kapta. A díjakat Palotai Károly, a Vasas elnöke, dr. Maróti János, a Vasas ügyvezető el­nöke és Meráth József, a labdarúgó-szakosztály elnö­ke adta át. (burkovits) XLIV. 103. ♦ 1988. május 1 NB I T­artalékbajnokság Váci Izzó—FTC 2-5 (1-3) Vác, 2000 néző. V: Ring. Vác: Schiller — Jeszenszky, Ambrus (Márton), Kovics, Luzsák — Sebők, Jámbor, Paksi — Stranyóczky, Lé­­nárt (Varga), Polónyi. Ed­ző: Reszeli-Soós István. FTC: Józsa — Takó, Varga, Nagy, Windisch — Somogyi, Páling, Wukovics — Dukon, Vajda, Báder. Edző: Mucha József. G: Lénárt, Jámbor, ill. Páling (2), Somogyi (2), Báder. Jó: Stranyóczky, Jámbor, Kovics, ill. Nagy S., Windisch, Dukon, Vajda, Páling. A helyzeteit jobban ki­használó vendégcsapat megérdemelten győzött. A két gól is mutatja, hogy az együttesek elsősorban arra törekedtek, hogy mi­nél többször vegyék be az ellenfél kapuját. Ebben a versenyben a zöld-fehérek ügyesebbnek bizonyultak a hazaiaknál. Haladás VSE—II. Dózsa 1-1 (0-0) Szombathely, 1000 néző. V: Bendeki. Haladás: Markó — Hegyi, Mikes, Wagner, Lak­­ner — Varga, Jagodics, Ba­ranyai, Béry — Ferencz, Szenczi (Borbás). Edző: Ka­ján Viktor. V. Dózsa: Ka­kas — Végh, Wachner, Sző­­lősi, Balázs — Kurics (Te­mesvári), Aczél, Pfeffer — Balogh Z. (Vida), Dobos, Künk. Edző: Varga István. G: Lakner, ill. Pfeffer (ti­zenegyesből). Jó: Wágner, Lakner, Varga, ill. Kakas, Wachner, Dobos. Kiállítva: Kurics. Változatos, jó iramú mérkőzésen az első félidő­ben a Haladás a mérkőzés elején megszerezhette vol­na a vezetést, de Szenczi öt méterről a kapufát ta­lálta el. Szünet után nagy nyomás nehezedett az új­pesti kapura, és a 65. percben sikerült a Hala­dásnak gólra váltani fö­lényét. A 84. percben egy igen vitatható tizenegyes­sel egyenlített a bajnoksá­got vezető újpesti csapat. A mérkőzés nagyobb ré­szében többet támadó Ha­ladás győzelmet érdemelt volna. PMSC—DMVSC 1-2 (0-1) Pécs, Újmecsekalja, 500 néző. V: dr. Csapó. PMSC: Bogyay (Kovacsevics) — Reidl, Bárány, Vincze (Schmidt), Vokó — Rigó, Kerék, Kocsis, Szabó (Án­gyán) — Hanzs, Gyurkity. Edző: Koller Viktor. DMVSC: Horváth (Szabó L.) — Nyikos, Farkas, Ko­roknái, Ludánszky — Lukács (Halas), Ferenczi, Sallai, Sárai — Plókai M., Czirbik. Edző: Komlóssy Imre. G: Hanzs, ill. Sárai (2). Jó: Kovacsevics, Hanzs, ill. Hor­váth, Plókai M., Ludánszky, Sárai. A debreceniek kapushi­bából szereztek vezetést, ez megzavarta a hazaiakat. A nyolc fiatalt felvonulta­tó PMSC-nek 1-1-nél több lehetősége volt a vezetés megszerzésére, de ez — és ezzel együtt a győzelem — a Debrecennek sikerült. Mindkét csapat több gólt ígérő helyzetet hagyott ki, a DMVSC három kapufát lőtt. Vasas—Siófok 0-1 (0-0) Fáy u., 1500 néző. V:Vad. Vasas: Babocsy (Karajos) — Málik, Kardos, Czumpf, Gyüre (Jámbor) — Kecskés, Bruzsa, Geress, Szalánczki — Nyúl, Lilik. Edző: Han­­kó János. Siófok: Erdélyi — Tóth, Pardavi, Kiss, Ma­jor — Molnár, Vígh, Bozai (Csák), Szőke-Tóth — Szi­lágyi, Balogh I. (Buzsáki). Edző: Pusztai László. G: Csák. Sárga lap: Major. Jó: