Nemzeti Sport, 2020. március (118. évfolyam, 60-73. szám)

2020-03-01 / 60. szám

nemzeti sport 2020. március 1, vasárnap _________________________________________________________________Labdarúgás OTP BANK LIGA 23. FORDULÓ FERENCVÁROS: 1-4-2-3-1 _____.............................pibasz 5...­....­SZ8t............. . .... CSERE: Isael helyett Varga R. (-) a 71., Boli helyett Szihnyevics (-) a 82. Nguen helyett Vécsei (-) a 88. percben Kusnyír 5. Szatmári Cs. 5. Kinyik 3. Ferenczi J. 5 CSERE: Csősz helyett Kundrák (-) a 77., Garba helyett Adeniji (-) a 78. percben Gólszerző: Kinyik (öngól, 1-0) a 6., Boli (2-0) a 39. percben Sárga lap: Csősz (buktatta Bolit) a 45., Kinyik (reklamálásért) az 59., Bódi (Civic megrúgásáért) a 65. percben Játékvezető: Pintér Csaba 7 - ról döntött a 19. percben, amikor nem ítélt tizen­egyest a Debrecennek, Miha Blazic keze ugyanis a teste mellé volt szorítva, amikor eltalálta a labda. Partjelzők: Szert Balázs, Bornemissza Norbert Alapvonali partjelzők: Erdős József, Lovas László feladat letudva A Debrecen A SZILVESZTERI ÖSSZEFOGLALÓKBA ILLŐ ÖNGÓLLAL ELINTÉZTE MAGÁT, Franck Boli villanása pedig biztossá tette a listavezető győzelmét. A MÉRKŐZÉS OSZTÁLYZATA értékelte a mérkőzést kezdésnél néhányan csak pis­logtak... A debreceniek heten sorakoztak fel a felezővonalon, és amint a labda útjára indult, mind­annyian meglódultak a Fradi kapujának irányába. Hogy mi volt a terv, nem derült ki, hiszen a második passz­a már rossz volt, mindenesetre nem zárható ki, a vendégek felbuzdultak a múlt heti mezőkövesdi taktikán, és lerohanással próbálták (volna) zavarba hozni a zöld-fehéreket. A bátor kezdés nem sokáig tartott. A Loki a 6. percben gólt ajándékozott a hazaiaknak, a kapus Nagy Sándor és Kinyik Ákos traccsparti keretén be­lül megvitathatta volna, ki bikázza ki a labdát a mezőnybe, ehelyett a védő alighanem az idény öngólját szerezte. Elnézve az ezt követő félórát az volt az érzésünk, a Ferencváros némileg „belealudt" a mérkőzésbe, a korai gól túlságosan megnyugtatta, és nemigen tudott a legmagasabb sebességi foko­zatba kapcsolni. Már-már unalomba ful­ladt a mérkőzés, amikor a szünet előtti percekben Franck Boli villant egyet, és tizenhetedik NB I-es találkozóján megszerezte hatodik gólját. A mesteri mozdulat aligha tetszett a vendégeknek, nem sokkal később a középpályás Csősz Richárd akkorát rúgott a csatárba, hogy kis túlzással a kispadig repült, Szerhij Rebrov vezetőedző a fejét fogva lódult meg a játékvezető irányába, aki sárga lapot adott a debreceni játékosnak a túlzott vehemenciáért. A félidei statisz­tika ritkán látható számokat mutatott: a Fradi úgy vezetett 2-0-ra, hogy egyetlen kaput eltaláló lövése volt. A vendégek a mezőnyben a fordulást követően is egyenrangú ellenfelei voltak a zöld-fehéreknek, ám hiába vezettek néhány szép támadást, a gól sehogy sem jött össze. Kétgólos hátrányban sem zuhantak össze, Vitelki Zoltán pró­bált életet lehelni együttesébe, ám az idő ellenük dolgozott, a percek megál­líthatatlanul peregtek. A Ferencváros legutóbbi három hazai mérkőzésén nem kapott gólt, a Paksot (4-0), a Honvédot (0-0) és a Mól Fehérvárt (1-0) nullázta le, ezúttal a Loki sem tudta bevenni a kapuját - nem mindennapi mutató ez. A Fradi összességében könnyedén letudta a házi feladatot, hazai pályán felülmúlta a kiesés elől menekülő debrecenieket. Az eredmény némileg csalóka, a mezőnyben nem volt nagy különbség a két együttes között, ám a Loki félig-meddig önmagát intézte el. A Ferencváros hazai veretlenségi soroza­ta tovább nyúlik, a zöld-fehérek már 48 mérkőzés óta nem találtak legyőzőre a Groupama Arénában. ISAEL a Ferencváros támadója „A Mezőkövesd elleni vereség után fontos volt, hogy ismét három pontot szerezzünk, de mivel a Debrecen letámadott minket, meg kellett szenved­nünk a győzelemért. Az első gólunknál szerencsénk volt, a másodiknál Franck Boli gyönyörű lövés­sel duplázta meg az előnyünket. Megér­demelten nyertünk, meglátjuk, a jövőben hány csapat próbál majd hasonló takti­kával érvényesülni ellenünk." HARIS Attila a Debreceni VSC középpályása „Az első gólnál nem értettük meg egy­mást, a kapusunk tett egy lépést kifelé a beadásnál, Kinyik Ákos pedig beleszúrt a labdába. Sajnálom, hogy így alakult, mert