2016-05-02 / 119. szám

nem­zetisziori 2016. május 2., hétfő Labdarúgás 13 A KÉK-FEHÉR KLUB FUTBALLISTÁI KILÉPHETNEK AZ EURÓPAI PORONDRA - NAGY KIHÍVÁS VÁR RÁJUK W­­arn­es ünneplés mindent beleadtunk, és mivel tudtuk, hogy a Puskás Akadé­mia vezet a Honvéd ellen, min­dent megtettünk a győzelemért. Természetesen nem az elmúlt három találkozón tanultunk meg futballozni, ám mivel a sorozatos vereségek miatt nem volt önbizalmunk, képtelenek voltunk kihozni magunkból a maximumot. Szerencsére ez a legjobbkor változott meg. Nyolc éve futballozom a Vasasban, de az MTK elleni siker minden­ nél többet jelentett. Most még örülhetünk, de biztos vagyok benne, hogy a következő szezon sem lesz könnyebb. Sok fiatal játékos szerepel a csapatban, többekhez hasonlóan nekem is ez volt az első élvonalbeli idé­nyem, de a tapasztalatokat fel­használva a következő idény­ben előrébb akarunk végezni a tabellán." Bár a vereség, és a bronz­érem elvesztése bántotta az MTK labdarúgóit, Kanta József szerint összességében nincs okuk szégyenkezni. „Célunk a középmezőny elejének elérése volt, emellett szerettünk volna Európa-li­­ga-indulást érő helyen vé­gezni - mondta az MTK csa­patkapitánya. - Mindkettőt teljesítettük, de a bajnokság hajrája miatt van bennünk hiányérzet. Sajnos az utolsó három fordulót elrontottuk, a Vasas elleni találkozó jól tükrözte az elmúlt három he­tünket, hiszen hiába voltak nagyobb lehetőségeink, mégis az angyalföldiek szereztek ve­zetést. t Gera Dániel bombája három héttel ezelőtt biztosan a gólvonal mögé pattant volna a lécről, de hát a rossz széria is része a labdarúgásnak. A mér­kőzés után még mindannyiun­kat bántott, hogy nem tudtuk kihasználni a Debrecen bot­lását, de biztos vagyok benne, hogy néhány nap múlva már szép emlékekkel gondolunk vissza a szezonra. Több nagy csatát is megnyertünk, a ké­­­sőbbi bajnokot is mi győztük le először. Összességében reális a negyedik hely. ” MTK: 1-4-1-4-1 ...............................................Hegedűs L.3............................................. Bese 4, Grgic 4, Poór 4, Vadnai 4 .............Vass Á.4............................................... .................Gera D. 5, Kanta J. 4, Thiam 3, Hajdú Á. 3 Nikacs 3 CSERE: Hajdú Á. helyett Strestík (-) a 61., Thiam helyett Baki (-) a 82., Nikacs helyett Hujber (-) a 89. percben VASAS: 1-4-2-3-1 Hermány 5 Romic 4, Korcsmár 5, Debreceni 4, Risztevszki 5 Berecz 4, Vida 6 Ádám 4, Ch. Müller 4, Remili 4 , Novak 4 Gólszerző: Vida (0-1) a 66., Pavlov (0-2) a 91. percben Sárga lap: Grgic (visszahúzta Novákot) a 45., Gera D. (megrúgta Risz­­tevszkit) a 78., Risztevszki (Bese megrúgásáért) a 80. percben Játékvezető: Vad II István 7 - Jól döntött, amikor les miatt érvényte­lenítette Novák Csanád gólját, ám a sárga lapot többször is felmutat­hatta volna. Asszisztensek: Kelemen Attila, Varga Gábor - Pintér Csaba, Kulcsár Katalin MTK BUDAPEST VASAS DUNAÚJVÁROS, 1003 NÉZŐ CSERE: Ch. Müller helyett Pavlov (5) a szünetben, Novák helyett Feren­­czi I. (-) a 77., Ádám helyett Preklet (-) a 86. percben Noha a Puskás Akadémiát az, meg, majd a kétségbeesett hajrá első ötbe várta a vezetőség, az során az utolsó négy fordulóban együttes már az őszt is kieső be­ két közvetlen vetélytársától, a lyen zárta: tizenkilenc mérkőzés Békéscsabától és a Vasastól is séből mindössze hármat nyert vereséget szenvedett. Vége... Polonkai Attila (balra) jól játszott, gólpasszt is adott fotó: veres Viktor MECCSINDEX: 5.83 A MECCS SZÍNVONALA 6 HANGULAT 6 SPORTSZERŰSÉG 7 A TÁMADÓFUTBALL EREJE 5 EDZŐIHÚZÁSOK 6 A MECCS EMBERE 5 STIPE BACELIC-GRGIC A Puskás Akadémia edzője, Szíjjár­­tó István jó érzékkel állította a kezdőbe Stipe Bacelic-Grgicet, aki annak ellenére jó teljesítményt nyújtott, hogy nem a megszokott posztján kellett futballoznia. A felcsúti együttes szombaton esett ki, de nem a szombati teljesítmé­nye miatt. A Honvéd Marco Rossi irányításával sokat lépett előre, és ha a fejlődése töretlen marad, a következő bajnokságban­ még inkább számolni kell vele. MESTERMÉRLEG• SZI­JJÁRTÓ ISTVÁN a Puskás Akadémia vezetőedzője MARCO ROSSI a Bp. Honvéd vezetőedzője A motiváció megvan a folytatáshoz . Nem ez volt a Honvéd legjobb meccse a szezonban. • Pedig jól