Nemzeti Sport, 2021. november (119. évfolyam, 311-325. szám)

2021-11-16 / 311. szám

it 2021.november 11­.,kedd r­TITBMI VILÁGBA­JNOKI SELEJTEZŐ 3 Gólszerző: Schäfer (0-1) a 37., Swiderski (l-1) a 01., Gazdag (1-2) a 79. percben Sárga lap: Nagy Zs. (Dawidowicz megrúgásáért) a 6., ich (buktatta Schäfert) a 4., Schön­­ K­netty fellökéséért) a 43., Cash (Szalai Ádám megrúgásáért) a 45+2., Puchacz (Schön (eltartásáért) az 58., Szalai A. (megrúgta Swiderskit) a 64., Kedziora (megtaposta Schönt) a 67., Gazdag (Jozwiak buktatásáért) a 74.­­ Játékvezető: Tiago Martins 9 - A....................................... talanság felett szemet hunyt, egyébként jól vezette a mérkőzést. Rendet tartott a pályán, a Partjelzők: Luis Campos, Pedro Almeida PERCRŐL PERCRE 19. perc: Jobbról érkező beadás után Bednarek került a kapunk előterébe, ütközött Dibusszal, a labda Swiderski elé került, a lábáról visszapattant a labda a kapunk elé, de a feltápászkodó Dibusz kivetődve elütötte Bednarek elől. 37. perc: Nagy Zsolt végzett el szabadrúgást a jobb szélről, középre emelte a labdát, amelyet Pucha­cz saját kapuja felé csúsztatott érkezett Schäfer, és négy méterről a jobb alsó sarokba fejelt. 53. perc: Schon vezette Kedziorára a labdát a jobb szélen, ballal a tizenhatoson belülről elcsa­varta a lengyel védő mellett, Szczesny vetődve ütötte oldalra a labdát, érkezett Varga Kevin, de magasan a kapu fölé lőtt. 61. perc: Zielinski jobb oldali szögletét követően Bednarek a bal oldalról fejelt, a labda Szalai At­tila karjáról középre pattant, éppen Swiderski elé, aki hat méterről a kapu jobb oldalába fejelt. 1-1 79. perc: Schäfer vezette a labdát indította a jobb szélen Kiss Tamást, aki laposan középre tette, érkezett Gazdag, és az átvétel után 12 méterről jobbal a bal felső sarokba lőtt. 1-2 gyei kereskedelmi adón, az RMF FM-en semmi sem múlt. A délutáni adás mű­sorvezetője rögtönzött magyar nyelv­leckét tartott a meccsre jegyet váltó lett megtanulniuk estére, hogy „ilajrá, MagyarorazSgí*® fífa. ria, Hungária!”, no és azt, hogy „Nem történt semmi!” de hogy utóbbi mondatocskát miért kellett bemagolniuk, töredelmesen be­valljuk, fogalmunk sincs. Arról ellenben már van, hogy Len­gyelországban mennyire szeretik a ma­gyarokat. A nap folyamán többször is meggyőződhettünk erről, de legfőképp a kezdést megelőzően, amikor a Him­nuszt 56 ezer néző vastapsa kísérte. A lengyel himnuszt először énekelhet­te kezdőként a válogatottban hetvenkét órával korábban, Andorra ellen bemu­tatkozó, Angliában született, de anyai ágon lengyel felmenőkkel büszkélkedő Matty Cash, az Aston Villa középpályása az elejétől fogva igyekezett bizonyítani, hogy Paulo Sousa együttese jól járt vele. Igyekezetében az sem zavarta, hogy a lengyelek portugál szövetségi kapitánya kilenc helyen is változtatott az Andor­rában látott kezdő tizenegyen - igaz, az újonc labdarúgó is ennek köszönhette, hogy bekerült a csapatba. Marco Rossi maradt az utóbbi mécs­eseken alkalmazott 3-4-3-as hadrend­nél, igaz, a középpályásoknak eleinte sokkal többet kellett ügyelniük a véde­kezésre. Noha tartalékosak voltak, ez cStippet sem a­ 4108 fő fel a házigfredéknál, a mieink futballját inkább a pontat­lanság jellemezte. Mivel mindez nagy játékkedvvel párosult hazai részről, Dibusz Dénes egy másodpercig sem él­vezhette az egyébként lenyűgöző han­gulatot. Az is igaz viszont, hogy bár akadt dolga bőven, nagy bravúrt nem kellett bemutatnia, mert ha helyzetbe is került valamelyik lengyel játékos, rend­re akadt egy magyar, aki belelépett a lö­vésbe. Idővel csökkent a hibák és nőtt a támadások száma, kiváltképp akkor tűnt veszélyesnek a csapat, ha Schä­fer András, Schön Szabolcs vagy Varga Kevin lódult meg a labdával. A labda­birtoklás ugyan nem arról árulkodott, hogy kiegyenlítetté vált a játék, de a kezdeti lengyel nyomás kétségkívül alábbhagyott. így érkeztünk el a 37. perchez, amikor is megszerezte a