Málik, Kecskés, Geress, ill. Erdélyi, Kiss, Major, Parda­vi. Hatvankilenc percig az ötletesebben és tervszerűb­ben játszó Vasas volt fö­lényben, de minden ered­mény nélkül. Ekkor a vendégek egy váratlan el­lentámadásból az akció előtt becserélt Csák révén vezetést szereztek, s ezt a mérkőzés végéig megőriz­ték, bár továbbra is adód­tak piros-kék helyzetek. Békéscsaba—Videoton 3-4 (3-2) Békéscsaba, 500 néző. V: Fazekas. Békéscsaba: Gazsó — Gajdács, Zahorán, Kiss, Horváth — Belvon, Kele­men, Snajder (Nagy), Deák — Bagyinka, Kanál. Edző: Marosvölgyi Károly. Video­ton: Koszta — Poór, Varró, Nagy, Molnár — Sallói, Csucsánszky, Király (Pet­­ress) — Gyenti, Simon (Jó­nás), Takács (Babai). Edző: Halácsi László. G: Bagyin­ka (2), Deák, ill. Takács, Si­mon, Petress, Babai. Jó: Deák, Zahorán, ill. Koszta, Molnár, Petress. Az első játékrészben ke­vés energiát fordítottak a szervezésre a csapatok, in­kább a támadások sikeres befejezésére törekedtek. Az első félidőben ez a ha­zaiaknak sikerült jobban. A szünet után a vendégek kontratámadásokkal for­dítottak az eredményen, s így közönségszórakoztató találkozó után győztesen hagyhatták el a pályát. Rákóczi FC—Tatabánya 0-3 (0-0) Kaposvár, Rákóczi stadion, 800 néző. V: Balajti. Rákó­czi FC: Sándorfi (Házi) — Somlai, Horváth Z., Bognár M., Magyar — Zsirai, Giu­­liscu, Hanusz, Tóth — Gyu­­rics, Bertus (Garai). Edző: Horváth Miklós. Tatabánya: Dombai — Becher, Járfáz, Bódis, Kilián — Szekeres, Horváth I, Héring, Dobesch — Magyar (Haraszti), Hor­váth II (Arany). Edző: Nagy Győző. G: Járfás (11-esből), Hor­váth I, Héring. Kiállítva: Horváth. Z. Jó: Gililisch, Bognár, ill. Dombai, Járfás, Horváth II. A második félidő elején egy ajándék 11-essel jutott előnyhöz a vendégegyü­t­­tes, majd kihasználva a Rákóczi hibáit, könnyedén nyerte a találkozót. Rába ETO—MTK-VM 2-2 (1-0) Győr, 1500 néző. V: Má­­tyus. Rába ETO: Harmath — Vadász, Dóka, Palócz, Ár­­pási — Süle, Mónos, Kiss Zs., Virág (Bogdán) — Ör­dög, Varsányi. Edző: Kováts Csaba. MTK-VM: Kalló — Bordán. Jaradics, Horváth, Tóth — Nagy. Kiss L., Ben­­cze — Gábor (Krausz), Jo­­ván, Huszák. Edző: Makay György. G­­ördög, Varsányi, ill. Kiss L., Jován. Sárga lap: Árpási, Bencze. Jó: Dóka. Mónos. Kiss Zs., ill. Jaradics. Nagy, Bencze. Végig jó iramú, mozgal­mas és élvezetes játék folyt. Az első félidőben a Rába egyre többet kezde­ményezett, egy kapufa és két kimaradt helyzet után harmadszorra már a háló­ba találtak a győriek. Fordulás után változato­sabbá vált a mérkőzés, újabb győri kapufa után a rutinos Kiss L. fejesgól­lal egyenlített. A hajrában előbb a fővárosiak szerez­tek vezetést, majd a 88. percben alakult ki a dön­tetlen. A totó 18. heti eredményei 1. Haladás VSE—Ű. Dózsa 0-3 2 2. Rába ETO—MTK-VM 3-3 x 3. Váci Izzó—Ferencváros 2-1 1 4. Bayer Uerdingen—Bayer Leverkusen 4-1 I 5. VfB Stuttgart—Hamburger SV 5-1 I 6. Kaiserslautern—Bayern München 3-1 1 7. Ulm—Remscheid 2-1 1 8. Solingen—Düsseldorf 0-3 2 A többi mérkőzést vasárnap játsszák.