mezőnyben in­kább a mi akaratunk érvényesült, de csak helyzetekig jutot­tunk. Jobban futbal­loztunk, mint a Paks ellen, de most már muszáj lesz nyerni, ha nem akarunk a kiesés elkerüléséért küzdeni.” Lovrencsics G. 5. Blazic 6. Frimpong 5. Civic 5 ..... ............................Haratin 5. Sigér D. 6 ............................... .......Zubkov 5. Isaet 5. Nguen 5..... Boti 6 Hiába igyekezett Bódi Ádám (jobbra) és csapata, a hazai pályán 201­7 áprilisa óta veretlen ferencvárosiak kiharcolták az újabb sikert fotók: Koncz György Olekszandr Zubkov (jobbra) nemegyszer faképnél hagyta a debrecenieket 1. Ferencváros 21 15 4 2 38-18 +20 49 2.­­ Mol Fehérvár FC 23 14 4 5 42-21 +21 46 3. Mezőkövesd Zsóry 23 12 5 6 33-21 +12 41 4. Puskás Akadémia 23­­ 10­­­8 5 38-27­­ +11 1 38 1 5. Diósgyőri VTK 23 10 3 10 32-31 +1 33 6. Bp. Honvéd 23 9 6 8 24-27 -3 33 7. Kisvárda Master Good 23 8 4 11 30-34 -4 28 8. Újpest 011 8 j 10 2’-34 -5 28 9. Debreceni VSC 22 8 3 11 35-41 -6 27 M0. Paksi FC Í23 j 8 [ 2 l 13 29-41 -12 26 11. ZTEFC 23 6 6 11 30-36 -6 24 12. Kaposvári Rákóczi 23 3 1 19 19-48 -29 10 A ★ ★ A 24. FORDULÓ MŰSORA Március 7.S­zombat Debrecen-Kisvárda Diósgyőr-Újpest Kaposvár-Mezőkövesd Paks-Bp. Honvéd Puskás Akadémia-Mol Fehérvár* ZTE FC-Ferencváros* Élő közvetítés: *M4 Sport játékosa Rendhagyó, hogy egy hazai pályán 2-0-ra megnyert talál­kozón az egyik középső védőt válasszuk a legjobbnak. Miha Blazic azért lehet ezúttal a cím tulajdonosa, mert egyfelől a tá­madók szürkébb teljesítményt nyújtottak, másfelől a szlovén hátvédnek több nagy mentése is volt, amelyeket követően elegánsan hozta ki a labdát. Miha BLAZIC (Ferencváros) A végeredmény könnyed győzelemre utal de az vett? Nehéz mérkőzést játszottunk. Már az elején látható volt, hogy a Debrecen elemezte a játékunkat, a mezőkövesdi mérkőzésünk után próbált letámadni bennünket. Csak­hogy most jobban védekeztünk, mint egy héttel ezelőtt. Szervezettek voltunk, rászolgáltunk a három pontra. A két gól etherim a lémadisílik­um volt el,g veszélyes. Egyetért ezzel? Sajnos a pálya talaja nagyon mély volt, nincs jó állapot­ban a gyep, sokat csúszkáltak a játékosok. Nemcsak mi, hanem az ellenfelünk is. De a lényeg, hogy győztünk. Fontos három pontot szereztünk, mert látható, hogy az ellenfél alaposan felkészült a futballunkból. Sorozatban negyedik hazai mérkőzésükön nem kaptak .Az Empire magabiztosak » Lisztpass Arénába»«? Ez örömteli mutató. Ugyanakkor múlt héten Mezőkö­vesden sem szerettünk volna gólt kapni. Ezúttal jobban működött a védekezésünk, mindenki besegített hátul. Arra számítottam, hogy a múlt heti botlásunk után összeszedjük m­­e­g magunkat, ami sikerült is. Jél­VÉDELEM EZÚTTAL JOBBAN MUKK Szerhij REBROV a Ferencváros vezetőedzője Komisztikációs hiba miatt kapták az első gólt? Igen. Pontosabban nem időben kommunikáltunk. Sajnos már eredménykényszer van rajtunk, úgy jöttünk a Groupama Arénába, hogy szeretnénk meglepni a Ferencvárost. A korai gól azonban átírta a forgató­­könyvet... A mezőnyben olykor jól adogattak, ám ezúttal ez kevés volt. Volt bennünk tartás, és azt játszottuk, amit megbeszél­tünk. Magasan védekeztünk, csak hát a hazai csapat szerzett két gólt. Mind a kettő elkerülhető volt, ezért rendkívül bosszús vagyok. A jó rajtot követően alaposan beragadtak, soro­zatban három mérkőzést veszítettek el. Mi lehet az oka? A mostanában elkövetett hibák az első négy idei mécs­esén nem jellemeztek bennünket. Keressük az okát, szeretnénk még szervezettebbé tenni a csapatot. Ilyen hibákat nem szabad elkövetni. Erőben rendben voltunk, a taktikai utasításokat betartották a fiúk, határozottan játszottunk, mégis kikaptunk. VNTELKI Zeltén a Debreceni VSC vezetőedzője 6. perc: Civic a bal oldalról ívelt középmagasan a kapu elé, ahol egyetlen ferencvá­rosi játékos sem érkezett, ám Kinyik és Nagy Sándor nem értette meg egymást, az ötösön a hátvéd érthetetlen módon jobb spiccel beleszúrt a labdába, amely így a kapus lába mellett a kapu közepébe gurult. Öngól! 39. perc: Blazic ívelt saját térfeléről Nguen felé, a menteni igyekvő Szatmári Csaba combjáról Zubkov elé pattant a labda, aki az üresen maradt Boli elé tálalt, a csatár pedig 18 méterről egyből egy pattanás után ballal a bal alsó sarokba lőtt. 2-0