ve­zetést Magyarország! Nem vitás, némi szerencse is kellett ahhoz, hogy Nagy Zsolt szabadrúgása után Tymoteusz Puchach fején úgy csússzon meg a labda, hogy az éppen Schäfer András­nak legyen jó - de azt a labdát be is kellett fejelni... Hogy a szünetig maradt az előny, Di­busz Dénesnek is köszönhető, aki a 41. percben­­ már bravúrral védte Jakub Moder lövr­st. A szép felénÉlfet követ­te egy csúnya: Matty Cash úgy csúszott oda Szalai Ádámnak, hogy sokan kész­pénznek vették a kiállítást, ám Tiago Martins sárga lapot adott. A 48. percben Krzysztof Piatek egyenlíthetett volna, ha Dibusz Dé­nes nem zárja tökéletesen a szöget Percek múltán Wojciech Szczesny is bizonyított: Schön Szabolcs meste­ri tekerése után a Juventus kapusa úgy piszkálta ki a jobb felső sarokba tar­tó labdát, ahogy kevesen tudják. Hogy a kipattanót Varga Kevin fölé lőtte, már nem rajta múlt. A kihagyott helyzetért amiatt is szomorkodhattunk, mert a 61. percben Karol Swiderski nemcsak a nézőket, hanem a kispadon helyet fog­laló Robert Lewandowskit is talpra ug­rasztotta azzal, hogy a magyar kapuba fejelte a labdát. Azért Marco Rossi is megmutatta, hogy az ő cseréi sem rosszak - sőt! A 79. percben Kiss Tamás ment el a jobb ol­dalon, amilyen okosan, olyan pontosan gurított középre, az érkező Gazdag Dá­niel pedig pályafutása egyik legnagyobb gólját rúgta: bevágta a labdát a bal fel­sőbe! A selejtezőcsoportjában végül a ne­gyedik helyen záró magyar válogatott remek győzelemmel búcsúztatta az évet. Folytatás a márciusi barátságos meccseken, remélhetőleg hasonló mó­don. (Jegyzet a 4. oldalon) magyar győzelmet láthatott 0-1 A mérkőzésről tudósított: TOSER NORBERT Remek cserének bizonyult Gazdag Dániel, aki igazán mutatós akció végén mesteri, sőt győztes gólt lőtt a lengyel kapuba A lengyel középpályásoknak és a védőknek is meggyűlt a bajuk Schäfer Andrással, ha buktatták, ha fellökték a DAC játékosát, ő mindig felállt és futott tovább a tizenhatos irányába... Qatj*12Q22 Harry Kane vezetésével csoportelső Anglia Anglia gond nélkül győzött San Marinóban, ezzel egyenes ágon kijutott a katari vb-re. Albánia le­győzte Andorrát és megszerezte csoportunk harmadik helyét. NOHA A DÖNTETLEN is elég lett volna az angol válogatottnak a csoportelső­séghez, nem volt meglepő, hogy a ven­dégcsapat gyorsan vezetést szerzett. Előbb Harry Maguire érkezett jó ütem­ben Phil Fedén bal oldali szögleténél, és nagy erővel a jobb sarokba fejelte a labdát, majd a tizenkilenc éves Filippo Fabbri saját kapujába továbbított. Aztán következett a Harry Kane-gálaelőadás, a Tottenham támadója negyedóra alatt négy gólt szerzett, kétszer büntetőből növelte az előnyt, kétszer akcióból volt eredményes - valódi örömfutball zajlott a gyepen. Anglia hatgólos előnyt szer­zett az első félidőben, ahogy mondani szokás, csak a gólkülönbség volt kér­déses, illetve az, hogy a második fé­lidőben visszavesz-e a tempóból Ga­reth Southgate együttese. A szünetben mindkét szövetségi kapitány hármat cserélt, és a folytatás valamivel csende­sebben telt, mint az első 45 perc. A játék képe persze egyáltalán nem változott, Anglia nyolcvan százalékban birtokolta a labdát, újabb gólokat szerzett és két­ség sem fért csoportelsőségéhez. Albániának lényegesen nagyobb gon­dot okozott Andorra, Tiranában az első félidőben nem is született gól. A ferenc­városi Myrto Uzuni és az MTK fedeze­te, Ylber Ramadani is a kezdőben kapott helyet, de úgy tűnt, Albánia éppen a mi­eink elleni két mérkőzésén játszott ma­gasan a legjobban, azért végül sikerült kicsikarnia a győzelmet, így a csoport harmadik helyén zárt. s. ZS. SAN MARINO—ANGLIA O-IO (0-6) Serravalle, V.­ Obrenovic (szlovén) G: Maguire (6.), Fabbri (öngól, 15.), Kané (27., 32., 39., 42. - az elsüt­és a harmadi­kat tizenegyesből), Smith Rowe (58.), Mings (69.), Abraham (78.), Saka (79.) ALBÁNIA—ANDORRA 1-0 (0-0) Tirana. V: Treimanis (lett) G: Celtici (73. - 11-esből)