játszottak... Az első félidőben erősebb volt a motivációnk, zicce­reket alakítottunk ki, és kettőt ki is használtunk. A szünet után bebizonyosodott, hogy a Honvéd nagyon erős csapat. ■ Hogyan tovább? A lelkünk most forrong, idővel azonban megnyugszik. A megbízatásom az utolsó három mérkőzésre szólt, úgy érzem, tisztességesen elvégeztem a munkát. Pró­báltam a játékosokat úgy felkészíteni, hogy elérjék céljukat, a bentmaradást. ■ Lenne kedve folytatni a munkát? Büszke vagyok a játékosokra, hiszen mindent meg­tettek, hogy az első osztályban maradjunk. Motivál a munka, ha úgy adódik, örömmel folytatom. Ellenfelünk teljesen megérdemelten nyerte meg a mérkőzést. A kiesés elleni küzdelem generálta erő ezúttal nagyobb volt, mint ami bennünk volt, az idény végén. ■ A motiváción kívül mit hiányolt még? A fő problémánk az első huszonöt perccel volt, azt követően azonban összeszedtük magunkat. Djordje Kamber játszott már középső védőt, azonban nem a négyvédős rendszerben, a hátsó embereink túlzottan sokszor maradtak egy az egyben a hazai támadókkal. * Menny­it fejlődött a Honvéd az előző idény óta? Nagy győzelmeket arattunk, a Ferencváros, a Video­ton vagy a Debrecen elleni sikerre gondolok. Aki küzd, annak szerencséje van . Nem is rossz vigaszdíjként az Európa-liga-szereplés. Az életben létezik kis és nagy öröm, márpedig az boldogság, hogy az MTK indulhat az Európa-ligában, de csalódott vagyok, hogy lemaradtunk a dobogóról. Érezhető volt, aki előbb gólt rúg, győz, a Vasasnak sikerült. ■ Olyan nagyon azért aligha vérzik a szíve, tekintve, hogy jatekosKarerje egy jelentős lupszanat Angyaltól*­dön töltötte. Ez ilyenkor nem számít. A Vasas a bentmaradásért küzdött, de mi is ugyanúgy hajtottunk a győzelemért, az első kapott gól után vállalva, hogy kinyílunk hátul. Sajnos az utolsó három fordulóra elfogytunk, ezt mutatja az is, hogy már nem tudtunk betalálni. ■ Mi lesz önnel? A jövőmről a klubvezetők döntenek, de az biztos, hogy az MTK-ban maradok. ■ Győzelmi kényszerben tudtak nyerni. Muszáj volt. Ezúttal valószínűleg velünk volt a küzdők szerencséje. Nem lehetett már különösebben takti­kázni, egy feladat maradt, megnyerni a mérkőzést. ■ Legnagyobb edzői sikere alighanem a Nürnberggel való feljutás volt a Bundesligába-ez a bravúr vetekszik azzal? Érzelmileg biztos, hogy legalább egy szinten van azzal, tudom, mennyire fontos volt ez a siker a klubnak és a szurkolóknak. Szeretném is most kicsit kiélvezni az élményt, mert tényleg fantasztikus érzés. Annál is inkább, mert amikor átvettem az együttest, illetve a tavasz elején is biztos kiesőként kezeltek bennünket. ■ Marad Angyalföldön? A szezon végéig szólt a megállapodásom, nincs még döntés, de azt hiszem, semmi okom arra, hogy ne folytassam a munkát. Szeretnék maradni. Mintha bajnokságot nyertek volna... A Vasas labdarúgói a bentmaradást ünnepelték Khaly Thiam: irány Chicago! Khaly Thiam, az MTK Budapest középpályása hamarosan aláírja december 31-ig szóló kölcsönszerződését az egyesült államokbeli Chicago Fire-höz (a csapat tizedik, utolsó helyen áll a Keleti főcsoportban). „Még hátravan az orvosi vizsgálat, de remélem, már a következő, Van­couver elleni bajnokin bemutatkozhatom az új csapatomban." cs. a. A MECCS SZÍNVONALA 6 HANGULAT 7 SPORTSZERŰSÉG 7 A TÁMADÓFUTBALL EREJE 6 EDZŐI HÚZÁSOK 7 A MECCS EMBERE 6 VIDA MÁTÉ Majd’ nyolcszáz angyalföldi druk­ker utazott Dunaújvárosba, s mivel kilencven percen keresztül buzdították kedvenceiket, a han­gulatra nem lehetett panasz. Mi­chael Oenning jót húzott Jevhen Pavlov pályára küldésével, hiszen a csatár gólja tette biztossá a bentmaradást, de Vida Máté gólja adott lökést az angyalföldieknek. MECCSINDEX: 6.50 HIRDETÉS-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------­S­zurkolói nap a BozManí 2016.05.08. a BELÉPÉS DÍJTALAN! 10:00-16:00 TMA DCLCrco ^ ! Találkozz játékosainkkal! Focitorna! Szurkolói ankét! Stadiontúrák! Játékos vetélkedő gyerekeknek! És sok más érdekes program ««WmTHOM­inK. Az eseményen már megvásárolhatók a 201­6/201­7-es őszi és szezonbérletek, amelyekhez egy limitált, ajándékpólót is adunk. Ez a póló csak a bérleteseinknek jár, árusításra később nem kerül. Részletek: www.honvedfc.hu | BUDAPEST HONVÉD Ft lTSP.