Nemzeti Sport, 2021. március (119. évfolyam, 73-88. szám)

2021-03-16 / 73. szám

nemzet sport 2021. március 16., kedd Labdarúgás 13 ó OTP BANK LIGA 26. FORDULÓ Csillog az ezüst A MÉRKŐZÉS OSZTÁLYZATA értékelte a mérkőzést Ni sem lassít a Puskás Akadémia! A felcsúti együttes idei tizedik bajnokiján a nyolcadik győzel­mét aratta, és mert vasárnap éppen a mögötte elhelyezkedő Mól Fehér­vár FC-t győzte le 1-0-ra, második helyezettként immár nyolc pont az előnye riválisával szemben. Hét for­dulóval a bajnokság befejezése előtt még nem jelenthető ki, hogy eldőlt az ezüstérem sorsa, ám meglehetősen jó volt a mezőnymunkája is, mindig meg lehetett ta­lálni a labdával, de a legfon­tosabb tette természetesen az volt, hogy remek befutása utáni fe­jesével eldöntöt­te az ezüstéremért zajló küzdelem szempont­jából rend­kívül fontos mérkőzést. A gólnál reme­kül játszotta magát tisz­tára, és töké­letes ütemben érkezett a be­adásra, nagy fordulatnak kellene bekövet­keznie, hogy ne így legyen. Tudják ezt jól Felcsúton is, nem véletlenül ért a labdarúgók szája fülig a találkozó lefújása után. Érthetően örült Géresi Krisztián is, aki az első tavaszi fordu­lóban m­ég a fehérváriakat erősítette, majd kölcsönben a Puskás Akadé­miához került, és akinek a pazar be­adása után fejelte Luciano Slagveer a meccset eldöntő gólt. „Jó leforgást csináltunk Mari­us Corbuval, már az egy jó megmoz­dulás volt, ezzel »megbontottuk«­­ az ellenfelünket a bedobásnál... - elevenítette fel a gól előtti pillanato­kat a válogatott keretbe meghívott Géresi Krisztián klubja honlapjá­nak és a Nemzeti Sportnak. - Ami­kor a labda elhagyta a lábamat, éreztem, jól megy középre, sze­­ rencsére Luciano Slagveer is a megfelelő helyre érkezett. A srá­cokkal a mérkőzés előtt arról be­széltünk, ha nyerni tudunk, na­gyon nagyot lépünk a második hely megszerzése felé. A döntetlen sem lett volna rossz eredmény, és bár semmiképpen sem szerettünk vol­na kikapni, nem játszottunk iksz­­re. Nagy lépést tettünk a második hely megszerzése felé, egyben va­gyunk, nem probléma, ha megsza­kítják a bajnokságot két-három hétre, és az sem, ha sorozatban mennek a meccsek. Érzem a csa­patban azt a belső erőt, amely, ha szünet van, ha nincs szünet, min­­ den meccsen jelen van." A Mól Fehérvárnál véget ért egy át­meneti időszak, amelyben a klub ko­rábbi labdarúgója, Szalai Tamás irá­nyított megbízott vezetőedzőként. A csapat rossz passzban volt,­ amikor átvette, hiszen az előző öt bajnokiján csak egy pontot szerzett, és bár ő is vereséggel indított és zárt is, köztük azért három meccsen hét pontot szer­zett, ráadásul a Ferencvárost is bú­csúztatta a Magyar Kupából. Minden­esetre a Pancho Arénában elveszítette a megyei rangadót a Mal Fehérvár, és nagyon úgy tűnik, már a bronzérem megszerzéséért kell küzdenie. „Nagyon csa­lódottak vagyunk, hogy nem tudtunk nyerni - nyilatkoz­ta klubja honlapjá­nak Viszar Muszliu. jl - Tudtuk, milyen fontos ez a mér­kőzés, amelyre becsülettel fel is ké­szültünk. Jól kezdtünk, sikerült gól­helyzeteket kidolgoznunk, miközben hátul magabiztosak voltunk. Sajnos­ ­ vitet; BODNÁR ZALÁN 68. perc: A szélre kihúzó­dó Géresi balról tekert kö­zépre jobbal, Fiola lemaradt a védők között befutó Slag­­veerről, aki középről, az öt és felesről zavartalanul fe­jelhette a labdát a bal alsó sarokba. 1-0 80. perc: Knezevic jobbról, éles szögből beadás helyett jobbal kapura lőtt, a labda a bal kapufáról pattant ki. A 27. FORDULÓ MŰSORA Április 3., szombat Puskás Akadémia-Mezőkövesd Budafok-Ferencváros Paks-MTK Budapest Zalaegerszeg-Diósgyőr Kisvárda-Mol Fehérvár Bp. Honvéd-Újpest ismét beigazolódott a futball örök igazsága, vagyis hogy nem lehet büntetlenül kihagyni a helyzeteket. Ellenfelünk kihasználta egyetlen vé­delmi megingásunkat, és megsze­rezte a három pontot. Jó lett volna, ha győzelemmel megyünk a válo­gatott meccsek miatti háromhetes szünetre. Mindenesetre ez idő alatt mentálisan fel kell készülnünk a baj­noki hajrára, hiszen a kupában még állunk, és azt mindenképp meg kell nyernünk.” 109 8 7 6 A Puskás Akadémia legyőzte a megyei rangadón a Mól Fehérvárt, és már NYOLC PONT AZ ELŐNYE a második helyért zajló küzdelemben. SZEMKÁPRÁZTATÓAN SZÉP VILLANÁS DÖNTÖTT Hatalmas volt az öröm a lefújást követően, játékosoknak, stáb­tagoknak jól láthatóan na­gyon sokat jelent a Mól Fehérvár legyőzése. Nagyon köszönöm a csapatomnak a hozzáállását, és persze az eredményt is! Nehéz mérkőzést vár­tam, így is lett, a Mól Fehérvár kitámadott, de erre készültünk, próbáltunk jól válaszolni az ellenfél próbálkozásaira. Az elején sok pontatlanság volt a játékunkban, idegesek voltunk, de nem szabad elfelejteni, a Fehérvár erős csapat. Szép villa­nással nyertük meg a meccset, nagyon értékes győzelmet arattunk. A Pancho Arénában az élvonalban másod­szor győzték le a megyei riválist. Soha jobb­kor? A második helyért játszottunk, erős ellenféllel szemben, a Mol Fehérvár ellen mindig nagy érté­ke van a sikernek. Teljesen mindegy, hazai pályán verjük meg vagy idegenben, a győzelem itt és ott is sokat ér. Nyolc pont a két csapat között a különbség, most már a Puskás Akadémiának van a legna­gyobb esélye az ezüstérem megszerzésére? Mindig azt mondom, haladjunk csak lépésről lé­pésre, a vonalat majd csak az idény végén aka­rom meghúzni. Sok nehéz mérkőzés vár még ránk, majd a végén kiderül, hol végzünk. Nem akarom elkiabálni, hol végezhetünk, de mindent elkövetünk azért, hogy megőrizzük a második helyet. HORNYÁK Zsolt a Puskás Akadémia vezetőedzője Nyilván csalódott, hiszen nagyon fontos rang­adón maradtak pont nélkül... Jól kezdtük a mérkőzést, sokkal többet birtokol­tuk a labdát az első félidőben, kezdeményeztünk, és megvoltak azok a mozgások, amelyeket megbe­széltünk. Két-három lehetőségünk is akadt ebben az időszakban, csak a gól hiányzott a játékunkból. A második játékrészben egy beadást követően sze­rencsétlen gólt kaptunk, amit azért is sajnálok, mert sok munkát fektettünk a mérkőzésbe. Talán az első félidő volt a legjobb, amióta itt vagyok, kicsit igaz­ságtalan a futball, hiszen közelebb álltunk a győze­lemhez. Nagyon úgy tű­nik, a Fehérvár az ezüstéremről is lemarad, mekkora csalódás ez? Nyilván az, amennyiben így alakul, azonban nem adjuk fel, van még hátra hét mérkőzés, bármi megtörténhet. Úgy érzem, jó úton jár a csapat, ezt a munkát kell folytatni. Nem szabad elfelejteni, a Magyar Kupában ott vagyunk a legjobb négy kö­zött, és természetesen meg akarjuk nyerni! Utolsó bajnokiján irányította megbízott veze­tőedzőként a Mol Fehérvárt, április elsejétől Szabics Imre és a kispadom miként élte meg ezt az időszakot? Szeretném megköszönni a játékosoknak az elmúlt egy hónapot, nagyon nagy élmény volt velük dol­gozni. Megértették, mit szeretnék tőlük viszontlátni, végig partnerek voltak, sikerült a rossz sorozatot követően kicsit felrázni őket, szóval örülök, hogy velük dolgozhattam. SZALAI Tamás a Mol Fehérvár megbízott vezetőedzője kiemelkedő az átlagost valamivel meghaladó jó teljesítmény, különlegességek nélkül Szolnoki 6, Joao Nunes 6, Spandler 6, Nagy Zs. 6 Corby 6, Van Nieff 6 Slagveer 7, Knezevic 1, Kiss T. 6 Géresi 6 MOL FEHÉRVÁR: 1-4-2-3-1 Kovács D. 6 Nego 5. Muszliu 5. Stopira 6. Hangya 6 Fiola 5. Punto 5 Dárdai 6. Nikolics 5. Petrjak 5 Zivzivadze 5 AZ ÁLLÁS 5 4 3 2 1 0 * (-) harminc percnél kevesebb játékidőt kapó csere A Puskás Akadémia támadója, Kiss Tamás nagyot repült a Mól Fehérvár FC elleni meccsen, míg csapata valósággal szárnyal a bajnokságban FŐTÖK: árvás Károly ZOMBORI ANDRÁS ÍGY OSZTÁLYOZZA A JÁTÉKOSOKAT A nemzeti­ sport extraklasszis, nemzetközi összevetésben is kimagasló teljesítmény klasszisteljesítmény válogatott forma játék Győzelem a rangadón: nagy volt az öröm a Puskás Akadémia játékosai között ]. Ferencváros 26 187 1 T­ 55-18 +37 61 2. Puskás Akadémia 26 15 3­ 8 37-31 +6 48­­ 3. Mól Fehérvár FC 26 117 8 50-32 +18: 40 ! A. MTK Budapest­­ 26 [ 10 8­ 8 38-33 ! +5 i 38 5. Mezőkövesd Zsóry 26 108 8 31-32 ! "-T 38 6 Újpest FC 26 104 12 35-51 -16 : 34 I 7. Paksi FC 26 97 10 52-520 34 : 8-Kisvárda Master Good 26 97 10 23-34 -11 34 9. Budapest Honvéd 26 78 11 37-370 29 r io. ZTEFC 26 75 14 42-50 1 -8 ; 26 ; ii Budafoki MTE 26 75 14 31-48 -17 26 I 12. Diósgyőri VTK 26 65 15 28-41­­ 13 23­­ közepes, a mezőnyjátékban súlyos hibákat gyakorlatilag kiállítás miatt érdemi védenivaló átlagos alig részt vállaló elkövető és durván értékelhetetlen harminc percnél nélküli kapus, teljesítmény labdarúgó játszó futballista produktum kevesebb játék kezdőként harminc percnél kevesebbet játszó mezőnyjátékos